Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[R&D Test Tools Log File]

 

04:17:53 : Launching SW update

04:17:53 : Unpacking KDZ

04:18:44 : KDZ file extraced

04:19:04 : Files were extracted.

04:19:04 : LGMobileDL Load.

04:19:04 : Port = -1

04:19:04 : Connecting to phone

04:19:19 : Check Phone mode = 2

04:19:19 : Phone type check.......

04:19:21 : LGMobileDL.DLL Loading....

04:19:21 : _SetAuthMark Fail

04:19:22 : _SetAuthMark Ok : wAuthMark(65535)

04:19:22 : _DetachDLL Call

04:19:27 : _DetachDLL Call End

04:19:27 : Param : Path = C:\ProgramData\LGMOBILEAX\Phone\BIN_LGD605AT-00-V10a-EUR-XX-AUG-13-2013+0_Develop.wdb

04:19:27 : Param : moduleDir =

04:19:27 : Param : waitTime = 0

04:19:27 : Param : UsbHighSpeed = 1

04:19:27 : Param : PhoneMode = 2

04:19:27 : Param : BinVersion = D60510A_00

04:19:27 : Param : AuthMark = 65535

04:19:27 : Call fn_StartUpgrade

04:20:13 : 3GQCT : wParam = 100, lParam = 0

04:20:13 : Step : Upgrade Error error code = 0

04:20:13 : ResetStartInfo() Call

04:20:13 : _DetachDLL Call

04:20:18 : _DetachDLL Call End

04:20:18 : FreeLibrary Call

04:20:18 : FreeLibrary Call End

04:20:18 : ResetStartInfo() Call End

04:20:19 : 3GQCT : wParam = 100, lParam = 64

04:20:19 : Step : Upgrade Error error code = 64

04:20:19 : ResetStartInfo() Call

04:20:19 : ResetStartInfo() Call End

04:20:19 : ===FINISHED===

 

Παλευω να κανω downgrade χωρις επιτυχια

 

δοκιμασμενο σε 2 pc με xp & win7 με τις eu v10a & gr v10a..

 

help!

 

 

Το παραπανω ερρορ βγαινει στο win7 και το παρακατω στο χπ

Loadlibrary error(126)

Edited by thanosgvr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παλευω να κανω downgrade χωρις επιτυχια

 

δοκιμασμενο σε 2 pc με xp & win7 με τις eu v10a & gr v10a..

 

help!

 

 

Το παραπανω ερρορ βγαινει στο win7 και το παρακατω στο χπ

Loadlibrary error(126)

 

Εχεις εγκαταστησει τους drivers;

Link to comment
Share on other sites

Με το spirit FM δεν έβγαλα άκρη (δεν υποστηρίζει το D605) τουλάχιστον η έκδοση που βρήκα όχι επί πληρωμής :X έχει δοκιμάσει κανείς την πληρωμένη ή τσάμπα θα την βάλουμε;
Link to comment
Share on other sites

Ναι και στα δυο πσ... Απο το σιτε της λτζ...

 

Οταν συνδεεις τ κινητο πηγαινε στ διαχειριση συσκευων....αν βλεπεις κανενα με ενα κιτρινο τριγωνακι σημαινεις οτι χρειαζεσαι drivers...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βγάλανε update στο Viber και τώρα δουλεύει κομπλέ η ηχογράφηση χωρίς να κολλάει το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεεις τ κινητο πηγαινε στ διαχειριση συσκευων....αν βλεπεις κανενα με ενα κιτρινο τριγωνακι σημαινεις οτι χρειαζεσαι drivers...

 

Τα εχω τσεκαρει και ειναι κομπλε.. θα κανω μια προσπαθεια και σημερα το βραδυ... ειδα καπου πως κανουν εγκατασταση κ αυτο B2CAppSetup

Και λειτουργει... το.μονο που με τρομαζει ειναι να μην καταστρεψω το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Με το spirit FM δεν έβγαλα άκρη (δεν υποστηρίζει το D605) τουλάχιστον η έκδοση που βρήκα όχι επί πληρωμής :X έχει δοκιμάσει κανείς την πληρωμένη ή τσάμπα θα την βάλουμε;

Κατευασε την επι πληρωμης ;-) και παιξε λιγο με τις ρυθμισεις..

Link to comment
Share on other sites

@thanosgvr Δες στη σελίδα 182 το μήνυμα #2727...έχει αναλυτικές οδηγίες. Στην αρχη που ασχοληθηκα, εφτασα 2 φορες αρκετα κοντα, αν οχι ακριβως πανω, στο να αχρηστευσω τη συσκευη. Τελικα, μετα τον πρωτο πανικο, ακολουθωντας τις οδηγιες βημα προς βημα, επανηρθε η συσκευη.

Καλη επιτυχια.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βγάλανε update στο Viber και τώρα δουλεύει κομπλέ η ηχογράφηση χωρίς να κολλάει το κινητό.
Dinos έχεις περάσει Kitkat στο κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Για να μην πολυλογω , αφου καταφερα και εβαλα την cm11 ,εκανα και install gapps απο recovery αλλα δεν πετυχε error status 7.. Βεβαια τα gapps οταν ανοιξα το κινητο ηταν μεσα λειτουργικα μεχρι στιγμης.. Επισης ειναι φορες που ενω μιλαω στο τηλεφωνο ακουν την φωνη τους οι καλουντες...κατι με το noise cancelation.. Αναζητω στο ιντερνετ για διαφορες λυσεις..αν καποιος γνωριζει θα χαρω..
Link to comment
Share on other sites

Μην σε απασχολεί το error status 7, έχουν μπει κανονικά , σε όλους έτσι βγάζει

 

Το πρόβλημα αυτό με την φωνή είναι μάλλον πρόβλημα δικτύου, χαμηλή ισχύς

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα..στην φωνη και ακουω και με ακουν δυνατα...απλα ακουν δυο φορες την φωνη τους οσι με πηραν...σαν ηχω... Τεσπα. Κατι θα βρω...παρεπιπτοντως φυσαει η cm11..
Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα που εχει αναφερθεί ειναι οταν πας να απαντήσεις μια κλήση δεν ακούγεται τίποτα στο ακουστικό και πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση. εμενα μια φορά μου το εκανε μέσα σε 3 μήνες.

 

Το κανει στο κινητο της γυναικας μου, αλλα σχεδον καθε μερα....:mad:

Υπαρχει καποια λυση? Ειναι με ΚΚ.

 

Επισης, οταν μου κανει αναπαντητη, της μαυριζει η οθονη και δεν μπορει να σταματησει την κληση.........

Δημήτρης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το κανει στο κινητο της γυναικας μου, αλλα σχεδον καθε μερα....:mad:

Υπαρχει καποια λυση? Ειναι με ΚΚ.

 

Επισης, οταν μου κανει αναπαντητη, της μαυριζει η οθονη και δεν μπορει να σταματησει την κληση.........

 

Κατι ακουστηκε για το viber.αν το εχεις βγαλτο και δοκιμασε.

Αν δεν το εχεις downgrade se jb.ενα μηνα απροβληματιστο.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Και το προηγούμενο κινητό μου xperia p είχε τεράστιο call lag πρόβλημα

 

Το λέω αυτό γιατί ουσιαστικά οι εταιρίες ξεσκίζουν τις συσκευές με τα κωλοbloatsoftware τους

 

Και εκεί είχα λύσει το πρόβλημα με cm και συγκεκριμένα slimkat

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε xposed framework εγκαταστηστε το xblast tools και μεσα απο κει τικαρετε τα:google dns hack,3G speed hack,GPU acceleration,optimize TCP stack και θα δειτε ενα κινητο πιο γρηγορο και με πιο γρηγορο απο πριν ιντερνετ και στο wifi και στο 3g !!!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δέκα μέρες που έχω κάνει downgrade και στα δύο κινητά, δεν έχω κανένα θέμα ούτε με τον ήχο κλήσης ούτε με τα μηνύματα (stock εφαρμογή). Ένας από τους λόγους που πήρα την συγκεκριμένη συσκευή ήταν ότι έπαιρνε αναβάθμιση σε kitkat αλλά προκειμένου να μην έχω τις βασικές λειτουργίες.....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον ησυχασαμε απο τα προβληματα..εξαλου δεν εχω δει και καμια διαφορα με την κιτ κατ.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Μηπως κανεις διορθωσε το χαλι του ακουστικου;Δοκιμασα και το viper4droid και το DSP αλλα δεν εκαναν τιποτα..Αντιθετως με το ταμπλετ μου που εκαναν πολυ αισθητη διαφορα..
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δέκα μέρες που έχω κάνει downgrade και στα δύο κινητά, δεν έχω κανένα θέμα ούτε με τον ήχο κλήσης ούτε με τα μηνύματα (stock εφαρμογή). Ένας από τους λόγους που πήρα την συγκεκριμένη συσκευή ήταν ότι έπαιρνε αναβάθμιση σε kitkat αλλά προκειμένου να μην έχω τις βασικές λειτουργίες.....

 

Στα λεγα, δε στα λεγα??

O φίλος vasilimertzani το περιγράφει πλήρως!!

Αυτό με το χτύπημα της οθόνης λείπει μόνο από την jellybean, το οποίο κατά το ήμισυ (το κλείσιμο δηλαδή της οθόνης) λύνεται με το screen off.

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ το παρόν thread από τον Δεκέμβριο του 2013 που αγόρασα το κινητό μου. Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση σε KK, το γύρισα και σε art (μιας και το πρότειναν πολλοί) και τελικά μετά από πολλούς μήνες και πειράματα έκανα downgrade σε Jelly Bean με nova launcher.

Όποιος θέλει το κινητό αυτό να έχει καλή λειτουργία χωρίς lag και άλλα... η μόνη λύση είναι αυτή. Την συνιστώ σε όλους που θέλουν το κινητό τους να πετάει. Προφανώς το hardware του κινητού, δεν είναι για KK, ή η έκδοση της LG δεν είναι καλά προσαρμοσμένη για μία μεσαίας κατηγορίας συσκευή. Το κινητό με αυτές τις ρυθμίσεις είναι εξαιρετικό και η ΚΚ δεν του προσφέρει ουσιαστικά τίποτα, παρά μόνο προβλήματα. Το μόνο συμπλήρωμα που χρειάζεται είναι η εφαρμογή Camera 360 για την λήψη φωτογραφιών, γιατί η stock εφαρμογή έβγαζε απογοητευρικές φωτογραφίες με πολύ θόρυβο. Με αυτή την εφαρμογή νόμιζα ότι έβαλα άλλη φωτογραφική στο κινητό μου.

Συνοπτικά επομένως: JB+Nova Launcher+Camera 360 και το κινητό είναι τέλειο (ειδικά για την τιμή του).

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ το παρόν thread από τον Δεκέμβριο του 2013 που αγόρασα το κινητό μου. Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση σε KK, το γύρισα και σε art (μιας και το πρότειναν πολλοί) και τελικά μετά από πολλούς μήνες και πειράματα έκανα downgrade σε Jelly Bean με nova launcher.

Όποιος θέλει το κινητό αυτό να έχει καλή λειτουργία χωρίς lag και άλλα... η μόνη λύση είναι αυτή. Την συνιστώ σε όλους που θέλουν το κινητό τους να πετάει. Προφανώς το hardware του κινητού, δεν είναι για KK, ή η έκδοση της LG δεν είναι καλά προσαρμοσμένη για μία μεσαίας κατηγορίας συσκευή. Το κινητό με αυτές τις ρυθμίσεις είναι εξαιρετικό και η ΚΚ δεν του προσφέρει ουσιαστικά τίποτα, παρά μόνο προβλήματα. Το μόνο συμπλήρωμα που χρειάζεται είναι η εφαρμογή Camera 360 για την λήψη φωτογραφιών, γιατί η stock εφαρμογή έβγαζε απογοητευρικές φωτογραφίες με πολύ θόρυβο. Με αυτή την εφαρμογή νόμιζα ότι έβαλα άλλη φωτογραφική στο κινητό μου.

Συνοπτικά επομένως: JB+Nova Launcher+Camera 360 και το κινητό είναι τέλειο (ειδικά για την τιμή του).

 

ετσι για την κουβεντα οχι για καννενα λογο.

ΘΕωρω οτι δεν ειναι θεμα του κινητου και της lg αλλα του λειτουργικου κιτ κατ.Αν δεις στο φορουμ τα προβληματα ειναι 100δες και τελικα καθε αναβαθμιση του ανδροιντ αντι να λυνει τα οποια προβληματα προσθετει αλλα τοσα.

η lg στο μονο που ειναι φαουλ ειναι στον μαμα launcher οπου και στα δυο λειτουργικα ειναι για κλαματα..

 

 

ΥΓ εγω εχω smart launcher.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ το παρόν thread από τον Δεκέμβριο του 2013 που αγόρασα το κινητό μου. Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση σε KK, το γύρισα και σε art (μιας και το πρότειναν πολλοί) και τελικά μετά από πολλούς μήνες και πειράματα έκανα downgrade σε Jelly Bean με nova launcher.

Όποιος θέλει το κινητό αυτό να έχει καλή λειτουργία χωρίς lag και άλλα... η μόνη λύση είναι αυτή. Την συνιστώ σε όλους που θέλουν το κινητό τους να πετάει. Προφανώς το hardware του κινητού, δεν είναι για KK, ή η έκδοση της LG δεν είναι καλά προσαρμοσμένη για μία μεσαίας κατηγορίας συσκευή. Το κινητό με αυτές τις ρυθμίσεις είναι εξαιρετικό και η ΚΚ δεν του προσφέρει ουσιαστικά τίποτα, παρά μόνο προβλήματα. Το μόνο συμπλήρωμα που χρειάζεται είναι η εφαρμογή Camera 360 για την λήψη φωτογραφιών, γιατί η stock εφαρμογή έβγαζε απογοητευρικές φωτογραφίες με πολύ θόρυβο. Με αυτή την εφαρμογή νόμιζα ότι έβαλα άλλη φωτογραφική στο κινητό μου.

Συνοπτικά επομένως: JB+Nova Launcher+Camera 360 και το κινητό είναι τέλειο (ειδικά για την τιμή του).

Συμφωνω φιλε μου!εγω εδωσα και 3 ευρω για το premium nona launcher γιατι με ενδιαφερει να κρυβω εφαρμογες!επισης εχω αγορασμενη και την camera zoom fx.Με επισης τα μονταρισματα που εγραψα αν δεις πριν 1-2 σελιδες το κινητο τα σπαει!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...