Jump to content

Blackview JK809


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://img443.imageshack.us/img443/7563/c0ic.png μια που μιλάτε για μεγέθη το jk809 δίπλα με το iphone 4

 

Έπρεπε μαζί να δίνουν δώρο ένα λουράκι για τον ώμο!

Link to comment
Share on other sites

αν και λιγο μικρο σε μεγεθος ελπιζω να με βολεψει.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ρε παιδια εχετε ξεφυγει λιγο με τις ιντσες για κινητο?

Εγω με 1,95 υψος το οριο για μενα ειναι οι 4,5 ιντσες ,ειχα παραγγειλει το zte 967s και ευτηχως επεσα στον απατεωνα το hotinbuy και τελικα πηρα 4,5!

Αν σας βολευουν για καθημερινη χρηση οι 6 ιντσες καλοριζικο λοιπον, αλλα στον μονο ανθρωπο που εχω δει να καθετε σχετικα καλα στο χερι τηλ. 5,5 ιντσες ηταν σε συμπαικτη μου 2,10 που πιανει την μπαλα του μπασκετ με 2 δαχτυλα!

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να πεις πως σε έναν "κοντό" σε σχέση με σενα , ένα 6inch "δείχνει" τεράστιο , αλλά τα smartphones δεν είναι μπλούζες και παπούτσια , είναι κατά βάση εργαλεία δουλειάς ή αναψυχής . Εγώ είμαι 1.80μ αλλά χρησιμοποιώ excel αρχεία 500 γραμμές x30 στήλες x 10 sheets , πως θα βολευτώ στις 4.5inch ????

 

εξάλλου στα 95$ , πρώτα πυροβολείς και μετά ρωτάς ......

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος του δεν θα με δυσκολέψει τώρα το χειμώνα, θα χωράει σίγουρα στο μπουφάν.

Έχω και το Thl w7s 5.7 ίντσες και το καλοκαίρι με δυσκόλεψε με το μηχανάκι, φοβόμουν μην σπάσει στην μπροστά τσέπη και πήρα ένα τηλέφωνο με μικρότερες ίντσες για να βολεύει στις τσέπες του παντελονιού (δεν φοράω στενά).

Πέρσι το καλοκαίρι ήμουν διακοπές στην Ασία (δεν φημίζονται για το ύψος τους), πολλοί γκατζετοβιοι άντρες - γυναίκες είχαν galaxy note λόγο της μεγάλης οθόνης.

Οκ, όσοι έχουν αρκετές συνομιλίες την ημέρα θα χρειαστούν bluetooth ή ακουστικά με καλώδιο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ρε παιδια εχετε ξεφυγει λιγο με τις ιντσες για κινητο?

Εγω με 1,95 υψος το οριο για μενα ειναι οι 4,5 ιντσες ,ειχα παραγγειλει το zte 967s και ευτηχως επεσα στον απατεωνα το hotinbuy και τελικα πηρα 4,5!

Αν σας βολευουν για καθημερινη χρηση οι 6 ιντσες καλοριζικο λοιπον, αλλα στον μονο ανθρωπο που εχω δει να καθετε σχετικα καλα στο χερι τηλ. 5,5 ιντσες ηταν σε συμπαικτη μου 2,10 που πιανει την μπαλα του μπασκετ με 2 δαχτυλα!

 

Και εγώ με 2 δάχτυλα θα το κρατάω....διαφορετικού χεριού!!! :p

Link to comment
Share on other sites

μην ΄κοροιδευομαστε,κι εγω θα το αγοραζα σε τετοια τιμη,μαλιστα ειχα χρονο 15 λεπτα να το κανω,αλλα ειχα παραγγειλει ενα αλλο μια μερα πριν,τι να τα κανω τοσα κινητα?
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να πεις πως σε έναν "κοντό" σε σχέση με σενα , ένα 6inch "δείχνει" τεράστιο , αλλά τα smartphones δεν είναι μπλούζες και παπούτσια , είναι κατά βάση εργαλεία δουλειάς ή αναψυχής . Εγώ είμαι 1.80μ αλλά χρησιμοποιώ excel αρχεία 500 γραμμές x30 στήλες x 10 sheets , πως θα βολευτώ στις 4.5inch ????

 

εξάλλου στα 95$ , πρώτα πυροβολείς και μετά ρωτάς ......

Συμφωνω τα smartphones δεν είναι μπλούζες και παπούτσια αλλα πρεπει και να χωρανε και στα παντελονια και τα μπουφαν ,κατα την γνωμη μου το ξαναλεω ενα 5,5-6ιντσο τηλεφωνο σε ανθρωπο κατω απο 2 μετρα παυει να ειναι τηλεφωνο,δηλ, ενας ανθρωπος με 1,80 υψος και 6 ιντσες τηλεφωνο ειναι το ιδιο περιπου με εμενα και μια 7ιντση ταμπλετα στο χερι για τηλεφωνο,συμφωνω επισης οτι στα 95$ ειναι κατσε καλα τιμη αλλα να σε βολευει κι'ολας ,αν ειναι να κουβαλαω τσαντακι η σακιδιο πλατης για το τηλεφωνο τοτε χωνω και μια 8ιντση ταμπλετα με sim μεσα χρησιμοποιώ excel αρχεία και την δουλευω με bluetooth!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έψαχνα κάτι τέτοιο να αγοράσω γιατί οι 5" για την δουλειά που θέλω το κινητό (αναπαραγωγή περιεχομένου και browsing πρώτιστα και μετά ως κινητό) μου φαίνονται λίγες.Κάποια στιγμή αγόρασα nexus 7.Δε με βόλεψε γιατί οι 7" ειναι αρκετές για να μπουν ακόμη και σε τσέπη.Ενώ μέχρι 6" όσο και αν ακουστεί χαζό από κάποιους,χωράνε σε τσέπη δοκιμασμένα.Δύσκολα αλλά χωράνε.Το καλοκαίρι είχα και εγώ το thl w7s και όπως γράφει και ο θανάσης πράγματι τόσο μεγάλες συσκευές έχουν ένα θέμα στο κουβάλημα.Οταν όμως ανοίγεις την οθόνη και αρχίσεις να ασχολείσαι μαζί του,πιστεύω ότι σε αποζημιώνει το αποτέλεσμα.Βασικά σκεφτόμουν να χτυπήσω το htm100 το πρώτο octa mtk6592 αλλά πρώτον δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη και δεύτερον δε ξέρουμε τι παίζει ακόμη με τον octa (ειδικά στο πως διαχειρίζεται την full hd ανάλυση όπου ο τωρινός mtk6589 ακόμη και ο turbo έχει ένα "θεματάκι" με την ταχύτητα),ενώ ο 6589 σε συνδυασμό με hd ανάλυση είναι δοκιμασμένη λύση και σίγουρα σε αυτή την τιμή δεν παίρνεις κάτι ανάλογο Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι καταλαβα παιδια, περιμενοντας να ερθουν οι συσκευες που εχετε καποιοι παραγγειλει, συζητατε αν ειναι η οχι βολικο ενα τοσο μεγαλο τηλεφωνο, ενα θεμα δηλαδη που ειναι και ανουσιο, αλλα και καθαρα υποκειμενικο.

Γραφουν καποιοι οτι πρεπει να εισαι ψηλος για να σε βολεψει και αλλες τελειως υποκειμενικες αποψεις.

Εγω λοιπον παρ ολο που ειμαι 1.90, εχοντας για μερικους μηνες το G3S, ενα κινητο των 4,5" δηλαδη, μπορω να πω πως μου φανηκε "γκουμουτσα", πως δυσκολευομουν να το δουλεψω με ενα χερι, παρα τα μεγαλα που εχω, πως ηταν αδυνατο να το εχω στην τσεπη του παντελονιου και να ειμαι καθιστος, γενικα δηλαδη μου φανηκε δυσχρηστο απο αποψη μεγεθους, γι αυτο εξ αλλου ημουν ανεκαθεν οπαδος των μικρων οθονων, γιατι ακριβως αυτες ηταν οι αναγκες μου.

Αυτο βεβαια συνεβαινε παλια, οταν τα κινητα ηταν μονο συσκευες για τηλεφωνηματα και τιποτα αλλο.

Σημερα που τα κινητα εχουν δυνατοτητες πολυ περισσοτερες, οι μεγαλες οθονες ειναι προυποθεση πλεον, οποτε θυσιαζουμε την δυσχρηστια λογω μεγεθους, ακριβως για να εκμεταλλευτουμε αυτες τις δυνατοτητες..

Καθε ενας ομως σκεφτεται και αποφασιζει διαφορετικα το τι συμβιβασμους και τι παραχωρησεις θα κανει σε σχεση παντα με τις αναγκες και απαιτησεις που εχει.

Δεν πρεπει λοιπον να κρινουμε ο ενας τον αλλον, αλλος γουσταρει να το δουλευει με το ενα χερι, αλλος με τα δυο (για το κινητο παντα μιλαω..:lol:), αλλος να το χωνει στην τσεπη του και αλλος να το κουβαλαει σε..τσαντακι με λουρι στον ωμο, αλλος βλεπει σαν γερακι και αλλος σαν..τυφλιτης, οποτε χαλαρωστε.

Παντως εχω κι εγω παραγγειλει ενα χωρις βεβαια να ξερω αν θα με βολεψει η οχι (μαλλον το δευτερο θα συμβει), δεν θα θελα ομως να χασω την μοναδικη ισως ευκαιρια στη ζωη μου να δοκιμασω μια τετοια παντοφλα για κινητο σε μια τοσο εξευτελιστικη τιμη.

Οπως βλεπετε λοιπον, αλλος ενας τοσο διαφορετικος τροπος σκεψης..

Το περιμενω λοιπον με μεγαλη ανυπομονησια μπορω να σας πω, μεγαλυτερη και απο το zp820 που εχω ηδη πριν 10 μερες παραγγειλει.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

ξεπουλησε και σημερα!!πηρε κανεις το μαυρο? Edited by venividivici
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ο chinese λεει δεν εχει ips...και δωσαμε τοσα λεφτα ρε γαμοτο...

 

καλά ρε συ, πως το πρόλαβες ??????

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το προλαβα εγω το μαυρο αλλα βαζοντας το στην wish list!

Το πλήρωσα απο εκει αν και ελεγε out of stok!

Ρε παιδιά πληρώσατε όλοι την ασφάλεια που είναι 1,5 περίπου δολάριο παραπάνω?

Edited by drant0n
Link to comment
Share on other sites

εγω το ξετσεκαρα δεν πληρωσα
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πληρώσατε όλοι την ασφάλεια που είναι 1,5 περίπου δολάριο παραπάνω?

 

Και καλα με την ασφαλεια αμα χαθει το πακετο το σαιτ σε αποζημιωνει πληρως (επιστροφη χρηματων ή αποστολη νεου πακετου).Βεβαια με tracking number και Singpost ειναι δυσκολο εως απιθανο να χαθει.Παντως σ αυτα τα λεφτα που το δωσαν το κινητο το 1.5 $ ειναι τιποτα.Ας προλαβαινα ενα κομματι και ακομα και 10$ να μου ζητουσε για ασφαλεια θα τα πληρωνα.Καλοριζικο σε οσους το προλαβαν.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Κι εσύ με wish list ή πρόλαβε απευθείας?

Έχει διαφορά?

 

το προλαβα απευθειας χθες το λευκο.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να ξαναμπεί σύντομα σε αυτή την τιμή;Μόλις το είδε ένα φιλαράκι μου το ερωτεύτηκε .
Link to comment
Share on other sites

Μετράει αντίστροφα ο χρόνος.Μόλις μηδενίσει στις 11.00 το πρωι προσπαθείς να προλάβεις

Λέτε να ξαναμπεί σύντομα σε αυτή την τιμή;Μόλις το είδε ένα φιλαράκι μου το ερωτεύτηκε .

Αυτό μόνο το μαγαζί το γνωρίζει.Πάντως για αύριο έχουν άλλη προσφορά οπότε για τώρα,φαίνεται πως τελείωσε η συγκεκριμένη προσφορά

Link to comment
Share on other sites

Κλασική απατεωνιά.

Το τηλέφωνο είναι διαθέσιμο, η προσφορά για την τιμή σκότωμα τρέχει αλλά δεν το βγάζουν στην τιμή αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Κλασική απατεωνιά.

Το τηλέφωνο είναι διαθέσιμο, η προσφορά για την τιμή σκότωμα τρέχει αλλά δεν το βγάζουν στην τιμή αυτή.

Παιδιά, μάλλον δεν είναι απατεωνιά, το βγάζει out of stock το περνάμε στην wish list και το αγοράζουμε από εκεί, εγώ έτι το έκανα ελπίζω να μην είναι ο λάθος τρόπος, θα δούμε, ίσως καθυστερήσουν απλά να το στείλουν, αν όχι δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα για refund!

Εξάλλου είναι περιορισμένα τα κομμάτια το λένε και οι ίδιοι, αν πρόλαβες εκείνα τα 10-20 λεπτά το πρόλαβες...

Link to comment
Share on other sites

Το προλαβα εγω το μαυρο αλλα βαζοντας το στην wish list!

Το πλήρωσα απο εκει αν και ελεγε out of stok!

Ρε παιδιά πληρώσατε όλοι την ασφάλεια που είναι 1,5 περίπου δολάριο παραπάνω?

 

Σε 'μένα δεν περνάει από την wish list. Βγάζει την κανονική τιμή. Υπάρχει άλλος τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...