Jump to content

Doogee DG300


kostast1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 141
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

btw to dg200 me to dg 300 ειναι τα ιδια? το dg200 τι εχει μια φιλη και μαρεσε.. αν ειναι το ιδιο με το 300 δεν εχω προβλημα για την οθονη
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τα ίδια κινητά.To dg200 έχει και άλλο επεξεργαστή mtk6577 που ειναι παλιότερος απο τον mtk6572 του dg300 και άλλου μεγέθους οθόνη 4,7 vs 5 του 300
Link to comment
Share on other sites

ναι βρε απο θεμα οθονης αναλυσης ειναι σαν το 300 το 200 επειδη ειδα το 200 και μαρεσε υπεθεσα οτι το ιδιο θαναι και το 300... :) και δεν ενοω απο μεγεθος κτλπ απο τις γωνιες αρνητικες
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Για οποιον ενδιαφερεται στα 83$ στο Geek.

http://www.geekbuying.com/item/Doogee-DG300-5-0inch-MTK6572W-Dual-Core-Smartphone-QHD-Capacitive-Screen-512MB-4GB-5-0MP-Camera-Android-4-2-OS-3G-GPS---Dark-Blue-320901.html

 

Απο το λιγο που το κρατησα,ποιοτικη κατασκευη με καθαρο ηχειο.Μονο μειον η οθονη που δεν εχεις τις καλυτερες γωνιες θεασης.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γειά σας

Έχω ένα πρόβλημα με το κινητό που αγόρασα πρόσφατα από Κίνα ένα doogee dg300 . Όταν το ανοίγω μου παρουσιάζει μια λευκή οθόνη ενώ το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά γιατί δέχεται κλήσεις. Όταν το συνδέω στο pc μου το αναγνωρίζει κανονικά και δουλεύει κανονικά ,μπαίνω στο μενού ,στης ρυθμίσεις παντού χωρίς κανένα πρόβλημα ,μονό όταν δεχθεί κλήση μετά από μερικά δεύτερα μου εμφανίζει λευκή οθόνη αλλά και πάλι επανέρχεται .

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος .

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχεις βάλει κάποια μυστήρια εφαρμογή; Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δες αν το πρόβλημα συνεχίζεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχω παρει το κινητο εδω και 5 μηνες για τα λεφτα που δινεις καλο ειναι.Το μονο που με εχει απογοητευση ειναι η καμερα και ειδικα οταν τραβας με λιγο φωτισμο πολυ κοκκινιλα ρε παιδακι μου.ΤΟ προβλημα της μικρης RAM λυνετε με το TASK MANAGER.Οποιος θελει κινητο με 5' οθονη χωρις να δωσει μια περιουσια ειναι μια πολυ καλη λυση.Για αυτους που παιζουν παιχνιδια στο κινιτο δεν θα τους απογοητευση καθολου σηκωνει βαρια παιχνιδια χωρις κανενα προβλημα οπως need for speed dead triger και αλλα.Μην σας αγχωνει οτι εχει μονο 4gb χωρο εχει επιλογη στης ρυθμισεις για που θελεις να κανουν install τα προγραμματα με μια καρτα μνημης καθαρισες.Ενα αλλο καλο ειναι οτι ειναι συμβατο με το 90% των εφαρμογων του google play
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Γειά σας

Έχω ένα πρόβλημα με το κινητό που αγόρασα πρόσφατα από Κίνα ένα doogee dg300 . Όταν το ανοίγω μου παρουσιάζει μια λευκή οθόνη ενώ το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά γιατί δέχεται κλήσεις. ...

Κάτι τέτοιο παρουσιάζει το κινητό ενός φίλου (μου το έδωσε μήπως βγάλω καμιά "άκρη").

Υπάρχει κάποια ιδέα για το ποιο είναι το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
αν υπαρχει καπιος με χαλασμενο τηλεφωνο ,το θελο γιατη μου εσπασε το πλαστικο της οθωνης
τι γινεται κανης δεν εχη ενα χαλασμενο,
Link to comment
Share on other sites

20 Ευρω κανει το ανταλλακτικο σε ebay και aliexpress.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα,

 

έχω αυτό το τηλέφωνο κανένα 8μηνο και απο την αρχή έχω πρόβλημα με την αναπαραγωγή των video και αυτά που τραβάω με το ίδιο το τηλέφωνο και αυτά που λαμβάνω με mail ή bluetooth. Την πρώτη φορά τα παίζει κανόνικά και μετά γράφει πως δεν είναι δυνατή η αναπαραγωγή, δοκίμασα και πέρασα τα video στο pc αλλά ούτε εκεί τα παίζει, επίσης χρησιμοποίησα και διαφορετικά players αλλά τπτ....:mad: μηπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει???

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Επειδή δεν συνδεόταν με τον υπολογιστή το κινητό και είχε ιούς βρήκα ένα λογισμικό μέσω sd αλλά χάλασε το κινητό και έγινε έτσι

Μετά απο πολύ ψάξιμο στο ίντερνετ σε μια ισπανική σελίδα βρήκα άλλο λογισμικό που το πέρασα πάλι μέσω sd στα τυφλά πέρασα τ λογισμικό και έτσι το κινητο σώθηκε. Ποστάρω για τυχόν άλλους που θα έχουν το ίδιο πρόβλημα. Σελίδα ισπανική http://elrincontecnologicodejose.blogspot.gr/2015/06/tutorial-actualizar-firmware-movil.html

 

Και το λογισμικό http://www.mediafire.com/download/l8v4e2jjos9dioj/SD-card+update_2015-4-14.zip

 

Τα πάντα γίνονται με δική σας έρευνα και ευθύνη .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...