Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι? Το LG Optimus L9 II έχει gorilla glass ή οποιοδήποτε άλλο προστατευτικο για την οθονη?? Αν όχι, που νομίζω δεν έχει, θα μπορούσα να πάρω από κάπου από το ίντερνετ?? Εσείς τι έχετε?

 

Ξέρει κανένας??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια το πηρα δωρο στη γυναικα μου. Μου ειχαν πει οτι ειναι tim branded, αλλα δεν βγαζει κανενα σημα και δεν εχει κ εφαρμογες tim μεσα. Αρα υποθετω οτι δεν ειναι tim.

Οποτε αναβαθμιση λογισμικου γινεται μεσω pc??

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας??

 

Εδώ http://www.mobile-reviews.de/Testbericht-LG-Optimus-Lneun-II-Test-show-360.html λέει ότι έχει gorilla glass.

(... Das Display auf der Vorderseite wird von Corning Gorilla Glas 2 geschützt, ...) Δεν βγάζεις άκρη όμως από τη στιγμή

που η ίδια η LG δεν το διευκρινίζει.

Link to comment
Share on other sites

Εγινα και εγω κατοχος του συγκεκριμενου κινητου.Μεχρι στιγμης αρκετα ευχαριστημενος και σε συγκριση με το προηγουμενο (sony xperia) μερα με την νυχτα :lol: .

Εχω μια απορια μονο,προσπαθω να βαλω widjet στην οθονη κλειδωματος (καιρο ημερολογιο κλπ) ,ηδη εχω παει στην Kit kat.Πως γινεται αυτο?απο ρυθμισεις-οθονη κλειδωματος βρηκα μονο για εφαρμογες ρυθμιση.

Επισης αν εχετε να προτεινεται βαση αυτοκινητου και θηκη ευπροσδεκτα.

 

Για το widget, οπως πατας να ξεκλειδωσεις το κινητο, αντι να βαλεις το μοτιβο το "τραβας" κατω, κανεις swype αριστερα και σου εχει την επιλογη να προσθεσεις εκει widget. Ετσι για να το δεις κανεις το ιδιο πραγμα ακριβως μετα που θα το προσθεσεις, αν θες να το βλεπεις με το μοτιβο μαζι, τοτε φανταζομαι μετα που θα "τραβηξεις" το μοτιβο κατω, παρατεταμενο πατημα πανω στην ωρα, την διαγραφεις και προσθετεις εκει αν θες κατι αλλο.

 

Παιδια το πηρα δωρο στη γυναικα μου. Μου ειχαν πει οτι ειναι tim branded, αλλα δεν βγαζει κανενα σημα και δεν εχει κ εφαρμογες tim μεσα. Αρα υποθετω οτι δεν ειναι tim.

Οποτε αναβαθμιση λογισμικου γινεται μεσω pc??

 

Αν δεν θελετε root, τοτε ναι μεσω lg pc suite γινεται ή/και μεσω wifi ( αν και εγω στην αρχη δεν τα ειχα καταφερει μεσω wifi ).

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 10 μέρες που το έχω μπορώ να πω, οτι τα αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω. Σήμα κομπλέ, ηχείο τέλειο, GPS κουμπώνει με την μια, τα απς ανοίγουν σφαίρα (έρχομαι απο nexus s με 512 οπότε στο 1 GB μου φαίνονται όλα σφεντόνα! ).
Siemens c10, c25, m35i, mc60, Sony ericsson w810i, LG 505 gt, Samsung Nexus S (Stock 4.1.2), Asus Nexus 7 (4.4.4 Stock root), LG Optimus L9 II D605 (4.1.2 Stock), Sony Xperia E4g (4.4.4 Stock), Lenovo A7010 (5.1 Stock).
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια για πειτε μου αν τα λεω σωστα γιατι μπερδευτικα

θελω να κανω αναβαθμιση στιν κιτ κατ θα την κανω με wifi δεν εχω υπολογιστη αυτα που πρεπει να κανω ειναι.

επαναφορα τηλεφνωνου αναβαθμιση και μετα παλι επαναφορα συσκευης; σωστα η λαθος;

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια για πειτε μου αν τα λεω σωστα γιατι μπερδευτικα

θελω να κανω αναβαθμιση στιν κιτ κατ θα την κανω με wifi δεν εχω υπολογιστη αυτα που πρεπει να κανω ειναι.

επαναφορα τηλεφνωνου αναβαθμιση και μετα παλι επαναφορα συσκευης; σωστα η λαθος;

 

Σωστα, εχω την εντυπωση πως η επαναφορα δεν ειναι απαραιτητη με την εννοια οτι θα αναβαθμιστει ειτε την κανεις ειτε οχι, αλλα ειναι καλο να γινει.:)

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Για το widget, οπως πατας να ξεκλειδωσεις το κινητο, αντι να βαλεις το μοτιβο το "τραβας" κατω, κανεις swype αριστερα και σου εχει την επιλογη να προσθεσεις εκει widget. Ετσι για να το δεις κανεις το ιδιο πραγμα ακριβως μετα που θα το προσθεσεις, αν θες να το βλεπεις με το μοτιβο μαζι, τοτε φανταζομαι μετα που θα "τραβηξεις" το μοτιβο κατω, παρατεταμενο πατημα πανω στην ωρα, την διαγραφεις και προσθετεις εκει αν θες κατι αλλο.

.

Ευχαριστω,Επιστημη ολοκληρη :lol: αλλα βλακεια,δημιουργει νεες σελιδες με καθε widget οποτε δεν μπορεις να τα δεις μολις ανοιξει η οθονη :mad:

To εχω δει καπως διαφορετικο ,με διαφανα .

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Εδώ http://www.mobile-reviews.de/Testbericht-LG-Optimus-Lneun-II-Test-show-360.html λέει ότι έχει gorilla glass.

(... Das Display auf der Vorderseite wird von Corning Gorilla Glas 2 geschützt, ...) Δεν βγάζεις άκρη όμως από τη στιγμή

που η ίδια η LG δεν το διευκρινίζει.

 

Εσείς χρησημοποιείτε κάποιο προστατευτικό για την οθονη??

Link to comment
Share on other sites

Εσείς χρησημοποιείτε κάποιο προστατευτικό για την οθονη??

 

Εγω δεν εχω χρησιμοποιησει καθολου απο οταν το πηρα. Μονο σε τσεπες με κλειδια κλπ. το βαζω σε μια θηκη το κινητο ωστε να μην γρατζουνιστει καταλαθος. Παντως υπαρχει η κλασσικη ζελατινα αν θες προστατευτικο οθονης απαραιτητα.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Εσείς χρησημοποιείτε κάποιο προστατευτικό για την οθονη??

 

Έχω παραγγείλει αυτές http://www.e-shop.gr/trendy8-display-protector-for-lg-optimus-l9-ii-d605-p-TEL.015511

 

Σήμερα θα τις παραλάβω για να δω τι λένε.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει αυτές http://www.e-shop.gr/trendy8-display-protector-for-lg-optimus-l9-ii-d605-p-TEL.015511

 

Σήμερα θα τις παραλάβω για να δω τι λένε.

 

Γραψε αν σου ειναι ευκολο τις εντυπωσεις σου για το προιον για να σκεφτουμε κι εμεις τι να κανουμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εσείς χρησημοποιείτε cover στο κινητό σας?? Επειδή έχω ακούσει ότι συμβάλλει στην υπερθέρμανση του κινητού τηλεφώνου με όλα τα συνεπακόλουθα (στην μπαταρια κτλ.). Δεν μπορεί να κάνει το ίδιο πράγμα και στην οθόνη το screen protector? Και τι covers χρησημοποιείτε εσείς?
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να εγκαταστησω μια εφαρμογη σε μορφη .apk και μου λεει πως η εφαρμογη δεν ειναι εγκατεστημενη..ξερει κανεις τι συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως του εβαλα και silicon case και screen protector και φυσικα απο ebay , μια θηκη και 6 protectors μονο 3 ευρω ΟΛΑ μαζι :) δεν τρελαθηκα που θα δωσω στο eshop για ενα screen protector 3,5 ευρω ???

Στο πλαισιο μαλιστα ενα screen protector το εχουν 10 ευρω !!!

 

και να ξερετε ολα τα screen protector ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια , απο το ιδιο υλικο φτιαχνονται .... μη σας παραμυθιαζουν στα καταστηματα οτι ταχα αυτο ειναι καλυτερο και θα βλεπεις την οθονη πιο καθαρα και τετοια κουφα !!

δεν υπαρχει κατι τετοιο !!

 

Μavriki23 πες μας την εφαρμογη και που την βρηκες ?

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως του εβαλα και silicon case και screen protector και φυσικα απο ebay , μια θηκη και 6 protectors μονο 3 ευρω ΟΛΑ μαζι :) δεν τρελαθηκα που θα δωσω στο eshop για ενα screen protector 3,5 ευρω ???

Στο πλαισιο μαλιστα ενα screen protector το εχουν 10 ευρω !!!

 

και να ξερετε ολα τα screen protector ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια , απο το ιδιο υλικο φτιαχνονται .... μη σας παραμυθιαζουν στα καταστηματα οτι ταχα αυτο ειναι καλυτερο και θα βλεπεις την οθονη πιο καθαρα και τετοια κουφα !!

δεν υπαρχει κατι τετοιο !!

 

Μavriki23 πες μας την εφαρμογη και που την βρηκες ?

 

Ναι, αλλά αν υπήρχε ένα γυάλινο screen protector, δεν θα ήταν καλύτερο από την μεμβράνη? Κάτι σαν gorilla glass?

Edited by giannis144
Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη ειναι το t torrent pro και την κατεβασα απο το thepiratebay

 

μηπως κατεβασες την παλια εκδοση v1.3.2 ?

δοκιμασε και καποια αλλη εκδοση , κοιτα για την v2.25

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι, αλλά αν υπήρχε ένα γυάλινο screen protector, δεν θα ήταν καλύτερο από την μεμβράνη? Κάτι σαν gorilla glass?

 

ναι σωστα , δεν το εχω ψαξει

παλια παντως ειχα παρει γυαλινο για S3 και ειναι απιστευτα δυσκολο να καταφερεις να το βαλεις γιατι δεν μπορεις να το λυγισεις για να βγαλεις τις φυσαλιδες αερα , δεν το καταφερα και το πεταξα.

εγω οσα κινητα ειχα παντα screen prot ειχα απλο και δεν ειχα προβλημα.

 

υπαρχει !!!!:) -> http://www.ebay.com/itm/100-Genuine-Explosion-Proof-Tempered-Glass-Film-Screen-Protector-for-Phones-/261377420204?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item3cdb4eebac

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

Γραψε αν σου ειναι ευκολο τις εντυπωσεις σου για το προιον για να σκεφτουμε κι εμεις τι να κανουμε.

 

Μια χαρά φαίνεται η ζελατίνα. Έχει πολύ καλή αίσθηση η αφή και, αν προσέξεις λίγο στην τοποθέτηση, δεν φαίνεται καθόλου. Οι δαχτυλιές βέβαια φαίνονται κανονικά. Νομίζω ότι είναι must μια τέτοια ζελατίνα για το κινητό, ανεξάρτητα από αν έχει Gorilla glass ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα, εχω την εντυπωση πως η επαναφορα δεν ειναι απαραιτητη με την εννοια οτι θα αναβαθμιστει ειτε την κανεις ειτε οχι, αλλα ειναι καλο να γινει.:)

 

 

ευχαριστο πολυ φιλε μολις βρω χρονο θα το φτιαξω :)

Link to comment
Share on other sites

μηπως κατεβασες την παλια εκδοση v1.3.2 ?

δοκιμασε και καποια αλλη εκδοση , κοιτα για την v2.25

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ναι σωστα , δεν το εχω ψαξει

παλια παντως ειχα παρει γυαλινο για S3 και ειναι απιστευτα δυσκολο να καταφερεις να το βαλεις γιατι δεν μπορεις να το λυγισεις για να βγαλεις τις φυσαλιδες αερα , δεν το καταφερα και το πεταξα.

εγω οσα κινητα ειχα παντα screen prot ειχα απλο και δεν ειχα προβλημα.

 

υπαρχει !!!!:) -> http://www.ebay.com/itm/100-Genuine-Explosion-Proof-Tempered-Glass-Film-Screen-Protector-for-Phones-/261377420204?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item3cdb4eebac

 

16-17 ευρω για μια μεμβρανη??Δεν νομιζω οτι αξιζει..

Link to comment
Share on other sites

16-17 ευρω για μια μεμβρανη??Δεν νομιζω οτι αξιζει..

 

δεν ειναι μεμβρανη ειναι ΚΑΝΟΝΙΚΟ τζαμι ! δεν λυγίζει καθολου , αν το λυγισεις εσπασε ! ειχα παρει παλια και για galaxy S3.

Link to comment
Share on other sites

μηπως κατεβασες την παλια εκδοση v1.3.2 ?

δοκιμασε και καποια αλλη εκδοση , κοιτα για την v2.25

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ναι σωστα , δεν το εχω ψαξει

παλια παντως ειχα παρει γυαλινο για S3 και ειναι απιστευτα δυσκολο να καταφερεις να το βαλεις γιατι δεν μπορεις να το λυγισεις για να βγαλεις τις φυσαλιδες αερα , δεν το καταφερα και το πεταξα.

εγω οσα κινητα ειχα παντα screen prot ειχα απλο και δεν ειχα προβλημα.

 

υπαρχει !!!!:) -> http://www.ebay.com/itm/100-Genuine-Explosion-Proof-Tempered-Glass-Film-Screen-Protector-for-Phones-/261377420204?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item3cdb4eebac

 

Φαίνεται πραγματικά φοβερό! Εσύ τι πρόβλημα είχες μαζί του? Δεν κατάφερες να το εφαρμόσεις? Γενικά δηλαδή μπαίνει και βγαίνει δύσκολα?

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πραγματικά φοβερό! Εσύ τι πρόβλημα είχες μαζί του? Δεν κατάφερες να το εφαρμόσεις? Γενικά δηλαδή μπαίνει και βγαίνει δύσκολα?

 

ειναι φοβερο και εχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ποιοτητα , απλα ειναι δυσκολο στην τοποθετηση γιατι αν πει και σου παρει ( που θα παρει ) φυσαλιδες αερα αυτες δεν βγαινουν με τιποτα , δεν ειναι μεμβρανη να βαλεις μια καρτα και να τις σπρωχνεις να φυγουν !!

Με αποτελεσμα ξανα ξεκολημα και ξανα .. μετα μου πηρε σκονες ... γενικος εγινε μανταρα :( απο τα νευρα μου το πεταξα ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...