Jump to content

Alcatel OT-535


mixalis0mcp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 93
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηγα στα carfour στο γερμανο και δεν ηξεραν για τις υπερυθρες του 535 :D
Link to comment
Share on other sites

Oxi den katalaves...

H siskeui ton iperithron einai gia geniki xrisi se ola ta kinita k oxi sigkekrimena mono gia alcatel!

Ego to exo xrisimopoiisi se 10 diaforetika kinita toulaxiston.

Parto k tha kaneis douleia eggiimena.

 

 

 

 

Αρχικό Μήνυμα από τον gjimmys

 

Πηγα στα carfour στο γερμανο και δεν ηξεραν για τις υπερυθρες του 535 :D

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω τις ΜΑ-620 USB υπερυθρες και δεν στελνει ουτε λαμβανει.Αν θες παρε με να τα πουμε 6974649993 :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κουμπάκι που έχει στην πάνω άριστερή όπως το κοιτάζουμε κορυφή, τι λειτουργίες έχει; Στο διαφημιστικό προσπέκτ λέει πως είναι πλήκτρο σκόπευσης, προφανώς γιά κάποια παιγνίδια.....Έχει και κάποια άλλη λειτουργία; Μου φαίνεται λίγο άστοχο στο σχεδιασμό του για το σημείο που βρίσκεται......
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον christ-k

 

Παιδιά το κουμπάκι που έχει στην πάνω άριστερή όπως το κοιτάζουμε κορυφή, τι λειτουργίες έχει; Στο διαφημιστικό προσπέκτ λέει πως είναι πλήκτρο σκόπευσης, προφανώς γιά κάποια παιγνίδια.....Έχει και κάποια άλλη λειτουργία; Μου φαίνεται λίγο άστοχο στο σχεδιασμό του για το σημείο που βρίσκεται......

 

Αναλυτικότατο review στην παρακατω διεύθυνση.

http://www.mobile-review.com/review/alcatel-535-en.shtml

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον christ-k

 

Παιδιά το κουμπάκι που έχει στην πάνω άριστερή όπως το κοιτάζουμε κορυφή, τι λειτουργίες έχει; Στο διαφημιστικό προσπέκτ λέει πως είναι πλήκτρο σκόπευσης, προφανώς γιά κάποια παιγνίδια.....Έχει και κάποια άλλη λειτουργία; Μου φαίνεται λίγο άστοχο στο σχεδιασμό του για το σημείο που βρίσκεται......

 

Aν θέλει και μπορεί, ας μου απαντήσει κάποιος κάτοχος απλά, τόσο όσο και η ερώτηση....Τα review περιοδικών και sites άλλωστε, είναι γνωστά και δεν καταργούν την ύπαρξη των forum, ούτε τα αντικαθιστούν.....

 

Ευχαριστώ.....

Link to comment
Share on other sites

Loipon file mou to koumpaki pano aristera einai to "prosopiko" koumpi opos leei h alcatel.

Mesa sta prosopika->(vlepe kardia) tha pas sta pliktra kai sto prosopiko pliktro tha oriseis ti leitourgia pou theleis na kanei otan to patas sintoma k ti leitourgia otan to patas paratetamena....Auto

Elpizo na se voithisa....

 

 

Αρχικό Μήνυμα από τον christ-k

 

Aν θέλει και μπορεί, ας μου απαντήσει κάποιος κάτοχος απλά, τόσο όσο και η ερώτηση....Τα review περιοδικών και sites άλλωστε, είναι γνωστά και δεν καταργούν την ύπαρξη των forum, ούτε τα αντικαθιστούν.....

 

Ευχαριστώ.....

 

Link to comment
Share on other sites

Loipon ego exo tis MA-600 oi opoies douleuoun apsoga me.....

 

-To software tis alcatel (pc suite)

 

-Energopioimenes panta tis iperithres tou 535!!!!

 

-Den douleuei xoris to software tis alcatel, diladi drag & drop opos ta alla kinita

 

-An exeis valei sosta tous drivers kai einai tou sostou leitourgikou sistimatos pou exeis

 

-K den xero tis diafores pou exei to diko sou modelo MA-620 , me to paliotero diko mou MA-600 k an exoun diaforetikes leitourgies.

 

 

 

 

 

Αρχικό Μήνυμα από τον gjimmys

 

Εχω τις ΜΑ-620 USB υπερυθρες και δεν στελνει ουτε λαμβανει.Αν θες παρε με να τα πουμε 6974649993 :rolleyes:

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ZelhS

 

Loipon ego exo tis MA-600 oi opoies douleuoun apsoga me.....

 

-To software tis alcatel (pc suite)

 

-Energopioimenes panta tis iperithres tou 535!!!!

 

-Den douleuei xoris to software tis alcatel, diladi drag & drop opos ta alla kinita

 

-An exeis valei sosta tous drivers kai einai tou sostou leitourgikou sistimatos pou exeis

 

-K den xero tis diafores pou exei to diko sou modelo MA-620 , me to paliotero diko mou MA-600 k an exoun diaforetikes leitourgies.

 

φιλε ZeihS οι drivers της ΜΑ-620 ειναι σωστοι,το λειτουργικο μου ειναι XP PRO,το προγραμμα της ALCATEL το εχω περασει αλλα οταν βαζω το setup connection,δεν βρισκει το τηλεφωνο,ενω οι υπερυθρες το βρισκουν.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως παιζει ρολο που οι υπερυθρες που εχω ειναι USB; :o
Link to comment
Share on other sites

Εχει στο πλαισιο υπερυθρες usb fone data suite για Alcatel 501-701 μηπως κανει για το 535;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ZelhS

 

Loipon file mou to koumpaki pano aristera einai to "prosopiko" koumpi opos leei h alcatel.

Mesa sta prosopika->(vlepe kardia) tha pas sta pliktra kai sto prosopiko pliktro tha oriseis ti leitourgia pou theleis na kanei otan to patas sintoma k ti leitourgia otan to patas paratetamena....Auto

Elpizo na se voithisa....

 

Φίλε μου, σε ευχαριστώ....

 

Λοιπόν, το τηλεφωνάκι φαίνεται τέλειο.....μέσα στην εβδομάδα ενδίδω στον πειρασμό και το κάνω δικό μου....οπότε θα σας πω και τις τελικές μου εντυπώσεις..... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gjimmys

 

φιλε ZeihS οι drivers της ΜΑ-620 ειναι σωστοι,το λειτουργικο μου ειναι XP PRO,το προγραμμα της ALCATEL το εχω περασει αλλα οταν βαζω το setup connection,δεν βρισκει το τηλεφωνο,ενω οι υπερυθρες το βρισκουν.

 

 

 

Prepei na tsekareis mono tis infrared sto setup connection, na energopioiseis tis infrared tou alcatel kai meta patas NEXT.Meta logika sto vriskei!Etsi diladi egine me emena otan ekana setup.

Den mporo na katalavo ti allo mporei na simvainei.... :blink:

 

Emena pantos i siskeui mou den einai USB, alla den nomizo na ftaiei auto

Tora gia na pareis tis iperithres tou Alcatel 501-701 den nomizo na kaneis douleia,xoris na eimai kai 100% sigouros.

Pithanotero na min einai simvato.

Den xero pantos ti allo na sou proteino na kaneis....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον LAGGI

 

O πομποδέκτης είναι κλασσικός Alcatel,δηλ. τέλειος;

 

Ναι πραγματικα το σημα και η ακουστικοτητα του 535 ειναι τελεια :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το Intellisync για σύνδεση με το Outlook Express και αν ναι, πώς δουλεύει; :wacko:

 

Συμπεριλαμβάνεται στο pcsuite?

 

Η σύνδεση με το Internet πώς γίνεται μέσω της συσκευής;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, όντας κάτοχος του 535 για περίπου ενα εικοστετράωρο...μπορώ να σας πω τις πρώτες μου απόψεις!

 

....Δείτε το review που δημιούργησα και σχολιάστε εδώ οποιαδήποτε απορία ή αποψή σας....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=3802

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το απέκτησα κι εγώ εδώ και λίγες ώρες με επιδότιση απο Cosmote!

Συμπαθητικό τηλέφωνο,αν και θέλει λίγη προσπάθεια να το συνηθίσεις,ενω προβλέπω να με δυσκολέψει λίγο στο set up τηλεφωνικού καταλόγου,φωτογραφιών κλπ μέχρι να τα καταφέρω όλα αυτά.

Για δεύτερο τηλέφωνο είναι άψογο,εχει πολύ δυνατή ανοικτή ακρόαση,μελωδίες...για τα μπάζα,εξαιρετική οθόνη,τουλάχιστον καλό σήμα και βέβαια υπάρχει και το ΝΕΤ MONITOR...

Σκέφτομαι να κάνω sim clonning για χρήση ως δευτέρου στο γραφείο και να αφήσω μόνιμα το S55 στο car kit του αυτοκινήτου.

Αλήθεια,πώς απενεργοποιείται το ενοχλητικό "κλικ" των πλήκτρων;

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον LAGGI

 

Αλήθεια,πώς απενεργοποιείται το ενοχλητικό "κλικ" των πλήκτρων;

 

Μενού "προσωπικό" --->''Μελωδίες"---->τριά δεξια κλικ---->ρύθμιση ήχου πλήκτρων----> σιγή.... ;)

 

Υ.Γ. Τουλάχιστον στη δική μου συσκευή μετά το δεύτερο δεξί κλικ (μετά τον ήχο πλήκτρων), η ταχύτητα απόκρισης στα δεξιότερα κλικ καθυστερεί αισθητά....!

Link to comment
Share on other sites

Ουφ!

Ευχαριστώ!

Πάντως δοκίμασα να δώσω με IRDA ,τον τηλεφωνικό κατάλογο του S55 στο 535 και απέτυχα!Τέσσερεις καταχωρήσεις έστειλε και μετά πάπαλα... :(

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον christ-k

 

Μενού "προσωπικό" --->''Μελωδίες"---->τριά δεξια κλικ---->ρύθμιση ήχου πλήκτρων----> σιγή.... ;)

 

Υ.Γ. Τουλάχιστον στη δική μου συσκευή μετά το δεύτερο δεξί κλικ (μετά τον ήχο πλήκτρων), η ταχύτητα απόκρισης στα δεξιότερα κλικ καθυστερεί αισθητά....!

 

 

Αυτό συμβαίνει γιατί φορτώνει τους ήχους. Το ίδιο κάνει και σε μένα. Επίσης μια μικρότερη καθυστέριση στις μεγάλες εικόνες. Αλλά όλα τα άλλα μενού είναι μια χαρά κα γρήγορα.

Time is never enough...
Link to comment
Share on other sites

H σύνταξη των μηνυμάτων είναι γρήγορη? Μερικοί λένε οτι είναι γρήγορη και χωρίς lag και άλλοι όχι. Με ενδιαφέρει αν έχει lag χωρίς Τ9 το οποίο δεν χρησιμοποιώ έτσι κι'αλλιώς. Συγκρινόμενο με άλλα κινητά ( GD87, T610) είναι πιο γρήγορο η πιο αργό στη σύνταξη των μηνυμάτων?
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Angeldust

 

H σύνταξη των μηνυμάτων είναι γρήγορη? Μερικοί λένε οτι είναι γρήγορη και χωρίς lag και άλλοι όχι. Με ενδιαφέρει αν έχει lag χωρίς Τ9 το οποίο δεν χρησιμοποιώ έτσι κι'αλλιώς. Συγκρινόμενο με άλλα κινητά ( GD87, T610) είναι πιο γρήγορο η πιο αργό στη σύνταξη των μηνυμάτων?

 

Όπως αναφέρω και στο review, σίγουρα και χαρακτηριστικά αργό στο multitap....Περισσότερο αργό από το 610, το οποίο είναι αργότερο από το GD 87...... ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποιά είναι και που βρίσκεται η αντιπροσωπεία κινητών της Alcatel;

Το service της που βρίσκεται; (όχι, δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα(!),απλώς δεν υπάρχουν στοιχεία στο προσπέκτ, και θέλω να γνωρίζω).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...