Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Photos πατάς τις τρεις κάθετες τελειτσες settings auto back up ...δες αν είναι on

 

Εγώ το google+ έχω απενεργοποιήσει και έβαλα το quickpic. Η κανονική εφαρμογή θέλει το google+ για να δουλέψει.

:D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το google+ έχω απενεργοποιήσει και έβαλα το quickpic. Η κανονική εφαρμογή θέλει το google+ για να δουλέψει.

 

Ναι εννοείται αλλά έτσι δεν έχεις back up στο cloud τις φωτό...

Link to comment
Share on other sites

δοκιμαστε κάτι παρακαλώ στην 5.0 . βαλτε να παιζει ενα μουσικό βίντεο στο YouTube η τραγούδι στον player . χαμηλωστε αρκετα την ένταση πρός τό τέλος και βαλτε το ηχείο κοντά στο αυτί σας. υπάρχει και σε εσάς αυτό το ατελείωτο φύσημα; σοβαρό bug η χάλασε το δικό μου

 

Το κάνει και σε εμένα.. Μάλλον bug είναι εκτός κι αν υπήρχε και πριν και δεν το είχαμε παρατηρήσει..

Link to comment
Share on other sites

Το "power toogles" έχασε λειτουργικότητα στο 5. Ελπίζω να το φτιάξουν. Στο "ειδήσεις και καιρός" widget δεν βρίσκει τη τοποθεσία. Ποιο setting είναι αυτό;
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Το power toggle έκανε αναβάθμιση σήμερα, για δες

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Για το ποσοστο της μπαταρίας έχω βάλει κάποιο πρόγραμμα να το εμφανίζει αριστερά. Το σπαστικο είναι οτι έχει ειδοποιηση και στην οθόνη κλειδώματος. Δεν γίνεται να εξαφανιστεί.?

Αλλη μια απορία είναι τι είναι ενα θαυμαστικό καμια φορά στο εικονίδιο του σήματος .

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Για το ποσοστο της μπαταρίας έχω βάλει κάποιο πρόγραμμα να το εμφανίζει αριστερά. Το σπαστικο είναι οτι έχει ειδοποιηση και στην οθόνη κλειδώματος. Δεν γίνεται να εξαφανιστεί.?

Αλλη μια απορία είναι τι είναι ενα θαυμαστικό καμια φορά στο εικονίδιο του σήματος .

 

Το θαυμαστικο ειναι οτι δεν εχεις ιντερνετ ειτε απο το wifi ειτε απο τα data.

Εγω εκανα απο χθες κανα δυο reboot κ παει πολυ καλα τωρα θα το δω και στην συνεχεια, μ αρεσε παντως η lollipop αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Το power toggle έκανε αναβάθμιση σήμερα, για δες

Κατέβηκε το update. Αλλά μια από τα ίδια.

Πρίν το mobile data άνοιγε από το toogle. Τώρα σου ανοίγει τις ρυθμίσεις.

Το ίδιο και με το GPS

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκε το update. Αλλά μια από τα ίδια.

Πρίν το mobile data άνοιγε από το toogle. Τώρα σου ανοίγει τις ρυθμίσεις.

Το ίδιο και με το GPS

Δοκίμασε να κρατήσεις πατημένο το κουμπί λίγη ώρα αντί να το πατήσεις μπαμ και κατω

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα με sideload την ΟΤΑ. Εντάξει, πετάει το γλυφιτζουρι. Πολυ καλυτερο απο μια preview που είχα βάλει παλιότερα. Μέχρι στιγμής ουδεν πρόβλημα αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει πολυ βέβαια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια .οι υπενθυμίσεις του google now ξερει κανεις που πηγαινουν?γιατι κανω μια υπενθύμιση αλλα δε με ειδοποιεί ενω λεει οτι την κανει save οταν την εκφωνω.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κρατήσεις πατημένο το κουμπί λίγη ώρα αντί να το πατήσεις μπαμ και κατω

Δεν κάνει καμμιά διαφορά. Ανοίγει την αντίστοιχη οθόνη στις ρυθμίσεις της συσκευής.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκε το update. Αλλά μια από τα ίδια.

Πρίν το mobile data άνοιγε από το toogle. Τώρα σου ανοίγει τις ρυθμίσεις.

Το ίδιο και με το GPS

Αυτό που λες νομίζω θέλει Root για να δουλέψει

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω απου εχω omnirom ,αν κρατησω ενα backup με twrp και εγκαταστησω τη lollipop θα μπορω μετα να κανω restore απευθειας χωρις να περασω kit kit official πριν?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

What.. Πως το έκανα εγώ. Foul wipe πέρασα την factory το κανα root πέρασα twrp όλα καλά η l πανέμορφη αλλά δεν άντεξα χωρίς τα κόλπα της liquid οπότε πάω σε recovery backup την loll και restore την 4.4 από το usb. το χω κάνει 2 φορές όλα καλά η kit με της loll το baseband δουλεύει ρολόι..
Link to comment
Share on other sites

Καλά νομίζεις.. Θέλει root για να μην σε πετάει στις ρυθμίσεις..

Root είμαι. Δηλαδή σε σας πατώντας το κουμπί ενεργοποίησης του gps δουλεύει;

Σε Android 5 είμαι.

Edited by stelios67
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Root είμαι. Δηλαδή σε σας πατώντας το κουμπί ενεργοποίησης του gps δουλεύει;

Σε Android 5 είμαι.

Εγώ ακόμη δεν έχω κάνει root. Εχεις δώσει δικαιώματα root στην εφαρμογή;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

σας δουλεύει σωστα το adaptive configuration της οθόνης ; γιατί εμένα πολύ σκοτεινά τα δείχνει και δεν αλλάζει μονο του ανάλογα τον περιβάλλοντα χώρο. και η αναμονή της συσκευής τρωει χωρις λογο πολυ μπαταρια επίσης μπαγκ έχει και το νεο update του chrome browser. δεν δουλεύει το ρολάρισμα απο πανω προς τα κάτω ουτε απο αριστερά προς δεξια που λενε τώρα για εναλλαγή καρτελων . έχει θεματακια γενικά αμα λυθούν σίγουρα είναι καλύτερη του κιτ κατ δεν χωράει συζήτηση

 

EDIT

Γιά τον chrome ισχύει αυτό που γράφω αλλά δεν πρόκειται για σφάλμα αλλά υπάρχει ρύθμιση μέσα στα settings "merge tabs & apps " default είναι ον οπότε δεν αλλάζουν οι καρτέλες με τον παλιό τροπο , αμα το κάνεις οφ ...όλα όπως πριν μια χαρά λοιπόν αυτό.

Edited by GreatLorens
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...