Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν χρησιμοποιω το προγραμμα Τextra μπορει να μου εμφανιζει την ενδειξη των εισερχομενων sms στο κατω μερος της οθονης στην μπαρα ειδοποιησεων με την ενδειξη 1,2,3 οπως γινοταν με το μανατο προγραμμα η με τις κλεισεις ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν χρησιμοποιω το προγραμμα Τextra μπορει να μου εμφανιζει την ενδειξη των εισερχομενων sms στο κατω μερος της οθονης στην μπαρα ειδοποιησεων με την ενδειξη 1,2,3 οπως γινοταν με το μανατο προγραμμα η με τις κλεισεις ?

 

δύσκολο....τι την θες και συ την ένδειξη....είτε 1 είτε 10 μηνύματα, θα μπεις να δεις, δε θα μπεις? :p.

 

Με ενημέρωσαν ότι χαμένα μηνύματα που δεν εμφανίζονταν στη μαμίσια εφαρμογή στο textra φαίνονταν....αν όντως ισχύει αυτό είναι πολύ κουλό. Για να αφαιρέσουμε τη μαμίσια εφαρμογή των μηνυμάτων, μόνο με root? Άλλος τρόπος δεν υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Φίλη είμαι....Μάλλον θα το κάνω στου άντρα μου γιατί με βρίζει ότι είναι το πιο άχρηστο κινητό που θα μπορούσα να του πάρω...

Το μενού του και ο dialer εχουν μεγάλη διαφορά;

:-) Το μενου οχι..Ο dialer δεν ξερω τον αλλαξα με τη μια εβαλα τον dialer one που τα οργανωνει σαν συνομιλιες και εχει T9 αναζητηση στα ελληνικα!Αλλα στο ιντερνετ εχειβαρκετο lag.Πολλες φορες πατας π.χ να κανει scroll στη σελιδα,και κανει μετα απο καμια 5 δευτερολεπτα!!!

Link to comment
Share on other sites

ομορφη θηκη απλα ειναι ασπρη και λερωνει! :p απλα ηθελα να ρωτησω το μαγνητακι δεν δημιουργει προβληματα? εκτος απο το gps και πυξιδα..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγκατεστησα το sEFIx απο το playstore.Η κατασταση ειναι καλυτερη.Εχει παλι lag αλλα οχι εκεινο το τρελο που πατας και κανει scroll μετα απο 5 δευτερολεπτα.Και κλησεις μηνυματα ολα κομπλε.(4.1.2 ξαλαφρωμενη).
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειμαι ασχετος απο android μπορειτε να μου πειτε πως επαναφερω τον ηχο κατα την πληκτρολογιση ?

 

ακυρο, το βρηκα ευχαριστω

Edited by Sleep
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειμαι ασχετος απο android μπορειτε να μου πειτε πως επαναφερω τον ηχο κατα την πληκτρολογιση ?

 

ακυρο, το βρηκα ευχαριστω

Δυσκολα τα πραματα.Θελει να κανεις root,εγκατασταση custom kernel μεσω recovery και μετα.. :-) :-) ;-)

Link to comment
Share on other sites

πειραματιζόμουν με την κάμερα σήμερα και μου πέταξε και μενα μαύρη οθόνη και το μήνυμα ''failed to initialize camera'' μετά απο 2-3 λήψεις..είμαι σε στοκ 4.4.2
Link to comment
Share on other sites

Γυρνα σε 4.1.2 να βρεις την υγεια σου!

 

@TOSH οντως, τωρα τελευταια λερωθηκε η ασπρη θηκη (να την εβαζα στο πλυντηριο ή να τη βουτουσα στη χλωρινη? lol), γι αυτο θα χρησιμοποιησω την πολυ ομορφη σιλικονη που ελεγα.

Link to comment
Share on other sites

Γυρνα σε 4.1.2 να βρεις την υγεια σου!

 

@TOSH οντως, τωρα τελευταια λερωθηκε η ασπρη θηκη (να την εβαζα στο πλυντηριο ή να τη βουτουσα στη χλωρινη? lol), γι αυτο θα χρησιμοποιησω την πολυ ομορφη σιλικονη που ελεγα.

 

Δοκίμασε να την καθαρίσεις με ένα μωρομάντηλο....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

η θηκη σιλικονης δεν σας αρεσει?

εμενα με εχει βολεψει αρκετα

 

 

http://i.imgur.com/8WFjHGL.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ακαταστατο δωματιο ...

 

http://i.imgur.com/OWDe4H4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να την καθαρίσεις με ένα μωρομάντηλο....

όχι άλλο μωρομάντηλο....ο εγκέφαλος μου το συνδυάζει απευθείας με πάνες....έλεοςςςςςςς

 

[/color]ακαταστατο δωματιο ...

 

και καλά.....όχι ότι θέλεις να μας κάνεις επίδειξη....tablet, ηχεία, desktop, card reader, rooter κλπ.....μόνο η ηλεκτρολογική εγκατάσταση του σπιτιού δε φαίνεται....επειδή θα είναι με οπτικές ίνες...

:lol: :lol: :p :p :lol: :lol:

 

α, τα νύχια σου θέλουν κόψιμο!!!:X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....εχω δοκιμασει ολες τις ρομ π υπαρχουν γ τ κινητακι μας......η καλυτερη π δουλευει σε μενα ειναι η ΚΚ 4.4.2....χωρις λαγκ τρεχει σφαιρα....καλη διαχειριση ραμ κ μπαταριας...εχω την ΚΚ μεσω recovery.....ροοτ απλα πεταξα τις εφαρμογες π δεν ηθελα(google)...ειναι σφαιρατη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....εχω δοκιμασει ολες τις ρομ π υπαρχουν γ τ κινητακι μας......η καλυτερη π δουλευει σε μενα ειναι η ΚΚ 4.4.2....χωρις λαγκ τρεχει σφαιρα....καλη διαχειριση ραμ κ μπαταριας...εχω την ΚΚ μεσω recovery.....ροοτ απλα πεταξα τις εφαρμογες π δεν ηθελα(google)...ειναι σφαιρατη

Σωστος φιλε μου.Το θεμα με το μικροφονο και τα μηνυματα να μην ειχε και δεν θα υπηρχε τοσος ντορος!!!

Link to comment
Share on other sites

Σωστος φιλε μου.Το θεμα με το μικροφονο και τα μηνυματα να μην ειχε και δεν θα υπηρχε τοσος ντορος!!!

Εγω μνμ ειχα χασει στην 4.1.2 οποτε τ ιδιο μ κανει....ετσι κι αλλιως μονο με viber μιλαω

Link to comment
Share on other sites

Εγω μνμ ειχα χασει στην 4.1.2 οποτε τ ιδιο μ κανει....ετσι κι αλλιως μονο με viber μιλαω

Πλακα πλακα στους xda λεγαν οτι και στην JB και στην KK συμβαινουν αυτα..

Link to comment
Share on other sites

Πλακα πλακα στους xda λεγαν οτι και στην JB και στην KK συμβαινουν αυτα..

Γι αυτο τερμα τ φλασαρισματα κ οτι γινει

Link to comment
Share on other sites

πειραματιζόμουν με την κάμερα σήμερα και μου πέταξε και μενα μαύρη οθόνη και το μήνυμα ''failed to initialize camera'' μετά απο 2-3 λήψεις..είμαι σε στοκ 4.4.2

 

 

ήταν να μη πάρει μπρος τελικά με τα κουσούρια.. δέχομαι κλήση σήμερα το απόγευμα κεντρο Θεσσαλονίκης με φουλ 3G σήμα, απαντάω και δεν ακούγεται τίποτα. το κλείνω και καλώ πίσω το σηκώνει ο συνομιλητής και παλι βουβαμάρα. το γυρνάω σε 2G στις ρυθμίσεις περιμένω να ξαναβρεί σήμα, παλι τα ίδια. μετά απο restart συνήλθε.

κρίμα γιατι το εχω απο αρχές Ιουλιου το κινητό και λειτουργούσε απροβληματιστα χωρις το παραμικρό ψεγάδι. δυο προβλήματα μεσα σε δυο μερες (απο τα γνωστά που εχουν αναφερθεί) με έχουν κάνει να ξενερώσω απίστευτα.

Link to comment
Share on other sites

ήταν να μη πάρει μπρος τελικά με τα κουσούρια.. δέχομαι κλήση σήμερα το απόγευμα κεντρο Θεσσαλονίκης με φουλ 3G σήμα, απαντάω και δεν ακούγεται τίποτα. το κλείνω και καλώ πίσω το σηκώνει ο συνομιλητής και παλι βουβαμάρα. το γυρνάω σε 2G στις ρυθμίσεις περιμένω να ξαναβρεί σήμα, παλι τα ίδια. μετά απο restart συνήλθε.

κρίμα γιατι το εχω απο αρχές Ιουλιου το κινητό και λειτουργούσε απροβληματιστα χωρις το παραμικρό ψεγάδι. δυο προβλήματα μεσα σε δυο μερες (απο τα γνωστά που εχουν αναφερθεί) με έχουν κάνει να ξενερώσω απίστευτα.

και σε εμενα κατι τετοια εκανε και αλλα πολλα και το εχω στειλει στο service ελπιζω να γινει κατι

...

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που πέρασα την v20d δεν μου χει κάνει το πρόβλημα με το ακουστικό στις κλήσεις. Για sms δεν ξέρω γιατί δεν δέχομαι πολλά, ίσως 5-6 την βδομάδα και δεν έχω χάσει κανένα. Βέβαια μου έκανε κάτι πολύ χαζό μια φορά μόνο. Πάτησα να καλέσω κάποιον και το κινητό δεν έκανε τίποτα (στην οθόνη) αλλά στην πραγματικότητα καλούσε και απάντησε ο άλλος κανονικά αλλά εμένα έδειχνε την λίστα με τις επαφές μου κ δεν μπορούσα να το κλείσω. Τράβηξα κάτω τις ειδοποιήσεις, δεν υπήρχε η κλήση στις ειδοποιήσεις, κράτησα το homebutton, ούτε εκεί υπήρχε κάτι, μόνο αν το κλεινε ο άλλος ή αν έκανα ρεσταρτ θα σταμάταγε η κλήση. Δεν μου το χει ξανακάνει πάντως...
Link to comment
Share on other sites

Εγω μνμ ειχα χασει στην 4.1.2 οποτε τ ιδιο μ κανει....ετσι κι αλλιως μονο με viber μιλαω

 

Αααααα μη μου λες τέτοια...... Δύο μέρες τώρα με 4.1.2 δεν έχω θέμα... Ελπίζω να μην αποκτήσω.

Ffdrake περιμένω να δω αν διορθώθηκε στο σέρβις.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Λενε μερικοι για 128 ευρω π εχει τρ τ κινητο μα μν περιμενουμε πολλα..δηλαδη γ τις κλησεις κ τ μνμ.....δλδ κινητα με 15 ευρω τ επρεπε να μν ανοιγουν καν;;η να σερνονται κ μα τ εχουμε μονο να παιζουμε φιδακι;;;
Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν ενδιαφέρονται για ραδιόφωνο και υπέρυθρες (γίνονται προσπάθειες για το δεύτερο) ας κάνουν τον κόπο να βάλουν cm11 του varcain και θα αποκτήσουν ένα νέο τηλέφωνο

Δοκίμασα όλες τις γνωστές εφαρμογές για κάμερα και κατέληξα στην google camera και στην snap camera

 

Όλα δουλεύουν τόσο smooth και αλαγκαριστα που εκεί που σκεφτόμουν να το δώσω(εχασα πολλές κλίσεις με την στοκ ΚΚ) αποφάσισα πως θα με συντροφεψει πολύ καιρό ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Λενε μερικοι για 128 ευρω π εχει τρ τ κινητο μα μν περιμενουμε πολλα..δηλαδη γ τις κλησεις κ τ μνμ.....δλδ κινητα με 15 ευρω τ επρεπε να μν ανοιγουν καν;;η να σερνονται κ μα τ εχουμε μονο να παιζουμε φιδακι;;;

 

Το κινητό όταν βγήκε έκανε 250 ευρώ. Πλέον έχει πέσει εκεί η τιμή μιας και πάλιωσε. Και δεν είναι δικαιολογία τα 130 ευρώ. Να πω πως για 130 ευρώ μην περιμένεις fullhd οθόνη/2gb ram/σουπερ κάμερα, ναι εννοείτα, αλλά όχι για ελαττωματικό λειτουργικό που μερικές φορές κάνει άχρηστο το κινητό. Απαράδεκτο να έχεις κινητό που τις μισές φορές δεν έχει ήχο στις κλήσεις, δεν δέχεσαι τα μηνύματα και κολλάει η κάμερα όποτε θέλει την ώρα που τραβάς. Όλα τα κινητά θα βγάλουν κουσούρια αλλά εδώ μιλάμε για τις βασικότερες λειτουργίες. Αφού η LG δεν θέλει να ασχοληθεί με το κινητό και να φτιάξει αυτά που απ'την αρχή έπρεπε να δουλεύουν, οκ no problem αλλά προσωπικά δεν ξαναδίνω ούτε ένα ευρώ σ' αυτήν την εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...