Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας. Σκεφτομαι και εγω με τη σειρα μου να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο. Να σας πω την αληθεια ειιμαι αναμεσα στο lg και το s2 plus και ακομα το ψαχνω....θα θελα να σας ρωτησω σχετικα με το lg μπορει να παιξει ταινιες ανετα και αγωνες live streaming ή εμφανιζει προβληματα σχετικα με την καταναλωση RAM και τη ''πτωση'' fps ? Ρωταω , επειδη ταξιδευω συχνα και θελω να βλεπω καμια ταινια , χαλαρα στο κινητο για να περναει η ωρα μου....Οσο για τα φωτιζομενα πληκτρα , υπαρχει καμια εφαρμογη που να συνεισφερει καπως στις ειδοποιεισεις και αυτα?

 

no led λεγεται η εφαρμογη.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδη ενδιαφερεται η κοπελα μου για ενα καλο κινητο σε σε σχετικα καλη τιμη θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι καλη αγορα,αν εχει παρουσιασει προβληματα και γενικοτερα τις επιδοσεις του... Ευχαριστω

Το έχω μόνο δυο μέρες, αλλά ΝΑΙ. Το έψαξα πάρα πολύ, μήνες τώρα, και νομίζω ότι είναι η πιο καλή αγορά που μπορούσα να έχω κάνει σε αυτά τα λεφτά! Πανέμορφο, μικρό, εξαιρετική οθόνη, πολύ καλοδουλεμένο software, δεν μου έχει κολλήσει σε ότι του έχω βάλει εγώ(facebook, what's app, viber, και βαριά παιχνίδια) και έχει μεγάλα περιθώρια παραμετροποίησης και μικρές λεπτομέρειες που το κάνουν να ξεχωρίζει! Τώρα, έχει κάποιες αδυναμίες, όπως ότι τα πλήκτρα δεν είναι φωτιζόμενα(εγώ το προτιμώ,μ'αρέσει να βλέπω μόνο την οθόνη), δεν έχει αισθητήρα φωτός, άρα δεν έχει αυτόματη φωτεινότητα, έχει κάπως αδύναμη κάμερα στις νυχτερινές λήψεις(πολύ καλό όμως φλας) και δεν έχει καθόλου μα καθόλου θήκες διαθέσιμες (πολύ βασικό για αρκετές κοπέλες:Ρ)

Ελπίζω να βοήθησα!:)

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση, root with framaroot? :) η εστω εξισου ευκολα?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν έχει αυτόματη φωτεινότητα εγώ το θεωρώ συν. Είναι δυνατόν να ξέρει το κινητό καλύτερα από μένα πόσο φωτεινή θέλω να είναι η οθόνη; Άλλωστε η ρύθμιση από την notification bar γίνεται σε ελάχιστο χρόνο.
Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας νέος κάτοχος της συσκευής αυτής (Σάββατο απο public) χρώμα μαύρο (αρχικά πήγαινα κάρφωσα για αςπρο, αλλά όταν το είδα απο κοντά με το μαύρο ηεδειχνε πολύ πιο όμορφο). Απο το Σάββατο μεςημερι που το πήρα, είδα ότι απο εργοστάσιο η μπαταρία είχε 60% και δεν το φόρτισα.

Μέχρι τώρα όλα οκ, το μόνο που θέλω είναι κάποια συμβουλή για το πως μεταφέρονται οι επαφές απο το προηγούμενο (αρχαίο αλλά πολύ καλό!) Nokia 95 8GB.

Α, μετά από κάμποσα απασχόληση μαζί του, το φόρτισα Κυριακή βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν και οι πρώτες flip θήκες, δείτε πχ εδώ

Έχει σε διάφορα χρωματάκια...

 

Στην φωτογραφία είναι το παλιό l9 όμως.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παιδιά, έχετε δίκιο, μες τη βιασύνη είδα LG d605 και χάρηκα!

Την προηγούμενη εβδομάδα κάλεσα στην αντιπροσωπεία γιατί ήθελα να κάνω εγγραφή του κινητού και δεν το έβρισκα στη λίστα με τα διαθέσιμα μοντέλα (σε αντίθεση με τα άλλα ΙΙ). Με κάλεσαν τη Παρασκευή για να με ενημερώσουν ότι το έβαλαν στη λίστα διαθεσίμων και σήμερα είδα ότι σε αντίθεση με τα άλλα Optimus, το δικό μας αναφέρετε απλά σαν LGD605, χωρίς σχετικό εικονίδιο ενώ τα υπόλοιπα αναφέρονται κανονικά (π.χ. Optimus L7 II P710). Manual ακόμα δεν υπάρχει. Δεν ξέρω αν φταίει ότι το κινητό είναι σχετικά καινούριο ή κάτι άλλο ή απλά βαριόταν να το καταχωρήσουν κανονικά. Θα δείξει...

Η συσκευή πάντως μέχρι τώρα δουλεύει άψογα!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γτ τρωει κοληματακια ομως;μηπως να εκανα μια επαναφορα μπας και ξεσκαλωσει;
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα γτ τρωει κοληματακια ομως;μηπως να εκανα μια επαναφορα μπας και ξεσκαλωσει;

 

Όταν λες κολληματακια τι ακριβώς εννοείς ; Γιατί όταν το είχα, όσο και να το ζορισα δεν μάσησε πουθενά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Συχνα στην εναλλαγη στις αρχικες οθονες κανει κατι κοληματακια και καποιες λιγες φορες καθυστερει στο ανοιγμα εφαρμογων...τωρα εκανα επαναφορα και περιμενω να δω διαφορες..κατι αλλο να ρωτησω θελω το noled ρουφαει μπαταρια?γτ εχω μια τετοια υποψια..γνωριζει κανεις;
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Aσφαλώς και καταναλώνει λίγο μπαταρία, ειδικά λόγω της μη-AMOLED οθόνης. Στις ρυθμίσεις φωτεινότητας του NoLED να το βάλεις στο 20%. Αρκεί!

Σευχαριστω πολυ..Νομιζω τωρα παντως με την επαναφορα οτι σκρολαρει καλυτερα το κινητο...Μπορει και να ναι ιδεα μου..

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν έχει αυτόματη φωτεινότητα εγώ το θεωρώ συν. Είναι δυνατόν να ξέρει το κινητό καλύτερα από μένα πόσο φωτεινή θέλω να είναι η οθόνη; Άλλωστε η ρύθμιση από την notification bar γίνεται σε ελάχιστο χρόνο.

 

Και εγώ την βρίσκω αβολη την αυτόματη φωτεινοτητα

Link to comment
Share on other sites

Το έχω μόνο δυο μέρες, αλλά ΝΑΙ. Το έψαξα πάρα πολύ, μήνες τώρα, και νομίζω ότι είναι η πιο καλή αγορά που μπορούσα να έχω κάνει σε αυτά τα λεφτά! Πανέμορφο, μικρό, εξαιρετική οθόνη, πολύ καλοδουλεμένο software, δεν μου έχει κολλήσει σε ότι του έχω βάλει εγώ(facebook, what's app, viber, και βαριά παιχνίδια) και έχει μεγάλα περιθώρια παραμετροποίησης και μικρές λεπτομέρειες που το κάνουν να ξεχωρίζει! Τώρα, έχει κάποιες αδυναμίες, όπως ότι τα πλήκτρα δεν είναι φωτιζόμενα(εγώ το προτιμώ,μ'αρέσει να βλέπω μόνο την οθόνη), δεν έχει αισθητήρα φωτός, άρα δεν έχει αυτόματη φωτεινότητα, έχει κάπως αδύναμη κάμερα στις νυχτερινές λήψεις(πολύ καλό όμως φλας) και δεν έχει καθόλου μα καθόλου θήκες διαθέσιμες (πολύ βασικό για αρκετές κοπέλες:Ρ)

Ελπίζω να βοήθησα!:)

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια , πηγα και εγω σημερα να το παρω απο mediamarkt Αθηνας και μου πανε εκει περα οτι το κινητο δεν υπαρχει πια και οτι σταματησε η παραγωγη του ! Μαλιστα , επειδη στην αρχη δεν πιστεψα στις ''αηδιες'' του πρωτου καταστηματος , πηγα και σε αλλα 2 καταστηματα mediamarkt και Κοτσοβολο και μου πανε και εκει περα τα ιδια...Μπας και ηταν τιποτα προβληματικες παρτιδες και το αποσυρανε??? Οι μεχρι τωρα κατοχοι του κινητου αντιμετωπιζουν τιποτα περιεργα κολληματα/προβληματα?

 

Με αφορμή το παραπάνω ποστ έστειλα ένα e-mail στην αντιπροσωπεία και τους ρώτησα. Μαζί με αυτή την ερώτηση τους ρώτησα και για το θέμα του εγχειριδίου (Manual που λέμε και στη γλώσσα μας) και γιατί δεν υπάρχει στη σελίδα τους.

Η απάντηση ήταν η παρακάτω.

 

"Αγαπητέ κύριε..................,

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η διάθεση του μοντέλου LG L9 II (D605), συνεχίζεται κανονικά από την LG Electronics Ελλάς (LGHES) προς τα καταστήματα. Σε σχέση με το εγχειρίδιο χρήσης, αυτό δεν διατίθεται από την ιστοσελίδα της εταιρείας μας για τεχνικούς λόγους, για τους οποίους δουλεύουμε ώστε να επιλύσουμε σύντομα.

.............."

 

Επιβεβαιώνεται για μια ακόμη φορά όσα γράφονται και λέγονται για τους πωλητές.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παιδιά, έχετε δίκιο, μες τη βιασύνη είδα LG d605 και χάρηκα!

Την προηγούμενη εβδομάδα κάλεσα στην αντιπροσωπεία γιατί ήθελα να κάνω εγγραφή του κινητού

 

Που χρειάζεται αυτό?? Για κλοπή ας πούμε, ή τι άλλο?

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

ναι :) αν κλαπει, ειναι καταχωρημενο στο ονομα σου και ισως αν το παει για επισκευη το βρισκεις ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικό με Gps.

Δηλαδή αν υπάρχει για κατέβασμα πρόγραμμα Gps (π.χ Igo-Dontpanic κ.λ.π).

Πως γίνεται η εγκατάσταση του προγράμματος αν το έχω κατεβάσει στο pc?

Σε πιο φάκελλο θα πρέπει να το "βάλω"?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Χαλια μαυρα ...Η αυτονομια σε μενα τραγικη ..απο της 6.30 το πρωι ως τωρα εμεινα με 55 τοις εκατο..το εχω ηδη 5 μερες και δεν βελτιωνεται..καθε συμβουλη δεκτη παιδια..Επισης 1.37 λεπτα ανοιχτη οθονη και μονο 1 ωρα 3g Edited by navouxodonosoras
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Χαλια μαυρα ...Η αυτονομια σε μενα τραγικη ..απο της 6.30 το πρωι ως τωρα εμεινα με 55 τοις εκατο..το εχω ηδη 5 μερες και δεν βελτιωνεται..καθε συμβουλη δεκτη παιδια..Επισης 1.37 λεπτα ανοιχτη οθονη και μονο 1 ωρα 3g

 

Εμένα αυτό μου το έκανε μόνο την πρώτη μέρα, μετά την πρώτη φόρτιση όπου το άφησα το βράδυ στο 97% και το πρωί το βρήκα στο 50κάτι%. Από ρυθμίσεις ήταν στο wifi με το google play ανοιχτό και τις ενημερώσεις ανοιχτές. Όταν έκοψα τις αυτόματες ενημερώσεις από το Google Play σταμάτησε το "φάγωμα" και μετά από εκείνη την ημέρα πλέον τη βγάζω μια χαρά με φόρτιση ανα 2-3 μέρες. Δε ξέρω αν ήταν τυχαίο ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Χαλια μαυρα ...Η αυτονομια σε μενα τραγικη ..απο της 6.30 το πρωι ως τωρα εμεινα με 55 τοις εκατο..το εχω ηδη 5 μερες και δεν βελτιωνεται..καθε συμβουλη δεκτη παιδια..Επισης 1.37 λεπτα ανοιχτη οθονη και μονο 1 ωρα 3g

 

Μιας και εχω αλλαξει τρεις συσκευες, να πω πως εχω μια αισθηση οτι οι μπαταριες δεν ειχαν ολες ακριβως την ιδια απόδοση..πραγματικα δεν ξερω πως γινεται αυτο..και φυσικα σαν γκαντεμοσαυρος που ειμαι η καλυτερη μπαταρια ηταν στην 1η συσκευη! Ολο αυτο βασικα ειναι απλος μια αισθηση..δεν μπορω να το αποδειξω. Μπορει κι ολας να παιζει και κατι αλλο, που απλα δεν αντιληφθικα..

 

ΥΓ Το nickname εχει μπει ετσι, για την ειρωνια :D:sly::D

 

ΥΓ Αν βρεις 2η μπαταρια βαλε κανα λινκ, απ οσο εχω χαζο-ψαξει δεν εχω βρει..

Edited by Jstllucky
Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Χαλια μαυρα ...Η αυτονομια σε μενα τραγικη ..απο της 6.30 το πρωι ως τωρα εμεινα με 55 τοις εκατο..το εχω ηδη 5 μερες και δεν βελτιωνεται..καθε συμβουλη δεκτη παιδια..Επισης 1.37 λεπτα ανοιχτη οθονη και μονο 1 ωρα 3g

 

Ισως καποια εφαρμογη που τρεχει συνεχως σου τρωει τη μπαταρια. Εμενα το feedly μου ετρωγε περιπου 30% σε 5-6 ωρες χωρις να το χρησιμοποιω. Το εβγαλα και ολα οκ. Το περιεργο ειναι οτι στο nexus 7 που εχω, η ιδια εφαρμογη δεν καταναλωνει τοσο πολυ. Επισης δοκιμασε να απενεργοποιησεις διαφορες προεγκατεστημενες εφαρμογες που δε χρησιμοποιεις. Δεν ξερω αν θα βοηθησει, εγω το εκανα απο την πρωτη μερα και δεν εχω αποψη αν καταναλωνουν πολυ μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επι τη ευκαιρια, εβαλα και δοκιμαζω εναν καινουριο launcher ο οποιος ειναι beta ακομα. Αviate λεγεται. Αν θελετε κωδικο για να τον δοκιμασετε, πειτε μου. Εχω 5 διαθεσιμους!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...