Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

Έχω το Gravity Box και ενω είμαι μέσα στο μενου και προσπαθώ να αλλάξω το 2ο που αφορά την γραμμή κατάστασης δεν γίνεται τίποτα.

 

Τις αλλαγές τις δέχεται αλλά δεν βλέπω καμιά αλλαγή στο κινητό....

 

Κάτι δεν κάνω σωστά μάλλον ε?????:happy::happy:

 

Reboot έκανες;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι αν είσαι απλά ρουτ χωρίς custom recovery μια χαρά κάνεις το update απλά χάνεις το ρουτ.Ας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος.

 

Σωστός. Αν έχεις μόνο root και όχι custom recovery κάνεις κανονικά upgrade/update OTA.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το χεις ενεργοποιήσει το module Από xposed ;

 

Από όσο ξέρω το gravity box δεν έχει πλήρη συμβατότητα με non-vanilla roms. 2-3 επιλογές δεν λειτουργούν με stock based roms.

 

Δεν ξέρω αν έχει ξαναpostarιστεί αλλά ύπαρχει κάποια λύση για την καθυστέρηση της όθονης όταν έχω εισερχόμενη κλήση;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να μπω σε Download Mode να φλασαρω kdz Αρχειο σε ενα G2 Ενος φιλου & καθως μπαινω μενει στο Download Mode, με τις μπλε κουκιδες, δεν παει παρακατω... γιατι γινεται αυτο ?

 

Φαινεται για Brick.. Δεν ξερω τι εκανε.... TWRP μπαινω, και δεν διαβαζει το OTG... να φλασαρα μια ROM... στην συσκευη δεν εχει καποια.... καμια ιδεα ?

 

Μετα απο πολυωρο ψαξιμο ολη νυχτα χθες καταφερα με adb sideload να βαλω rom.... Ανοιξε το κινητο, ΟΛΑ στη θεση τους.. ΙΜΕΙ, ΣΗΜΑ, ΟΛΑ... Το μονο που δεν λειτουργει ΑΚΟΜΑ ειναι το Download Mode...

 

κατα ενα περιεργο τροπο φλασαρα CloudyPro & εμεινε το TWRP εν χαθηκε το recovery & SYNEXIZEI να μην λειτουργει το Download mode

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ολα καλα με το LG, το εκανα και ροοτ και τωρα θελω να κανω downgrade απο 4.2.2 10d σε 10b.

Εχω κατεβασει το αντιστοιχο αρχειο της συσκευης μου που απ οτι φαινεται ειναι απο Hong Kong (Hong Kong 32GB D80210B_00.kdz το αρχειο που κατεβασα).

Ακολουθω αυτον εδω τον οδηγο : http://osarena.net/android/lg-g2-d802-ola-osa-prepi-na-xerete-ke-ta-must-have-tis-epomenis-imeras-how-to.html

Το θεμα ειναι οτι :

1. Ανοιγω το R&D Test tool και επιλεγω το αρχειο που κατεβασα και στην συνεχεια παω να πατησω το "Normal web update test"

2. Ανοιγει το Read phone information και παταω upgrade start

3. Μετα μου ανοιγει το LG User Support και βαζω χωρα Hong Kong και γλωσσα Αγγλικα. Μετα ομως που παω να κανω update δεν μου το κανει με το αρχειο που ειχα κατεβασει πριν το 10B αλλα παει να κατεβασει το 10d να το εγκαταστησει.

Δοκιμασα να πατησω και το "Start update" απο το R&D test tool μα δεν γινεται τιποτα.

 

Μημπως πρεπει να κατεβασω το αντιστοιχο ελληνικο αρχειο?

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Αν έχεις μόνο root και όχι custom recovery κάνεις κανονικά upgrade/update OTA.

 

Thanks guys

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ολα καλα με το LG, το εκανα και ροοτ και τωρα θελω να κανω downgrade απο 4.2.2 10d σε 10b.

Εχω κατεβασει το αντιστοιχο αρχειο της συσκευης μου που απ οτι φαινεται ειναι απο Hong Kong (Hong Kong 32GB D80210B_00.kdz το αρχειο που κατεβασα).

Ακολουθω αυτον εδω τον οδηγο : http://osarena.net/android/lg-g2-d802-ola-osa-prepi-na-xerete-ke-ta-must-have-tis-epomenis-imeras-how-to.html

Το θεμα ειναι οτι :

1. Ανοιγω το R&D Test tool και επιλεγω το αρχειο που κατεβασα και στην συνεχεια παω να πατησω το "Normal web update test"

2. Ανοιγει το Read phone information και παταω upgrade start

3. Μετα μου ανοιγει το LG User Support και βαζω χωρα Hong Kong και γλωσσα Αγγλικα. Μετα ομως που παω να κανω update δεν μου το κανει με το αρχειο που ειχα κατεβασει πριν το 10B αλλα παει να κατεβασει το 10d να το εγκαταστησει.

Δοκιμασα να πατησω και το "Start update" απο το R&D test tool μα δεν γινεται τιποτα.

 

Μημπως πρεπει να κατεβασω το αντιστοιχο ελληνικο αρχειο?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2432476

 

Αυτόν εδώ τον οδηγο πρέπει να ακολουθήσεις

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2432476

 

Αυτόν εδώ τον οδηγο πρέπει να ακολουθήσεις

 

Ευχαριστω! Μηπως θα πρεπει να κανω και unroot πριν ξεκινησω την ολη διαδικασια;

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση παιδια.Φοραω τωρα την cloudystock 1.3 με root κτλ.Εαν βγει η cloudyflex 2.0 πως την περναμε;Χανονται ολες οι εφαρμογες κτλ;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση παιδια.Φοραω τωρα την cloudystock 1.3 με root κτλ.Εαν βγει η cloudyflex 2.0 πως την περναμε;Χανονται ολες οι εφαρμογες κτλ;

 

Αν έχεις περάσει kk baseband λογικά θα λεει στις οδηγίες να πάρεις backup αν θες και μετα με Full wipe περνάς την flex. Χάνονται οι εφαρμογές και τα δεδομένα τους ναι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Μηπως θα πρεπει να κανω και unroot πριν ξεκινησω την ολη διαδικασια;

 

Ναι με το να φλασαρεις kdz αρχείο, θα γίνεις unroot και μετά ξανά κάνεις root εύκολα

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις περάσει kk baseband λογικά θα λεει στις οδηγίες να πάρεις backup αν θες και μετα με Full wipe περνάς την flex. Χάνονται οι εφαρμογές και τα δεδομένα τους ναι

Ναι εχω περασμενο και το kk baseband.Το Full wipe τι ειναι;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω περασμενο και το kk baseband.Το Full wipe τι ειναι;

 

Μέσα απο recovery κάνεις wipe cache wipe dalvik και clean to install new rom. Περίμενε μόλις βγει θα έχει αναλυτικά τι πρέπει να κάνουμε

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Aντε βρε παιδια να δουμε ποτε θα βγει αυτη η flex...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Aντε βρε παιδια να δουμε ποτε θα βγει αυτη η flex...

 

Λιγο υπομονη,δεν θα αργησει.Σχεδον ετοιμη ειναι.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Λιγο υπομονη,δεν θα αργησει.Σχεδον ετοιμη ειναι.

A ναι φιλε τωρα θυμηθηκα...Εσυ εχεις επαφες με τον δημιουργο της.Τι λες θα βγει σημερα -αυριο;Πως τα παει εσυ που την δοκιμαζεις;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Λιγο υπομονη,δεν θα αργησει.Σχεδον ετοιμη ειναι.

 

Ναι ρε Πανο εσύ που την έχεις πες μας λίγα πράγματα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά για χειροκίνητη εγκατάσταση official κιτκατ, ερχόμενος από official jb με root, με το semi-touch recovery τι κάνουμε; υπάρχει τρόπος να το απεγκαταστήσουμε ή δε χρειάζεται, μόνο unroot κι έτοιμοι για flash;

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Αν έχεις μόνο root και όχι custom recovery κάνεις κανονικά upgrade/update OTA.

 

Και εγώ αυτό είχα διαβάσει εδώ και όταν πήγα να κάνω update με root stock recovery σταμάταγε η διαδικασία λέγοντας ότι είμαι rooted και δεν γίνεται να ολοκληρωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε Πανο εσύ που την έχεις πες μας λίγα πράγματα

 

Καταρχας δεν εχω ιδεα ποτε θα την δωσει για κατεβασμα.Καποιες λεπτομερειες φτιαχνει και θα την δωσει ειπε.

 

Πανω κατω ξερετε τι να περιμενετε βρε σεις...

Δεν ξερω αν πρεπει να πω και κατι γιατι ειναι η beta κι αυτο που εχω εγω να ειναι διαφορετικο απο αυτο που θα δωσει.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας δεν εχω ιδεα ποτε θα την δωσει για κατεβασμα.Καποιες λεπτομερειες φτιαχνει και θα την δωσει ειπε.

 

Πανω κατω ξερετε τι να περιμενετε βρε σεις...

Δεν ξερω αν πρεπει να πω και κατι γιατι ειναι η beta κι αυτο που εχω εγω να ειναι διαφορετικο απο αυτο που θα δωσει.

Δοκιμασες να βαλεις g2 tweaksbox, και αν ναι, δουλευει οκ?

Εχει προσθεσει και αυτο που εχει η cloudypro που πατας την οθονη σε διαφορα σημεια για να ξεκλειδωσει?

Ειδες να μη δουλευει κατι?

Thanks,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...