Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω την συσκευη δυο μηνες,δεν εχω προβληματα με τις κλησεις και τα μηνυματα τωρα εαν εσεις κανετε μα......κιες οπωσδηποτε θα εχετε και προβληματα, η συσκευη ειναι τζαματη δουλευει πολυ γρηγορα και η φωτο που βγαζει ειναι κρυσταλο αυτα ειχα να πω παιδια γιατι διαβαζω πολλα παραπονα και για αυτο και εγραψα η συσκευη μου ειναι γερμανικη

 

Μου αρέσει που εβγαλες συμπέρασμα ότι κάνουμε μ...... ς..... Τελείως απειραχτο κινητό, μόνο με την επίσημη αναβάθμιση και με καμιά δεκαριά εφαρμογές μέσα και έχανε μηνύματα και δε δούλευε πολλές φορές το ακουστικό...... Μη βγάζεις βιαστικά συμπεράσματα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλεμου καλε οπως τα λες εχη προβλημα η συσκευη σου να το πας για servis συμβαινουν και αυτα τα φαινομενα σε ολα τα τηλεφωνα εγω παντος δεν εχω κανενα προβλημα πιστευω και η πλειοψηφια
Link to comment
Share on other sites

εχω την συσκευη δυο μηνες,δεν εχω προβληματα με τις κλησεις και τα μηνυματα τωρα εαν εσεις κανετε μα......κιες οπωσδηποτε θα εχετε και προβληματα, η συσκευη ειναι τζαματη δουλευει πολυ γρηγορα και η φωτο που βγαζει ειναι κρυσταλο αυτα ειχα να πω παιδια γιατι διαβαζω πολλα παραπονα και για αυτο και εγραψα η συσκευη μου ειναι γερμανικη

 

Η αλήθεια είναι ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουν πειραματιστεί με διάφορες ROM , και αναπόφευκτα γυρίζουν στην εργοστασιακή ή προσπαθούν απελπισμένα να καταφέρουν downgrade στην εργοστασιακή 4.1. Τα προβλήματα που περιγράφονται στις εκατοντάδες σελίδες αυτού του thread είναι τα εξής:

 

1) Χαμένα SMS. Εγώ δεν έχω πειράξει τίποτα στο τηλέφωνο, παρόλα αυτά υπήρξαν μεμονομένα περιστατικά χαμένων SMS, τα οποία εξαλείφθηκαν εντελώς με την προεπιλογή των Hangouts ως sms client.

 

2) Kλήσεις στις οποίες παρόλο που φαίνεται κανονικά το χρονόμετρο της χρέωσης, δεν ακούγεται τίποτα. Αυτό το πρόβλημα είναι επίσης γνωστό ότι δημιουργείται από το ανάπηρο Viber.

 

3) Τελευταίο "πρόβλημα" (αν μπορεί να χαρακτηριστεί έτσι), είναι η στιγμιαία εξαφάνιση των εικονιδίων κάθε φορά που βγαίνεις από μια απαιτητική εφαρμογή. Με την εγκατάσταση τού επίσημου launcher τής Google (Now Launcher) έφτιαξε και αυτό.

 

Φτάνουμε τριακόσιες σελίδες στο thread, με όλα και όλα τρία προβλήματα, στα οποία υπάρχει λύση εύκολη και ανώδυνη (ούτε ROM, ούτε downgrade, ούτε τίποτα).

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουν πειραματιστεί με διάφορες ROM , και αναπόφευκτα γυρίζουν στην εργοστασιακή ή προσπαθούν απελπισμένα να καταφέρουν downgrade στην εργοστασιακή 4.1. Τα προβλήματα που περιγράφονται στις εκατοντάδες σελίδες αυτού του thread είναι τα εξής:

 

1) Χαμένα SMS. Εγώ δεν έχω πειράξει τίποτα στο τηλέφωνο, παρόλα αυτά υπήρξαν μεμονομένα περιστατικά χαμένων SMS, τα οποία εξαλείφθηκαν εντελώς με την προεπιλογή των Hangouts ως sms client.

 

2) Kλήσεις στις οποίες παρόλο που φαίνεται κανονικά το χρονόμετρο της χρέωσης, δεν ακούγεται τίποτα. Αυτό το πρόβλημα είναι επίσης γνωστό ότι δημιουργείται από το ανάπηρο Viber.

 

3) Τελευταίο "πρόβλημα" (αν μπορεί να χαρακτηριστεί έτσι), είναι η στιγμιαία εξαφάνιση των εικονιδίων κάθε φορά που βγαίνεις από μια απαιτητική εφαρμογή. Με την εγκατάσταση τού επίσημου launcher τής Google (Now Launcher) έφτιαξε και αυτό.

 

Φτάνουμε τριακόσιες σελίδες στο thread, με όλα και όλα τρία προβλήματα, στα οποία υπάρχει λύση εύκολη και ανώδυνη (ούτε ROM, ούτε downgrade, ούτε τίποτα).

 

Πώς ακριβώς διορθώνεται το πρόβλημα με τις κλήσεις; εγώ δεν είχα viber. Ποια είναι η ανωδυανωδυνη λύση χωρίς downgrade?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Πώς ακριβώς διορθώνεται το πρόβλημα με τις κλήσεις; εγώ δεν είχα viber. Ποια είναι η ανωδυανωδυνη λύση χωρίς downgrade?

 

Δεν έχεις viber και υπάρχει πρόβλημα στις κλήσεις?

 

Μήπως έχεις θέμα με την κάρτα SIM ή το δίκτυο τότε? Αν δε στο κάνει αρκετά συχνά ώστε να διαπιστωθεί στο service και να στο φτιάξουν στην εγγύηση, δοκίμασε να κάνεις ένα restart την ημέρα και δες την συμπεριφορά του.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ είχα ποτέ viber και χωρίς να έχω πειράξει τίποτα, μερικές μέρες μετα την αναβάθμιση σε kitkat, άρχισε το πρόβλημα με τις κλήσεις. Εφτά μήνες με την 4.1 δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Με την τριτη φορά που το έκανε πέρασα cm11 και ξένοιασα μια και καλή απο όλα τα προβλήματα. Αυτό αποδεικνύει οτι δε φταίει ούτε το δίκτυο, ούτε η σιμ, ούτε κανένα Viber. Είναι ξεκάθαρα θέμα κακού software από την lg.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ διαπίστωσα ότι δεν ήρθαν πολλά μηνύματα και ειδοποίηση για κάποιες κλήσεις που έγιναν όσο το κινητό ήταν κλειστό, αφού το άνοιξα αργά το μεσημέρι τη μέρα της γιορτής μου.

Τώρα όταν είναι ανοιχτό, αν χάνω μηνύματα και κλήσεις, δεν έχει τύχει να το διαπιστώσω.

Καλό το κινητό, πάει σφαίρα, οθόνη σούπερ, gps τέλειο, γενικά παράπονο δεν έχω......αλλά τώρα που διαπίστωσα το θέμα με τις χαμένε κλήσεις και τα χαμένα μηνύματα, Ξ-Ε-Ν-Ε-Ρ-Ω-Σ-Α.

Άλλο να το ακούς και άλλο να σου συμβαίνει. :p

Και στην LG που το στειλε κάποιος γνωστός μου 2 φορές για τα χαμένα μηνύματα, του το επέστρεψαν χωρίς να κάνουν τίποτα.

Δυστυχώς όταν έρθει η ώρα για αλλαγή συσκευής, LG ποτέ ξανά...απογοητεύτηκα!:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις viber και υπάρχει πρόβλημα στις κλήσεις?

 

Μήπως έχεις θέμα με την κάρτα SIM ή το δίκτυο τότε? Αν δε στο κάνει αρκετά συχνά ώστε να διαπιστωθεί στο service και να στο φτιάξουν στην εγγύηση, δοκίμασε να κάνεις ένα restart την ημέρα και δες την συμπεριφορά του.

 

Είναι θέμα κινητού. Από την μέρα όμως που έβαλα πάλι Jelly Bean δεν έχω θέμα... ..Απλά η αναβάθμιση δεν ήταν για εμάς. .. ..

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο στα λεφτα του εναι το καλυτερο πεστεμου ενα τηλεφωνο ,που να μην εχει προβληματα δεν υπαρχη πιστεψτε με και τα πληρωνεται 600 και 700 ευρω το τηλεφωνο εχη δυο προβληματα σε ορισμενους τα οπια εχουν ληθει αυτα χαρειται τη συσκευη και μην γκρινιαζετε
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο στα λεφτα του εναι το καλυτερο πεστεμου ενα τηλεφωνο ,που να μην εχει προβληματα δεν υπαρχη πιστεψτε με και τα πληρωνεται 600 και 700 ευρω το τηλεφωνο εχη δυο προβληματα σε ορισμενους τα οπια εχουν ληθει αυτα χαρειται τη συσκευη και μην γκρινιαζετε

 

Οταν σε ένα τηλέφωνο δεν δουλεύουν τα βασικά δηλαδή τηλέφωνο και μηνύματα, δεν νομίζω να λέγεται γκρίνια όταν δυσανασχετω... .

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ η μοναδική μ........ία που έκανα είναι που εμπιστεύτηκα μαμισια Ρομ και δεν έβαλα cm από την πρώτη

Αργησα κάνα μήνα αλλά από τότε σώθηκα

Link to comment
Share on other sites

Οταν σε ένα τηλέφωνο δεν δουλεύουν τα βασικά δηλαδή τηλέφωνο και μηνύματα, δεν νομίζω να λέγεται γκρίνια όταν δυσανασχετω... .

 

Συμφωνώ! Δεν γίνεται μια εταιρεία να βγάζει ένα τηλέφωνο το οποίο δεν λειτουργεί σωστά ως... τηλέφωνο! Δείχνει πόσο νοιάστηκαν για το προϊόν και τους πελάτες της. Και σε αναγκάζει να μπεις στη διαδικασία να αλλάζεις ρομ θες δεν θες. Στα λεφτά του είναι το καλύτερο κινητό σε χαρακτηριστικά αλλά τι να το κάνεις αν δεν λειτουργεί;

Link to comment
Share on other sites

φιλεμου καλε οπως τα λες εχη προβλημα η συσκευη σου να το πας για servis συμβαινουν και αυτα τα φαινομενα σε ολα τα τηλεφωνα εγω παντος δεν εχω κανενα προβλημα πιστευω και η πλειοψηφια

 

Για τη πλειοψηφία μην ορκιζεσαι κιόλας ...κ Εγώ απογοητευμένος από τη συσκευή όσο αφορά τη διαχείριση μνήμης και το ότι κολλάει στις κλήσεις που και που.Στα υπόλοιπα πολύ καλό για τα λεφτά Του

Link to comment
Share on other sites

Οταν σε ένα τηλέφωνο δεν δουλεύουν τα βασικά δηλαδή τηλέφωνο και μηνύματα, δεν νομίζω να λέγεται γκρίνια όταν δυσανασχετω... .

 

Όταν σε ένα τηλέφωνο δε δουλεύουν τηλέφωνο και μηνύματα, να δεις πως το λένε....να δεις πως το λένε....

Α! ναι......θυμήθηκα....TABLET το λένε!!!! :devil: :up: :dance:

Εκτός του άγχους λοιπόν, είχα δεν είχα κλήση, έχασα δεν έχασα μήνυμα...ένα tablet με 4,7" δεν είναι και λίιιιιιιιιιιιγο άβολο??? :p

Link to comment
Share on other sites

Όταν σε ένα τηλέφωνο δε δουλεύουν τηλέφωνο και μηνύματα, να δεις πως το λένε....να δεις πως το λένε....

Α! ναι......θυμήθηκα....TABLET το λένε!!!! :devil: :up: :dance:

Εκτός του άγχους λοιπόν, είχα δεν είχα κλήση, έχασα δεν έχασα μήνυμα...ένα tablet με 4,7" δεν είναι και λίιιιιιιιιιιιγο άβολο??? :p

 

Σωστός !!!!!!!!!!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια γιατι δεν εχω τετοια προβληματα,το κινητο το δικομου ειναι απο αλλο πλανητη?δεν σας καταλαβαινω μερικοι λετε οτι χανετε μηνυματα και εχετε προβληματα στις κλησεις , ψαξτετο λιγο μηπως ειναι απο το δικτυο η απο την καρτα, η απο καποιες εφαρμογες που εχουν προβλημα και αν δεν βγαλετε ακρη πηγαινετε για servis ειλικκρινα σας το λεω δεν εχω μεχρι στιγμης κανενα προβλημα,δουλευουν ολλα κανονικα δοξα το θεο αυτα φιλοι μου Edited by moyro
Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια γιατι δεν εχω τετοια προβληματα,το κινητο το δικομου ειναι απο αλλο πλανητη?δεν σας καταλαβαινω μερικοι λετε οτι χανετε μηνυματα και εχετε προβληματα στις κλησεις , ψαξτετο λιγο μηπως ειναι απο το δικτυο η απο την καρτα, η απο καποιες εφαρμογες που εχουν προβλημα και αν δεν βγαλετε ακρη πηγαινετε για servis ειλικκρινα σας το λεω δεν εχω μεχρι στιγμης κανενα προβλημα,δουλευουν ολλα κανονικα δοξα το θεο αυτα φιλοι μου

 

Είσαι απλά τυχερός. Εχω αγοράσει ταυτόχρονα δυο συσκευές και τα προβλήματα τα παρουσίαζαν και οι δύο.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια γιατι δεν εχω τετοια προβληματα,το κινητο το δικομου ειναι απο αλλο πλανητη?δεν σας καταλαβαινω μερικοι λετε οτι χανετε μηνυματα και εχετε προβληματα στις κλησεις ...

Όταν σου τύχει, γιατί και μένα μετά από καιρό παρουσιάστηκε, θα περιμένω τα σχόλια σου και τότε είμαι σίγουρος ότι θα μας καταλάβεις...:X

Είσαι απλά τυχερός. Εχω αγοράσει ταυτόχρονα δυο συσκευές και τα προβλήματα τα παρουσίαζαν και οι δύο.....

Δεν είναι απλά τυχερός....είναι από άλλο πλανήτη (όχι το κινητό) και όταν του αρχίσει τα κόλπα (το κινητό), θα αποσεληνωθεί και θα προσγειωθεί ανώμαλα back to earth... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν από τους τυχερούς: με 4.2.1 δεν είχα πρόβλημα με dropped calls (αλλά είχα χάσει κάποια μηνύματα). Ελπίζω τώρα που θα επιστρέψει από το service (μάλλον θα μου αντικαταστήσουν πλακέτα) να μην είναι χειρότερο από πριν. :lol:
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια προσγειωθειται και μην ειρωνευεσται οποιος εχει προβλημα ,το παει servis και αν συνεχισει να εχει προβληματα τοτε το διατυμπανιζει εγω απο το 1993 που εχω νταραβερι με κινητα ολων των εταιρειων μεχρι σημερα δεν εχω συναντηση προβληματα και οταν ενα τηλεφωνο ειναι προβληματικο το δειχνει απο την αρχη οχι μετα απο καιρο που το εχετε ξεσκισει με εφαρμογες προβληματικες και διαφορες ρομ που περνατε>?
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια προσγειωθειται και μην ειρωνευεσται οποιος εχει προβλημα ,το παει servis και αν συνεχισει να εχει προβληματα τοτε το διατυμπανιζει εγω απο το 1993 που εχω νταραβερι με κινητα ολων των εταιρειων μεχρι σημερα δεν εχω συναντηση προβληματα και οταν ενα τηλεφωνο ειναι προβληματικο το δειχνει απο την αρχη οχι μετα απο καιρο που το εχετε ξεσκισει με εφαρμογες προβληματικες και διαφορες ρομ που περνατε>?

 

Σου λέω από τις δύο συσκευές η μία είναι τελείως απειραχτη με 10 εφαρμογές μέσα... Τι δεν καταλαβαίνεις;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Σου λέω από τις δύο συσκευές η μία είναι τελείως απειραχτη με 10 εφαρμογές μέσα... Τι δεν καταλαβαίνεις;

 

Έχω πάρει 3 συσκευές μέσα σ ενα χρόνο απο διαφορετικά μαγαζιά. Στην πρώτη συσκευή δεν είχε παρουσιαστεί κάτι αρχικά οπότε αγόρασα άλλες δυο (μόνο η μια είναι δική μου). ΚΑΙ στις 3 υπάρχει το πρόβλημα με τον ήχο στις κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

μην τσακωνεστε ρε παιδια.

Προφανως και για να υπαρχει το προβλημα γινεται μεσα απο μια συγκυρια γεγονοτων,αγνωστο ποιον.Μπορει να ειναι το viber ή cosmote ή η wind ,μπορει να συμβαινει οταν χανει για πολυ ωρα το δικτυο 1002.Μα ειναι τωρα αυτα κουβεντες εμενα δεν το κανει ή εσενα το κανει?

Προφανως και ειναι καθαρα θεμα της Lg ,αν οποιοσδηποτε εχει προβλημα να αναλαβει και την ευθυνη ''με οδηγιες απο την lg'' να το αποκαταστησει και οχι να ανοιγουμε παλι διαλογους περι το δικο μου ειναι πιο μεγαλο η πιο γρηγρο,αν θεωρει οτι υπαρχουν παπαγαλακια.Το οτι κουτσα στραβα καπως λυθηκε το προβλημα δεν λεει και κατι.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

το θεμα δεν ειναι ποσο καιρο εχω την συσκευη αλλα μεχρι σημερα 20 και χρονια δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα .δεν ξερω ισως να ειμαι και απο τους τυχερους,και το g2 που ειχα διαβαζα για προβληματα, για το gps για το video την καμερα και αλλα εγω δεν ειχα κανενα προβλημα το τηλεφωνο το εχω 2 μηνες το εχω παρη απο το kaizer ομονοιας ειναι γερμανικο αλλα το λεω και παλι οσοι εχουν προβληματα servis η να το ψαξουν μηπως φταιει το δυκτιο η καρτατους η δεν εχει καθισει καλα η καινουργια αναβαθμιση Edited by moyro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...