Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς είναι αδύνατο να διαβάσει κανείς 2933 μηνύματα. Γι' αυτό ρωτάω... Αν κάποιος έχει την καλοσύνη να μου λύσει το πρόβλημα ή να με παραπέμψει σε συγκεκριμένο post.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προφανώς είναι αδύνατο να διαβάσει κανείς 2933 μηνύματα. Γι' αυτό ρωτάω... Αν κάποιος έχει την καλοσύνη να μου λύσει το πρόβλημα ή να με παραπέμψει σε συγκεκριμένο post.

Γι αυτο υπαρχει το google!Ειναι στις προηγουμενες 5-10 σελιδες η λυση!Λοιπον κανε f.reset και με το που θα ανοιξει το κινητο (θα εχουν σβηστει ολα) στο καπακι κανεις και ενα δευτερο f.reset και μετα ανοιξτο κανονικα.Βαλε και την εφαρμογη textra sms να εισαι σιγουρος για τα μηνυματα και πιστευω θα ειναι οκ!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις πως μπορω να αγορασω εφαρμογες απο τ playstore??
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το μονοπυρινο δικο μου στο 1,4GHz με 512ραμ γιατι παει μια χαρα??????

ομορφο κινητακι σε λευκο για την κοπελα μου,αλλα...........

θα ελεγα facebook,mail κτλ να μπαινεται απο browser και οχι τις επισημες εφαρμογες.δοκιμαστε ios7browser η τον mercury.

Tα αρχεια google που εγκαθισταντε με αναβαθμιση,διαγραψτε τα.

gmail,simtool kit,e-mail,παγωμα η διαγραφη.

αντικαταστηστε το keyboard με το multi https://play.google.com/store/apps/details?id=com.klye.ime.latin

που ειναι παναλαφρος (4mb ram)και κανει παπαδες!:)

 

Μερικοί εδώ μέσα πραγματικά νομίζω ότι έχουν άλλο κινητό από το δικό μου!

 

Τα πάντα τρέχουν άψογα και έχω κάνει factory reset μια φορά όλη κι όλη, τότε που βγήκε το 4.4...

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το μονοπυρινο δικο μου στο 1,4GHz με 512ραμ γιατι παει μια χαρα??????

ομορφο κινητακι σε λευκο για την κοπελα μου,αλλα...........

θα ελεγα facebook,mail κτλ να μπαινεται απο browser και οχι τις επισημες εφαρμογες.δοκιμαστε ios7browser η τον mercury.

Tα αρχεια google που εγκαθισταντε με αναβαθμιση,διαγραψτε τα.

gmail,simtool kit,e-mail,παγωμα η διαγραφη.

αντικαταστηστε το keyboard με το multi https://play.google.com/store/apps/details?id=com.klye.ime.latin

που ειναι παναλαφρος (4mb ram)και κανει παπαδες!:)

λες ολες οι αχρηστες εφαρμογες να το κανουν να σερνεται?

 

Έχω το κινητό εδώ και 6 μήνες. Μόλις πριν λίγες μέρες άρχισα να μην ακούω τον άλλο (και να μην μ' ακούει κι αυτός) όταν με παίρνει τηλέφωνο! Είναι πολύ εκνευριστικό. Το έχει αντιμετωπίσει κανένας; Και αν ναι, πώς το έλυσε;

βαλε και με εμενα στην λιστα..Αλλα δυο κινητα ,απο προχτες ξεκινησανε συγχρονως!!!!!!! τυχαιο??

 

Παιδια διαβαστε λιγο το topic,εχουν αναφερθει πανω απο δεκα φορες το καθε προβλημα!Ολα τα προβληματα αυτου του κινητου λυνονται με ευκολο τροπο ευτυχως.

Κωστα καλο να αναφερονται τα προβληματα,παντως.

 

παιδια ξερει κανεις πως μπορω να αγορασω εφαρμογες απο τ playstore??

πατας αγορα και αγοραζεις.σε οδηγει με σχετικα παραθυρα να βαλεις καρτα ,απλο ειναι.

 

Μερικοί εδώ μέσα πραγματικά νομίζω ότι έχουν άλλο κινητό από το δικό μου!

 

Τα πάντα τρέχουν άψογα και έχω κάνει factory reset μια φορά όλη κι όλη, τότε που βγήκε το 4.4...

Εγω ειχα ενα bug,δεν το εχω αναφερει βεβαια δεν αναδυεται σε ορισμενα σαιτ το πληκτρολογιο.Το προβλημα λυνοταν με επαννεκινηση .

Απο χτες και τα δυο κινητα δικο μου και της οικογενειας,δεν ακουγεται η κληση.........

Δεν εχω κανει ποτε φακτορυ ρεσετ..

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε πληκτρολογιο να δεις!Να αναφερονται ναι,αλλα εχουν αναφερθει δεκαδες φορες και τα προβληματα και οι λυσεις τους!Εγω π.χ εκατσα μιση ωρα μου πηρε και τα διαβασα απ την αρχη ολα!Δεν χρειαζεται να αγχωνονται τα καινουρια μελη,ολα διορθωνονται!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Σε γενικές γραμμές έχω διαβάσει τις περισσότερες σελίδες του thread, ελπίζω να μη μου έχει ξεφύγει αυτό που θέλω να ρωτήσω.

 

Στο δικό μου D605 λοιπόν (KK stock), ορισμένες φορές (σπάνια, ακόμα και 1-2 φορές την ημέρα) η οθόνη αρνείται να ανάψει ξανά έπειτα από κλήση και αφού φυσικά το έχω απομακρύνει από το αυτί μου. Κάποιες φορές το κάνει ακόμα και κατά τη διάρκεια της κλήσης.

 

Τσεκαρα proximity sensor με ένα app και φαίνεται να δουλεύει ΟΚ. Προσπάθησα να χρησιμοποιήσω τη ρύθμιση "power button for end call", αλλά λειτουργεί μόνο όταν είναι ανοιχτή η οθόνη!

 

Καμία ιδέα; Έχει συμβεί αυτό σε κανέναν άλλον;

Edited by Drizzt77
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε πληκτρολογιο να δεις!Να αναφερονται ναι,αλλα εχουν αναφερθει δεκαδες φορες και τα προβληματα και οι λυσεις τους!Εγω π.χ εκατσα μιση ωρα μου πηρε και τα διαβασα απ την αρχη ολα!Δεν χρειαζεται να αγχωνονται τα καινουρια μελη,ολα διορθωνονται!

 

Αυτο με το πληκτρολογιο δεν το εχω διαβασει να.το εχει και αλλος.εξω το εδώ συναντήσει.δοκιμάζω το Swype άλλα λόγω του ήχου στην κλήση του Έχω κάνει επανεκινησεις με αποτέλεσμα να μην Έχω γνώμη.

Για το θεμα του ήχου δεν βρέθηκε λύση από Όσο ξέρω.επίπονη διαδικασία ρουταρισματος αλλαγης ρομ και δοκιμές.έχει ο Θεός ακόμα :)

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Γενικώς όταν αρχίζει να κάνει κουλά ένα τηλέφωνο, με μια επανεκκίνηση στρώνουν όλα. Μια φορά την εβδομάδα το θέλει.
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα παιδια!

Θα ηθελα να λυσω τον μοναδικο ενδιασμο μου, πριν κανω την αγορα του συγκεκριμενου μοντελου. Ενω το εχω ψαξει καλα και πρεπει να ομολογησω οτι ειναι πολυ καλο κινητο στην κατηγορια του, εχω την εξης απορια οσον αφορα το interface και τα εικονιδια του. Δυστυχως ειμαι λιγο ψειρας και θελω τα παντα τελεια πριν σκασω λεφτα.

Ετσι λοιπον εχουμε και λεμε : Εχω πιασει κινητο LG στα χερια μου και μου αρεσε το Interface του, οχι ομως τα εικονιδια του αρχικου μενου. Πιο συγκεκριμενα μιλαω για αυτα εδω, τα οποια νομιζω εχει και το Optimus L9 II, στην εκδοση 4.1.2 http://img1.lesnumer.../8129/10_1_.jpg. Αφου ειδα λοιπον οτι πηρε αναβαθμιση σε Kitkat, πιστεψα οτι θα δω και ομορφοτερα εικονιδια και interface. Ψαχνοντας λοιπον για αυτο, επεσα πανω εδω http://i-cdn.phonearena.com/images/reviews/148621-image/UI.jpg , κατι το οποιο με ευχαριστει με το παραπανω! Απο την αλλη επεσα πανω και στα εικονιδια της εκδοσης 4.1.2, παρολο που υποτιθεται πως βλεπουμε την εκδοση 4.4.2.

Μπορει καποιος που εχει το κινητο και την τελευταια εκδοση android ή καποιος που γνωριζει σιγουρα, να μου λυσει την απορια και να μου πει τι παιζει;

(Να σημειωσω οτι απευθυνθηκα στην LG, μεσω του Live Chat και του Facebook, αλλα ποτε δε πηρα καποια απαντηση.) Ετσι λοιπον θα το εκτιμουσα πολυ αν καποιος μου εδινε τα φωτα του!

Ευχαριστω εκ των προτερων, και sorry για την εκθεση. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα παιδια!

Θα ηθελα να λυσω τον μοναδικο ενδιασμο μου, πριν κανω την αγορα του συγκεκριμενου μοντελου. Ενω το εχω ψαξει καλα και πρεπει να ομολογησω οτι ειναι πολυ καλο κινητο στην κατηγορια του, εχω την εξης απορια οσον αφορα το interface και τα εικονιδια του. Δυστυχως ειμαι λιγο ψειρας και θελω τα παντα τελεια πριν σκασω λεφτα.

Ετσι λοιπον εχουμε και λεμε : Εχω πιασει κινητο LG στα χερια μου και μου αρεσε το Interface του, οχι ομως τα εικονιδια του αρχικου μενου. Πιο συγκεκριμενα μιλαω για αυτα εδω, τα οποια νομιζω εχει και το Optimus L9 II, στην εκδοση 4.1.2 http://img1.lesnumer.../8129/10_1_.jpg. Αφου ειδα λοιπον οτι πηρε αναβαθμιση σε Kitkat, πιστεψα οτι θα δω και ομορφοτερα εικονιδια και interface. Ψαχνοντας λοιπον για αυτο, επεσα πανω εδω http://i-cdn.phonearena.com/images/reviews/148621-image/UI.jpg , κατι το οποιο με ευχαριστει με το παραπανω! Απο την αλλη επεσα πανω και στα εικονιδια της εκδοσης 4.1.2, παρολο που υποτιθεται πως βλεπουμε την εκδοση 4.4.2.

Μπορει καποιος που εχει το κινητο και την τελευταια εκδοση android ή καποιος που γνωριζει σιγουρα, να μου λυσει την απορια και να μου πει τι παιζει;

(Να σημειωσω οτι απευθυνθηκα στην LG, μεσω του Live Chat και του Facebook, αλλα ποτε δε πηρα καποια απαντηση.) Ετσι λοιπον θα το εκτιμουσα πολυ αν καποιος μου εδινε τα φωτα του!

Ευχαριστω εκ των προτερων, και sorry για την εκθεση. :)

 

Το κινητό έχει Themes, που αλλάζει τα εικονίδια και τα χρώματα. Είχα δοκιμάσει 2-3 αλλά δεν μ'αρεσαν.

Μπορείς να αλλάξεις τα εικονίδια και να βάλεις ό,τι θες (μέχρι και δική σου φωτό το προσωπό σου :P ). Το μόνο που δεν αλλάζει είναι το κουμπί που μπαινεις στην λιστα με εφαρμογες.

Επειδή δεν μ'άρεσαν αυτά που είχε έβαλα παρόμοια με του LG G3 τα οποία μ'αρέσουν πολύ και κατέβασα κ τα εικονίδια του stock android να τα βάλω όταν βαρεθώ αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει Themes, που αλλάζει τα εικονίδια και τα χρώματα. Είχα δοκιμάσει 2-3 αλλά δεν μ'αρεσαν.

Μπορείς να αλλάξεις τα εικονίδια και να βάλεις ό,τι θες (μέχρι και δική σου φωτό το προσωπό σου :P ). Το μόνο που δεν αλλάζει είναι το κουμπί που μπαινεις στην λιστα με εφαρμογες.

Επειδή δεν μ'άρεσαν αυτά που είχε έβαλα παρόμοια με του LG G3 τα οποία μ'αρέσουν πολύ και κατέβασα κ τα εικονίδια του stock android να τα βάλω όταν βαρεθώ αυτά.

Οποτε αν καταλαβαινω καλα, σου δινεται η δυνατοτητα αυτη απο μανα του? Να κατεβαζεις official themes, συγκεκριμενα για LG? Η μεσω καποιου launcher? Στην πρωτη περιπτωση παιζουν αυτα τα εικονιδια πχ http://i-cdn.phonearena.com/images/reviews/148621-image/UI.jpg ? Ελπιζω να μη σας τα πριζω (πολυ :p )

 

Y.Γ. Παιζουν μηπως καποια screenshots απο τη συσκευη σου να παρω μια ιδεα, αν δεν ειναι κοπος?

Link to comment
Share on other sites

Οποτε αν καταλαβαινω καλα, σου δινεται η δυνατοτητα αυτη απο μανα του? Να κατεβαζεις official themes, συγκεκριμενα για LG? Η μεσω καποιου launcher? Στην πρωτη περιπτωση παιζουν αυτα τα εικονιδια πχ http://i-cdn.phonearena.com/images/reviews/148621-image/UI.jpg ? Ελπιζω να μη σας τα πριζω (πολυ :p )

 

Y.Γ. Παιζουν μηπως καποια screenshots απο τη συσκευη σου να παρω μια ιδεα, αν δεν ειναι κοπος?

 

Καλα γενικα τι ρωτας και συ...Android συσκευη θα παρεις...η χαρα της παραμετροποιησης...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια οσοι εχετε το textra sms εχετε παλι θεμα;Ερχονται τα μνματα πλεον,ειναι στο φακελο αλλα χωρις ειδοποιηση ουτε αναμα οθονης!Πρεπει να μαντευω ποτε ηρθε!
Link to comment
Share on other sites

Καλα γενικα τι ρωτας και συ...Android συσκευη θα παρεις...η χαρα της παραμετροποιησης...

 

Nαι ειμαι σε θεση να γνωριζω οτι ειναι η χαρα της παραμετροποιησης, ωστοσο ηθελα να μαθω το συγεκριμενω πραμα που ρωταω. :)

Link to comment
Share on other sites

Nαι ειμαι σε θεση να γνωριζω οτι ειναι η χαρα της παραμετροποιησης, ωστοσο ηθελα να μαθω το συγεκριμενω πραμα που ρωταω. :)

 

Τα εικονίδια ήταν έτσι!

Εγώ έβαλα αυτά

Ναι έχει να κατεβάσεις themes καθως επίσης και για πληκτρολόγιο άλλα χρώματα κ σχέδια αλλά προσωπικά δεν μου άρεσαν. Οπότε απλά googlara για εικονίδια, κατεβασα ένα ζιπακι και τ αλλαξα.

Link to comment
Share on other sites

Τα εικονίδια ήταν έτσι!

Εγώ έβαλα αυτά

Ναι έχει να κατεβάσεις themes καθως επίσης και για πληκτρολόγιο άλλα χρώματα κ σχέδια αλλά προσωπικά δεν μου άρεσαν. Οπότε απλά googlara για εικονίδια, κατεβασα ένα ζιπακι και τ αλλαξα.

1000 ευχαριστω φιλε μου! Αναμενεται να πουλησω το Galaxy Ace 3 μου και αρχες Οκτωβρη, πρωτα ο Θεος, θα το χω στα χερια μου! :D

Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που εβαλα paranoid το κινητο πεταει

στην lg δεν εχουν ιδεα απο android :baby:

Η paranoid εχει το υψηλο battery drain σε standby mode σαν την cm11 η οχι;

Link to comment
Share on other sites

Εγω με τη cm11 (v9) δεν εχω το battery drain που λετε.

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=50034&stc=1&d=1411165429

 

οντως εσυ δεν εχεις καθολου battery drain

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μολις συνειδητοποιησα οτι η paranoid ειχε ανοιχτο το nfc απο default...

και στο drop down menu δεν ειχε καμια επιλογη για nfc.. πρεπει να πας settings->more->nfc

ισως να φταιει αυτο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...