Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ανεβηκε οντως πολυ με αυτο τον τροπο το voice earpiece.Απλως δεν μπορω να καταλαβω τη σχεση μεταξυ τους γιατι φαινεται να επηρεαζει το ενα το αλλο..μπορει καποιος να μου πει και για το bluetooth?δεν το βρισκω..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια ανεβηκε οντως πολυ με αυτο τον τροπο το voice earpiece.Απλως δεν μπορω να καταλαβω τη σχεση μεταξυ τους γιατι φαινεται να επηρεαζει το ενα το αλλο..μπορει καποιος να μου πει και για το bluetooth?δεν το βρισκω..

 

Το ανέβασες όπως ο delpaolo?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το ανέβασες όπως ο delpaolo?

ναι αυτη την τιμη με το total commander.Λογικα callBT θα ειναι το bluetooth..

Μπα....δεν μπορω να το βρω γμτ...

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτη την τιμη με το total commander.Λογικα callBT θα ειναι το bluetooth..

Μπα....δεν μπορω να το βρω γμτ...

 

Ειναι δυσκολο να το βρεις πρεπει να ξερεις ακριβως την ονομασια του.Εχει παρα πολλα.Παντως το speaker ειναι για τον ηχο κλησης,τα τραγουδια και γενικα ποσο δυνατος θα ειναι ο ηχος της συσκευης.Το voice speaker ειναι αποκλειστικα για τον ηχο στην ανοιχτη ακροαση δλδ ποσο δυνατα θα ακους τον συνομιλιτη σου οταν θα εχεις ανοιχτη ακροαση.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος. Και παντα με προσοχη γιατι μπορει να καει ηχειο.Παντως αν μπορει καποιος ας τα βαλει ολα αναλυτικα και handsfree και bluetooth και μικροφωνα και ολα..
Link to comment
Share on other sites

καλημερα οποιος δοκιμασε την cm12 ας ανεβασει τπτ screenshots να δουμε πως ειναι λιγο ,το ξερω πως δεν ειναι λειτουργικη αλλα αν καποιος εχει χρονο ας τα ανεβασει .Εννοειτε να κανει back up πρωτα την δικια του και μετα να βαλει την cm12.:)
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν αυτες οι ρυθμισεις για το ηχειο δουλευουν και για stock jelly bean γιατι βρηκα το αρχειο στο κομματι speaker ειχε αλλα πραγματα...Το εχει κανει κανεις σε jelly bean ?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ζητας για ασυρματη συνδεση λεγεται miracast. Ψαξε πρωτα αν η τηλεοραση σου το υποστηριζει (συνηθως γινεται αφου ενεργοποιηθει το wifi direct στην τηλεοραση) και πας στο κινητο στις ρυθμισεις-οθονη-wireless display-on για να ψαξει να βρει την τηλεοραση ωστε να κανεις συνδεση.

 

Θελει ομως αναβαθμιση σε kitkat (το miracast προστεθηκε στην εκδοση android 4.2).

Φιλε μου εισαι σιγουρος οτι το LG L9 II υποστηριζει miracast ; Περα απο την software υποστηριξη, απαιτει και hardware υποστηριξη. Στο δικο μου παντως LG L9 II 9αναβαθμισμενο) δεν μπορω να το κανω screen mirroring σε miracast στικακι hdmi, το site του κατασκευαστη δινει συγκεκριμενη λιστα συσκευων που υποστηριζουν miracast και το LG L9 II δεν ειναι στην λιστα. Και επιπλεον στο μενου του LG L9 II δεν υπαρχει η παραπανω ρυθμιση που περιγραφεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, κάτι με την νέα επίσημη αναβάθμιση έχουμε ακουσει; είμαι με jelly bean και περιμένω κάτι καλύτερο από κιτκατ που είχα τα προβλήματα..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, κάτι με την νέα επίσημη αναβάθμιση έχουμε ακουσει; είμαι με jelly bean και περιμένω κάτι καλύτερο από κιτκατ που είχα τα προβλήματα..

 

Καλημέρα. Αυτό ήθελα να ρωτήσω και εγώ.......

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

μαρεσει που οι απατεωνες της lg μου λεγανε και επεμεναν οτι θα βγει η διορθωτικη αναβαθμιση το πολυ μεχρι τελος του 2014! εχουμε ηδη μαρτιο 2015 και καμια αναβαθμιση! ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ LG!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω δυο κινητα και τα δύο έχει τύχει να χανουν το σήμα και να κόβεται η κλήση και επίσης έχουν χαθεί και μερικα μηνήματα και στα δυο. Το ενα επίσης μερικές φορές κανει και επανακίνηση μόνο του..σπανια αλλα το κάνει. και τα δυο έχουν την 4.4.2.

Δώστε μου σας παρακαλω τα φώτα σας, αν γυρίσω σε προηγ έκδοση ή με custom ρομ διορθώνονται? Να τα πάω για service??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω δυο κινητα και τα δύο έχει τύχει να χανουν το σήμα και να κόβεται η κλήση και επίσης έχουν χαθεί και μερικα μηνήματα και στα δυο. Το ενα επίσης μερικές φορές κανει και επανακίνηση μόνο του..σπανια αλλα το κάνει. και τα δυο έχουν την 4.4.2.

Δώστε μου σας παρακαλω τα φώτα σας, αν γυρίσω σε προηγ έκδοση ή με custom ρομ διορθώνονται? Να τα πάω για service??

Κάνε τον κόπο και διάβασε προς τα πίσω.... Και εγώ δύο κινητά εχω, έκανα downgrade και για ένα μεγάλο διάστημα δεν είχαν θέμα. Ώσπου έχασα εγώ ένα μήνυμα και μόλις χθες κόλλησε του άντρα μου και ήθελε επανεκιννηση...Εγώ έχω βάλει paranoid και δεν έχω θέμα. Στο service θα σου κάνουν downgrade σε jellybean. Πάρε τους τηλέφωνο να δεις τι θα σου πουν..... Θα βγει ποτέ η αναβάθμιση που περιμένουμε ?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Από οτι βλέπω όλοι εδω μεσα έχετε paranoid..ειναι καλύτερη σε ΟΛΑ απο την stock η έχει και μειωνεκτήματα? Κατι για χειρότερη καμερα διαβασα.. Με την pa τέρμα τα προβλήματα με κλησεις/σμσ/ξυπνητηρι? σορυ για τις πολλες ερωτησεις.. και κατι τελευταιο ένα λινκ αν είναι ευκολο με την PA και αν πρεπει να προσέξω κατί συγκεκριμένο στο flashαρισμα. :)
Link to comment
Share on other sites

tsilakostheone αν έχεις βάλει το viber δοκίμασε να το σβήσεις. Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είναι αυτό η αιτία των κολλημάτων. Το λέω από ιδία εμπειρία σε 2 συσκευές με 4.4.2 που με το που σβήστηκε το viber όλα δούλεψαν ρολόι.
Link to comment
Share on other sites

Από οτι βλέπω όλοι εδω μεσα έχετε paranoid..ειναι καλύτερη σε ΟΛΑ απο την stock η έχει και μειωνεκτήματα? Κατι για χειρότερη καμερα διαβασα.. Με την pa τέρμα τα προβλήματα με κλησεις/σμσ/ξυπνητηρι? σορυ για τις πολλες ερωτησεις.. και κατι τελευταιο ένα λινκ αν είναι ευκολο με την PA και αν πρεπει να προσέξω κατί συγκεκριμένο στο flashαρισμα. :)

 

Ξαναλέω να κάνεις τον κόπο να διαβάσεις πιο πίσω. Υπάρχει και λινκ και οδηγίες. Δεν έχω πάντως κάποιο πρόβλημα με τη paranoid.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω το viber σε κανενα απο τα δύο.. η D60520E που είναι η τελευταία έκδοση έχει τα ίδια προβλήματα?

 

EDIT: η pa έχει υπέρυθρες/ράδιο/κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω το viber σε κανενα απο τα δύο.. η D60520E που είναι η τελευταία έκδοση έχει τα ίδια προβλήματα?

 

EDIT: η pa έχει υπέρυθρες/ράδιο/κτλ?

Οχι δεν εχει.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω το viber σε κανενα απο τα δύο.. η D60520E που είναι η τελευταία έκδοση έχει τα ίδια προβλήματα?

 

EDIT: η pa έχει υπέρυθρες/ράδιο/κτλ?

 

με D60520E δεν εχω προβλημα αλλα την εχω λιγο καιρο

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιά απο τις δυο ερωτήσεις μου απαντας? :D

Το δευτερο

Link to comment
Share on other sites

με D60520E δεν εχω προβλημα αλλα την εχω λιγο καιρο

 

Που μπορώ να βρω την 20e γιατί πάω εδώ http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=37 και δεν την έχει..

Και μια τελευταια ερώτηση, αυτό που θα κατεβάσω θα είναι σαν ''update'' ή θα είναι ολόκληρη η ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω την 20e γιατί πάω εδώ http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=37 και δεν την έχει..

Και μια τελευταια ερώτηση, αυτό που θα κατεβάσω θα είναι σαν ''update'' ή θα είναι ολόκληρη η ρομ?

 

https://twitter.com/lg_firmware/status/553036676314828800

 

είναι ολόκληρη η ρομ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις τεσταρα το LG μου με pa με ενα iphone 6 για μιση ωρα στο σερφαρισμα μονο και ομολογω οτι τις περισσοτερες φορες το LG φορτωνε πρωτο!! Για να μην πω για scroll που με το lg πηγαινει ακαριαια κατω με τη μια ενω με το αιφον θελει 15 φορες να κανεις swype!! !!οποιος δε με πιστευει ας το δοκιμασει!! !Και με 1458 Mhz ουτε καν overclocked!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...