Jump to content

ZTE V965


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο 10 περιπου μερες χρησης μπορω να πω οτι οι εντυπωσεις μου ειναι εξαιρετικες.Το μεγεθος ιδανικο,το σχεδιο ομορφο,η κατασκευη ποιοτικη.Στο σερφαρισμα ειναι πολυ γρηγορο.Το ηχειο και το ακουστικο του πολυ καλα,καθαρα και δυνατα χωρις να τα πειραξω απο το ΜΤΚ Μενου.Τα handsfree που ειχε μεσα ειναι αρκετα ποιοτικα.Δοκιμασα και κατι handsfree iphone style που ειχα παρει απ το ebay με 1 ευρω το ζευγαρι και δουλευαν κανονικα.Η μπαταρια στις πρωτες της φορτισεις ικανοποιητικη.Το touch εξαιρετικοτατο.Ειδικα στην πληκτρολογηση ακομα και με το εργοστασιακο πληκτρολογιο δεν χανει γραμμα,σε αντιθεση με το Lenovo A760 που αλλα πατουσα και αλλα εγραφε.Η καμερα του για μενα πολυ καλη.Το WiFi απροβληματιστο.

Ενα κολλημα μονο εφαγε οταν ανοιξα το Wifi και ηρθαν οι ειδοποιησεις απο το FB και χτυπαγε συνεχεια.Χρειαστηκε να βγαλω την μπαταρια.Μονο αρνητικο η μνημη RAM.Ειναι συνεχως στο 85-90% και παροτι δοκιμασα το κολπο του φιλου παραπανω εχω ελευθερα 50-80ΜΒ συνηθως.Αλλα και με αυτο το ποσοστο δεν αργουν οι σελιδες ουτε κολλανε τα βιντεο στο youtube.Παιχνιδια δεν επαιξα.Το δε GPS με δεδομενα ή Wifi με βρηκε σε κλασματα.Χωρις,δεν δοκιμασα.Πηρα και κανα 2 θηκες flip cover απο ebay και aliexpress που ειναι ομορφες και ειμαι κομπλε.

ΠΡΟΣΟΧΗ!Ολα τα παραπανω αναλογιζομενος παντα το κοστος του και ειδικα τι αγοραζεις απο Ελλαδα με τα ιδια χρηματα.

κανένα link με τις θήκες που πήρες (αν είσαι ικανοποιημενος με αυτές) και screen protector που βρίσκουμε;

Αυτή εδώ κάνει http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-6color-avail-flip-cover-Case-for-ZTE-U819-high-quality-with-Retail-packaging-Freeshipping/1352763079.html (είναι για το ίδιο μοντέλο;)

Edited by basdel
προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 355
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανένα link με τις θήκες που πήρες (αν είσαι ικανοποιημενος με αυτές) και screen protector που βρίσκουμε;

 

Απο ebay και aliexpress πηρα.Ψαξτο σαν ΖΤΕ U819.Aυτα πηρα

http://www.ebay.com/itm/310812090248?var=610223492153&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

http://www.ebay.com/itm/131033274366?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Amoi-n828-n850-Leather-flip-Case-with-stand-In-Stock-for-amoi-n828-n850/1430728564.html

http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-6color-avail-flip-cover-Case-for-ZTE-U819-high-quality-with-Retail-packaging-Freeshipping/1352763079.html

 

Ηρθε η πρωτη και η τελευταια.Η πρωτη ειναι αρκετα καλη ενω η τελευταια ηθελε λιγο τροχισμα στο κενο για το power button γιατι ηταν ισα ισα και πιεζοταν και εκλεινε η οθονη.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ!!Δωστε βαση και τα φωτα σας!:mad:

Εχω δωρεαν mb απο cosmote προς το παρον,και μολις ανοιγω συνδεση δεδομενων μου τρωει απιστευτα!

 

ξετικαρα στην αρχη απο το ρυθμισεις>εφαρμογες> σε ολες τις εφαρμογες που γραφει το κουτακι εμφ.ειδοποιησεων μπας και φταιεει αυτο οταν μπαινω να τραβανε ολες,αλλα δεν!

 

Σημερα μου ειπε ενας φιλος και ξετικαρα απο ρυθμισεις>προσβαση τοποθεσιας αυτο που γραφει τοποθ.wi-fi& δικτ κιν.τηλ για να μη στελνει σε google.

 

Αλλα και παλι τζιφος...εχω κλειστες ολες τις εφαρμογες και μπαινω απο messenger και την εφαρμογη fb για κανα 8λεπτο και μου τρωει 2μβ+...Δεν ειναι φυσιολογικο αυτο που γινεται!

 

Επισης υπαρχει τροπος να ανοιγουμε την συνδεση δεδομενων και να μην τρεχει τπτ να κατεβαζει?για να δω αν μπορω τοτε να χρησιμοποιω και κανα mozilla για 0.facebook.com??

 

Εχει κανεις ιδεα?Αυτα που εκανα μεχρι τωρα ειναι λαθος?

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ!!Δωστε βαση και τα φωτα σας!:mad:

Εχω δωρεαν mb απο cosmote προς το παρον,και μολις ανοιγω συνδεση δεδομενων μου τρωει απιστευτα!

 

Αλλα και παλι τζιφος...εχω κλειστες ολες τις εφαρμογες και μπαινω απο messenger και την εφαρμογη fb για κανα 8λεπτο και μου τρωει 2μβ+...Δεν ειναι φυσιολογικο αυτο που γινεται!

 

Χωρίς να είμαι ειδήμων σε αυτό που λες, αλλά 2Mb για 8 λεπτά στο Fb δεν θα το χαρακτήριζα "απίστευτο". Αντιθέτως λίγο θα το χαρακτήριζα. Τα 2 Mb είναι τίποτα. Πόσα πιστεύεις πως είναι νορμάλ; Βάλε όριο στα δεδομένα για να σε ειδοποιήσει και μετά να κλείσουν για να μην χρεώνεσαι.

Με άλλη συσκευή είχες άλλη συμπεριφορά στα Mb όταν έμπαινες internet;

ΜΗ ΤΟ ΣΠΑΣΕΙΣ ΤΟ ΤΗΛΕΦΟΝΟ. Δώσε το σε κανέναν που δεν μπαίνει Fb :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ!!Δωστε βαση και τα φωτα σας!:mad:

Εχω δωρεαν mb απο cosmote προς το παρον,και μολις ανοιγω συνδεση δεδομενων μου τρωει απιστευτα!

 

ξετικαρα στην αρχη απο το ρυθμισεις>εφαρμογες> σε ολες τις εφαρμογες που γραφει το κουτακι εμφ.ειδοποιησεων μπας και φταιεει αυτο οταν μπαινω να τραβανε ολες,αλλα δεν!

 

Σημερα μου ειπε ενας φιλος και ξετικαρα απο ρυθμισεις>προσβαση τοποθεσιας αυτο που γραφει τοποθ.wi-fi& δικτ κιν.τηλ για να μη στελνει σε google.

 

Αλλα και παλι τζιφος...εχω κλειστες ολες τις εφαρμογες και μπαινω απο messenger και την εφαρμογη fb για κανα 8λεπτο και μου τρωει 2μβ+...Δεν ειναι φυσιολογικο αυτο που γινεται!

 

Επισης υπαρχει τροπος να ανοιγουμε την συνδεση δεδομενων και να μην τρεχει τπτ να κατεβαζει?για να δω αν μπορω τοτε να χρησιμοποιω και κανα mozilla για 0.facebook.com??

 

Εχει κανεις ιδεα?Αυτα που εκανα μεχρι τωρα ειναι λαθος?[/quote

 

Εγκατέστησε μια εφαρμογή που λέγεται onavo extend, η οποία συμπιέζει τα δεδομένα ,εξοικονομείς κάποια mb, δε φταίει το κινητό, Όλα τρώνε δεδομένα όσο τραγούδι δουλεύεις

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ευχαριστω για τις απαντησεις,πριν ειχα wm και εμπαινα συνηθως απο 0. αλλα και εμπαινα και φουλ απο οπερα κανονικα site και facebook και τα 60 mb εφταναν για ενα μηνα,τωρα αν υπολογισω πως για κανα 10λεπτο λιγο fb 1-2 refresh δηλαδη και λιγο messenger θελω 2 mb τι θα κανω δηλαδη αν θελω να το εχω το 1/4 της μερας...θα θελω 1gb τον μηνα ;)

 

Τα 2mb μου τα τρωει χωρις να εχω μπει youtube κλπ ετσι,μονο φβ και μεσσεντζερ

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ευχαριστω για τις απαντησεις,πριν ειχα wm και εμπαινα συνηθως απο 0. αλλα και εμπαινα και φουλ απο οπερα κανονικα site και facebook και τα 60 mb εφταναν για ενα μηνα,τωρα αν υπολογισω πως για κανα 10λεπτο λιγο fb 1-2 refresh δηλαδη και λιγο messenger θελω 2 mb τι θα κανω δηλαδη αν θελω να το εχω το 1/4 της μερας...θα θελω 1gb τον μηνα ;)

 

Τα 2mb μου τα τρωει χωρις να εχω μπει youtube κλπ ετσι,μονο φβ και μεσσεντζερ

 

Προσωπικά δεν ξέρω για το Fb 0. και τα άλλα που λες αλλά αυτό που ξέρω είναι πως 2 Mb είναι μια μέτρια φωτογραφία ενώ βίντεο 640x480 για 4 λεπτά είναι κοντά 300 Mb. Μάλλον πολλές προσδοκίες έχεις για τα 60 Mb σου :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά την περιπέτεια μου με Doogge100 & W450 ετοιμάζομαι να αγοράσω το εν λόγο τηλ.

Τα θετικά σχόλια με έχουν πείσει ;)

Ελπίζω να μην την πατήσω ξανά γιατί δεν θα το αντέξω :mad:

Αν όλα πάνε καλά θα πάρω 1 και για τη γυναίκα να ξεμπερδεύω

γιατί η γυναικεία γκρίνια δεν παίζεται :lol:

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Μετά την περιπέτεια μου με Doogge100 & W450 ετοιμάζομαι να αγοράσω το εν λόγο τηλ.

Τα θετικά σχόλια με έχουν πείσει ;)

Ελπίζω να μην την πατήσω ξανά γιατί δεν θα το αντέξω :mad:

Αν όλα πάνε καλά θα πάρω 1 και για τη γυναίκα να ξεμπερδεύω

γιατί η γυναικεία γκρίνια δεν παίζεται :lol:

Καμια σχεση τα κντ που λες με το zte.........μα καμια.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Από το στόμα σου και στου Κινέζου το αυτί αγαπητέ
Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ευχαριστω για τις απαντησεις,πριν ειχα wm και εμπαινα συνηθως απο 0. αλλα και εμπαινα και φουλ απο οπερα κανονικα site και facebook και τα 60 mb εφταναν για ενα μηνα,τωρα αν υπολογισω πως για κανα 10λεπτο λιγο fb 1-2 refresh δηλαδη και λιγο messenger θελω 2 mb τι θα κανω δηλαδη αν θελω να το εχω το 1/4 της μερας...θα θελω 1gb τον μηνα ;)

 

Τα 2mb μου τα τρωει χωρις να εχω μπει youtube κλπ ετσι,μονο φβ και μεσσεντζερ

 

Δεν καταλαβαίνω τι πας να συγκρίνεις, τι data σου έτρωγε το wm κινητό σε σχέση με το v965. Μιλάμε για άλλο τελείως λειτουργικό, που βασίζεται σε τελείως άλλη τεχνολογία. Υποθέτω στην google τους ενδιαφέρει ακόμα και όταν πας στη τουαλέτα για να σου πασάρουν την κατάλληλη διαφήμιση για χαρτί υγείας οπότε data θα σου τρώει όπως και να χει. Επίσης από ότι έχω διαβάσει το app του facebook είναι γενικά πολύ κακογραμμένο, μπορεί σε αυτό να οφείλεται η extra κατανάλωση. Συμβουλή μην μπαίνεις στο facebook :lol: Το τηλέφωνο είναι μια χαρά, για τα 75€ που έδωσα είναι ότι καλύτερο μπορείς να πάρεις, αν χαλάσει παίρνεις δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση για να παραγγειλω το κινητο απο τα site που λετε ξερετε αν υπαρχει σε καποιο δυνατοτητα πληρωμης με Paysafecard που μου ειναι ευκολο γιατι δεν εχω ουτε πιστωτικες ουτε απο Paypal και τετοια ξερω τιποτα:rolleyes: και μια ερωτηση για το κινητο αν ξερει καποιος σε τι αναλυση κλπ τραβαει βιντεο:) Edited by gboy
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Από εχθές το μεσημέρι είμαι κάτοχος του εν λόγο κιν

Όλα δείχνουν απροβλημάτιστα ελπίζω να συνεχίσει έτσι

Το μέγεθος το συνηθίζω σιγά σιγά το ίδιο και το βάρος του

Μάλλον θα το ήθελα λίγο πιο ελαφρύ :)

Πρακτικό το led χαμένων κλήσεων & ειδοποιήσεων

Τα 512 της ram είναι οριακά το clean master το δείχνει να δουλεύει πέριξ του 85%

χωρίς ιδιαίτερες εφαρμογές ανοιχτές αλλά οκ το ήξερα αυτό

Το "home" στη μέση. Το "return" αριστερά και το "menu" δεξιά. Αυτό δεν με βολεύει. Θα τα προτιμούσα ανάποδα από τι είναι

Στη 2η κάρτα (Cosmote) δεν λειτουργεί η αναγνώριση κλήσεων όταν υπάρχει το πρόθεμα +30

Επίσης μου εμφανίζει άνα μικρό lag όταν πάω να πάρω τηλ. το παρακολουθώ ;)

 

Ένα ευχαριστώ στο μέλος vasilk από όπου προμηθεύτηκα το κιν

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησούλες και από εμένα

Υπάρχει περίπτωση να περαστεί έκδοση 4.2 στο κιν?

Όταν πάρω backup μέσω recovery που αποθηκεύεται το αρχείο?

Ευχαριστώ!

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Αποθηκευεται στην sd

Έχει συγκεκριμένη Διαδρομή?

και αν ναι ποιά είναι?

Ευχαριστώ!

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Έχει συγκεκριμένη Διαδρομή?

και αν ναι ποιά είναι?

Ευχαριστώ!

 

Θα τη βρούμε στη θέση [sd] -> [Clockworkmod] -> [backup] -> [φάκελος με την ημερομηνία και την ώρα του backup]

Link to comment
Share on other sites

εχει τραβηξει κανεις βιντεο να μου πει εντυπωσεις ? τραβαει σε 720p 30fps ??

Aνεκτα πραματα φιλε μου,μην περιμενεις πολλα-πολλα,για ενα βιντεακι τις στιγμης,οπως και καποια φωτο ειναι οκ.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

αν τραβαει σε 720p 30fps mp4 ειναι καλα για μενα γιαυτο ρωταω.....:rolleyes:

Αν θυμαμαι καλα νομιζω σε 3gp......αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V965

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...