Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να πω και εγώ την άποψή μου επι του θέματος.

Ενάμιση μήνα τώρα δεν μου έχει παραπονεθεί κανένας για το πως ακούγομαι στην διάρκεια καποιας κλήσης. Και καθημερινά έχω συνήθως περι τη μια ώρα κλήσεις. Εκανα μια δοκιμή καλώντας σε άλλο κινητο εδώ στο σπίτι και όσο και αν προσπάθησα δεν μπόρεσα να αναπαράγω αυτό που περιγράφεται σε προηγούμενα ποστς. Η φωνή μου ακουγόταν καθαρά είτε το περιβάλλον ήταν θορυβώδες (τηλεόραση) είτε σε απόλυτη ησυχία.

Στην βιντεοσκόπηση απο την άλλη το έχω το πρόβλημα. Αν βιντεοσκοπήσω σε απόλυτη ησυχία ακούω σε κάποια σημεία του βίντεο έναν θόρυβο. :confused:

Πιθανόν λοιπόν τα δύο προβλήματα να μη σχετίζονται.

 

Ακριβώς έτσι είμαι και εγώ. Στην ομιλία μου με άλλους ολοι με ακουν μια χαρά. Το βίντεο είναι λείαν επιεικώς "αχρηστο"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έμενα πάντως και η βιντεοσκοπηση μου βγαίνει πολύ καλή αλλά και η ομιλία.

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει καποια ενναλακτικη του Haxsync? Θελω να συγχρονιζει ολα τα στοιχεια των επαφων και τα γενεθλια να τα βαζει αυτοματα στο calendar.

 

Εχω δοκιμασει τα sync me - uber sync αλλα το πρωτο σου βγαλει τα γενεθλια μεν ομως μονο μεσα απο την εφαρμογη και το δευτερο κανει sync μονο τις φωτογραφιες.

 

Εχω την εντυπωση οτι -πλεον- ειναι περιορισμος του facebook.

 

Kαι κατι αλλο... Δεν γινετε ρε παιδια αυτοματο merging σε skype - google contacts? Πρεπει να το κανεις ενα ενα manual?

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχης κατοχος και γω απο σημερα. Παρτιδα 312, απο Play Store Γερμανιας(αργησε κανενα 20ημερο να μου ερθει).

 

Εντυπωσεις μεχρι στιγμης ΑΡΙΣΤΕΣ. Το καλυτερο Android κινητο που εχω πιασει. Το εχω φορτωσει ηδη και φτου φτου μη το ματιασω παει σφαιρα. Ολα στιγμιαια. Τετοια εναλλαγη μεταξυ εφαρμογων δεν εχω ξαναδει σε Android(μοναχα σε iOS και BB10).

 

Μεχρι στιγμης καποιο απο τα γνωστα ελαττωματα που αναφερθηκαν δεν εχω παρατηρησει(led,ομιλια κλπ δουλευουν μια χαρα).

 

Το πιο αδυναμο σημειο της συσκευης με διαφορα, ειναι το ηχειο. Εκτος απο την ενταση που απλως ειναι ανεκτη(αλλα οχι ικανοποιητικη), η ποιοτητα ειναι σχεδον....αισχρη. Πολυ ασχημη δουλεια εχει γινει. Σιγουρα το χειροτερο speaker που εχω ακουσει σε οποιοδηποτε smartphone ή μη.

 

Αυτα απο μενα προς το παρον :)

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Εστειλα μέσω bluetooth από Mac ήχους κλησης στο κινητό και δεν τους βρίσκω.

Πρέπει να κατεβάσω file manager για να διαχειρίζομαι τα αρχεία?

Μέσα από το Android Transfer του Mac βλέπει το Nexus αλλά δεν μπορώ να μεταφέρω τα αρχεία από το φάκελο bluetooth στον φάκελο ringtones...

HELP !!

 

EDIT: To έκανα. Ηθελε επανεκκίνηση ο υπολογιστής.

PS. Το κινητό είναι τέλειο !!!

Edited by jtzimitras
Link to comment
Share on other sites

οχι εννοω να γίνεται ρουτερ αλλα να περνει ίντερνετ απο αλλο ρουτερ

Οχι δεν γινεται. Συνδεμενο σε pc με usb δεν παιρνει internet. ΜΟΝΟ με wifi. Θυμαμαι τα windows mobile 7.1 (οχι τα windows phone) ειχαν αυτη τη δυνατοτητα. Να παιρνουν δηλαδη internet οταν συνδεοντε με usb σε pc

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μηνύματα πως στέλνει τούτο? Τι είναι hangout κλπ. Δεν το ξανασυνάντησα αυτό.

Δεν έχει επιλογη για sms να κάνω ρυθμίσεις αποστολής, ήχου, κλπ.

Μπαίνω hangout και με πάει στις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μηνύματα πως στέλνει τούτο? Τι είναι hangout κλπ. Δεν το ξανασυνάντησα αυτό.

Δεν έχει επιλογη για sms να κάνω ρυθμίσεις αποστολής, ήχου, κλπ.

Μπαίνω hangout και με πάει στις ρυθμίσεις.

 

Πας στις ρυθμισεις του, βαζεις τον αριθμο σου και ετσι ενεργοποιουνται τα μηνυματα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι είναι μια χαρά , στην αρχή μου φαινόταν κι εμένα περίεργο αλλά τελικά μου άρεσε παρα πολύ. Το μονο κακό είναι οτι δεν υποστηρίζει μήνυμα με 160 χαρακτήρες

[ μόλις διορθώθηκε με update ]

Edited by johnannis
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι είναι μια χαρά , στην αρχή μου φαινόταν κι εμένα περίεργο αλλά τελικά μου άρεσε παρα πολύ. Το μονο κακό είναι οτι δεν υποστηρίζει μήνυμα με 160 χαρακτήρες

[ μόλις διορθώθηκε με update ]

 

Και παλι 60 στελνει στα Ελληνικα. Αλλο πραγμα διορθωθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Απορίες:

Το led ποτε αναβοσβυνει ; σε αναπάντητες; μηνηματα; μαιλ;

Το 4g πως περιγράφεται στο status bar ; με το Η ή άλλο;

Για μηνύματα ποιο πρόγραμμα να κατεβάσουμε ( αν το hangout δεν υποστηρίζει ελληνικά sms ) hantsent sms καλό είναι;

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Απορίες:

Το led ποτε αναβοσβυνει ; σε αναπάντητες; μηνηματα; μαιλ;

Το 4g πως περιγράφεται στο status bar ; με το Η ή άλλο;

Για μηνύματα ποιο πρόγραμμα να κατεβάσουμε ( αν το hangout δεν υποστηρίζει ελληνικά sms ) hantsent sms καλό είναι;

 

Για το Led θα κατεβάσεις το lightflow και θα το ρυθμίσεις εσύ για οποία εφαρμογή θες..

Το 4G στη Vodafone με 4G κανονικά... Με H συμβολίζεται το 3g.

Handcent έχω και εγώ... Πολύ καλό.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλό και ελαφρύ είναι και το textra sms, και με 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα στα ελληνικά. Εγώ αυτό είχα καθώς το handcent πλέον αν και καλό έχει βαρύνει επικίνδυνα.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως το led λειτουργει κανονικα μονο του σε ολα τα χρωματα. Αναβει ασπρο στις αναπαντητες και οποιο αλλο χρωμα εχει καθοριστει απο την εκαστοτε εφαρμογη που χρησιμοποιω(whats app,facebook,bbm κλπ)

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως το led λειτουργει κανονικα μονο του σε ολα τα χρωματα. Αναβει ασπρο στις αναπαντητες και οποιο αλλο χρωμα εχει καθοριστει απο την εκαστοτε εφαρμογη που χρησιμοποιω(whats app,facebook,bbm κλπ)

 

με light flow (αν όχι από που το ρυθμίζεις)?

πως μπορώ να βάλω εφαρμογές στο ring?

Edited by sp_stavros

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

με light flow (αν όχι από που το ρυθμίζεις)?

πως μπορώ να βάλω εφαρμογές στο ring?

 

Με xposed και gravity box. Αυτό όμως απαιτεί ροοτ.

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχική οθόνη, το πλαίσιο αναζήτησης Google βγαίνει ή είναι μόνιμα εκεί;

 

Όχι δεν βγαίνει, μόνο αν βάλεις άλλο launcher.

:D
Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν μπαίνω σ' αυτή τη διαδικασία, προς το παρόν τουλάχιστον.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μηνύματα πως στέλνει τούτο? Τι είναι hangout κλπ. Δεν το ξανασυνάντησα αυτό.

Δεν έχει επιλογη για sms να κάνω ρυθμίσεις αποστολής, ήχου, κλπ.

Μπαίνω hangout και με πάει στις ρυθμίσεις.

 

Εγώ έβαλα το textra και είναι super

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν μπαίνω σ' αυτή τη διαδικασία, προς το παρόν τουλάχιστον.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Μια εφαρμογή είναι φίλε μου η οποία κατά 99% είναι και καλύτερη (βλ. Nova και Apex πχ).. δε θα πάθει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν μπαίνω σ' αυτή τη διαδικασία, προς το παρόν τουλάχιστον.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Μπορείς ακόμη να βάλεις τον Holo hd launcher όπου έχω και εγώ και δεν θα δεις καμία διαφορά πάρα μόνο λίγο πιο μικρά εικονίδια μιας και είναι kit kat version. Μετά μπορείς να κάνεις ότι άλλο θες και αν όχι απλά βγάζεις την εφαρμογή.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος ειναι κοντα στην αποκτηση του nexus 5 απο αυστραλιανο play store. Περα απο το θεμα της εγγυησης με την lg hellas αν δεν παρει το μαυρο 16αρι, τι διαφορετικο θα εχει(οπως πχ εχει το αμερικανικο με το 4g)??
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου είχε το 16αρι από Αυστραλία και έπιανε κανονικά το 4G

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...