Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ηρθε η λολιποπ.ποιον είναι ο καλύτερος τρόπος να την περάσω?

εχω γενικά φορτομένο το κινητό και θελω να του κανω ενα "φορματ" και να ξαναπερασω τακτοποιημενα τα αρχεια μου.

να κανω φακτορυ και εγκατασταση ΟΤΑ?

τελος το google keep αποθηκευεί αυτόματα τις σημειώσεις μου? δεν θα τις χασω αμα κανω φακτορυ ρεσετ ε?

 

Το keep τα κρατάει στο cloud. Επίσης αν κάνεις factory πριν τη βάλεις θα σβηστεί και θα περιμένεις. Μετά την εγκατάσταση factory. Common sense

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το keep τα κρατάει στο cloud. Επίσης αν κάνεις factory πριν τη βάλεις θα σβηστεί και θα περιμένεις. Μετά την εγκατάσταση factory. Common sense

 

το σκεφτηκα με την λογική μην γίνει κανα conflict και να γίνει το update πάνω σε καθαρή έκδοση λογισμικού

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε μένα η 5. Πως επιλέγω αθόρυβη λειτουργία; Με παρατεταμένο πάτημα του κουμπιού βγαίνει μόνο η επιλογή για απενεργοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε μένα η 5. Πως επιλέγω αθόρυβη λειτουργία; Με παρατεταμένο πάτημα του κουμπιού βγαίνει μόνο η επιλογή για απενεργοποίηση.

 

Με τον ήχο αλλά δυστυχώς μέχρι δόνηση πάει... Το κόψανε αν δεν κάνω λάθος...

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

καί εγώ που έκλεισαν ότι μπορουσα , συγχρονισμους ,GPS , NFC ,μέχρι κσι 2g σήμα ....πάλι σήμερα η μπαταρία το μεσημέρι τελείωσε...Google ******ες .....κανα μήνα θα περιμένω αν δε το στρωσουν έχε γειά για παντα nexus μετά ειτε Sony z3 ,η iPhone δεν παίζω άλλο τέλος
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Με τον ήχο αλλά δυστυχώς μέχρι δόνηση πάει... Το κόψανε αν δεν κάνω λάθος...

 

Λάθος, υπάρχει αθόρυβο και λέγεται priority mode. Αν το ενεργοποιησεις ουσιαστικά είναι ακριβώς ίδιο με το αθόρυβο εκτός αν πειράξεις καμία ρύθμιση. Στα default είναι κανονικότατο silent mode.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Oσοι εχετε θεμα με την μπαταρια εχετε κανει clean install η OTA? Αν εχετε κανει το δευτερο ξεχαστε το, καντε clean. Το μεγαλυτερο update στην ιστορια του android ειναι, τι περιμενετε? Να παιζει τελεια σε ολους? Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Oσοι εχετε θεμα με την μπαταρια εχετε κανει clean install η OTA? Αν εχετε κανει το δευτερο ξεχαστε το, καντε clean. Το μεγαλυτερο update στην ιστορια του android ειναι, τι περιμενετε? Να παιζει τελεια σε ολους?

Προσωπικά με ΟΤΑ. Πιστεύεις ότι μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων θα διόρθωνε το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Όλοι εσείς που λέτε για μπαταρία. Πως έχετε κάνει την εγκατάσταση;

 

φυσικά με clean install . είναι η 4η συσκευή γενεάς nexus ,για μένα δεν είμαι πρωτάρης . αλλά όπως έχει κάποιος δικαίωμα να το αγοράσει για να παίζει άλλο τόσο έχει δικαίωμα κάποιος να το έχει και για επαγγελματικό εργαλείο. που όμως πλεον βαρεθηκα τα πειράματα της Google. τελικά είναι μέγα λάθος να το πάρει κάποιος για αυτό το σκοπό. τα προηγούμενα χρόνια μπορουσα να παίζω να τα σβήσω να περάσω αλλες Ρομ , να κάνω δοκιμές αλλά χρόνο με το χρονο η δισκεδαση αυτή χάνεται μέσα απο τις επαγγελματικές υποχρεώσεις και δεν είναι λιγες οι φορές που με έχει κρεμάσει οπότε όσο και ν μ αρεσει το καθαρό android και η ελευθερία των νεξους ...μάλλον πλεον δεν κάνει για μένα οποτε λιγα τα ψωμιά του εκτός και το κρατήσω ως ," παιγνιδακι να βγάζω τον καημό μου,"

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να πω πάντως πως είμαι σουπερ happy με το 5.0 μέχρι τώρα. Δεν εχω παραπονα ουτε από μπαταρία (ίσα ίσα νομίζω βλέπω και μικρή βελτίωση) και το UI είναι απίστευτο! well done google
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να πω πάντως πως είμαι σουπερ happy με το 5.0 μέχρι τώρα. Δεν εχω παραπονα ουτε από μπαταρία (ίσα ίσα νομίζω βλέπω και μικρή βελτίωση) και το UI είναι απίστευτο! well done google

 

Και γω μια από τα ίδια. Απλά το θέμα της μπαταρίας είναι λίγο περίεργο. Οφείλεται πιστεύω και στις εφαρμογές του playstore που ακόμα δεν έχουν πλήρως προσαρμόσει για την lollipop.

:D
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια είναι το μεγαλύτερο update της Google τα τελευταία χρόνια. Σαν πρώην κάτοχος iphone (από το original μέχρι και το 5s) στα Major update πάντα έβαζα το κινητο στον υπολογιστή. Πότε ota. Έτσι και με το νεξους δεν περίμενα ota. Δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα και η συμβουλή μου θα ήταν να κάνετε το ίδιο. Επίσης για να μην τρελαινομαστε πείτε μου μια εταιρεία που έκανε Major update και δεν είχε πρόβλημα;εδώ σε pc και Mac και έχουμε προβλήματα... Edited by hgemwn
Link to comment
Share on other sites

Έιμαι με stock 5.0 και μου έβγαλε ένα αστέρι δίπλα στο σήμα του wifi. Γνωρίζει κάποιος τι έιναι αυτό;
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Έιμαι με stock 5.0 και μου έβγαλε ένα αστέρι δίπλα στο σήμα του wifi. Γνωρίζει κάποιος τι έιναι αυτό;

 

Εχεις πατήσει το priority από τα volume button. Ξαναπατα τα volume button και βάλτο στο all..

Link to comment
Share on other sites

Με έχετε προβληματίσει τώρα.

Μου έχει έρθει OTA από την Δευτέρα το βράδυ, αλλά περίμενα να έρθει Παρασκευή βράδυ μετά την δουλειά για να κάνω επαναφορά και μετά OTA.

Λέτε να μην έρχεται το OTA μετά την επαναφορά;

Link to comment
Share on other sites

...σημερα το πρωϊ στο nexus 5 μου ήρθε η lollipop και μαλιστα εχει κρυμμενο παιχνιδι σε στυλ Flappy Bird...ok ήδη αναφερθηκε.... Edited by cyberbop
LG G4
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ορισει σαν ηχο κλησης ενα συγκεκριμενο τραγουδι. Οποτε με περνουν τηλεφωνο ΔΕΝ αναβει η οθονη και ακουγεται ενας μονοτονος ηχος. Μπορειτε να μου πετε τι παιζει;
Link to comment
Share on other sites

Με έχετε προβληματίσει τώρα.

Μου έχει έρθει OTA από την Δευτέρα το βράδυ, αλλά περίμενα να έρθει Παρασκευή βράδυ μετά την δουλειά για να κάνω επαναφορά και μετά OTA.

Λέτε να μην έρχεται το OTA μετά την επαναφορά;

 

Έρχεται αλλά πέρασε το και μετά κάνε επαναφορά.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, θέλω τη βοήθεια σας. Εγώ έκανα το update με ΟΤΑ. Τώρα πως θα κάνω clean install ώστε να φτιάξω το τηλέφωνο από την αρχή. Κατέβασα το factory image από τη σελίδα της Google για το lollipop. Μετά;; Αν υπάρχει μια σελίδα που να λέει τα βήματα ένα λινκ θα ήταν χρήσιμο.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, θέλω τη βοήθεια σας. Εγώ έκανα το update με ΟΤΑ. Τώρα πως θα κάνω clean install ώστε να φτιάξω το τηλέφωνο από την αρχή. Κατέβασα το factory image από τη σελίδα της Google για το lollipop. Μετά;; Αν υπάρχει μια σελίδα που να λέει τα βήματα ένα λινκ θα ήταν χρήσιμο.

Φίλε μου κατέβασε το nexus toolik και κάνε τα όλα από εκεί απλά και εύκολα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

αναβάθμισα με ΟΤΑ και εγώ!

πολύ καλή μέχρι τώρα, μια ερώτηση μόνο στο μενού sound and notification->interruptions τι ακριβώς κάνει η επιλογή αυτή? τι ρυθμίζεις?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κατέβασε το nexus toolik και κάνε τα όλα από εκεί απλά και εύκολα.

 

Υπάρχει κάνα θέμα με την εγγύηση; Γενικά με τη διαδικασία του clean install γιατί είδα ότι πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader και τα σχετικά για να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι βλεπω μονο ο GreatLorens εχει προβλημα με την μπαταρια παρολο που εχει κανει clean install. Και οι υπολοιποι καντε clean οπωσδηποτε.

 

Κανονικα η εγγυηση χανεται αλλα τον ξανακλειδωνεις πριν το στειλεις για να εισαι σιγουρος.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...