Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά η 5.1.1 είναι αστέρι ,βέβαια πλεον σα ταμπλετ το έχω το nexus αλλά επιτελους βελτίωση . χθες πέρασα και τη Μ . φαίνεται ακόμα πιο γρήγορο και όντως μέρα μς νύχτα το standby της μπαταρίας . έπασχε πολύ το αντροιντ εκεί και νομιζω έχει γίνει καλη δουλειά . τώρα όπως ανέφερε και ο φίλος πιο πανω είναι ενα κάτι πιο ομορφο απο το lollipop όμως αν δε στο πει κάποιος δεν καταλαβαίνεις διαφορά . δυστυχώς είναι preview οποτε λείπουν πράγματα . ατυχώς τα πραγματα βελτιώνονται στο αντροιντ αλλά μέχρι να ενσωματωθούν σε όλες τις συσκευές η Google βγάζει καινούργιο με προβλήματα κλπ κλπ και φτου και απ τη αρχή. είμαστε λίγο πριν το Μ και το lolippop δεν έχει πιασει ουτε το 10% των κατασκευαστών . κρίμα χανει πελάτες έτσι . Συν οτι πρέπει να βγάλουν σωστη συσκευή νεξους όχι αλλες μπακατελες ψευτοκαταδκευες ειδικά αφού ανέβασαν την τιμή στα ύψη . πριν λέγαμε 300 ευρώ παει στο διάολο. τώρα όμως δεν είναι έτσι . Άλματα τεχνολογικά για την Google πρεπει όμως κατα τη γνώμη μου να περνανε πιο γρήγορα στους χρήστες ολων των εταιρειών όπως και τα update . το Μ δείχνει να βγαίνει καλό και αυτό μονο θετικό είναι. προσωπικά απ αυτά και απ αυτά έχω μετακομίσει apple , βαρετό λειτουργικό για μένα αλλά παιδιά ησύχασε το κεφάλι μου γιατί όλα δουλεύουν παντα και όπως πρεπει . έχω κρατήσει εννοείται όμως και το νεξους για να έρχομαι στα ίσια μου !!!!
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό πως γίνεται; Θέλει root το κινητό ή γίνεται και χωρίς;

 

root + AppOps

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ηρθε κεμενα η 5-1-1 και ειμαι ρουτ πως την περναω μηπως ξερετε;ευχαριστω!

Με τουλκιτ ή τον οδηγό ΟΤΑ για Nexus 5 εδώ στο myphone.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις περασα το preview της νεας εκδοσης και η Google ειπε οτι οσοι την εχουν εγκατεστημενη θα λαμβανουν τις ενημερωσεις OTA και δεν θα χρειαζεται να φλασσαρουν τις νεες εκδοσεις...πειραζει που μετα απο την διαδικασια ξανακλειδωσα το bootloader;θα με εμποδισει αυτο να λαβω στο μελλον τις OTA αναβαθμισεις;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις περασα το preview της νεας εκδοσης και η Google ειπε οτι οσοι την εχουν εγκατεστημενη θα λαμβανουν τις ενημερωσεις OTA και δεν θα χρειαζεται να φλασσαρουν τις νεες εκδοσεις...πειραζει που μετα απο την διαδικασια ξανακλειδωσα το bootloader;θα με εμποδισει αυτο να λαβω στο μελλον τις OTA αναβαθμισεις;

 

Ο bootloader δεν εχει σχεση με τις OTA αναβαθμισεις. Ειτε κλειδωμενος ειτε ξεκλειδωτος, τις παιρνεις κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κάποιο "πρόβλημα" ή δυσλειτουργία στο τηλέφωνο αν κάνω disable το google+, hangouts, google play music, google movies, google stand κλπ?
Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κάποιο "πρόβλημα" ή δυσλειτουργία στο τηλέφωνο αν κάνω disable το google+, hangouts, google play music, google movies, google stand κλπ?

 

 

Καμία ......

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κάποιο "πρόβλημα" ή δυσλειτουργία στο τηλέφωνο αν κάνω disable το google+, hangouts, google play music, google movies, google stand κλπ?

Όταν απενεργοποιώ το hangouts, σε άσχετες στιγμές μου βγάζει ότι σταμάτησε να λειτουργεί, ενώ προεπιλεγμένη εφαρμογή για sms έχω ορίσει το textra. Στα υπόλοιπα καλούδια της google δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

Edited by Tsak77
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με προβλημα στη καμερα απο την 5.0 μου ηρθε ΟΤΑ εχθες, μου εκλεισε απο μπαταρια το βραδυ,το ανοιξα σημερα το πρωι και η καμερα δουλευει κανονικα μεχρι και τωρα που σας γραφω. Την εγκατασταση την εκανα πανω στην 5.1. Μακαρι να παει ετσι
Link to comment
Share on other sites

Η κοπελα μου έχει παρει 5.1.1 εδω και μια εβδομάδα και εγω τιποτα ακόμα και έχω λυσσαξει...δεν γινεται να τα περνει πρωτη τα updates και να με τρολαρει...:p:p:p
Link to comment
Share on other sites

root + AppOps

 

Ποια από όλες AppOps κατέβασες;

Βρήκα καμιά δεκαριά στο Play store!

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Όπως είχα γράψει, είχα κανει hard reset και με την 5.1.1 και δεν είχε λυθεί το πρόβλημα. Σήμερα έκανα πρώτα εκκαθάριση δεδομένων και το bootara και αφού το φόρτισα πλήρως, του εκανα πάλι hard reset και wipe το partition και το cache.Του πέρασα όλα τα app που είχα πάλι και εδώ και 9 ώρες το τηλέφωνο λειτουργεί σωστά, χώρις τα προβλήματα που είχα αναφέρει. Ελπίζω να έφτιαξε, αλλιώς μόλις τα παρουσιάσει ξανά, θα το στείλω στο σερβις.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Έχω το κινητό απο την αρχή του έτους σχεδόν. Έχω την 5.1 και είμαι ευχαριστημένος. Μου ήρθε ειδοποίηση για 5.1.1 και κολλάει στο installation. Βγάζει το android με τριγωνακι και error. Δοκιμασα wipe cache, και πλήρη ξεφορτηση μπαταρίας (χαζό; Ισως... Αλλά έτσι έλεγε ενα site.). Να κάνω update δεν μπορώ. Αν δεν κάνω μου βγάζει συνέχεια την υπενθύμιση για update. Τι να κάνω; Θέλω να κάνω root και κοντευω να γίνω προγραμματιστης...
Link to comment
Share on other sites

Ξανασκέφτομαι να το πάρω για Τρίτη φορά (!) ...αλλα αν δεν την πάρει θα μπορούμε μέσω custom rom να την βάλουμε σωστά ;;

 

100% θα την πάρει. Εδώ το nexus 4 παίρνει ακόμα αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Η λολλιποπ ειναι η τελευταία αναβάθμιση στο 4αρι και θα παίρνει επίσημα αναβαθμισεις μέχρι να βγει η Μ.

Το 5αρι είναι μια αναβάθμιση μπροστά. Προτελευταία η λολλιποπ και τελευταία η Μ μέχρι να βγεί η Ν. Δηλαδή έχει ,σχεδόν, ακομα ενάμιση χρόνο επίσημες ενημερώσεις. Για κοστουμ πολύ παραπάνω....

Αν και οι περισσότεροι ντεβς , βλέπω να αφήνουν το 5αρι μόλις βγει το 5αρι 2015 ή λίγους μήνες αργότερα τέλος πάντων.

Edited by mario27
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδιά ...μάλλον θα πάω για Τρίτη φορά για αγορά ...

Ειλικρινά για ποιο λογο το εχεις αποχωριστεί αλλες δυο φορες και θες να γυρίσεις πισω;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...