Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφαρμογή δεν έχει. Η κατεβάζεις την μπαρα και πατάς το ενεργοποιείς ή στις ρυθμίσεις , υπηρεσίες εντοπισμού θέσης και ενεργοποιείς την χρήση δορυφόρων.

 

ρωταω γιατι ειχε εικονιδιο κ δεν το βρισκω πια πουθενα...ενα μπλε τριγωνικο...δοκιμασα αλλα τπτ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σχετικά με τον σταθεροποιητή εικόνας.Πάλι έχω πέσει σε δίλημμα. LG L9 II or NOKIA LUMIA 920? Μου τη σπάει το γεγονός ότι το 920 έχει πιο καλή κάμερα και camcorder δηλ. video. Και με ενδιαφέρουν αρκετά αυτά τα δύο. Βέβαια το L9 II έχει άλλες χάρες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι χρησιμοποιειτε το hands free σας κανουν παραπονα οτι δε σας ακουνε??

 

Έχεις τέτοιο πρόβλημα? Σε εμένα συμβαίνει το αντίθετο. Με το galaxy s είχα θέμα. Πλέον και χαμηλόφωνα να μιλάω με ακούνε και ακούω πεντακάθαρα. Αναφέρομαι στα μανισια ακουστικά της συσκευασίας

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σχετικά με τον σταθεροποιητή εικόνας.Πάλι έχω πέσει σε δίλημμα. LG L9 II or NOKIA LUMIA 920? Μου τη σπάει το γεγονός ότι το 920 έχει πιο καλή κάμερα και camcorder δηλ. video. Και με ενδιαφέρουν αρκετά αυτά τα δύο. Βέβαια το L9 II έχει άλλες χάρες.

επίσης το ένα είναι wp και το άλλο android.αυτή πιστεύω είναι τεράστια διαφορά που από μόνη της μπορεί να σε κάνει να διαλέξεις πιο τηλέφωνο θα πάρεις. Εμένα πχ δεν με καλύπτει το wp

Link to comment
Share on other sites

επίσης το ένα είναι wp και το άλλο android.αυτή πιστεύω είναι τεράστια διαφορά που από μόνη της μπορεί να σε κάνει να διαλέξεις πιο τηλέφωνο θα πάρεις. Εμένα πχ δεν με καλύπτει το wp

 

Αν θες άνοιξε καλύτερα ένα νέο θέμα στην ενότητα επιλογή συσκευής

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να βρω το μπλε τριγωνικο εικονιδιο του gps ..ηταν στις εφαρμογες οταν πηρα το κινητο

 

εννοει την εφαρμογη "πλοηγηση"

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να βρω το μπλε τριγωνικο εικονιδιο του gps ..ηταν στις εφαρμογες οταν πηρα το κινητο

 

Εγώ στις εφαρμογές μου δε βρίσκω κάτι σχετικό με πλοήγηση ή GPS, ούτε είχε τίποτα τέτοιο (τη συσκευή μου την έστειλαν τα κεντρικά της Vodafone). Το μόνο που βρίσκω σχετικά με GPS είναι στις "Ρυθμίσεις γρήγορης επεξεργασίας" (την πρώτη μπάρα λειτουργιών στο πάνω μέρος της οθόνη) που μπορείς να προσθαφαιρέσεις εικονίδια λειτουργιών σαν συντομεύσεις και εκεί μέσα έχει και επιλογή ενεργοποίησης/απενεργοποίησης GPS. Δε ξέρω αν σε βοήθησα...

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το ειχα αυτό το εικονίδιο που λεει ο φίλος μας! αλλα εξαφανίστηκε! ξερεις κανεις τι παιζει;

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τη Δευτέρα αλλά το χρησιμοποίησα πρώτη ημέρα σήμερα.

Σε σχέση με το L7 που είχα η διαφορά ταχύτητας είναι χαώδης και η διαχείριση της μπαταρίας απίστευτη :X . Πρώτη φορά μετά από καιρό που δε θα χρειαστεί να φορτίσω την ίδια μέρα αλλά δείχνει να μπορώ να βγάλω και την επόμενη μέρα άνετα.

Link to comment
Share on other sites

μολις εδωσα παραγγελια σε μαυρο.πιστευω να μην με απογοητευσει.ερχομαι απο ενα lumia 800 το οποιο το εσπασε ο ανηψιος.αρχικα πηγαινα για optimus g αλλα πηγε στα 360 και το αφησα.ημουν σε απιστευτο διλλημα με το p6.με παραμυθιαζε η κατασκευη του αλλα δεν το τιμησα λογω πιο αργου hardware και πιο αργου internet.μη αποσπωμενης μπαταριας κτλ.βεβαια το p6 εχει και αυτο τις χαρες του.μου φαινετε θα πεσουν πολλες τραμπες με ascend p6 απο απογοητευμενους σε καθε πλευρα.περιμενουμε...

 

Εντάξει μην τα ισοπεδώνουμε όλα.καλύτερό το p6,το l9 άντε το πολύ να υπερτερεί στην μπαταρία.αν και το p6 πιστεύω θα τα πηγαίνει καλά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για θήκη αλλά τίποτα ακόμη. Έχει βρει κάποιος κάτι πέρα από εκείνο το Post που τις έδινε σε 100 τεμάχια; (Αν και δεν ήταν αυτός ο τύπος θήκης που ψάχνω).
Link to comment
Share on other sites

Πήγα κι εγώ σήμερα αποφασισμένος να το πάρω, αλλά δυστυχώς δουλεύοντάς το παρατήρησα ότι έχει ένα θέμα με την απόκριση. Συγκεκριμένα έπρεπε να κάνω 2-3 φορές την κίνηση για κατέβει και να ανέβει το notification bar. Έχετε παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο?

Επίσης, σε ένα video που πήγα να δω στο youtube, κολλούσε αφόρητα. Για την ακρίβεια έστελνε ήχο κανονικά, αλλά από εικόνα έπαιρνα μαύρο-πράσινα κουτάκια. Το σήμα του wifi ήταν 2 γραμμές. Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάποιο απ'τα δύο αυτά θέματα?

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τέτοιο πρόβλημα? Σε εμένα συμβαίνει το αντίθετο. Με το galaxy s είχα θέμα. Πλέον και χαμηλόφωνα να μιλάω με ακούνε και ακούω πεντακάθαρα. Αναφέρομαι στα μανισια ακουστικά της συσκευασίας

 

Βασικα απο που να το πιασω...κατ' αρχην να σου πω οτι σε ζηλευω-με την κακη εννοια :ρρ

Λοιπον, 5 του μηνα αγορασα το l9. Στις 8 πηρα τη 2η συσκευη (σε αντικατασταση) μιας και στην πρώτη και δε δουλευε το φλας.. Στο θεμα μας τωρα, με τη 2η συσκευη μου εκανε το εξης κουλο: στις μισες κλησεις (στο περιπου) που μιλαγα με hands free μετα το 48 sec σταματαγαν να με ακουνε! Σαν να ειχε κοπει η γραμμη ας πουμε..εγω παλι ακουγα κανονικα..Ξανα πισω στο service, μη σας τα πολυ-λεω, μου ειπε ο ανθρωπας κανε hard reset, κάνω, αλλά χωρις τυχη τελικα..Ξανα παλι πισω, μου δινει καινουριο hf, χωρις αποτελεσμα..Ματα ξανα παλι, μου κανει 2η αντικατασταση! Χθες εγινε αυτο..τωρα μαντεψτε ποιο προβλημα συνεχιζει να να υπαρχει μετα το 48...Οποιος το βρει κερδιζει ενα σπασμενο απ τα νευρα μου lg l9 II

Edited by Jstllucky
Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Kαι το πρώην και το νυν είναι απίστευτα απαλά στη λειτουργία! Απίστευτα!

 

Θα σε εμπιστευτώ και θα υποθέσω ότι ήταν θέμα του εκθεσιακού, ή η ιδέα μου! Αν όμως γίνει και σ'αυτό που θα πάρω, το κρίμα δικό σου :p

Υ.Γ. Με φοβίζει ότι μετά από τόσο καιρό δεν έχουν βγει θήκες, και είναι λίγο φάντασμα το κινητό, ούτε review, ούτε αξεσουάρ! Δεν με πειράζουν οι αναβαθμίσεις, το λογισμικό τρέχει ΥΠΕΡΟΧΑ, οπότε δεν έχω θέμα. Αλλά θέλω να έχω μια σχετική ποικιλία θηκών, γιατί θα το κρατήσω καιρό και όσο να'ναι βαριέται το μάτι.. Λες να έρθουν ή τσάμπα ελπίζω? :(

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Θα σε εμπιστευτώ και θα υποθέσω ότι ήταν θέμα του εκθεσιακού, ή η ιδέα μου! Αν όμως γίνει και σ'αυτό που θα πάρω, το κρίμα δικό σου :p

Υ.Γ. Με φοβίζει ότι μετά από τόσο καιρό δεν έχουν βγει θήκες, και είναι λίγο φάντασμα το κινητό, ούτε review, ούτε αξεσουάρ! Δεν με πειράζουν οι αναβαθμίσεις, το λογισμικό τρέχει ΥΠΕΡΟΧΑ, οπότε δεν έχω θέμα. Αλλά θέλω να έχω μια σχετική ποικιλία θηκών, γιατί θα το κρατήσω καιρό και όσο να'ναι βαριέται το μάτι.. Λες να έρθουν ή τσάμπα ελπίζω? :(

 

Έχω το τηλέφωνο περίπου 10 μέρες και τολμώ να πω οτι μοιράζομαι το κρίμα του haki:lol: Άριστη απόκριση!!!

Συμφωνώ μαζί σου στα υπόλοιπα άλλα έχω την ελπίδα οτι θα έχουμε σύντομα case, root, rom κτλ. Το μόνο που βρήκα ηταν μεβρανη την οποία παρέλαβα και πέρασα σήμερα

Link to comment
Share on other sites

ρε παλικαρια, ειστε ανετα μια 30ρια ατομα, μαζεψτε απο 5 ευρω και παραγγειλτε τις 100 :p και μετα, καποιος ας κρατησει τις υπολοιπες να τις πουλαει μεσω ιντερνετ, δε θα βρει ακρες?

 

ολα εγω πια....? :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα :p μα δεν μπορει, ολο και καποιος θα ψαχνεται για θηκη, οι μονοι ειστε? πουλα τες 5 ευρω στο φορουμ και θα τα παρεις πισω την πρωτη μερα :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εδω μεσα, γενικα αρκετες (εχω δει 2-3!) ασε που μπορει να θελει και κανα αγορακι ;)

 

εγω παντως θα χρειαστω μαλλον σε κανα μηνα-2 καθως το σκεφτομαι για δωρο στην κοπελα (ειδικα αν πεσει στα 200 η βρεθει αγγελια)

 

με χαλαρη χρηση, βγαζει παραπανω απο το G σου?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Με φοβίζει ότι μετά από τόσο καιρό δεν έχουν βγει θήκες, και είναι λίγο φάντασμα το κινητό, ούτε review, ούτε αξεσουάρ!

 

Κριτικές και κυρίως σχόλια υπάρχουν πολλά, απλά είναι σε τσέχικα, πολωνικά, λιθουανικά με ένα google translate βγάζεις μια άκρη. Είναι λογικό να μην υπάρχουν πολλές θήκες αφού τα νέα κινητά συνήθως πρώτα κυκλοφορούν στην Άπω Ανατολή (σε τρελά νούμερα καταναλωτών και άρα αναγκών σε θήκες κλπ κλπ) και μετά πιάνουν Ευρώπη (και τα βρίσκουμε όλα έτοιμα). Εγώ πάντως είμαι μία τρισευτυχισμένη χρήστρια, από Κυριακή απόγευμα το κινητό το έβαλα για φόρτιση χθες το απόγευμα. Οκ, δεν του έκανα καμιά τρελή χρήση αλλά για τις καθημερινές που τρέχω σαν τρελή και θέλω απλά το κινητό να δουλεύει και να βλέπω κανα mail, είναι άψογο.

Σχετικά με τα κολλήματα, αυτό με το notification bar μου έχει τύχει 1 ή 2 φορές να μη κατέβει με την πρώτη, αλλά έχω την εντύπωση ότι είναι δικό μου λάθος (κάνω πολύ γρήγορα το swipe ή δεν ακουμπάω καλά την οθόνη). Με το youtube δεν είχα κανένα κόλλημα ποτέ, εντυπωσίασα και τη κόρη μου που προσκυνάει το i-phone 4.

 

Σε ροζ η θήκη ναι, αλλά στρασάκια θα έχει; :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καινουριος στη παρεα σας

 

Εχω το L9 II απο 18/10 απο καταστημα wind στα Ν.Φιλαδελφεια πριν το βγαλουν καν στα ραφια...με το που γυρισα σπιτι εψαχνα στο ιντερνετ και δεν το εβρισκα πουθενα ειχα πεθανει στο γελιο ...τεσπα με τη σειρα μου να σας πω οτι μου δουλευει αψογα λιγο η φωτογραφικη υστερει αλλα θεωρω οτι με αυτα τα χρηματα ειναι απο τα καλυτερα που κυκλοφορουν επισης εχει και 2 pixελακια καμμενα χωρις να ενοχλουν,εχω φαγωθει και εγω για θηκη αλλα τπτ του πηρα μια μεγαλη "καποτα":p και το προφυλλασω με αυτη.

Link to comment
Share on other sites

λιγο η φωτογραφικη υστερει

Όταν εννοείς υστερεί? Με ποια συσκευή το συγκρίνεις? Μπορείς να ανεβάσεις κανένα δείγμα απ'την κάμερα?

2 pixελακια καμμενα χωρις να ενοχλουν

Ρώτησες για doa? Τι καλύπτεται απ'την εγγύηση κλπ? Ή δεν ψάχτηκες καν επειδή δεν σ'ενοχλούσε?

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι και παλαιότερα είχε αναφέρει κάποιος για ένα καμένο πιξελ.ρε παιδιά να κάνω και εγώ μια ερώτηση;θα κυκλοφορισει σίγουρα στην παγκόσμια αγορά το κινητό η το προορίζουν για την ευρωπαϊκή και μόνο; Edited by ssavvass
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...