Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στα λεφτα του και με κιτ κατ απλα δεν εχει αντιπαλο.

Ακομα κι η καμερα αν παιξεις λιγο με τις ρυθμισεις βγαζει αρκετα καλες φωτογραφιες.

Κι απο εμφανιση το θεωρω πολυ πιο ομορφο απο το Moto G αλλα οκ αυτα ειναι γουστα...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Με σβηστο τηλεφωνο αν πατησεις το - της εντασης και το power button σε βγαζει σε ενα μενου που σε ρωταει αν θες να διαγραψεις τα παντα με το κινητο.Αν πατησεις το power button τα διαγραφει,αλλιως πατα τα πληκτρα της εντασης.

Μαλλον αυτο ειναι το εργοστασιακο recovery.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα τωρα να το κανω οπως γινετε με το G2 αλλα δεν πετυχε.

Για δοκιμασε κι εσυ μπας και κουλαθηκα..

1. Απενεργοποιούμε την συσκευή

2. Πατάμε συγχρόνως το κουμπί μείωσης έντασης και power, μέχρι να ενεργοποιηθεί η συσκευή.

3. Μόλις δούμε την οθόνη να ανάβει, αποδεσμεύουμε τα 2 πλήκτρα και πατάμε αμμέσως το πλήκτρο power. Kρατώντας το πατημένο, θα δούμε την συσκευή να μπαίνει σε μια κατάσταση όπου μπορούμε να φλασάρουμε άλλη ROM ή να εκτελέσουμε Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως διαβαζοντας ενα θεμα για το L9 ii στους xda για να μπεις recovery πατας power και -

Προφανως αυτη ειναι το recovery.Επισης το κινητο εχει κλειδωμενο bootloader απο οτι διαβασα.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2307188&highlight=recovery

 

Για να μην ψαχνεις επεσα πανω σε αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=52071385&highlight=recovery#post52071385

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά την αναβάθμιση σε ΚΙΤΚΑΤ εχω το εξής πρόβλημα: στο Real racing 3 μόλις ξεκινήσει το παιχνίδι με ξανεπεταει στο home screen. Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Για τις βροχοπτώσεις στην οθόνη κλειδώματος έχει κάποιος καμιά ιδέα;

 

Εμενα δεν μου το κανει ρε συ αυτο.Μηπως ενεργοποιειτε το knock on με καποιο θορυβο που κανεις;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Περιμενες τα εικονιδια του nexus 5;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο σου φοραει τον launcher της lg, επομενως και τα εικονιδια της lg..δεν ειναι στοκ android οπως του motorola πχ...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Για να εχεις τον καιρο στην οθονη κλειδώματος βαζεις το daydream και δεν μου αλλάζει φωτογραφία στην οθόνη κλειδώματος σε κανεναν αλλων εχει συμβεί
Link to comment
Share on other sites

Για να εχεις τον καιρο στην οθονη κλειδώματος βαζεις το daydream και δεν μου αλλάζει φωτογραφία στην οθόνη κλειδώματος σε κανεναν αλλων εχει συμβεί

 

Εγω απενεργοποιησα το daydream δεν βρηκα τον λογο αν και δεν κατλαβα γιατι χρησιμοποιειται...εβσησα το widget της ωρας το εχω βαλει σε μοτιβο και μου εδωσε το + να βαλω οτι θελω απο εικονιδιο-widget...

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιείται το Knock-On από θορύβους;;; :blink:

 

Ασε το κινητο σε ενα τραπεζι και κανε διπλο ταπ στο τραπεζι.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση και σε εμενα ειχαν κολλησει τα "κερασια" και δεν μπορουσα να βαλω δικο μου φοντο.... για να ξεκολλησει διαλεξα μια απο τις ταπετσαριες του κινητου (μια με πετρες) και μετα μπορουσα να αλλαξω σε δικο μου φοντο.

Οσο για το daydream πρεπει να κατεβασετε apps συμβατες και μετα μεσα απο τις ρυθμισεις τις ενεργοποιειτε σαν screensaver .

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μηπως με την κιτ κατ υπάρχει η δυνατότητα μεταφοράς εφαρμογών στην κάρτα sd???

 

Κι εγώ αυτή την απορία έχω. Γνωρίζει κανένας; Επίσης έχω δει σε φίλο με cf σε άλλο android κινητό να συνδέει usb stick(με το αντίστοιχο καλωδιάκι) και το κινητό να διαβάζει κανονικά τα δεδομένα του. Μπορεί με κάποια εφαρμογή να γίνει αυτό αφού αναβαθμιστεί σε kitkat;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτή την απορία έχω. Γνωρίζει κανένας; Επίσης έχω δει σε φίλο με cf σε άλλο android κινητό να συνδέει usb stick(με το αντίστοιχο καλωδιάκι) και το κινητό να διαβάζει κανονικά τα δεδομένα του. Μπορεί με κάποια εφαρμογή να γίνει αυτό αφού αναβαθμιστεί σε kitkat;

 

Το δοκίμασα στο δικό μου και δεν το διαβάζει!

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε airdroid..οσο για το αρτ το εβαλα και εγω....θα το δοκιμασουμε και θα δουμε:)

Καλησπέρα, Το γύρισα και εγώ σε Αρτ και βλέπω να μου αφήνει περισσότερη διαθέσιμη ram απ ότι σε dalvik και η αίσθηση ειναι ότι παει λίγο πιο γρηγορα..

Στο antutu δεν μου κόλλησε και βγάζει 14989

Link to comment
Share on other sites

Το antutu τελικα βγαζει ο,τι να 'ναι. Απο 13000 ως 15400 χωρις να αλλαξω τιποτα στο τηλεφωνο, αναλογα την ορεξη.

 

Υπαρχει και ενα θεματακι με τις εφαρμογες και την sd. Δηλαδη πχ το quickpic και το solid explorer που χρησιμοποιω για να βλεπω φωτογραφιες και ως file manager, αντιστοιχα, δε μπορουν να σβησουν αρχεια απο την sd. Βγαζει ενα μηνυμα οτι ειναι νεα πολιτικη του android, αλλα μηπως υπαρχει κανενας τροπος (ρυθμιση) να τις κανω να λειτουργησουν σωστα;

 

Και η καμερα μου κανει καποια κολπα, αλλες φορες σωζει κανονικα στην sd και αλλες οχι. Εκανα χτες μια επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις μηπως κατι δεν εχει καθησει καλα και ως τωρα δεν το εχει ξανακανει. Θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα γυρίσει σε art και όντως διαπίστωσα μια μικρή διαφορά (περισσότερο ομαλοποίηση θα το χαρακτήριζα). Μετά βέβαια κατάλαβα ότι έπαψε να λειτουργεί το igo. Δεν έτρεχε καθόλου. Οπότε η μόνη λύση ήταν να επιστρέψω σε dalvik. Τώρα όσο αφορά για root έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι συγκεκριμένο. Και στο xda δεν έχει ειπωθεί ακόμη κάτι.

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα γυρίσει σε art και όντως διαπίστωσα μια μικρή διαφορά (περισσότερο ομαλοποίηση θα το χαρακτήριζα). Μετά βέβαια κατάλαβα ότι έπαψε να λειτουργεί το igo. Δεν έτρεχε καθόλου. Οπότε η μόνη λύση ήταν να επιστρέψω σε dalvik. Τώρα όσο αφορά για root έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι συγκεκριμένο. Και στο xda δεν έχει ειπωθεί ακόμη κάτι.

 

Απο εφαρμογές που χρησιμοποιώ συχνά Skype,viber, δεν μου εχει κολλήσει καμία μέχρι τωρα. Τσπα, θα συνεχίσω να κοιτάζω τι παίζει και θα σας ενημερώσω αν προκύψει κάτι. Με μπαταρία με ενδιαφέρει να δω βασικά αν παίζει κάτι καλυτερο η οχι.

Εχει παρατηρήσει κανεις αν με kit kat καταναλώνει πιο πολύ μπαταρία απ ότι πριν?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και ενα θεματακι με τις εφαρμογες και την sd. Δηλαδη πχ το quickpic και το solid explorer που χρησιμοποιω για να βλεπω φωτογραφιες και ως file manager, αντιστοιχα, δε μπορουν να σβησουν αρχεια απο την sd. Βγαζει ενα μηνυμα οτι ειναι νεα πολιτικη του android, αλλα μηπως υπαρχει κανενας τροπος (ρυθμιση) να τις κανω να λειτουργησουν σωστα;

 

Και εγώ έμαθα ότι το file manager όπως και το quickpic δεν μπορούν να σβήσουν αρχεία από την εξωτερική SD card - μπορούν όμως να σβήσουν από την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου (sdcard0)!

Η ενσωματωμένη "Διαχείριση αρχείων" και το αντίστοιχο "Άλμπουμ" μπορούν και στα δύο.

Πάντως το Άλμπουμ είναι το ίδιο όμορφο και γρήγορο με το quickpic οπότε απεγκατέστησα το τελευταίο.

Edited by achilleas1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...