Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλλον, αλλα μπορεις να βαλεις τον Pro και ησυχαζεις για παντα

Εχω δοκιμασει σχεδον ολους τους dialers αλλα η ταχυτητα αυτου δεν παιζεται

Στους αλλους αν ειχες βαλει πολλες φωτο στις επαφες καπου κολαγανε ενω αυτος παει νερο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@sundance

 

μεταξυ του s650 το οποιο ειχα χρησιμοποιησει για λιγες μερες

και εμεινα αρκετα εως πολυ ικανοποιημενος, και του s660, προτεινω το s660.

 

παραγγειλα χθες το s660 απο minideal.

μου εδωσαν και κουπονι, οποτε απο 125 κατεβηκε 121 ευρω.

 

ρωτησα αν θα ειναι rooted και μου ειπαν ναι θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

@sundance

 

μεταξυ του s650 το οποιο ειχα χρησιμοποιησει για λιγες μερες

και εμεινα αρκετα εως πολυ ικανοποιημενος, και του s660, προτεινω το s660.

 

παραγγειλα χθες το s660 απο minideal.

μου εδωσαν και κουπονι, οποτε απο 125 κατεβηκε 121 ευρω.

 

ρωτησα αν θα ειναι rooted και μου ειπαν ναι θα ειναι.

 

Eγω το βλεπω στα 165$ (120.3€)

Τι κουπονι σου δωσανε;

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον, αλλα μπορεις να βαλεις τον Pro και ησυχαζεις για παντα

Εχω δοκιμασει σχεδον ολους τους dialers αλλα η ταχυτητα αυτου δεν παιζεται

Στους αλλους αν ειχες βαλει πολλες φωτο στις επαφες καπου κολαγανε ενω αυτος παει νερο

 

 

οσο τον χρησιμοποιω τοσο νμιζω οτι θα παω στην λυση του pro...

 

το μονο αρνητικό, και για αυτον ειναι οτι κολλαει πανω στον μανισιο contact manager...αν απενεργοποιησεις τον μανισιο, δεν μπορεις να κανεις πολλα πραγματα, ειδικα να την κανεις edit.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλοι μου. Καινούριος στο φορουμ και αναμένω το καινούριο μου s650. Έχω διαβάσει και τις 109 σελίδες το θέματος (ναι έχω υπομονή) και περιμένω να το πάρω στα χέρια μου. Είστε καταπληκτικοί και νομίζω θα σας χρειαστώ στη συνέχεια.
Link to comment
Share on other sites

Eγω το βλεπω στα 165$ (120.3€)

Τι κουπονι σου δωσανε;

 

@nickchris

η τιμη στη σελιδα του καταστηματος για το s660 ειναι οπως οταν παραγγειλα.

$164,99 ή €124,81. εσυ ισως χρησιμοποιεις αλλο currency converter.

εγω αναφερω τις τιμες που δειχνει η ιστοσελιδα οταν αλλαξεις νομισμα.

το κουπονι ηταν lenovos660 και απο 124,81 κατεβηκε 121 ευρω.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλοι μου. Καινούριος στο φορουμ και αναμένω το καινούριο μου s650. Έχω διαβάσει και τις 109 σελίδες το θέματος (ναι έχω υπομονή) και περιμένω να το πάρω στα χέρια μου. Είστε καταπληκτικοί και νομίζω θα σας χρειαστώ στη συνέχεια.

Με το καλό να σου έρθει. Αν έχεις τέτοια υπομονή δε θα μας χρειαστείς, αλλά και πάλι εδώ είμαστε!:cool:

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Ενώ χθες έκανα το ρουτάρισμα χάριν του αναλυτικότατου οδηγού που έχετε δημοσιεύσει (SU, Mobileuncle Tools, TWRP etc.). Έπειτα εγκατέστησα το Titanium Backup Pro και έκανα Διακοπή του System Upgrade ώστε να μην εμφανίζεται άλλο η ειδοποίηση. Θέλω να ρωτήσω όταν θέλω να περάσω μια καινούρια επαφή θα πρέπει πρώτα να κάνω Ξεπάγωμα και μετά να την αποθηκεύω; Επίσης έκανα και αναβάθμιση του Contact Manager. Σήμερα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα όταν πάω να πληκτρολογήσω κείμενο είτε sms, viber, fb etc δεν εμφανίζει από κάτω το πληκτρολόγιο. Μπορείτε να μου πείτε τι μπορεί να έχει συμβεί; Κάτι τελευταίο όταν κάνω calling back της vodafone δεν μου εμφανίζει το όνομα της επαφής αλλά τον αριθμό αυτής με τη δίεση μπροστά, διορθώνεται με κάποιον τρόπο;Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την πολύτιμη βοήθειά σας!!!!!

Edited by Superuser
Παράνομο Λογισμικό
Link to comment
Share on other sites

@nickchris

η τιμη στη σελιδα του καταστηματος για το s660 ειναι οπως οταν παραγγειλα.

$164,99 ή €124,81. εσυ ισως χρησιμοποιεις αλλο currency converter.

εγω αναφερω τις τιμες που δειχνει η ιστοσελιδα οταν αλλαξεις νομισμα.

το κουπονι ηταν lenovos660 και απο 124,81 κατεβηκε 121 ευρω.

 

H ιστοσελιδα βαζει και προμηθεια οταν αλλαξεις το νομισμα σε ευρω.

 

165$= 120.3€ με σημερινη ισοτιμια.

 

ΠΑΝΤΑ παραγγελνουμε σε $$$ και την μετατροπη αφηνουμε να την κανει το paypal ή η τραπεζα (εξαρταται πιο απο τα 2 συμφερει)

ΠΟΤΕ δεν ψωνιζουμε απο Κινα σε ευρω.

 

Πχ σε σενα τα 120.3€ εγιναν 124.8€ με την προμηθεια του καταστηματος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν γνωρίζει κανείς, αγορά από vickmall στις 5-5-14 παράδοση Γερμανία. Έχει κανείς εμπειρία οσον αφορά χρόνο παράδοσης, τυχόν προβλήματα όπως τελονείο κτλ. ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν γνωρίζει κανείς, αγορά από vickmall στις 5-5-14 παράδοση Γερμανία. Έχει κανείς εμπειρία οσον αφορά χρόνο παράδοσης, τυχόν προβλήματα όπως τελονείο κτλ. ?

 

Φίλος είχε αναφέρει στο τοπικ των αγορών από Κίνα προβλήματα με τελωνείο ή στην Δανία ή στην Γερμανία δεν θυμάμαι σε πιο από τα 2, επειδή δεν είχε απόδειξη μέσα και δεν μπορούσανε να το εκτελωνίσουν.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

ναι το γνωριζω, εχεις δικιο για την παραγγελια σε $$$

απλως οταν γραφω εδω σε ευρω, χρησιμοποιω τις τιμες καταστηματος

Link to comment
Share on other sites

Οταν μου στέλνου κάποιο Link με SMS μου το βγάζει λίγο πάνω απο το μισό ενεργοποιημένο

και ετσι οταν πατάω πάνω του δεν μπορεί να ανοίξει .

Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να μου έρχεται ολόκληρο ενεργοποιημένο ;

Δοκίμασα το Chomp και το 8sms αλλα και πάλι το ιδιο έρχεται.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι << κατάφερα >> το θέμα με το update του contact manager !! Εγκατέστησα το DroidWall και ως root δεν επιτρέπω το contact manager να μπαίνει στο internet οπότε no problem... Το ίδιο έκανα και με το system update Edited by sokri_m
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι << κατάφερα >> το θέμα με το update του contact manager !! Εγκατέστησα το DroidWall και ως root δεν επιτρέπω το contact manager να μπαίνει στο internet οπότε no problem... Το ίδιο έκανα και με το system update

 

 

Ενδιαφέρουσα λύση, δεν μου είχε περάσει απο το μυαλό! Και πανω που σήμερα αποφάσισα και ξεκίνησα να διπλοπερναω όλες τις επαφες στο S650 της μάνας μου για να της δουλεύει σωστα σε κλήσεις και μηνύματα.

Ευτυχώς ακόμα είμαι στο Γ και επειδή είναι πολύ βαρετή διαδικασία, δες λίγο πως θα παει η λύση σου για κανα 2ωρο (για να δουμε αν πεταξει για update η οχι) και πες μας παλι, μήπως αφήσω το διπλοπερασμα και κάνω το ίδιο!

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα λύση, δεν μου είχε περάσει απο το μυαλό! Και πανω που σήμερα αποφάσισα και ξεκίνησα να διπλοπερναω όλες τις επαφες στο S650 της μάνας μου για να της δουλεύει σωστα σε κλήσεις και μηνύματα.

Ευτυχώς ακόμα είμαι στο Γ και επειδή είναι πολύ βαρετή διαδικασία, δες λίγο πως θα παει η λύση σου για κανα 2ωρο (για να δουμε αν πεταξει για update η οχι) και πες μας παλι, μήπως αφήσω το διπλοπερασμα και κάνω το ίδιο!

 

Με την εφαρμογή ανοικτή και με σύνδεση στο διαδίκτυο μέσω wifi, δεν με ενόχλησε για ενημέρωση (όπως θα έκανε 10 φορές χωρίς τον αποκλεισμό). Όσο για το διπλοπέρασμα δεν νομίζω να χρειάζεται !! Χρησιμοποίησε το Νumber Fixer (έχει αναφερθεί σε προηγούμενα post) και η δουλειά γίνεται σε χρόνο dt. Πάντως το update είναι αργό, χάνει τα όσα ελληνικά έχει και καταναλώνει και πολύ μνήμη!!

Link to comment
Share on other sites

:!:Ενημέρωση

Αφαιρέθηκαν μηνύματα.

 

Το συγκεκριμένο θέμα αφορά αποκλειστικά το Lenovo S650 VIBE.

Οποιαδήποτε συζήτηση έχει να κάνει με συγκρίσεις και επιλογές συσκευών μπορείτε να την κάνετε στα αντίστοιχα θέματα που υπάρχουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Ενώ έκανα το ρουτάρισμα χάριν του αναλυτικότατου οδηγού που έχετε δημοσιεύσει (SU, Mobileuncle Tools, TWRP etc.). Έπειτα εγκατέστησα το Titanium Backup Pro και έκανα Διακοπή του System Upgrade ώστε να μην εμφανίζεται άλλο η ειδοποίηση. Θέλω να ρωτήσω όταν θέλω να περάσω μια καινούρια επαφή θα πρέπει πρώτα να κάνω Ξεπάγωμα και μετά να την αποθηκεύω; Επίσης έκανα και αναβάθμιση του Contact Manager. Aντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα όταν πάω να πληκτρολογήσω κείμενο είτε sms, viber, fb etc δεν εμφανίζει από κάτω το πληκτρολόγιο. Μπορείτε να μου πείτε τι μπορεί να έχει συμβεί; Κάτι τελευταίο όταν κάνω calling back της vodafone δεν μου εμφανίζει το όνομα της επαφής αλλά τον αριθμό αυτής με τη δίεση μπροστά, διορθώνεται με κάποιον τρόπο;Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την πολύτιμη βοήθειά σας!!!!!

 

Y.Γ Πως να κατεβάσω Handsent, RocketDialer κτλ εφόσον δεν μου δίνεται η δυνατότητα να πληκτρολογήσω κείμενο όταν μπαίνω στο store.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μπορω να βαλω MIUI rom στο S650? Αν οχι ποια rom παιζει καλα, εκτος απο τη μαμά rom?
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται πολλή συζήτηση για τον contact manager. Πιστεύω ότι είναι χωρίς νόημα. Με το number fixer τακτοποιούνται οι επαφές. Η αναγνώριση κλήσεων και μηνυμάτων γίνεται κανονικά στην τελευταία έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται πολλή συζήτηση για τον contact manager. Πιστεύω ότι είναι χωρίς νόημα. Με το number fixer τακτοποιούνται οι επαφές. Η αναγνώριση κλήσεων και μηνυμάτων γίνεται κανονικά στην τελευταία έκδοση.

 

Όταν λες κανονικά τι εννοείς; αν υπαρχουν επαφες με το νουμερο με +30 κι αλλες επαφες χωρίς το +30, αναγνωρίζονται κανονικά σε μηνύματα και κλήσεις όλες;

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες κανονικά τι εννοείς; αν υπαρχουν επαφες με το νουμερο με +30 κι αλλες επαφες χωρίς το +30, αναγνωρίζονται κανονικά σε μηνύματα και κλήσεις όλες;

 

Είπα ότι με το number fixer πανεύκολα μετατρέπονται όλες οι επαφές σε μορφή +30... και μετά αναγνωρίζονται όλα.

Link to comment
Share on other sites

Είπα ότι με το number fixer πανεύκολα μετατρέπονται όλες οι επαφές σε μορφή +30... και μετά αναγνωρίζονται όλα.

 

Και σε κλήσεις και σε μηνύματα;

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...