Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γω! B-) Ποιος ο λόγος να το σκαλίζετε αν λειτουργεί μια χαρά;!
Είμαι ο τρίτος της παρέας :-) Εδώ και δύο μήνες δουλεύει άψογα. Κανένα πρόβλημα με επαφές, μηνύματα κτλ. Προς τι ο λόγος για αλλαγές, ειδικά για όσους δυσκολεύονται; Και με το system update εμφανίζεται στις ειδοποιήσεις ακριβώς τα μεσάνυχτα όποτε κανείς ένα Χ και χάνεται!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε με επαφές και μηνύματα ούτε με ειδοποιήσεις.....αλλά το έχω και με την τελευταία 1421 dev (άλλωστε δεν μπορεί να βρει αναβάθμιση λειτουργικού έτσι) :)
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο περίεργο λογο μου εμφανίζει τα τηλέφωνα στις επαφές διπλά, χωρίς να έχω κάνει κάτι( Merge επαφών ή να τρέξω Νum Fixer κτλ). Έχει κανείς καμία ιδέα; Έχω την εντύπωση οτι έγινε μετά από εγκατάσταση viber....
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο περίεργο λογο μου εμφανίζει τα τηλέφωνα στις επαφές διπλά, χωρίς να έχω κάνει κάτι( Merge επαφών ή να τρέξω Νum Fixer κτλ). Έχει κανείς καμία ιδέα; Έχω την εντύπωση οτι έγινε μετά από εγκατάσταση viber....

 

Σαφέστατα....δίπλα στις επαφές έχει εικονίδια του viber και google account (αν έχεις εκεί τις επαφές)..έτσι δεν είναι? μπορείς να ρυθμίσεις ποιοί λογαριαριασμοί θα εμφανίζονται.

Link to comment
Share on other sites

Σαφέστατα....δίπλα στις επαφές έχει εικονίδια του viber και google account (αν έχεις εκεί τις επαφές)..έτσι δεν είναι? μπορείς να ρυθμίσεις ποιοί λογαριαριασμοί θα εμφανίζονται.

 

Συγγνώμη, δεν έγινε κατανοητός!! Δεν εννοώ τα διπλά τηλέφωνα που εμφανίζονται στο πλαίσιο viber της κάθε επαφής, φαίνεται ότι πέρασε 88 τηλέφωνα στη κάρτα wind από "μόνο' του και της έκανε και merge. Έχω επιλέξει την εμφάνιση μόνο των επαφών που είναι αποθηκευμένες στο τηλέφωνο και είχα σβήσει ο,τι άλλη επαφη είχα περασμένη σε google, yahoo, sim κτλ.....

Όταν δε πήγα να ξανασβήσω τις επαφές από τη sim της wind έχασα και τις αντίστοιχες επαφές από το τηλέφωνο!!!!!! Να ' ναι καλά τα back up....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω βαλει τον APEX LAUNCHER και εχω ορισει να ερχεται ειδοποιηση στο go sms και ερχεται μονο εκει

Και γω τον Apex launcher έχω αλλά δε καταλαβαίνω πως σχετίζεται με τον go sms και τη στοκ εφαρμογή για μνμ.

Πες μου λίγο τι έκανες και δε σου έρχονται διπλές ειδοποιήσεις

 

Υπάρχει κάνα screen protector που έχετε δοκιμάσει να μου προτείνετε;

αυτες πήρα που ειναι επωνυμες της 3Μ και ειναι πολυ οκ

http://www.ebay.co.uk/itm/3x-Vikuiti-DQCT130-screen-protector-from-3M-for-Lenovo-S650-/360939171800?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item5409a6afd8

Edited by mary19
Link to comment
Share on other sites

Και γω τον Apex launcher έχω αλλά δε καταλαβαίνω πως σχετίζεται με τον go sms και τη στοκ εφαρμογή για μνμ.

Πες μου λίγο τι έκανες και δε σου έρχονται διπλές ειδοποιήσεις QUOTE]

 

 

Υπάρχει ρύθμιση στο go sms να μην έρχονται άλλες ειδοποιήσεις (χωρίς να σχετίζεται με τον launcher

Message notification -->disable other message notification

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση στο go sms να μην έρχονται άλλες ειδοποιήσεις (χωρίς να σχετίζεται με τον launcher

Message notification -->disable other message notification

Κι όμως σε μένα δεν έχει. Κάτω από το enable notification είχε μια ακόμα επιλογή και Πολύ φοβάμαι πως ξανά ενεργοποιησα τις ειδοποιήσεις της στοκ εφαρμογής....

Το go sms pro έχω.

Link to comment
Share on other sites

ετσι κι αλλιως ακυρο το gοsms γιατι δεν αναγνωριζει τα νουμερα χωρις 0030

οποτε επιστρεφουμε στο handcent που ομως παιζει μονο στη sim1

Link to comment
Share on other sites

Ε με το handcent και με nova launcher έρχονται διπλές ειδοποιήσεις.
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, Τώρα το ανακάλυψα και λογικά δουλεύει. Όσοι έχετε go sms pro πηγαίνετε: ρυθμίσεις-> send and receive->(προηγμενες)sms/mms advance settings->Η δεύτερη επιλογή ρωτάει:Η εργοστασιακή έχει απεγκατασταθεί; βάλτε το στο on και λογικά δε θα έρχονται δίπλα μνμ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανεις που θέλει υπο πληρωμή να ασχοληθεί για να κανει Ρουτ το κιν μου γτ το αγωρασα και δεν έχω γκουγκλ πλέι και τα λιπα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρακαλώ βοήθησε καπιοσ γτ ξενερωνο και φενετε πόλη καλό κιν και είναι κρημα

Link to comment
Share on other sites

Για υπόθεση μερικών πραγματικά λεπτών δεν πιστεύω ότι έχει ουσία να πληρώσεις. Τώρα άμα έσυ θέα σονι και καλά να δώσεις λεφτά όλο και κάποιος θα βρεθεί.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κότα δεν είναι οτι δεν μπωεο δοκιμασία και δεν μου γίνετε δεν ξέρω γιατί....και κάτι ακόμα αμα κάνω Ρουτ μπωρο να εγκαταστισω οτι θέλω μετα για να καταλάβω....και να ζβισω οτι θέλω? Τελικά τι κανει το Ρουτ?
Link to comment
Share on other sites

Κότα δεν είναι οτι δεν μπωεο δοκιμασία και δεν μου γίνετε δεν ξέρω γιατί....και κάτι ακόμα αμα κάνω Ρουτ μπωρο να εγκαταστισω οτι θέλω μετα για να καταλάβω....και να ζβισω οτι θέλω? Τελικά τι κανει το Ρουτ?

 

Τελικά γιατί δεν ψάχνεις τι είναι το ροοτ υπάρχουν οδηγίες στο φόρουμ και στο διαδίκτυο.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Κατεφθασε και το δικο μου σημερα μετα απο 15 μερες απο to2c! Για πειτε τι βαζω βγαζω για να το βελτιωσω τωρα, android ειχα και πριν βεβαια αλλα δεν ασχοληθηκα ποτε σοβαρα οποτε με λες και ασχετο! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τα sms στα Ελληνικα λυνεται με το GO SMS PRO και ειναι οκ με τα Ελληνικα αλλα δε θα σου βγαζει σωστα την αγανωριση στα εισερχομενα που δεν εχουν 0030

 

(το handcent ειναι οκ με αυτο αλλα δε δουλευει με τη 2η sim)

 

Για τις ενοχλητικες ειδοποιησεις απο Contacts και System Update η μονη λυση που βρηκα ειναι το

Mobiwol: NoRoot Firewall

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netspark.firewall&hl=el

Αποκλειεις αυτα τα 2 και δεν ξαναβγαζει ειδοποιηση

 

μην κανεις κανενα update και χρησιμοποιησε το πιο πανω

Επισης βαλε αλλο launcher οπως τον APEX

Link to comment
Share on other sites

Κατεφθασε και το δικο μου σημερα μετα απο 15 μερες απο to2c! Για πειτε τι βαζω βγαζω για να το βελτιωσω τωρα, android ειχα και πριν βεβαια αλλα δεν ασχοληθηκα ποτε σοβαρα οποτε με λες και ασχετο! :lol:

 

γνωμη μου,το χρησιμοποιεις ετσι οπως ειναι,δεν κανεις κανενα Update Πουθενα και αν δεις πως εισαι οκ το αφηνεις ως εχει!

γενικα το κινητο δεν θελει σχεδον καθολου πειραγμα..μια χαρα ειναι και με οτι εργοστασιακο εχει επανω του... ;)

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα αλλο ενα απο το minideal και μου ειπαν

Dear customer,

We found the S650 we got this whole batch has wifi problem,and we have complained this to the factory.Please wait for several days,when it is ok,we will reship your goods.

 

αυτο με το wifi λυθηκε?

προφανως ,εχει να κανει με την δυναμη του σηματος?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

σε καινουριο που ειχα παραγγειλει και δεν ειχε σταλει καν απο αυτους ηταν το προβλημα

Με ενημερωσαν σημερα οτι στελνουν αλλο

Link to comment
Share on other sites

σε καινουριο που ειχα παραγγειλει και δεν ειχε σταλει καν απο αυτους ηταν το προβλημα

Με ενημερωσαν σημερα οτι στελνουν αλλο

 

να μας πεις με την πρωτη ευκαιρια εν το σημα στο wifi ειναι ποιο δυνατο συγκριτικα με εμας τους υπολοιπους.

οχι οτι κατι αμαν,αλλα να βγουμε απο την απορια :)

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή μάλλον θα το δώσω το τηλ μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το εξής;; πως μπορώ να σβήσω το λογαριασμό του Google απο το τηλέφωνο ώστε να μην έχει ο νέος κάτοχος (τις επαφές μου και τα σχετικά)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...