Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω μολις τωρα ειχα προβλημα κ εκανα επανεκινηση :( ξανα γυρναω σε 4.1.2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια μου καλα. Γιατι παιδευεστε;5 φορες εγραψα στο φορουμ τον καλυτερο δυνατο τροπο εγκαταστασης της 4.1.2.Ουτε 1 θεμα και παει πυραυλακι. Μη περιμενετε να δειτε διαφορες με την 4.4.2.Εγω λαλησα καντε οτι θελετε.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου καλα. Γιατι παιδευεστε;5 φορες εγραψα στο φορουμ τον καλυτερο δυνατο τροπο εγκαταστασης της 4.1.2.Ουτε 1 θεμα και παει πυραυλακι. Μη περιμενετε να δειτε διαφορες με την 4.4.2.Εγω λαλησα καντε οτι θελετε.

 

Μπορείς να μας πεις (ξανα) τον καλύτερο τρόπο ή να μας πεις περίπου σε πια σελίδα βρίσκεται η απάντηση σου?

Link to comment
Share on other sites

ποιο πρόβλημα?

με τις κλησεις....και ημουν και εξω σε ανοιχτο χωρο..

Link to comment
Share on other sites

Στο xda βρήκα 2 αρχεία modslim τα οποία όμως αναφέρονται στο θέμα [ROM][D605] [KitKat 4.4.2] Stock ROMs for LG L9 II και είναι τα ModSlimL9II_V20a και ModSlimL9II_V20b.

Αυτά είναι που μπορούμε να τα περάσουμε στην stock based jb 4.1.2 από xda ?

Επίσης, γίνεται να περαστεί modslim στην stock jb μετά από downgrade , root ,cwm? ή θέλει οπωσδήποτε stock based?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι σαν το ''double tap to wake up screen''/ wake gestures για την έκδοση 4.1.2 jb ?

ή καμιά εφαρμογή του τύπου που να αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που ειχε θεμα με τις κλησεις και τα μηνυματα πριν να μας πει αν τωρα με την αναβαθμιση ειναι ολα οκ?

 

Φίλε flandra, είχα και εγώ πρὀβλημα με τις κλήσεις (όλες με κινητά και 1 με σταθερό...), ἐκανα την τελευταία αναβάθμιση πριν 3 μέρες, από τότε δεν έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα (ίσως είναι νωρίς ακόμα για ασφαλή συμπεράσματα). Η αναβάθμιση αφορούσε 68 εφαρμογές και έχω την 4.4.2. Αυτό που διαπίστωσα και νομίζω αξίζει να το αναφέρω, είναι μια αισθητή βελτίωση στην διάρκεια της μπαταρίας και μια σχετική "απελευθέρωση" στην RAM.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εμένα δεν μου έχει έρθει ως τώρα καμία απολύτως αναβάθμιση.... Σε ένα φίλο μου που το πήραμε από το ίδιο κατάστημα ακριβώς την ίδια μέρα κιόλας, η ανάβαθμιση του έχει έρθει εδώ και 3 μέρες περίπου... Σε έκανα πάλι τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εμένα δεν μου έχει έρθει ως τώρα καμία απολύτως αναβάθμιση.... Σε ένα φίλο μου που το πήραμε από το ίδιο κατάστημα ακριβώς την ίδια μέρα κιόλας, η ανάβαθμιση του έχει έρθει εδώ και 3 μέρες περίπου... Σε έκανα πάλι τίποτα

Δοκιμασε μεσω pc

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανειςπως να συνδεσω το smartworld;δεν εχει επιλογη για ελλαδα.

Για Ελλαδα δεν εχει επιλογη . Αν θελεις να το δεις βαλε Αγγλια . Εγω παντως που το δοκιμασα δεν βρηκα κατι αξιολογο.

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά δεν μου ανοίγει το άλμπουμ.

Έκανα επαναφορά από recovery και πάλι τα ίδια.

Με άλλη εφαρμογή κατεβασμένη ανοίγουν οι φωτογραφίες κανονικά.

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά δεν μου ανοίγει το άλμπουμ.

Έκανα επαναφορά από recovery και πάλι τα ίδια.

Με άλλη εφαρμογή κατεβασμένη ανοίγουν οι φωτογραφίες κανονικά.

Καμιά ιδέα;

Ξανα φλασαρε την ρομ π εχεις

Link to comment
Share on other sites

Με το που πέρασα το modslim έγινε χαμός.

Μου πετάει συνέχεια μηνύματα ότι δεν δουλεύει τπτ της google.

Δεν μπορώ να συγχρονίσω το λογαριασμό μου, ούτε να μπω playstore, οτιδήποτε έχει να κάνει με google.

To modslim το πέρασα καπάκι μετά το φλασάρισμα της rom.

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακου τι να κανεις για να εχεις κινητο σφαιρατο και γαματη μπαταρια. Εγκατασταση την τροποποιημενη stock 4.1.2 D60510a απο τους xda μεσω recovery.Κανεις εγκατασταση και ενα μικρο ζιπακι modslim νομιζω λεγεται,που αφαιρει της LG αχρηστα..Την ξαλαφρωνεις και αλλο,βγαζεις καποιες ακομα αχρηστες εφαρμογες της LG (Πριν καμια 10-20 σελιδες εχει λιστα με το ποιες ειναι ασφαλες να διαγραψεις).Στη συνεχεια αν θες να το κανεις εντελως πυραυλακι, εγκαθιστας το xposed framework, βρισκεις το xblast tools και τικαρεις καποια πραματακια απο εκει που τα γραφω πριν καποιες σελιδες. Αν το κανεις με αυτο τον τροπο που σε ειπα και ξαναασχοληθεις με το κινητο....Εμενα να με γραψεις!! !!!!

 

Με το που πέρασα το modslim έγινε χαμός.

Μου πετάει συνέχεια μηνύματα ότι δεν δουλεύει τπτ της google.

Δεν μπορώ να συγχρονίσω το λογαριασμό μου, ούτε να μπω playstore, οτιδήποτε έχει να κάνει με google.

To modslim το πέρασα καπάκι μετά το φλασάρισμα της rom.

Link to comment
Share on other sites

Με το που πέρασα το modslim έγινε χαμός.

Μου πετάει συνέχεια μηνύματα ότι δεν δουλεύει τπτ της google.

Δεν μπορώ να συγχρονίσω το λογαριασμό μου, ούτε να μπω playstore, οτιδήποτε έχει να κάνει με google.

To modslim το πέρασα καπάκι μετά το φλασάρισμα της rom.

 

Και εγω ετσι τ εκανα.....ξανα απο την αρχη κανε full reset..wire..dalvik... ολα οπως λεει στ xda

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ετσι τ εκανα.....ξανα απο την αρχη κανε full reset..wire..dalvik... ολα οπως λεει στ xda

 

Δεν κάνει αυτό το modslim. Μάλλον δεν θα είναι το σωστό.

Το δοκίμασα ξανά και πάλι τα ίδια μου κάνει.

Χαλάει ο τόπος όλος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει αυτό το modslim. Μάλλον δεν θα είναι το σωστό.

Το δοκίμασα ξανά και πάλι τα ίδια μου κάνει.

Χαλάει ο τόπος όλος.

Απο εκει π κατεβασες τ modslim.....κατεβασε τα κατω κατω modslim οχι τ πρωτα στ xda

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...