Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το battery drain που οφείλεται στις υπηρεσίες του google play δείτε εδώ.

Δοκίμασα την τρίτη μέθοδο. Μέχρι στιγμής το google service είναι στο 1% από 19%!!! που ήταν χθες.

Το παραπάνω αφορά αυτούς με custom ROM, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Έχω το Nexus 5 το οποίο έχει μπει σε boot loop εξ' αιτίας ενός προβλήματος (γνωστού στο διαδίκτυο) με το power button. Δυστυχώς δεν πρόλαβα ούτε backup να πάρω αλλά ούτε και να κλειδώσω τον bootloader για να το πάω για service. Λέτε αν το πάω για service με ξεκλέιδψτιο bootloader και rooted να μου το επισκευάσουν εκτός εγγύησης; Έχει κανένας ανάλογη εμπειρία με το service της LG;

 

Φιλικά πάντα

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το Nexus 5 το οποίο έχει μπει σε boot loop εξ' αιτίας ενός προβλήματος (γνωστού στο διαδίκτυο) με το power button. Δυστυχώς δεν πρόλαβα ούτε backup να πάρω αλλά ούτε και να κλειδώσω τον bootloader για να το πάω για service. Λέτε αν το πάω για service με ξεκλέιδψτιο bootloader και rooted να μου το επισκευάσουν εκτός εγγύησης; Έχει κανένας ανάλογη εμπειρία με το service της LG;

 

Φιλικά πάντα

Δεν ξερω,αλλα εγω με το ιδιο προβλημα (απειραχτο), αλλαξαν αμεσως την πλακετα,

οποτε πως μπορουν να δουν οτι ειναι πειραγμενο??

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω,αλλα εγω με το ιδιο προβλημα (απειραχτο), αλλαξαν αμεσως την πλακετα,

οποτε πως μπορουν να δουν οτι ειναι πειραγμενο??

 

Φαίνεται από το λουκετάκι στο boot screen που είναι ξεκλείδωτο....

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται από το λουκετάκι στο boot screen που είναι ξεκλείδωτο....

 

Δεν το ηξερα.

Εμενα δεν φαινοταν τιποτα. Εκανε συνεχεια boot (google logo)

Αλλα και παλι δεν χανεις τιποτα.

Ουτε που με ρωτησαν αν το εχω πειραξει .

Edited by pok
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ηξερα.

Εμενα δεν φαινοταν τιποτα. Εκανε συνεχεια boot (google logo)

Αλλα και παλι δεν χανεις τιποτα.

Ουτε που με ρωτησαν αν το εχω πειραξει .

 

Στο Ψυχικό το πήγες;

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Για το battery drain που οφείλεται στις υπηρεσίες του google play δείτε εδώ.

Δοκίμασα την τρίτη μέθοδο. Μέχρι στιγμής το google service είναι στο 1% από 19%!!! που ήταν χθες.

Σωστός! Η τριτη μέθοδος λειτουργει. Για να βοηθήσω αυτους που θα το δοκιμάσουν, αφού εγκαταστήσουμε την εφαρμογή, την τρεχουμε και έχουμε δυο tabs. Third party αριστερά, και system δεξια. Επιλέγουμε system, και μετα Υπηρεσίες Google Play (ή αν το έχετε στα αγγλικά, Google Play Services). Εκεί scrollαρουμε προς τα κάτω και βρίσκουμε το SystemUpdateService, το οποίο τικαρουμε! Προσοχη: Αυτό πρεπει να γίνεται σε κάθε επανεκκίνηση της συσκευης.

Βασική προϋπόθεση, η συσκευή να είναι rootαρισμενη!!!

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

http://www.androidpolice.com/2015/03/25/changelog-posted-for-android-5-1-0_r1-lmy47d-to-5-1-0_r3-lmy47i-mostly-small-fixes-for-sim-cards/

 

Δεν έχει καμία σημαντική διαφορά η τελευταία έκδοση.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Το παραπάνω αφορά αυτούς με custom ROM, έτσι;

Πρέπει να το έχεις ρουτάρει.

Καλημέρα. Έχω το Nexus 5 το οποίο έχει μπει σε boot loop εξ' αιτίας ενός προβλήματος (γνωστού στο διαδίκτυο) με το power button. Δυστυχώς δεν πρόλαβα ούτε backup να πάρω αλλά ούτε και να κλειδώσω τον bootloader για να το πάω για service. Λέτε αν το πάω για service με ξεκλέιδψτιο bootloader και rooted να μου το επισκευάσουν εκτός εγγύησης; Έχει κανένας ανάλογη εμπειρία με το service της LG;

 

Φιλικά πάντα

Πέρασε factory image :)

Link to comment
Share on other sites

17 μερες απο τοτε που βγηκε επισημα η 5.1 και ακομα OTA δεν εχουμε δει. Ειπαμε σιγα σιγα αλλα εδω το εχουν ξεφτυλισει. Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

17 μερες απο τοτε που βγηκε επισημα η 5.1 και ακομα OTA δεν εχουμε δει. Ειπαμε σιγα σιγα αλλα εδω το εχουν ξεφτυλισει.

Τα images μαλλον.

ΟΤΑ απο προηγουμενη βδομαδα

Αμα δεν κρατιεσε βαλε τα images ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλος ανακάλυψε σήμερα οτι εμφανίζεται ένα μάυρο σημαδάκι (black spot) στην κάμερα και προφανώς σε όλες τις φωτό που βγάζει και βίντεο.

Το έχετε ακούσει σαν πρόβλημα? Υπάρχει κάτι που μπορεί να κάνει μόνος του?

Αν το πάει procordia... θα πρέπει να το κάνει unroot?

Link to comment
Share on other sites

Φίλος ανακάλυψε σήμερα οτι εμφανίζεται ένα μάυρο σημαδάκι (black spot) στην κάμερα και προφανώς σε όλες τις φωτό που βγάζει και βίντεο.

Το έχετε ακούσει σαν πρόβλημα? Υπάρχει κάτι που μπορεί να κάνει μόνος του?

Αν το πάει procordia... θα πρέπει να το κάνει unroot?

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα. Υπάρχει μια μικρή μουτζούρα στην κάμερα. Το έχω αφήσει έτσι γιατί δεν μπορώ να κάθομαι να κλειδώνω τώρα και να τους το δώσω και για όσες μέρες θέλουν. Πάντως ναι για να το πας unroot και κλείδωμα.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι το android system webview?

Το είχα δει και παλιότερα αλλά δεν έδωσα σημασία. Απο τα 1-2mb έκανε αναβάθμιση και έφτασε στα 50+ :eek:

Είναι κάποιο νεο feuture της λολλιποπ?

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι το android system webview?

Το είχα δει και παλιότερα αλλά δεν έδωσα σημασία. Απο τα 1-2mb έκανε αναβάθμιση και έφτασε στα 50+ :eek:

Είναι κάποιο νεο feuture της λολλιποπ?

Αυτό που λες είχε τη πρώτη θέση μέχρι χθες στο wakelock detector.. Έγινε χθες αναβάθμιση και βλέπω ότι έχει στρώσει αρκετά..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.. Χτες ειχε μια πτώση το κινητο και εσπασε η οθονη .. Ξερουμε ποσο κοστιζει η επισκευη? Ρωτησα την easyservice στο μαρουσι και μου ειπαν 150ε... Στην αντιπροσωπεία ποσο παει??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.. Χτες ειχε μια πτώση το κινητο και εσπασε η οθονη .. Ξερουμε ποσο κοστιζει η επισκευη? Ρωτησα την easyservice στο μαρουσι και μου ειπαν 150ε... Στην αντιπροσωπεία ποσο παει??

150 ευρώ προκορδια το παίρνεις εκείνη την ωρα πίσω και σου αλλάζουν όλο το μπρος πίσω. Εννοώ και το πλαστικό πίσω είναι όλο πακέτο μαζι

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...