Jump to content

Διαθεσιμότητα συσκευών LG


DonJuan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και τα μηνύματα για τη διαθεσιμότητα του G από τη Vodafone είναι πολλά και προκαλείται σύγχυση με το επίσημο θέμα, καλύτερα να συνεχίσουμε εδώ ..

 

Λοιπόν, μέχρι στιγμής από τη Vodafone ισχύουν τα εξής (με κάθε επιφύλαξη):

 

- Όσοι έχουν παραγγείλει πάνω από μία συσκευή, θα λάβουν μόνο μία

- Όσοι δεν έχουν λάβει email επιβεβαίωσης, σημαίνει ότι τη στιγμή της αγοράς δεν υπήρχε διαθέσιμο απόθεμα

- Σύμφωνα με τη σελίδα της Vodafone στο fb, μέχρι και τις 4,30 το απόγευμα του Σαββάτου υπήρχε απόθεμα στο eShop

 

Από αύριο, Δευτέρα, η εταιρεία θα αρχίσει να επικοινωνεί με τους ενδιαφερομένους για διευκρίνηση των συνθηκών σχετικά με το διαθέσιμο απόθεμα ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 389
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

- Όσοι έχουν παραγγείλει πάνω από μία συσκευή, θα λάβουν μόνο μία.

Αμα ισχυσει κατι τετοιο η vodafone εχει φαει το μεγαλυτερο x απο εμενα, δηλαδη επρεπε να παρω τηλ να δωσω στοιχεια, να το κλεισω να παρει τηλ η αδερφη μου να δωσει στοιχεια να το κλεισει να παρει τηλ μετα ο παπαγαλος μου να δωσει στοιχεια να το κλεισει, αντι να πω θελω τρεις συσκευες, τι καραγκιοζιλικια ειναι αυτα?

ΜΟΝΟ ΣΚΡΟΥΤΖ πολυ πιο επαγγελματικα πραγματα!

Link to comment
Share on other sites

δικιο εχει η βοντα γιατι και εγω το εψαχνα για μενα και με κατι μαζικες παραγγελειες το συστημα γονατισε και το εδειχνε εξαντλημενο..οποιος ηθελε δυο λεπτα υποθεση ηταν να το παραγγειλει..
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη επρεπε να παρω τηλ να δωσω στοιχεια, να το κλεισω να παρει τηλ η αδερφη μου να δωσει στοιχεια να το κλεισει να παρει τηλ μετα ο παπαγαλος μου να δωσει στοιχεια να το κλεισει, αντι να πω θελω τρεις συσκευες, τι καραγκιοζιλικια ειναι αυτα?

 

ναι...κανονικά έτσι πρέπει να γίνεται εφόσον η vodafone και η κάθε vodafone οφείλει να προστατέψει μια προσφορά που βγάζει.

το λάθος της είναι οτι έπρεπε από την αρχή να υπάρχει αυτός ο περιορισμός για να μην προκύπτουν μετά όλα αυτά.

δεν υπάρχει νόημα να παίρνει ένας τηλέφωνο και να κάνει μια παραγγελία για όσα κομμάτια θέλει.

Link to comment
Share on other sites

ναι...κανονικά έτσι πρέπει να γίνεται εφόσον η vodafone και η κάθε vodafone οφείλει να προστατέψει μια προσφορά που βγάζει.

το λάθος της είναι οτι έπρεπε από την αρχή να υπάρχει αυτός ο περιορισμός για να μην προκύπτουν μετά όλα αυτά.

δεν υπάρχει νόημα να παίρνει ένας τηλέφωνο και να κάνει μια παραγγελία για όσα κομμάτια θέλει.

 

οχι φιλε γτ οταν της λεω να σας δωσω τα στοιχεια για το δευτερο ατομο και μου λεει οχι γινεται και ολα σε εσενα, ειναι μην σου πω τι αν τελικα παρω μονο ενα, γτ εγω πηγαινα κανονικα να το παω ατομο και κρατηση, εκεινη μου τα πε αλλιως, αν η βονταφον τα εκανε μανταρα δεν της φταιει ο κοσμος να μεινει χωρις κινητο!

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε γτ οταν της λεω να σας δωσω τα στοιχεια για το δευτερο ατομο και μου λεει οχι γινεται και ολα σε εσενα, ειναι μην σου πω τι αν τελικα παρω μονο ενα, γτ εγω πηγαινα κανονικα να το παω ατομο και κρατηση, εκεινη μου τα πε αλλιως, αν η βονταφον τα εκανε μανταρα δεν της φταιει ο κοσμος να μεινει χωρις κινητο!

 

ξαναλέω οτι το λάθος είναι οτι από την αρχή πρέπει να υπάρχει ο περιορισμός αυτός. εσύ καλά κάνεις και παραγγέλνεις 3 αφού σου δίνει το δικαίωμα η εταιρεία. απλά δεν θα έπρεπε να στο δώσει το δικαίωμα. εσύ μπορεί έχεις τη δυνατότητα οικονικά να πάρεις 3-4 ,είτε για σένα είτε να της δώσεις σε άλλον(δεν έχει σημασία), εγώ όμως μπορεί να έχω τη δυνατότητα να πάρω 100 συσκευές. δεν γίνεται σαν εταιρεία να στηρίξεις μια προσφορά με αυτό τον τρόπο

 

ακόμα και παραγγελία να κάνεις ανά άτομο με διαφορετικά ονόματα και στοιχεία πάλι χάνει το νόημα μια προσφορά.

Edited by rizla7
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση στο fb ..

 

Συμφωνα με αυτα που διαβασα παρακατω θα δωσετε μια συσκευη ανα παραγγελια,σωστα;εμεις που ειμαστε 3 ατομα και παραγγειλαμε 3 συσκευές optimus g απο ενα λογαριασμο,θα μας δωσετε 1;

 

Απαντήσεις από τη Vodafone ..

 

λογικά ναι, απ'οτι μας έχουν ενημερώσει 1 θα δοθεί σε αυτές τις περιπτώσεις. Κάνε λίγο υπομονή και μέχρι αύριο για να ενημερωθείς και προσωπικά.

 

και...

 

Έχουμε την παραπάνω ενημέρωση . Ο σκοπός ειναι να υπάρξει εξυπηρέτηση οσο γίνεται περισσότερων ενδιαφερομένων λόγω της τεράστιας ζήτησης . Όσοι έχουν κωδικο παραγγελίας θα ενημερωθούν απο αυριο για τις περιπτώσεις που θα τους παραδοθούν λιγότερα κομμάτια απο όσα παρήγγειλαν η για όσους δεν υπάρχει συσκευη . Για τους υπόλοιπους θα γινει κανονικά επαφή απο courier η απο το καταστημα που επίλεξαν να παραλάβουν.

 

Λίγες ώρες έμειναν ... :)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και τα μηνύματα για τη διαθεσιμότητα του G από τη Vodafone είναι πολλά και προκαλείται σύγχυση με το επίσημο θέμα, καλύτερα να συνεχίσουμε εδώ ..

 

Λοιπόν, μέχρι στιγμής από τη Vodafone ισχύουν τα εξής (με κάθε επιφύλαξη):

 

- Όσοι έχουν παραγγείλει πάνω από μία συσκευή, θα λάβουν μόνο μία

- Όσοι δεν έχουν λάβει email επιβεβαίωσης, σημαίνει ότι τη στιγμή της αγοράς δεν υπήρχε διαθέσιμο απόθεμα

- Σύμφωνα με τη σελίδα της Vodafone στο fb, μέχρι και τις 4,30 το απόγευμα του Σαββάτου υπήρχε απόθεμα στο eShop

 

Από αύριο, Δευτέρα, η εταιρεία θα αρχίσει να επικοινωνεί με τους ενδιαφερομένους για διευκρίνηση των συνθηκών σχετικά με το διαθέσιμο απόθεμα ..

 

Δεν ισχύει αυτό.Δεν έχω λάβει e-mail απο χθές το πρωί αλλα παρόλα αυτά η παραγγελία μου ισχύει και προχωράει κανονικά. :)

Link to comment
Share on other sites

με βαση την τελευταια απαντηση θα το παρουμε το κινητο οσοι το παραγγειλαμε(εχω παρει και email επιβεβαιωσης αλλα αυτο πιστευω δεν λεει κατι...) τωρα αν γινει καμια στραβη τι να κανουμε προσπαθησαμε τουλαχιστον! :)
Link to comment
Share on other sites

με βαση την τελευταια απαντηση θα το παρουμε το κινητο οσοι το παραγγειλαμε(εχω παρει και email επιβεβαιωσης αλλα αυτο πιστευω δεν λεει κατι...) τωρα αν γινει καμια στραβη τι να κανουμε προσπαθησαμε τουλαχιστον! :)

 

Συμφωνώ απόλυτα. Οκ τρελή τιμή και μακάρι να το πάρουν όλοι. Αλλά όταν διαβάζω ότι έμεινε ο κόσμος χωρίς κινητά και τι θα γίνει, κάτι δεν πάει καλά....Νομίζω η ζωή συνεχίζεται και χωρίς lg g...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό.Δεν έχω λάβει e-mail απο χθές το πρωί αλλα παρόλα αυτά η παραγγελία μου ισχύει και προχωράει κανονικά. :)

 

επειδη ουτε εγω εχω παραλαβει mail πως το ξερεις οτι ισχυει κανονικα?και κυριως τι εννοεις προχωραει κανονικα>?

Link to comment
Share on other sites

αυριο λογικα θα ξεκαθαρισει το θεμα.και θα δειτε οτι θα ξαναβγει το κινητο στο σαιτ.γιατι αν δωσουν ενα στο καθενα οσα εχουν γινει κρατηση σε ενα ονομα π.χ 2-3 συσκευες θα ξαναμπουν στο στοκ..
Link to comment
Share on other sites

τραγικο να παρει μια συσκευη το ατομο(η καθε παραγγελια)

 

δηλαδη αν επαιρνα ενα για μενα, ενα γι την κοπελια, ενα για τη μανα, ενα για την αδεφη τι θα γινοταν? μαχη για το ποιος θα το πρωτοπαρει?

ελεος

 

 

και τωρα που ενδεχεται να παρω 2 htc 8s, τι πρεπει να κανω? 2 παραγγελιες σε ξεχωριστο ονομα? να παμε 2 ατομα στο καταστημα να τα παρουμε και να το παιζουμε ξενοι μεταξυ μας?

Link to comment
Share on other sites

Σορυ αν γινομαι ακυρος απλα μια ερωτηση.Θα υπαρξει αραγε και στοκ στα καταστηματα χωρις κρατηση ? γτ αυτο θα ειναι σουπερ για μερικους σαν εμενα που το ειδαμε αργα :p:p:p:p
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

α καλως ευχαριστω για την απαντηση.Ευχομαι οσοι το παραγγειλατε να το παρετε παντως!!!!!
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μέχρι στιγμής από τη Vodafone ισχύουν τα εξής (με κάθε επιφύλαξη):

 

- Σύμφωνα με τη σελίδα της Vodafone στο fb, μέχρι και τις 4,30 το απόγευμα του Σαββάτου υπήρχε απόθεμα στο eShop

 

16:42:07 ωρα αποστολης email διαθεσιμοτητας απο την σελιδα της vodafone, πως γινετε να ειχαν αποθεμα μεχρι τις 16:30

Link to comment
Share on other sites

16:42:07 ωρα αποστολης email διαθεσιμοτητας απο την σελιδα της vodafone, πως γινετε να ειχαν αποθεμα μεχρι τις 16:30

 

H πληροφόρηση στηρίζεται στον ή στους διαχειριστές της σελίδας του Fb οι οποίοι δυστυχώς είναι ολίγον τι άσχετοι με το αντικείμενο. Εδώ ο διαχειριστής στην ερώτηση κάποιου για τον επεξεργαστή A-5 1ghz που έγραφε από -προφανέστατο- λάθος στις πληροφορίες του e-shop δεν ήξερε καν να απαντήσει και έλεγε οτι έτσι μας το έστειλε η Lg. Το διανοείστε; Και αυτούς τους ανθρώπους τους έχουν ως υπεύθυνους απαντήσεων σε καταναλωτές.

 

Το e-shop άνοιξε λίγο πριν τις 16.30 πάλι και έκλεισε λίγο μετά τις 17.00. Όπως και να έχει σε λίγες ώρες θα γνωρίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εβδομάδα αποκάλυψης :p

Ειτε θα ειναι η μεγαλύτερη μαγκιά/προσφορα της Vodafone ειτε θα ειναι το μεγαλύτερο κάζο στην αγορα κινητής ever.

Εγω οπως ειπα κρατάω μικρο καλάθι διοτι τους εχω πολυ ικανούς να τα έχουν κάνει θάλασσα τόσο απλα με το on line σύστημα και τις παραγγελίες.

Ειδωμεν.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εβδομάδα αποκάλυψης :p

Ειτε θα ειναι η μεγαλύτερη μαγκιά/προσφορα της Vodafone ειτε θα ειναι το μεγαλύτερο κάζο στην αγορα κινητής ever.

Εγω οπως ειπα κρατάω μικρο καλάθι διοτι τους εχω πολυ ικανούς να τα έχουν κάνει θάλασσα τόσο απλα με το on line σύστημα και τις παραγγελίες.

Ειδωμεν.

 

Εγώ πιστεύω ότι θα είναι το μεγαλύτερο καζο και θα τους ξεφτυλισει μέχρι και το τελευταίο σκρουτζομαγαζο....σε λίγο θα ξέρουμε.

Edited by ventura
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Πριν από μισή ώρα ήμουν σε κατάστημα Vodafone όπου και έκανα κράτηση για το συγκεκριμένο κινητό. Ρώτησα για διαθεσιμότητα και η υπάλληλος μου είπε ότι έχουν παραγγείλει 3 μαύρα (το ένα κρατημένο) και το άλλο το έκανε κράτηση για μένα στην τιμή των 129 ευρώ. Μου είπε επίσης ότι θα το είχε αύριο το απόγευμα ή την Πέμπτη το πρωί..... τι να πω περιμένω και θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, γνωρίζει κάποιος εάν υπάρχει διαθέσιμοτητα σε κάποιο μαγαζί στην Πάτρα να κάνουμε καμιά κράτηση... Γνωρίζει κάποιος...
Πολιτισμένος είναι αυτός που φέρεται πολιτισμένα, όταν δεν το βλέπουν οι άλλοι...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Διαθεσιμότητα συσκευών LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...