Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@morrison100

Σοβαρά προβλήματα; κανένα.

Απλα με χαλασε το ότι η κάμερα είναι μέτρια και το ότι το notification led είναι μόνο για κλήσεις, μνμ και φόρτιση....

Κατά τ'άλλα πάει μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα ηθελα να ρωτησω από ποια επιλογη απενεργοποιω την αυτοματη ενημερωση των εφαρμογων ωστε να μην καταναλωνονται πολλα mb οταν εχω συνδεση εκτος wifi δλδ να χρησιμοποιω το 3g μονο για σερφαρισμα χωρις να καταλωνεται κατι αλλο γιατι χθες με λιγο σερφαρισμα <<εφαγα>> 50mb...
Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα αλλο ενα απο το minideal και μου ειπαν

Dear customer,

We found the S650 we got this whole batch has wifi problem,and we have complained this to the factory.Please wait for several days,when it is ok,we will reship your goods.

Link to comment
Share on other sites

κανεις που να χρησιμοποιει το lenovo power manager.

οι επιλογες που εχεις μεσα λειτουργουν κανονικα σε σας?

συγκεκριμενα η επιλογη Lock screen cleaning κανει δουλεια?

γιατι σε εμενα δεν βλεπω να καθαριζει οσες εφαρμογες εχω ανοιξει, μετα το κλεισιμο της οθονης.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 9 σελίδες ψάξιμο στο θείο γουγλι την βρήκα την 2.2.1.

Μια χαρά δεν κάνει ζουμ, τραβάει 1080 και mp4.

Θα την δοκιμάσω σήμερα να δω πως πάει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες από τις 114 σελίδες οι 100 είναι για ερωτήσεις τύπου "τι είναι το ροοτ" και "αν βγάζει καλές φωτογραφίες".

 

Το βασικό με το πρόβλημα των επαφών-μηνύματα δεν ασχολείται κανείς;

 

Εγώ είμαι 3 μέρες στο ψάξιμο να βρω λύση...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες από τις 114 σελίδες οι 100 είναι για ερωτήσεις τύπου "τι είναι το ροοτ" και "αν βγάζει καλές φωτογραφίες".

 

Το βασικό με το πρόβλημα των επαφών-μηνύματα δεν ασχολείται κανείς;

 

Εγώ είμαι 3 μέρες στο ψάξιμο να βρω λύση...:wacko:

 

Αν τύχει και βρεις πες το και εδώ γιατί και μένα μου τη σπάει αυτό με τις επαφές και τα μηνύματα :(

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Το βασικό πρόβλημα στις επαφές/μηνύματα/αναγνώριση λύνεται αν κρατήσεις το contactmanager V1.15.842 και δεν κάνεις update.

Για τα 160 στα sms δεν εχει βρεθεί κάτι η δεν το ξέρω εγω.

Ακόμα και με gravitybox/framework που το έψαξα δεν υπάρχει επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες από τις 114 σελίδες οι 100 είναι για ερωτήσεις τύπου "τι είναι το ροοτ" και "αν βγάζει καλές φωτογραφίες".

 

Το βασικό με το πρόβλημα των επαφών-μηνύματα δεν ασχολείται κανείς;

 

Εγώ είμαι 3 μέρες στο ψάξιμο να βρω λύση...:wacko:

 

 

Λύση βρέθηκε λιγες σελίδες πισω. κρατας την αρχική εφαρμογή που παιζει οκ, βαζεις droidwall και της απαγορεύσεις την πρόσβαση στο ίντερνετ (μαζί και στο system update για να μην σου ζητάει κι αυτό) και τέλος.

Η πλάκα είναι οτι έχω επιλέξει στην αρχική εφαρμογή για τα μηνύματα να μην βγάζει ειδοποιήσεις για νέα μηνύματα με pop up κτλ κι έχω περάσει το handcent το οποίο έχω ορίσει σαν κύρια εφαρμογή γι αυτά. Παρολα αυτά η αρχική της lenovo εξακολουθεί να εμφανίζει pop up, ειδοποιήσεις κτλ. Εδώ σε θέλω.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω σκεφτεί το εξής. Να αντικαταστήσω τα εξής: Contacts, Dialer και mms.apk με stock Android.

 

Το τελευταίο το κατάφερα αλλά δεν μπορώ με τίποτα να βρω τα κατάλληλα APK που θα με βοηθήσουν να έχω stock Android εμπειρία στις κλήσεις και τις επαφές.

 

Είναι το μόνο που πιθανόν θα λύσει το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Και με αυτό που εκανες μπορείς να επεξεργαστεις/προσθαφαιρέσεις επαφες;
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ξαναβαλει πριν 2-3 σελιδες

 

Το προβλημα με τα sms στα Ελληνικα λυνεται με το GO SMS PRO και ειναι οκ με τα Ελληνικα και με τις 2 SIM

(το handcent δε δουλευει με 2 sim)

 

Για τις ενοχλητικες ειδοποιησεις απο Contacts και System Update η μονη λυση που βρηκα ειναι το

Mobiwol: NoRoot Firewall

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netspark.firewall&hl=el

Αποκλειεις αυτα τα 2 και δεν ξαναβγαζει ειδοποιηση

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ξαναβαλει πριν 2-3 σελιδες

 

Το προβλημα με τα sms στα Ελληνικα λυνεται με το GO SMS PRO και ειναι οκ με τα Ελληνικα και με τις 2 SIM

(το handcent δε δουλευει με 2 sim)

 

Για τις ενοχλητικες ειδοποιησεις απο Contacts και System Update η μονη λυση που βρηκα ειναι το

Mobiwol: NoRoot Firewall

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netspark.firewall&hl=el

Αποκλειεις αυτα τα 2 και δεν ξαναβγαζει ειδοποιηση

 

 

Δεν με ενδιαφέρει το θέμα sms απο τις δύο sim, απο τη μια μονο θα στέλνει όπως και να χει.

Κατα τα αλλά όμως, με το go sms pro δεν σου εμφανίζει pop up και απο την στοκ εφαρμογή της lenovo;

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Όχι, εννοώ δεν σου έρχεται διπλή ειδοποίηση κι απο την στοκ εφαρμογή αλλά και απο το go SMS?
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες από τις 114 σελίδες οι 100 είναι για ερωτήσεις τύπου "τι είναι το ροοτ" και "αν βγάζει καλές φωτογραφίες".

 

Το βασικό με το πρόβλημα των επαφών-μηνύματα δεν ασχολείται κανείς;

 

Εγώ είμαι 3 μέρες στο ψάξιμο να βρω λύση...:wacko:

 

Ενω ξερωγω δεν υπαρχουν καμια 40ρια σελιδες που να μιλανε για το προβλημα αυτο και πως να το λυσεις;;;;;:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ενω ξερωγω δεν υπαρχουν καμια 40ρια σελιδες που να μιλανε για το προβλημα αυτο και πως να το λυσεις;;;;;:blink:

 

Είδες καμία πραγματική λύση;

 

Έχουν περάσει πολλά Κινέζικα από τα χέρια μου (THL W100, W200 ZTE V889S). Πρώτη φορά δεν βρίσκεται μια καλή λύση..

 

Συνήθως ένα cutomized mms.apk θα έλυνε το πρόβλημα αλλά στο S650 η εφαρμογή των επαφών συμπεριλαμβάνει και τα SMS με αποτέλεσμα να μην αφήνει να δουλέψει αυτή η λύση.

 

Από την άλλη αν αφαιρέσεις την εφαρμογή των επαφών και βάλεις κάποια από το Play Store, σταματάει να σε αφήνει να προσθέτεις επαφές.

Edited by VeRDe
Link to comment
Share on other sites

Είδες καμία πραγματική λύση;

 

Έχουν περάσει πολλά Κινέζικα από τα χέρια μου (THL W100, W200 ZTE V889S). Πρώτη φορά δεν βρίσκεται μια καλή λύση..

 

Συνήθως ένα cutomized mms.apk θα έλυνε το πρόβλημα αλλά στο S650 η εφαρμογή των επαφών συμπεριλαμβάνει και τα SMS με αποτέλεσμα να μην αφήνει να δουλέψει αυτή η λύση.

 

Από την άλλη αν αφαιρέσεις την εφαρμογή των επαφών και βάλεις κάποια από το Play Store, σταματάει να σε αφήνει να προσθέτεις επαφές.

 

Oυτε σε gosms εμφανιζονται σωστα οι επαφες στα μηνυματα;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχετε τόσο μεγάλο πρόβλημα με το update contact manager? Εγώ έχω την σ119 και το έχω όπως το πήρα, κανένα update , άντε να μου βγάλει 1 φορά στις 2-3 μέρες να κάνω το update , το αγνοώ κι όλα καλά,. Δεν είναι και τραγικό!
Link to comment
Share on other sites

Oυτε σε gosms εμφανιζονται σωστα οι επαφες στα μηνυματα;

 

για το GOSMS η μονη λυση ειναι να βαλεις το 0030 στα νουμερα των επαφων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...