Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως παίζει ρόλο η αναβάθμιση του playstore στην διαφορά συμπεριφοράς των google services?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως εδω και λίγο καιρό που το έχω μου βγάζει άνετα διήμερο με μόνιμα 4G ανοιχτό, καμιά 50αριά εφαρμογές στη συσκευή εκ των οποίων οι δέκα έχουν ανοιχτούς συγχρονισμούς.

Αυτό που είναι μπαταριοφάγο είναι το Spotify μέσω κινητού δικτύου αλλά αυτό είναι αναμενόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια εβδομαδα εχω παρατηρησει κι εγω μεγαλη διαφορά (προς το καλυτερο) στην αυτονομια.

Το μονο που εκανα ηταν να απεγκαταστησω το fb, αλλα δε νομιζω να οφειλεται σε αυτο...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγινε ξανα αναβαθμιση των services? Γιατι την τελευταια την θυμαμαι πριν καιρο. Εκτος και αν λετε γι αυτην. Εγω παντως δεν εχω παρατηρησει καποια βελτιωση. Οση μπαταρια μου καταναλωναν παλιοτερα μου καταναλωνουν και τωρα. Καπου στο 4%
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια εβδομαδα εχω παρατηρησει κι εγω μεγαλη διαφορά (προς το καλυτερο) στην αυτονομια.

Το μονο που εκανα ηταν να απεγκαταστησω το fb, αλλα δε νομιζω να οφειλεται σε αυτο...

 

Η εφαρμογή του FB καταναλώνει τρελή μπαταρία και καλά εκανες και την έβγαλες.Και εγω οταν θελω FB κατευθείαν απο τον Chrome.

Edited by dream21
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή του FB καταναλώνει τρελή μπαταρία και καλά εκανες και την έβγαλες.Και εγω οταν θελω FB κατευθείαν απο τον Chrome.

 

That's why I love Greenify... :p

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επειδη η εφαρμογη του fb βολευει παρα πολυ σαν χρηση ειναι δηλ γρηγορη και απλη σαν λειτουργια,το μονο που εχετε να κανετε ειναι να την βαλετε στο greenify,και τοτε ειναι ολα καλα!!!:)

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ,σκέφτομαι να αγοράσω ένα nexus 5 32gb από σκουτζομάγαζο με εγγύηση ευρωπαΪκής αντιπροσωπείας και επισκευάσιμο στην αρβάτο! Έχει κάποιος πείρα να μου μεταφέρει από τη ποιότητα και τη διάρκεια του σέρβις για αυτό το είδος του τηλεφώνου?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ,σκέφτομαι να αγοράσω ένα nexus 5 32gb από σκουτζομάγαζο με εγγύηση ευρωπαΪκής αντιπροσωπείας και επισκευάσιμο στην αρβάτο! Έχει κάποιος πείρα να μου μεταφέρει από τη ποιότητα και τη διάρκεια του σέρβις για αυτό το είδος του τηλεφώνου?

 

Θα σου συνιστουσα να το παρεις απο αλλου!!παρα απο το συγκεριμενο καταστημα(ο λογος ειναι φυσικα η αρβατο)Κανε ενα search για το συγκεριμενο σερβις!!και θα καταλαβεις τι ενοοω.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Θα σου συνιστουσα να το παρεις απο αλλου!!παρα απο το συγκεριμενο καταστημα(ο λογος ειναι φυσικα η αρβατο)Κανε ενα search για το συγκεριμενο σερβις!!και θα καταλαβεις τι ενοοω.:rolleyes:

 

Μα απο οπου κι αν παρει κανεις συσκευη στην αρβατο θα παει νομιζω. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μα απο οπου κι αν παρει κανεις συσκευη στην αρβατο θα παει νομιζω. :confused:

 

Όχι, η ελληνική αντιπροσωπία της LG τα στέλνει στην Procordia (το δικό μου το έχω από Wind). 3 εργάσιμες έκανα να το παραλάβω (οι 2 ήταν η διαδρομή από κ προς την περιοχή μου) κ οι εντυπώσεις οι καλύτερες. Κανένα σημάδι επέμβασης κ ταχύτατη εξυπηρέτηση.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι, η ελληνική αντιπροσωπία της LG τα στέλνει στην Procordia (το δικό μου το έχω από Wind). 3 εργάσιμες έκανα να το παραλάβω (οι 2 ήταν η διαδρομή από κ προς την περιοχή μου) κ οι εντυπώσεις οι καλύτερες. Κανένα σημάδι επέμβασης κ ταχύτατη εξυπηρέτηση.

 

Σώπα. Καλή φάση. Οπότε ο καθένας με την απόδειξή του αν έχει πρόβλημα, στην LG κι ακολούθως στην Procordia πηγαίνει; Η Arvato πότε εμπλέκεται;

Link to comment
Share on other sites

Σώπα. Καλή φάση. Οπότε ο καθένας με την απόδειξή του αν έχει πρόβλημα, στην LG κι ακολούθως στην Procordia πηγαίνει; Η Arvato πότε εμπλέκεται;

 

Η Arvato γιατί να εμπλακεί? ;)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

επειδή με μπερδέψατε λίγο, σε ποια περίπτωση πάει στην procordia και σε ποια στην arvato;

για τη δεύτερη έχω ακούσει τα χειρότερα, αλλά νόμιζα ότι όλα τα nexus ανεξάρτητα από που αγοράστηκαν (wind/public ή σκρουτζομάγαζο) πηγαίνουν στην procordia για service αν κάτι τέτοιο χρειαστεί. δεν είναι έτσι;;

Alex
Link to comment
Share on other sites

επειδή με μπερδέψατε λίγο, σε ποια περίπτωση πάει στην procordia και σε ποια στην arvato;

για τη δεύτερη έχω ακούσει τα χειρότερα, αλλά νόμιζα ότι όλα τα nexus ανεξάρτητα από που αγοράστηκαν (wind/public ή σκρουτζομάγαζο) πηγαίνουν στην procordia για service αν κάτι τέτοιο χρειαστεί. δεν είναι έτσι;;

 

Η arvato δεν ξέρω τι σχέση έχει με το service των LG.

Εγώ μίλησα με τα κεντρικά της LG κ αυτοί το στείλανε στην procordia.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μη σας μπερδεύω εγώ. Νόμιζα πως πάνε Αρβάτο τα LG. Λάθος μου απ' ό, τι φαίνεται. Καλό αυτό που ακούγεται τότε για την αξιοπιστία της Procordia. ;)
Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω οτι τα nexus 32gb δεν έχουν εγγύηση στην Ελλάδα σύμφωνα με την lg hellas και για οτιδήποτε χρειαστεί πρέπει να αναλάβει το κατάστημα απο όπου έγινε η αγορά .

 

DaRk_dOg

Θα δούμε σύντομα το θέμα σου για cm11 ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

 

DaRk_dOg

Θα δούμε σύντομα το θέμα σου για cm11 ?

 

m7ixalis σκέφτομαι να φτιάξω κάτι πιο universal πλέον (icon pack + uccw/zooper etc widgets) μιας και γίνεται πλέον χαμός απο rom και κάθε μία χρησιμοποιεί διαφορετικά resources.

 

Είναι δύσκολο και το ρημάδι το Eclipse :lol:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, πως συνδέω το nexus στην tv και να βλέπω εκεί ότι θέλω?

μέσω του καλωδίου usb γίνεται (σε αντίστοιχη θύρα την tv) ή θέλει καλώδιο microhdmi σε hdmi?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, πως συνδέω το nexus στην tv και να βλέπω εκεί ότι θέλω?

μέσω του καλωδίου usb γίνεται (σε αντίστοιχη θύρα την tv) ή θέλει καλώδιο microhdmi σε hdmi?

 

Χρειαζεσαι ενα slimport adaptor που βγαζει θηλυκο hdmi και μετα με ενα κλασικο hdmi καλωδιο κανεις τη δουλεια σου.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

m7ixalis σκέφτομαι να φτιάξω κάτι πιο universal πλέον (icon pack + uccw/zooper etc widgets) μιας και γίνεται πλέον χαμός απο rom και κάθε μία χρησιμοποιεί διαφορετικά resources.

 

Είναι δύσκολο και το ρημάδι το Eclipse :lol:

 

Ενδιαφέρον ,άντε να δούμε τι κάλο θα μας φτιαξεις

Πόσο δίκιο εχεις για το eclipse ,όσο και αν προσπάθησα δεν τα κατάφερα να το μάθω :lol:

 

Πάντως κρίμα το θέμα σου ειναι από τα ποιο όμορφα που εχω δει .:up:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Όχι, η ελληνική αντιπροσωπία της LG τα στέλνει στην Procordia (το δικό μου το έχω από Wind). 3 εργάσιμες έκανα να το παραλάβω (οι 2 ήταν η διαδρομή από κ προς την περιοχή μου) κ οι εντυπώσεις οι καλύτερες. Κανένα σημάδι επέμβασης κ ταχύτατη εξυπηρέτηση.

 

Γιατί το έστειλες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδιά, πως συνδέω το nexus στην tv και να βλέπω εκεί ότι θέλω?

μέσω του καλωδίου usb γίνεται (σε αντίστοιχη θύρα την tv) ή θέλει καλώδιο microhdmi σε hdmi?

 

Πες μας αποτελέσματα και από που πήρες τον ανταπτορα

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω άμεσα θα ήθελα τη γνώμη σας. Κυρίως για το GPS του και το ακουστικό του. Για το GPS έχω ακούσει κάποια παράπονα, ενώ για το ακοτστικο τα καλύτερα, ισχύει;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...