Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ' οτι βλεπω εγω στο δικο μου ποτε δεν ειχε κλειση, οταν ομως εγινε αναβαθμιση στην 20d αρχισε τα κλεισιματα....

αρα για μενα φταιει η καινουρια ροομ.

Τωρα εβαλα παλι την 20a και ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απ' οτι βλεπω εγω στο δικο μου ποτε δεν ειχε κλειση, οταν ομως εγινε αναβαθμιση στην 20d αρχισε τα κλεισιματα....

αρα για μενα φταιει η καινουρια ροομ.

Τωρα εβαλα παλι την 20a και ειναι μια χαρα.

 

ΠΩς ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ 20a;

Link to comment
Share on other sites

Ας τα γράψω εδώ για να τα θυμάμαι. Πριν περίπου 20 ημέρες σταμάτησε να διαβάζει την κάρτα μνήμης. Το πήγα στο service και μετά από 12-13 μέρες το παρέλαβα με αλλαγμένη πλακέτα και, για κάποιον ανεξήγητο λόγο, αλλαγμένη οθόνη αφής.

 

Το θέμα είναι ότι η νέα οθόνη είχε πρόβλημα, "πάταγε" μόνη της σημεία στο κέντρο της με αποτέλεσμα να ξαναπάει στο service όπου και το παρέλαβα ξανά σήμερα, με νέα αλλαγή οθόνης.

 

Για να δούμε από δω και μετά πώς θα πάει...

 

Επίσης, επειδή έκανα OTA αναβάθμιση σε 4.4.2 με το που το πήρα (ο βλάκας), έχω αντιμετωπίσει όλα ή σχεδόν όλα τα bugs που έχουν αναφερθεί εδώ. Πρόβλημα με τις κλήσεις (λόγω του Viber), πρόβλημα με το Hangout και τα μηνύματα, πρόβλημα με την κάμερα που σβήνει μόνη της ή/και κολλάει, το μόνιμο lag κοκ. Μάλιστα όταν το πήρα από το service την πρώτη φορά είδα ότι έχει και το πρόβλημα με τα σβησίματα, προφανώς επειδή το αναβάθμισαν σε V20D ενώ πριν είχα την V20Α.

 

Ερώτηση: κατευθείαν downgrade σε 4.1.2 ή να δοκιμάσω τη CM11 πρώτα?

Edited by n_olympios

Κλειστόν μέχρι νεωτέρας.

Link to comment
Share on other sites

Ας τα γράψω εδώ για να τα θυμάμαι. Πριν περίπου 20 ημέρες σταμάτησε να διαβάζει την κάρτα μνήμης. Το πήγα στο service και μετά από 12-13 μέρες το παρέλαβα με αλλαγμένη πλακέτα και, για κάποιον ανεξήγητο λόγο, αλλαγμένη οθόνη αφής.

 

Το θέμα είναι ότι η νέα οθόνη είχε πρόβλημα, "πάταγε" μόνη της σημεία στο κέντρο της με αποτέλεσμα να ξαναπάει στο service όπου και το παρέλαβα ξανά σήμερα, με νέα αλλαγή οθόνης.

 

Για να δούμε από δω και μετά πώς θα πάει...

 

Επίσης, επειδή έκανα OTA αναβάθμιση σε 4.4.2 με το που το πήρα (ο βλάκας), έχω αντιμετωπίσει όλα ή σχεδόν όλα τα bugs που έχουν αναφερθεί εδώ. Πρόβλημα με τις κλήσεις (λόγω του Viber), πρόβλημα με το Hangout και τα μηνύματα, πρόβλημα με την κάμερα που σβήνει μόνη της ή/και κολλάει, το μόνιμο lag κοκ. Μάλιστα όταν το πήρα από το service την πρώτη φορά είδα ότι έχει και το πρόβλημα με τα σβησίματα, προφανώς επειδή το αναβάθμισαν σε V20D ενώ πριν είχα την V20Α.

 

Ερώτηση: κατευθείαν downgrade σε 4.1.2 ή να δοκιμάσω τη CM11 πρώτα?

Για να δομιμασεις cm11 πρεπει μα βαλεις την 4.1.2 να κανεις ροοτ να εγκαταστησεις cwm και μεταα φλασαρεις cm11

Link to comment
Share on other sites

KOSTIS8 απο οτι εχω καταλαβει εσυ εχεις την CM11.Εγω εχω την 4.1.2 και δουλευουν τα παντα ρολοι.μπωρεις να μου πεις τι δεν δουλευει με την CM11?σκεφτομαι να την περασω ετσι δοκιμαστικα,απο περιεργια...
Link to comment
Share on other sites

KOSTIS8 απο οτι εχω καταλαβει εσυ εχεις την CM11.Εγω εχω την 4.1.2 και δουλευουν τα παντα ρολοι.μπωρεις να μου πεις τι δεν δουλευει με την CM11?σκεφτομαι να την περασω ετσι δοκιμαστικα,απο περιεργια...

Δεν εχει ραδιοφωνο και υπερυθρες να αλλαζεις καναλια στις τηλεορασεις.....κατα τ αλλα ρολοι κ η ραμ πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

Τους θεωρω απαραδεκτους που ξερουν οτι εχουμε προβληματα με το κινητο και αντι να πουνε οτι μεχρι να βγει διορθωτικη αναβαθμιση θα προσφερουνε δωρεαν υποβαθμιση στην προηγουμενη εκδοση να ζητανε 30 ευρω !!ποτε μα ποτε ξανα lg κινητο!!! Ολη μερα κλεινει μονο του η καμερα δεν δουλευει τραβουσα σημαντικο βιντεο 15 λεπτα και πεταξε σφαλμα η καμερα αν ειναι δυνατον!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τους θεωρω απαραδεκτους που ξερουν οτι εχουμε προβληματα με το κινητο και αντι να πουνε οτι μεχρι να βγει διορθωτικη αναβαθμιση θα προσφερουνε δωρεαν υποβαθμιση στην προηγουμενη εκδοση να ζητανε 30 ευρω !!ποτε μα ποτε ξανα lg κινητο!!! Ολη μερα κλεινει μονο του η καμερα δεν δουλευει τραβουσα σημαντικο βιντεο 15 λεπτα και πεταξε σφαλμα η καμερα αν ειναι δυνατον!!!!

 

Δεν νομίζω να κάνουν το λαθος να ζητήσουν 30 ευρώ μόνο κ μόνο για μια απλή υποβάθμιση... Άσε που το κινητο είναι κ μέσα στην εγγύηση. Αν σου ζητήσουν λεφτά τρίξ'τους λίγο τα δόντια να δεις πως θα στρωσουν

Αρκετά άτομα εδώ μέσα έχουν πει πως έκαναν την υποβάθμιση εντελώς δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

κανονικα θελει επισημη μηνυση με επιστολη, να δεις πως θα μας δωσει αλλα κινητα. ειδικα αυτο το παιδι που εκλεισε το κινητο δε χτυπησε το ξυπνητηρι και εχασε τη δουλεια του..
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να κάνουν το λαθος να ζητήσουν 30 ευρώ μόνο κ μόνο για μια απλή υποβάθμιση... Άσε που το κινητο είναι κ μέσα στην εγγύηση. Αν σου ζητήσουν λεφτά τρίξ'τους λίγο τα δόντια να δεις πως θα στρωσουν

Αρκετά άτομα εδώ μέσα έχουν πει πως έκαναν την υποβάθμιση εντελώς δωρεαν

 

μου ειπαν οτι για πολυ λιγες μερες κανανε δωρεαν υποβαθμιση και οτι η εντολη που εχουν τωρα ειναι να μην κανουν δωρεαν!! αν ειναι δυνατον!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κανονικα θελει επισημη μηνυση με επιστολη, να δεις πως θα μας δωσει αλλα κινητα. ειδικα αυτο το παιδι που εκλεισε το κινητο δε χτυπησε το ξυπνητηρι και εχασε τη δουλεια του..

 

ακριβως αυτο θελει!!!

Link to comment
Share on other sites

CM11+ART+xposed+xblast+ greenify και ολα πενα παιδια...σε καμια καινουρια εκδοση αμα φτιαχτει κ η μπαταρια λιγο καλυτερα θα ειναι τελειο τ κινητο!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε κατεβασα την cm11 αλλα δεν βρησκω τα σωστα google apps και κολαει στο λογοτυπο χωρις να κανει τιποτα..
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε κατεβασα την cm11 αλλα δεν βρησκω τα σωστα google apps και κολαει στο λογοτυπο χωρις να κανει τιποτα..

Googlare.....cm11 v11 lg l9 ii και τ πρωτο π θα βγαλει μπες κ κατεβασε την ρομ κ απο κατω εχει κ τ google apps εχει και οδηγιες τ πρεπει ακριβως να κανεις..

Link to comment
Share on other sites

CM11+ART+xposed+xblast+ greenify και ολα πενα παιδια...σε καμια καινουρια εκδοση αμα φτιαχτει κ η μπαταρια λιγο καλυτερα θα ειναι τελειο τ κινητο!!!

Αφου το το ART δεν υποστηριζει xposed!

Link to comment
Share on other sites

Αφου το το ART δεν υποστηριζει xposed!

Σωστα πριν τ δοκιμασα..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εμενα που μου χαλασε η καρτα μνημης χωρις λογο, πως μπορω να επαναφερω τα αρχεια μου?? διαβαζει δεσμευμενο χωρο αλλα δεν βλεπω τα αρχεια...καποιος ειπε κατι για ubuntu αλλα δεν μου ξαναπαντησε κι εγω ειμαι ασχετος απο αυτα,δεν ξερω τι να κανω

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

Νιμιζα οτι ημουνα απο τους τυχερους μιας και δεν μου ειχε σβυσει ποτε επι 6 μηνες. Ειμαι με κιτκατ απο την ημερα αγορας.

Την τελευταια εβδομαδα ομως εχει σβυσει 3 φορες..... αλλα εχει κανει 3 με 4 φορες update στις εφαρμογες της google.

Τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Νιμιζα οτι ημουνα απο τους τυχερους μιας και δεν μου ειχε σβυσει ποτε επι 6 μηνες. Ειμαι με κιτκατ απο την ημερα αγορας.

Την τελευταια εβδομαδα ομως εχει σβυσει 3 φορες..... αλλα εχει κανει 3 με 4 φορες update στις εφαρμογες της google.

Τι μπορω να κανω?

 

αν εχεις viber.....βγαλτο

Link to comment
Share on other sites

κανονικα θελει επισημη μηνυση με επιστολη, να δεις πως θα μας δωσει αλλα κινητα. ειδικα αυτο το παιδι που εκλεισε το κινητο δε χτυπησε το ξυπνητηρι και εχασε τη δουλεια του..

 

Με συγχωρείτε αλλά έχει δίκιο ο Κώστας. Να ξέρεις ότι έχει πρόβλημα το τηλέφωνο και να μην κάνεις τουλάχιστον δωρεάν downgrade? Δεν ξέρω νομικά τι γίνεται, μήπως υπάρχει κάποιος εδώ μέσα να πει σίγουρα? Αν μπορούμε να κάνουμε κάτι?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα παλι email στην lg τους ειπα παλι ολα τ προβληματα στην 4.4.2...βεβαια εχω cm11 εγω απλα ηθελα να δω τι θα μ πουν...με περνουν τηλεφωνο μετα απο 2-3 ωρες κ μου λενε γνωριζουν για τ προβληματα κ μ ειπαν να τους πω διευθυνση να ερθουν να παραλαβουν το κινητο να τ κοιταξουν.....ρωτησα τ θα κοστισει κ μου ειπαν ειναι ολα μεσα στην εγγυηση κ δεν θα επιβαρυνθω με καποια εξοδα.....δεν μπορω να καταλαβω αλλα λενε στν εναν αλλον στον αλλον;;; μηπως μερικοι τσεπωνουν φραγκα απο εκει μεσα; :p
Link to comment
Share on other sites

Να πω στον φίλο που λέει να γυρίσει πίσω στην 20Α για να λυθεί το πρόβλημα με το σβήσιμο ότι και με εκείνη την έκδοση συνέβαινε το ίδιο. Δοκιμάζω να κλείσω τις αυτόματες ενημερώσεις του Google play μήπως και φταίει αυτό. Ξαναλέω ότι όχι απλά σβήνει, παθαίνει μεγάλο μπλόκο!
Link to comment
Share on other sites

Να πω στον φίλο που λέει να γυρίσει πίσω στην 20Α για να λυθεί το πρόβλημα με το σβήσιμο ότι και με εκείνη την έκδοση συνέβαινε το ίδιο. Δοκιμάζω να κλείσω τις αυτόματες ενημερώσεις του Google play μήπως και φταίει αυτό. Ξαναλέω ότι όχι απλά σβήνει, παθαίνει μεγάλο μπλόκο!

Εμενα κ σε ενανα αλλο φιλο π ειδα χθες προχθες μας εσβησε με cm11

Link to comment
Share on other sites

μαπα και η CM11 φιλε...τηνε βαλα και μετα απο κανα 3ωρο την ξαναεβγαλα παλι.σαν την 4.1.2 καμια αλλη.ειναι η μονη απροβληματιστη και γρηγορη ROM.
Link to comment
Share on other sites

μαπα και η CM11 φιλε...τηνε βαλα και μετα απο κανα 3ωρο την ξαναεβγαλα παλι.σαν την 4.1.2 καμια αλλη.ειναι η μονη απροβληματιστη και γρηγορη ROM.

Εμενα πιο γρηγορη και απροβληματιστη ειναι η cm11

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...