Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ'ευχαριστώ για την πληροφορία :) Και κάτι ακόμα για όποιον μπορεί να μου δώσει μια απάντηση. Τα δεδομένα προσωρινής μνήμης, στο 32αρι που έχω εγω, μετά την 5.0 ανεβαίνουν κοντά στα 1.2-1.5 GB ενω πριν με την 4.4 δεν ξεπερνούσαν τα 300 με 400 MB...σας το κάνει και σε σας ;;; 82 apps έχω αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο !!!

 

Τα δικά μου προσωρινά δεδομένα είναι στα 127ΜΒ. Αλλά φαντάζομαι από τι εφαρμογές βάζει ο καθένας και κυρίως φαντάζομαι ότι κάθε εφαρμογή δημιουργεί διαφορετική ποσότητα δεδομένων. Άρα είναι κάπως λογικό να διαφέρει η ποσότητα που δημιουργείται σε κάθε χρήστη.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάποιος που δοκίμασε την 5.1.1 να μας πει εντυπώσεις?

 

Την έβαλα απο χτες το βράδυ. Το πρώτο που παρατήρησα είναι οτι οι εφαρμογές ανοίγουν πιο γρήγορα. Τα restart των εφαρμογών στο παρασκήνιο φαίνεται να έχουν σταματήσει, που σημαίνει μάλλον οτι έχει διορθωθεί το memory leak, αλλά αυτό θα φανεί μετά απο καμιά εβδομάδα χρήσης. Πάντως μου δίνει την εντύπωση οτι έχει πιο γρήγορη απόκριση απο πρίν.

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα απο χτες το βράδυ. Το πρώτο που παρατήρησα είναι οτι οι εφαρμογές ανοίγουν πιο γρήγορα. Τα restart των εφαρμογών στο παρασκήνιο φαίνεται να έχουν σταματήσει, που σημαίνει μάλλον οτι έχει διορθωθεί το memory leak, αλλά αυτό θα φανεί μετά απο καμιά εβδομάδα χρήσης. Πάντως μου δίνει την εντύπωση οτι έχει πιο γρήγορη απόκριση απο πρίν.

 

Όπως λες αυτό θα φανεί με το χρόνο. Χθες, μετά από 15 μέρες που ήταν ανοικτό, είχε 150 ΜΒ ελεύθερα στη ram. Ούτε το Moto G τέτοιο χάλι που έχει 1 gb ram.

Link to comment
Share on other sites

Χθες έβγαλε το πρόβλημα με την κάμερα (5.1.1 , όμως περασμένη ΠΑΝΩ απο την 5.1)

 

Σήμερα πέρασα καθαρά την 5.1.1 με φρέσκο φλασάρισμα. Θα ενημερώσω αν βγάλει και με καθαρό πέρασμα το προβλημα

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφος πηρε σημερα με ΟΤΑ την 5.1.1. Δεν ξερω αν ειναι παραεισαγωγης η συσκευη του, αλλα μου εκανε εντυπωση το οτι του ηρθε ΟΤΑ.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί απορεις? Αφού έχει ξεκινήσει κανονικά η διάθεσή της.

Μη πέρνεις σα παράδειγμα απο την 5.1 που εκανε ενα μηνα αφού είχανε σκοπο να βγάλουνε και δεύτερη version.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρατηρεισα και εγω οτι ειναι διαθεσιμη η 5.1.1 και στο toolkit...

Ξεκιναω περασμα :p

 

Να υποθέσω οτι το greenify και το xposed δεν δουλεύουν ε?

 

Λαθος δικο μου.... Το greenify δουλευει μια χαρα!!!

Edited by als2008
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι με 4.4.2 ροοτ με το nexustoolkit και πηγα να περασω την 5.1.1 κανοντας flash all αλλα δεν ανοιγει το κινητό. Τι μπορει να παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι με 4.4.2 ροοτ με το nexustoolkit και πηγα να περασω την 5.1.1 κανοντας flash all αλλα δεν ανοιγει το κινητό. Τι μπορει να παιζει?

Ξαναφλασαρε ή μπες recovery και κάνε factory reset.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Στο recovery δεν μου δειχνει τιποτα μεσα .μου δειχνει το ανδροιδες πεσμενο κατω με το κοκκινο σημα απο πανω

Εκεί πάτα power και volume + και θα σου δείξει.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, γ@μώ το κεφάλι τους εκεί στη Google.

 

πέρασα την 5.1.1 ΚΑΘΑΡΑ, φλασάρισμα με διαγραφή των πάντων και σήμερα 2 φορές το έκανα restart για να δουλέψει η κάμερα επειδή συνεχίζει να βγάζει το camera bug!!

 

Αν δεν το έχει κανένας άλλος παιδιά, να το στείλω service μήπως είναι ζήτημα hardware

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Έχει επιβεβαιωθεί από κάπου ότι όντως φταίει η Google κι όχι κάποια εφαρμογή και ότι μπορεί να λυθεί με update του κινητού; Κι εγώ έχω το πρόβλημα αλλά άρχισε όταν έβαλα το fb messenger κι επίσης όταν έκλεισα από apps ops τη δυνατότητα χρήσης της κάμερας για το messenger μου συνέβει 1 φορά στις 5 μέρες ενώ πριν συνέβαινε 2 φορές τη μέρα.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Έχει επιβεβαιωθεί από κάπου ότι όντως φταίει η Google κι όχι κάποια εφαρμογή και ότι μπορεί να λυθεί με update του κινητού; Κι εγώ έχω το πρόβλημα αλλά άρχισε όταν έβαλα το fb messenger κι επίσης όταν έκλεισα από apps ops τη δυνατότητα χρήσης της κάμερας για το messenger μου συνέβει 1 φορά στις 5 μέρες ενώ πριν συνέβαινε 2 φορές τη μέρα.

Πολλοί λένε οτι το επηρεάζει ειτε το Viber ειτε το messenger.. Αν θες βγαλτα να δεις

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την κάμερα, ούτε ένα κρασάρισμα! Βέβαια δεν έχω ούτε viber ούτε fb messenger, παρά μονο Skype! Ίσως παιζουν τον ρολο τους οι εφαρμογές απο τρίτους...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κατά 99% σίγουρος ότι σχετίζεται το fb messenger.. Με το viber δεν είχα θέμα, μόλις έβαλα το messenger ξεκίνησε.

Επίσης το viber παλιά ήταν όντως κακή εφαρμογή. Τώρα είναι σε πολύ καλό επίπεδο, προσωπικά δε της βρίσκω κανένα μειονέκτημα.

Link to comment
Share on other sites

Σ εμας στο s5 που εβγαλε bug η κάμερα, με εγκατάσταση της έκδοσης 5.0.0 του viber λύθηκε το πρόβλημα, αυτό έκανε τη ζημιά. Δοκιμάστε το μήπως διορθωθεί και εδώ
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά..

Όλα updated είναι.

Η 5.0.0 που λέω είναι αρκετά παλαιότερη έκδοση. Κατέβασε την από Google

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το bug της καμερας το εβγαλε μια δυο φορες τα χριστουγεννα και εφταιγε η εφαρμογη snap camera hdr. Την εβγαλα και δεν το εκανε ξανα απο τοτε. Εχω fb messenger, δεν εχει δημιουργησει προβλημα. Το Viber δεν το εχω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...