Jump to content

Blackview JK809


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eπιλέγοντας game perfomance ο επεξεργαστής τρέχει μόνιμα στα 1,2ghz (mtk6589) και 1,5ghz (mtk6589T) οπότε λογικό ειναι να πηγαίνει πιο γρήγορα το κινητό.Απλά δε ξέρω τι παίζει σε θέμα κατανάλωσης και μακροζωϊας του επεξεργαστή
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά κάτι σχετικά με την κλήση, γνωρίζει κανείς πως καταφέρνουμε να μην κλήσει η οθόνη κατα την διαρκεια της κλήσης?

Αήξησα την τιμή στην "προβολή" αλλά κατα την διαρκεια της κλησης τπτ δεν αλλάζει και κλείνει πολύ γρήγορα το τηλέφωνο, καμιά ιδέα???

Έχω δοκιμάσει και το exdialer

Edited by drant0n
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι σχετικά με την κλήση, γνωρίζει κανείς πως καταφέρνουμε να μην κλήσει η οθόνη κατα την διαρκεια της κλήσης?

Αήξησα την τιμή στην "προβολή" αλλά κατα την διαρκεια της κλησης τπτ δεν αλλάζει και κλείνει πολύ γρήγορα το τηλέφωνο, καμιά ιδέα???

Έχω δοκιμάσει και το exdialer

Ποια ρομ χρησιμοποιεις ? Κλεινει η οθόνη οταν πλησιάσεις το ακουστικό στο αυτί σου λόγω proximity λογικά και ετσι συμβαίνει και σε εμένα αν δεν υπάρχει κάποιο αντικειμενο κοντα στο διακόπτη proximity ανοιγει ξανά δες μηπως εχει καποιο σκουπιδακι μπροστα η κατι τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ρώτησα βασικά για ένα άλλο κινητό μήπως από εδώ έχει κάποιος καμιά ιδέα για τις ρυθμίσεις σε αντρόιντ αλλά δεν βλέπω να υπάρχει λύση γιατι δεν εχει σένσορα το συγκεκριμενο κινητό...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα και απο ένα καινούριο ιδιοκτήτη του "θηρίου".

Μόλις προχθές παρέλαβα, και εχθές έκανα και την πατάτα μου.

Ταχύτατος :lol:

 

Έχω την εντύπωση πως έσβησα τα IMEI του κινητού, ακολούθησα μερικά guides που βρήκα, αλλά τζίφος. Φυσικά και δεν έχω backup. Καμμιά ιδέα κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Αν δε δουλεύει τίποτε απο αυτά εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374457 δοκίμασε να εγκαταστήσεις πάλι την stock rom http://blog.geekbuying.com/index.php/2013/11/12/stock-firmware-for-blackview-jk809-6-0-hd-mtk6589t-smart-phone-8gb-rom/
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα..... απο οτι ειδα, εχω νεοτερο FW..... G800_JK809_F1_V0.5_20140108

Δεν το έδωσα σημασία πριν αρχίσω να το "περιποιούμαι", λεω σιγά μην του έχουν βγάλει καινούριο :p

 

Δοκίμασα να αλλάξω τα partitions, και να περάσω το radio update, κάπου εκεί τα έπαιξε το κινητό.

Επίσης, με κανένα recovery δεν μπόρεσα να φλασάρω καμμία ROM, σε όλες έκανε abort απο μόνο του.

Μάλιστα οταν προσπαθούσα να κάνω mount /system ή /cache δεν με άφηνε.

 

Έστειλα mail στη Banggood μπας και φιλοτημηθούν και μ στείλουν αντίγραφο του FW

 

Δοκίμασα τις οδηγίες απο το φόρουμ μας εδω, αλλα δεν έβγαλα άκρη.

Το έχω έτοιμο τώρα να το φλασάρω με το FW απο geekbuying.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το φλάσαρα, όλα καλά. Έχω κρατήσει backup αν ασχολείται ακόμη κανείς, αλλα είναι "μη λειτουργικό", δεν βλέπει τις SIM

Αν καταφέρω να πάρω απειραχτο το G800_JK809_F1_V0.5_20140108 firmware απο τον κινέζο, θα το ποστάρω.

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια, και την δουλειά που έχετε κάνει εδω!

Link to comment
Share on other sites

Άντε να κάνω την αρχή δίνοντας ένα δείγμα που τράβηξα με το Blackview JK809 , προ ολίγου, όλα στο αυτόματο, wb auto, 13mp η αρχική , θα κάνω κάποιο link για πλήρη θέαση . . https://mega.co.nz/#F!slVT2IxS!tK1wwG-P5os98rhiaBusNQ Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Ε καλα ρε παιδια, μην ειμαστε υπερβολικοι, κινητο ειναι δεν ειναι καμερα με ζοομ :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Το ζουμ δεν είναι οπτικό, όπως σε όλα τα κινητά. Pinch in κάνω για να δω λεπτομέρειες μιας φωτογραφίας και ναι ,αφού είναι ΚΑΙ με interpolation και και βλέπεις κόκκους κλπ. Πάντως έχω δει πολύ χειρότερα...

Κοίτα καλύτερα αυτά που ανεβάζω στο λινκ

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες ημερες παρελαβα παλι το τηλεφωνο, το ειχα στειλει πισω στο καταστημα γιατι εβγαλε προβλημα.

Για οσους δεν θυμουνται (λογικο αυτο :)) εκανα ενα ποστ για να ευχαριστησω το καταστημα, ποστ 1048 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5437778#post5437778

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μάλιστα..... απο οτι ειδα, εχω νεοτερο FW..... G800_JK809_F1_V0.5_20140108

Δεν το έδωσα σημασία πριν αρχίσω να το "περιποιούμαι", λεω σιγά μην του έχουν βγάλει καινούριο :p

 

Δοκίμασα να αλλάξω τα partitions, και να περάσω το radio update, κάπου εκεί τα έπαιξε το κινητό.

Επίσης, με κανένα recovery δεν μπόρεσα να φλασάρω καμμία ROM, σε όλες έκανε abort απο μόνο του.

Μάλιστα οταν προσπαθούσα να κάνω mount /system ή /cache δεν με άφηνε.

 

Έστειλα mail στη Banggood μπας και φιλοτημηθούν και μ στείλουν αντίγραφο του FW

 

Δοκίμασα τις οδηγίες απο το φόρουμ μας εδω, αλλα δεν έβγαλα άκρη.

Το έχω έτοιμο τώρα να το φλασάρω με το FW απο geekbuying.

 

Hello

is it possible please to share your ROM? I have the same phone but with version V0.3_20130929.

If possible, please send me the link to my mail vochomurka1@gmail.com

 

Thank you in advance

Link to comment
Share on other sites

Sorry, I made a mistake - my mail address is karaspetr1@gmail.com.

 

I will welcome if anyone is able to share the original ROM. I have downloaded it from Geekbuying blog page, including the flash tool. But the tool is showing some errors during start and flashing is not working. I would like to find the ROM in the ZIP format.

 

Thank you in advance

Link to comment
Share on other sites

Sorry, I made a mistake - my mail address is karaspetr1@gmail.com.

 

I will welcome if anyone is able to share the original ROM. I have downloaded it from Geekbuying blog page, including the flash tool. But the tool is showing some errors during start and flashing is not working. I would like to find the ROM in the ZIP format.

 

Thank you in advance

the flashtools not work well at windows 8

Test flashtools on computer with windows 7 or xp

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

There is only the same version as available on Geekbuying.com. The one with the flash tool.

 

I have tried the flash tool on Windows 7 32b and it show the same error.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα παιδια εχω παρει αυτο το κινητο εδω και 2 μηνες για τον αδερφο μου,

ολα καλα δουλευει αψογα αλλα δεν μπωρει να στειλει μυνηματα πανω απο 65 χαρακτηρες και στελενει 2 και 3 μυνηματα μαζι

καπως να το διορθωσο με απλες συμβουλες??????????????

 

ευχαριστω.

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις το go sms το οποίο υποστηρίζει δίκαρτα κινητά ή βάζεις το xposed framework και το gravitybox http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5194496#post5194496
Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε κάτι τρελά σήμερα, δεν άκουγε η οθόνη, ανεβοκατέβαινε η notification bar, και άλλα. Έβγαλα κάποιες φορές την μπαταρία, χωρίς αποτέλεσμα αρχικά, σε σημείο να σκέφτομαι πως θα χρειαστώ τηλέφωνο. Μετά από κάποια ώρα επανήλθε, φοβάμαι όμως μήπως το ξανακάνει. Καμία ιδέα τι μπορεί να είναι και τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...