Jump to content

Alcatel OT-535


mixalis0mcp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα σχόλια μου είναι θετικά μετά απο λίγες μέρες συμβίωσης.

Οπως είπα για 2ο κινητό είναι άψογο.

Κρίμα για μας που έχουμε win98 1η έκδοση,που δεν μπορούμε να εκμεταλευτούμε το πρόγραμμα διαχείρισης τηλ. καταλόγου απο το site της Alcatel (suite).

Aλήθεια υπάρχει κάποιο πρόγραμμα συμβατό με win98 1st edition και πού;;;

Επίσης η αυτονομία του δείχνει πολύ καλή.Είμαι στις 80 ώρες (χωρίς παιγνίδια όμως και άσκοπη χρήση) και η μπαταρία δείχνει full ακόμη...

Τέλος,είναι καλό που μπορείς και ηχογραφείς τον ήχο που θες να ορίσεις ως ήχο κλήσης,ξυπνητητιού,μυνημάτων κλπ.Το πρόβλημα όμως εστιάζεται στο μεγάφωνο που έχει στη ράχη της η συσκευή,το οποίο δεν μπορεί να αποδώσει τις υψηλές συχνότητες,γι'αυτό και οι πολυφωνικοί ήχοι ακούγονται χάλια.Αυτό είναι το τίμημα για την πολύ δυνατή ένταση της υψηλής ακρόασης,μιας και το μεγαφωνάκι αυτό αποδίδει άριστα τις μασαίες και τις χαμηλότερες συχνότητες...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 93
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον christ-k

 

Παιδιά, ποιά είναι και που βρίσκεται η αντιπροσωπεία κινητών της Alcatel;

Το service της που βρίσκεται; (όχι, δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα(!),απλώς δεν υπάρχουν στοιχεία στο προσπέκτ, και θέλω να γνωρίζω).

 

 

yparxoun ta kentrika sthn a8hna (den exw proxeirh thn dieu8unsh) alla gia opoio problhma na apeu8un8eis sta service points ths SIEMENS, auta kalyptoun thn alcatel sthn ellada

mixalis0mcp is here ! Welcome to the new, better, stronger, faster, unwired revolution ...Welcome to myphone.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε σύντροφοι!

 

Μπορείτε εσείς στον τηλ. κατάλογο του 535 να βρείτε Όνομα που αρχίζει από ελληνικό χαρακτήρα πατώντας μόνο το αρχικό γράμμα ??? (π.χ. το 3 μία φορά για να βρεί το Δημητριού??!!)

 

Απ' ότι είδα έχει τα ονόματα που αρχίζουν με ελληνικό γράμμα στο ...τέλος της λίστας

 

Έχετε και σεις το ίδιο πρόβλημα?

Επισης στο προσπέκτους λέει (σελ 24):' Για ορισμένες γλώσσες που πληκτρολογούνται με συγκεκριμένο τρόπο, η αναζήτηση βάσει του ονόματος γίνεται με τη ρύθμιση "ΕΥΡΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤ."... '

 

ΠΟΥ ΣΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΡΥΘΜΙΣΗ???!!!

 

Για... βάλτε ενα χεράκι!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, μελέτησε προσεκτικά το review μου, στο γειτονικό thread....Εκεί θα βρεις την απάντησή σου.... ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=3802

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Υπάρχει κάποιος που να έχει χρησιμοποιήσει το gprs για wap στο alcatel 535 με vodafone συμβόλαιο; Αν ναι μπορεί να μου εξηγίσει πως ακριβώς γίνεται;

Επίσης έχει αγοράσει κανείς υπέρυθρες για το Pc του που να δουλεύουν με το alcatel 535; αν ναι από τις πήρε και πόσο.

Time is never enough...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
φιλε ZeihS kai opoios allos gnwrizei exo tis MA-600 oi opoies douleuoun apsoga me NOKIA-SIEMENS!alla de mporw na kanw egkatastash sto pc suite tou alcatel?!? otan tsekarew mono tis infrared sto setup connection kai epeita energopioiw tis infrared tou alcatel to NEXT den klikaretai me tipota kai de mporw na kanw thn egkatastash!!!exw win 98SE...a,ksexasa na pw oti h ifrared vriskoun kanonika to kinhto!!
Antonios_21
Link to comment
Share on other sites

Ζητάω IF για το alcatel ot 535 που να είναι εξακριβομένο ότι δουλεύουν. Όποιος έχει και τις πουλάει ή ξέρει κάποιο γνωστό μαγαζί αλυσίδα που να τις πουλάει να μου στείλει pm.
Time is never enough...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Loipon to alcatel douleuei sosta mono me if seiriakes k tipota allo!

Ean exeis seiriakes if tote logika tha eisai ok

Energopieis ti if tou kinitou sou prota anagnorizete k meta sinexizeis k kaneis to setup.

Etsi ginete.Den xero ti allo mporei na simvainei ean den mporeis na to kaneis me autin tin diadikasia....

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάρει τήν θύρα υπερύθρων/USB MA-620 από τό Πλαισιο καί λειτουργεί άψογα μέ τό 535 - τό μόνο μου πρόβλημα πού μάλλον οφείλεται στό software τής Alcatel είναι τά "Κινέζικα" πού μού βγάζει στά Ελληνικά ονόματα όταν τά μεταφέρω από τό 535 στό Outlook Express.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο τις πήρες τις υπέρυθρες; Ξέρεις αν μπορείς με αυτές τις υπέρυθρες και κάποιο πρόγραμμα (αν ναι, ποιό) μπορείς να ελέγχεις και κάποια άλλα προγράμματα του υπολογιστή με κάποιο τηλεκοντρόλ;
Time is never enough...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
pedia gia na katalavete exakrivomena to 535 sinergazete apsoga me MA-620. katastimata pou to exoun sigoura germanos kai plaisio, anaferw auta pou eimai sigouros oti to exoun ,pros apofigi parexigisewn

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.

 

http://www.texnokosmos.com

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΤΕΛΙΚΑ τι γινεται με τα ελληνικα του 535 σε Outlook Express , Outlook και Alcanna;

 

Οτι και αν δοκιμασα εβλεπα "παπα..κια".

 

Βρήκε κανένας καμια λύση;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καταρχην για σας.

Ειμαι νεος στο Σαιτ.

Εχω προβλημα με το μοντελο της ΑΛΚΑΤΕΛ,onetouch 735.

Συγκεκριμενα δεν εχω τους Ντραιβερς για την υπερυθρη Μ620,της mobileaction,που εχω αγορασει......

Ετσι δεν μπορω να συνδεσω το κινητο μου μεσω της υπερυθρης με το PC.

Μηπως ξερει κανεις κατι???

Ευχαριστω.....

:)

gthome98
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν καλωσόρισες στο forum :)

Ρίξε μια ματιά στο επισημασμένο Thread για 735, και συγκεκριμένα στα posts από εδώ και κάτω.

Καλό θα ήταν να ρωτάς για τα προβλήματά σου στα επισημασμένα threads κάθε κινητού.

Για τους drivers, ρίξε μια ματιά εδώ, κάνε κλικ στην επιλογή Support

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλημερα,

 

εχω ενα alcatel 535 που αγορασα απο γαλλια. Θα ηθελα να του βαλω ελληνικο μενου η εστω να μπορω να γραφω μηνυμα με ελληνικους χαρακτηρες. Ξερετε εαν μπορω να το κανω μονος μου η πρεπει να παω σε καποιο καταστημα? Ξερετε επισης ποια ειναι η αντιπροσωπεια στην ελλαδα?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
alcatel (omnitec) 2109490790

 

Το παραπάνω Phone (2109490790) είναι της εξυπηρέτησης πελατών της Alcatel.

Η Omnitech έχει το 210 3304550.

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...