Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πφφφφ. Ήλπιζα να παραθέσεις κάποιο ελάττωμα σε κάποιο... Για Το θέμα οθόνης έχεις κάποια άποψη? gorilla με 234ppi to Lenovo, 220ppi to Huawei. Χίλια ευχαριστώ για την βοήθεια

 

Πήρα το Lenovo τελικά μιας και το Huawei το ανέβασαν κιαλλο. Thanks

Edited by g1zmo
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για Το θέμα οθόνης έχεις κάποια άποψη? gorilla με 234ppi to Lenovo, 220ppi to Huawei.

Στα χαρτιά το 234 είναι καλύτερο του 220. Στην πράξη μπορεί η διαφορά να μην είναι αντιληπτή, ή ακόμα και τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά (φωτεινότητα, γωνία θέασης κλπ, κλπ) να κάνουν την ανατροπή.

Α, και ενώ όντως πολλά μαγαζιά διαφημίζουν την οθόνη σαν gorilla, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν είναι... Στο σαιτ της μαμάς στην Κίνα δεν το αναφέρουν, ενώ για άλλα κινητά το διαφημίζουν.:(

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Στα χαρτιά το 234 είναι καλύτερο του 220. Στην πράξη μπορεί η διαφορά να μην είναι αντιληπτή, ή ακόμα και τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά (φωτεινότητα, γωνία θέασης κλπ, κλπ) να κάνουν την ανατροπή.

Α, και ενώ όντως πολλά μαγαζιά διαφημίζουν την οθόνη σαν gorilla, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν είναι... Στο σαιτ της μαμάς στην Κίνα δεν το αναφέρουν, ενώ για άλλα κινητά το διαφημίζουν.:(

 

...και όμως αν κοιτάξεις καλύτερα στο ίδιο site και το προχωρήσεις: http://shop.lenovomobile.com/showPhone.aspx?GdsID=A0600001648, - 2η καρτέλα από αριστερά - product (σε αγγλική μετάφραση) -

θα δεις ότι αναφέρουν 康宁大猩猩玻璃,防刮耐磨 (μτφρ Google Chrome: Corning Gorilla Glass scratch resistant)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Πριν λιγο μιλησα με Susan απο to2c και ολα κομπλε,σχεδον.Μου ειπε οτι οκ,θα το κανουν root και θα βαλουν Ελληνικα-Google Play,θα στειλουν EU φορτιστη και τα λοιπα με τα gift αλλα μου ειπε οτι δεν μπορουν να βγαλουν τις κινεζικες εφαρμογες,δεν καταλαβα γιατι τους ειναι δυσκολο αλλα τεσπα.Ελπιζω να μπορω να τις αφαιρεσω εγω οταν ερθει.Mου ειπε επισης οτι οι θηκες φευγουν random απο την αποθηκη.Βλεπω να ερχονται τιποτα ροζ αλλα δεν πειραζει.Μεσα στην εβδομαδα θα φυγει απο αυτους και θα μου στειλουν tracking number.,Οποτε ολα καλα.Αρκετα συνεργασιμοι θα ελεγα.Εν αναμονη λοιπον.
Link to comment
Share on other sites

...και όμως αν κοιτάξεις καλύτερα στο ίδιο site και το προχωρήσεις: http://shop.lenovomobile.com/showPhone.aspx?GdsID=A0600001648, - 2η καρτέλα από αριστερά - product (σε αγγλική μετάφραση) -

θα δεις ότι αναφέρουν 康宁大猩猩玻璃,防刮耐磨 (μτφρ Google Chrome: Corning Gorilla Glass scratch resistant)

 

:drool::yahoo:

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Πρίν από λίγο έγινε η αγορά και από εμένα

Από To2c Silver με τα δωράκια του στα 116€

Περιμένουμε τώρα :rolleyes:

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Από To2c Silver με τα δωράκια του στα 116€

Αυτό πάντως με τα "δωράκια" που τα πληρώνεις κανονικότατα είναι σκανδαλώδες :lol:

Η "δωρεάν θήκη" κοστίζει €5 (€109 το Basic, €114 το πακέτο με τη θήκη).

Τόσο κάνει η θήκη μόνη της στο AliExpress π.χ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι silver-black και full white!Το κινητο για τα 110-115 ευρω που εχει ειναι πολυ καλο..Τωρα η μονη αποφαση ειναι σε τι χρωμα?Η silicon case που δινει ξερει κανεις σε τι χρωμα ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Ενδιαφέρομαι και εγώ γι αυτό το κινητό. Δεν είναι προτιμότερο να το αγοράσω από ebay; Λογικά είσαι πιο εξασφαλισμένος με την αγορά και το after sale service....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Ενδιαφέρομαι και εγώ γι αυτό το κινητό. Δεν είναι προτιμότερο να το αγοράσω από ebay; Λογικά είσαι πιο εξασφαλισμένος με την αγορά και το after sale service....

 

Το ebay σε εξασφαλίζει μέσω PayPal για 45 μέρες. Μέχρι εκεί. Ο πωλητής μπορεί κάποια στιγμή να εξαφανιστεί. Επίσης παλιότερα είχα διαβάσει για πωλήσεις μέσω eBay και aliexpress συσκευών προ-παραγωγής με πιθανότητα διαφορετικών χαρακτηριστικων από το επίσημο κλπ, bugs κλπ.

Τα μαγαζιά που αναφέρονται εδώ έχουν πιο σταθερή παρουσία, στέλνουν αν χρειάζεται οδηγίες ή και λειτουργικό (rom) και έχουν αναφερθεί περιπτώσεις επισκευής ή αντικαταστασης στο διάστημα της εγγύησης.

Και εννοείται όπου μπορείς πληρώνεις με PayPal για να έχεις έξτρα και αυτή την εγγύηση.

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Ο πελαργός βρήκε τον δρόμο, όλα καλά όσο είδα και ρουταρισμένο, παρότι μου είχαν πει ότι δεν θα το κάνουν. Η θήκη δώρο σε μένα είναι μαύρη (όπως ήθελα) χωρίς να το ζητήσω και όμορφη, κατ εμέ.
Link to comment
Share on other sites

Ο πελαργός βρήκε τον δρόμο, όλα καλά όσο είδα και ρουταρισμένο, παρότι μου είχαν πει ότι δεν θα το κάνουν. Η θήκη δώρο σε μένα είναι μαύρη (όπως ήθελα) χωρίς να το ζητήσω και όμορφη, κατ εμέ.

 

Καλώς το δέχτηκες, πές μας από που το πήρες και τι έκδοση λογισμικού έχει εγκατεστημένη. Επίσης σου ζητάει να κάνει ενημέρωση ΟΤΑ;(Over The Air)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς το δέχτηκες, πές μας από που το πήρες και τι έκδοση λογισμικού έχει εγκατεστημένη. Επίσης σου ζητάει να κάνει ενημέρωση ΟΤΑ;(Over The Air)

 

 

Ευχαριστώ πολύ.

Εμφανίζει ότι υπάρχει αναβάθμιση, αλλά αφού έσβησα την ειδοποίηση δεν ξαναεμφανίστηκε. Η έκδοση που γράφει είναι..S650_S119_131014

Link to comment
Share on other sites

Ο πελαργός βρήκε τον δρόμο, όλα καλά όσο είδα και ρουταρισμένο, παρότι μου είχαν πει ότι δεν θα το κάνουν. Η θήκη δώρο σε μένα είναι μαύρη (όπως ήθελα) χωρίς να το ζητήσω και όμορφη, κατ εμέ.

 

Φιλε απο ποιο μααγαζι το πηρες το εργαλειο.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Άρα έχει CN κινέζικο λογισμικό. Περιμένω το δικό μου να δω τι θα έχει. Επίσης ενημέρωσέ μας εάν μετά από επανεκκίνηση ή άλλη λειτουργία σου βγάζει την ενημέρωση.
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις πως βαζω 160 χαρακτηρες στα μηνυματα?γτ 160 μου βγαζει μονο οταν γραφω με αγγλικα....:worry:

 

GoSMS Pro και άλλες παρόμοιες εφαρμογές επιτρέπουν την αποστολή μηνυμάτων με 160 χαρακτήρες

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

αξιζει να το παρω με την 32gb καρτα στα 127,80 ευρώ ή να πάρω κάρτα από έξω?

 

To to2c δίνει νομίζω την toshiba. Μάλλον κερδίζεις μερικά ευρόπουλα. Από την άλλη αν κάτι δεν πάει καλά τα κλαις :mad: ενώ εδώ την αλλάζεις.

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

To to2c δίνει νομίζω την toshiba. Μάλλον κερδίζεις μερικά ευρόπουλα. Από την άλλη αν κάτι δεν πάει καλά τα κλαις :mad: ενώ εδώ την αλλάζεις.

δικιο έχεις.θα πάρω από εδώ.σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

GoSMS Pro και άλλες παρόμοιες εφαρμογές επιτρέπουν την αποστολή μηνυμάτων με 160 χαρακτήρες

 

Χαιρω πολυ εχω κατεβασει το GOsms και το SmartKeyboard αλλα μονο στους αγγλικους χαρακτηρες μου βγαζει 160 στα ελληνικα κολλαει στα 70 αν το εχει κανει καποιος στο συγκεκριμενο το κινητο ας δωσει τα φωτα του

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...