Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εισαι root με GravityBox

Δυστυχως ομως το αποτελεσμα δεν ειναι το ιδιο! Η "μαγκια" θα ειναι να φτιαξει καποιο τσιμανι ενα τροποποιημενο αρχειο framework-res για μικροτερη nav bar οπως για την 4.2.2.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχως ομως το αποτελεσμα δεν ειναι το ιδιο! Η "μαγκια" θα ειναι να φτιαξει καποιο τσιμανι ενα τροποποιημενο αρχειο framework-res για μικροτερη nav bar οπως για την 4.2.2.

 

Γιατι δεν ειναι το ιδιο ? μια χαρα το ιδιο ειναι... την μικραινεις & την μεγαλωνεις οσο θελεις... γινεται ομοιομορφα και πολυ σωστα η δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν ειναι το ιδιο ? μια χαρα το ιδιο ειναι... την μικραινεις & την μεγαλωνεις οσο θελεις... γινεται ομοιομορφα και πολυ σωστα η δουλεια

Καθολου σωστα. Πρωτον τα συμβολα δεν μικραινουν κι αυτα και δευτερον το κουρτινακι οταν κατεβαινει σταματαει εκει που ηταν η navigation bar πριν της αλλαξεις το υψος με αποτελεσμα να υπαρχει ενα κενο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καθολου σωστα. Πρωτον τα συμβολα δεν μικραινουν κι αυτα και δευτερον το κουρτινακι οταν κατεβαινει σταματαει εκει που ηταν η navigation bar πριν της αλλαξεις το υψος με αποτελεσμα να υπαρχει ενα κενο.

 

Εμένα μικραινουν και τα εικονιδια παντως και μεγαλωνει η οθονη, κατεβαινει πιο χαμηλα η Navigation bar Δηλαδη...

 

Το σημαντικο ειναι οτι μικραινουν τα εικονιδια... δε γινεται να την εχεις 150% και να εχει ιδιο μεγεθος εικονιδιων στο 40%

 

Δεν χωρανε... Δεν στεκει οπως και να το δεις... θα δωσω και 2 Screen σε λιγο

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μικραινουν και τα εικονιδια παντως και μεγαλωνει η οθονη, κατεβαινει πιο χαμηλα η Navigation bar Δηλαδη...

 

Το σημαντικο ειναι οτι μικραινουν τα εικονιδια... δε γινεται να την εχεις 150% και να εχει ιδιο μεγεθος εικονιδιων στο 40%

 

Δεν χωρανε... Δεν στεκει οπως και να το δεις... θα δωσω και 2 Screen σε λιγο

 

Κι ομως δε χωρανε.

Το κενο δε σου το εμφανιζει;

Ενω ειναι στο ιδιο υψος τα εικονιδια ειναι πιο μεγαλα. Κοιτα τις διαφορες. Η πρωτη ειναι με το πειραγμενο framwork-res της 4.2.2 , η δευτερη ειναι με gravity box στην 4.4.2.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως δε χωρανε.

Το κενο δε σου το εμφανιζει;

 

Φαινεται σε καθε εικονα ποσο % ειναι εκεινη τη στιγμη η Nav bar... αλλαζουν μεγεθος και τα εικονιδια αναλογα με το ποσοστο

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν ειπα οτι ειναι οτι πιο σωστο... απλα ειναι 10000000000000000% ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟ απο το να πειραζεις frameworks που στο κατω κατω ΔΕΝ το κανει ο οποιοςδηποτε αυτο... ενω με αυτο τον τροπο αλλαζεις μεγεθος ΤΕΛΕΙΑ ( οσο μπορει να το πει κανεις ) και φυσικα σε 1-2 δευτερολεπτα!
Link to comment
Share on other sites

Εκανα edit το παραπανω ποστ μου και ξεχασα να βαλω τις φωτο. Οντως απο τις φωτο σου φαινεται οτι μικραινουν. Παραξενο. Με ποια rom εισαι; Εσενα δε στο κανει το κενο που φαινεται στη δευτερη φωτο;

Μαλλον θα φταιει που εσυ εχεις το gravity box για jb κι εμεις για kk.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι φιλε μου δεν μου κανει κανενα κενο! & οπως ειδες μεγαλωνουν & μικραινουν ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ! για αυτο σου εγραψα και στο 1ο μου post οτι αλλαζουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ μεγεθος & το προτεινα & στον φιλο μας...

 

και ΠΑΝΤΑ σε ολα μου τα κινητα, LG SAMSUNG SONY MOTOROLA οσα και να εχω αλλαξει κανενα δεν εκανε κενο...

 

τωρα ειμαι σε Stock 4.2.2!

Link to comment
Share on other sites

Όχι φιλε μου δεν μου κανει κανενα κενο! & οπως ειδες μεγαλωνουν & μικραινουν ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ! για αυτο σου εγραψα και στο 1ο μου post οτι αλλαζουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ μεγεθος & το προτεινα & στον φιλο μας...

 

και ΠΑΝΤΑ σε ολα μου τα κινητα, LG SAMSUNG SONY MOTOROLA οσα και να εχω αλλαξει κανενα δεν εκανε κενο...

 

τωρα ειμαι σε Stock 4.2.2!

 

Ε τοτε φταιει που εχουμε ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ gravity box. Εσυ εχεις για jb κι εμεις για kk.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος να ξανά κάνουμε ολόκληρη την πάνω μπάρα μετά την 4.4.2 που έγινε άσπρη σε μπλε όπως ήταν στην 4.2.2 πριν???

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι φιλε μου δεν μου κανει κανενα κενο! & οπως ειδες μεγαλωνουν & μικραινουν ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ! για αυτο σου εγραψα και στο 1ο μου post οτι αλλαζουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ μεγεθος & το προτεινα & στον φιλο μας...

 

και ΠΑΝΤΑ σε ολα μου τα κινητα, LG SAMSUNG SONY MOTOROLA οσα και να εχω αλλαξει κανενα δεν εκανε κενο...

 

τωρα ειμαι σε Stock 4.2.2!

Ισως τελικα αυτο ειναι που "φταιει". Νομιζω στην 4.2.2 και σε μενα μικραιναν τα συμβολα (αν και ειχα το τροποποιημενο framework-res) με gravity περισσοτερο! Τωρα παντως με 4.4.2 Cloudystock 1.2 δεν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Ισως τελικα αυτο ειναι που "φταιει". Νομιζω στην 4.2.2 και σε μενα μικραιναν τα συμβολα (αν και ειχα το τροποποιημενο framework-res) με gravity περισσοτερο! Τωρα παντως με 4.4.2 Cloudystock 1.2 δεν γινεται.

Εχω ψαξει στις χιλιαδες πραγματικα εικονες που εχει το framework-res μπας και μπορεσω και αλλαξω τα png χειροκινητα αλλα δε βρηκα κατι. Μπορει να ειναι xml.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

βαζοντας απο 4.4 stock σε 4.2.2 εφαγα boot loop στο logo της LG .

 

το boot loop νταξει το εφτιαξα ... ξαναπερασα παλι την ιδια 4.4 που ειχα πριν και μαλιστα το κινητο βγηκε οπως ηταν !!!!

απλα εχω την 4.4 D80220A_00.kdz ( φωτο ) ,, και ρωταω μπας και υπαρχει καμια αλλη καλυτερη stock 4.4 να κατεβασω ??

 

απο το πιο κατω Link η εκδοση D80220B_00.kdz τι διαφορα εχει ?? ειναι ασφαλες να την περασω ?? ( π.χ. portugal )

 

http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G2%2FStock%2FKitKat+4.4.2+Firmwares%2FKDZ%60s%2F

 

γιατι θελω να ξαναγυρισω παλι σε 4.2.2 λογω του προβληματος που υπαρχει στην 4.4 με το να μην ακουγετε ηχος στο αριστερο ηχειο των hand free οταν ακουμε μουσικη η βλεπουμε βιντεο.

Η αν γνωριζει καποιος 4.4 stock που να μην εχει το προβλημα αυτο ας μου πει.

 

 

αν μπορει να βοηθησει καποιος ....:)

Link to comment
Share on other sites

βαζοντας απο 4.4 stock σε 4.2.2 εφαγα boot loop στο logo της LG .

 

το boot loop νταξει το εφτιαξα ... ξαναπερασα παλι την ιδια 4.4 που ειχα πριν και μαλιστα το κινητο βγηκε οπως ηταν !!!!

απλα εχω την 4.4 D80220A_00.kdz ( φωτο ) ,, και ρωταω μπας και υπαρχει καμια αλλη καλυτερη stock 4.4 να κατεβασω ??

 

απο το πιο κατω Link η εκδοση D80220B_00.kdz τι διαφορα εχει ?? ειναι ασφαλες να την περασω ?? ( π.χ. portugal )

 

http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G2%2FStock%2FKitKat+4.4.2+Firmwares%2FKDZ%60s%2F

 

γιατι θελω να ξαναγυρισω παλι σε 4.2.2 λογω του προβληματος που υπαρχει στην 4.4 με το να μην ακουγετε ηχος στο αριστερο ηχειο των hand free οταν ακουμε μουσικη η βλεπουμε βιντεο.

Η αν γνωριζει καποιος 4.4 stock που να μην εχει το προβλημα αυτο ας μου πει.

Δεν ξερω ποια ειναι η καλυτερη stock kitkat. Παντως αυτη που εχεις ειναι της vodaphone. Μπορεις να διαλεξεις απο εδω http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36 οποια v20 open rom θες και να την περασεις. Ετσι θα τσεκαρεις και το προβλημα του αριστερου καναλιου.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατι παιδευεστε με το gravity ηθελα να ηξερα.. Οι μισες επιλογες που εχει δε δουλευουν στο g2. Ασε που γενικα δημιουργει ασυμβατοτητες ειδικα αν δεν καταλαβεις να απενεργοποιησεις καποιες επιλογες. Ενταξυ ειναι τσαμπα, αλλα δεν ειναι τοσο τραγικο να δωσεις 1€ γι αυτη τη δουλεια. Βαζουμε σπασμενα με το κιλο ας πληρωσουμε και κατι που χρησιμοποιουμε ολη μερα.. Το g2 tweaksbox ειναι κομενο και ραμενο για το κινητο, και οτι μικροπροβληματακια εχει θα τα διορθωσει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια ερώτηση, έβαλα την cloudystock 1.2 αλλά δεν έχω καθόλου internet από την cosmote.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι παιδευεστε με το gravity ηθελα να ηξερα.. Οι μισες επιλογες που εχει δε δουλευουν στο g2. Ασε που γενικα δημιουργει ασυμβατοτητες ειδικα αν δεν καταλαβεις να απενεργοποιησεις καποιες επιλογες. Ενταξυ ειναι τσαμπα, αλλα δεν ειναι τοσο τραγικο να δωσεις 1€ γι αυτη τη δουλεια. Βαζουμε σπασμενα με το κιλο ας πληρωσουμε και κατι που χρησιμοποιουμε ολη μερα.. Το g2 tweaksbox ειναι κομενο και ραμενο για το κινητο, και οτι μικροπροβληματακια εχει θα τα διορθωσει.

 

Έχεις δίκιο. Και με gravity έφαγα τα πρώτα reboots. Τόσα έχω απλήρωτα ,να δώσω κ 1 ευρώ δεν τρέχει τπτ..

Πάντως όντως τα κουμπιά είναι μεγάλα στην navigation bar άσχετα άμα μικρυνε σε ύψος με το gravity.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια ερώτηση, έβαλα την cloudystock 1.2 αλλά δεν έχω καθόλου internet από την cosmote.

Το baseband το φλασαρες? Και εγω cosmote εχω και εχω κανονικα ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

 

Τελικα ακομα παλευω να βαλω το IMEI μου γιατι μου το βγαζει null ακομα. Υπαρχουν καποιες εταιριες στο Ιντερνετ οι οποιες στο κανουν αν πληρωσεις. Απο οτι εχω καταλαβει ειναι ενας φακελος NFS οπου μεσα εκει κρυβεται το IMEI κωδικοποιημενο η μη. Εχει καποιος καποια γνωση σε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Το baseband το φλασαρες? Και εγω cosmote εχω και εχω κανονικα ιντερνετ.

 

Το πέρασα πριν τη rom, apn έχει (δεν ξέρω όμως αν είναι σωστά) & τα data είναι ανοιχτά.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποια ειναι η καλυτερη stock kitkat. Παντως αυτη που εχεις ειναι της vodaphone. Μπορεις να διαλεξεις απο εδω http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36 οποια v20 open rom θες και να την περασεις. Ετσι θα τσεκαρεις και το προβλημα του αριστερου καναλιου.

 

 

κατεαβασα την 86 6GR/GREECE_OPEN_16G V20B , μια χαρα μπηκε .

Αλλα ειναι φυσιολογικο που δεν χαθηκαν οι ρυθμισεις μου και οι εφαρμογες ????

 

Παντως το προβλημα με το να μην εχω ηχο απο το αριστερο ακουστικο δεν φτιαχτηκε !!:(

 

Καποιος φιλος εχει καποια εκδοση 4.4 stock να τσεκαρει αν υπαρχει το προβλημα αυτο ??

και να μου πει και πια εχει κατεβασει ωστε να την βαλω και γω μπας και λυσω το προβλημα !!!

Γιατι δεν ειναι και αμελητέο προβλημα και απορώ πως και αλλοι φιλοι δεν εχουν κανει λογο για αυτο !!

 

Γιατι σε 4.2.2 JB δεν μπορω να παω , τρωω boot loop στο LG logo οταν απο KitKat 4.4 παω σε Jealy Bean 4.2.2

Link to comment
Share on other sites

κατεαβασα την 86 6GR/GREECE_OPEN_16G V20B , μια χαρα μπηκε .

Αλλα ειναι φυσιολογικο που δεν χαθηκαν οι ρυθμισεις μου και οι εφαρμογες ????

 

Παντως το προβλημα με το να μην εχω ηχο απο το αριστερο ακουστικο δεν φτιαχτηκε !!:(

 

Καποιος φιλος εχει καποια εκδοση 4.4 stock να τσεκαρει αν υπαρχει το προβλημα αυτο ??

και να μου πει και πια εχει κατεβασει ωστε να την βαλω και γω μπας και λυσω το προβλημα !!!

Γιατι δεν ειναι και αμελητέο προβλημα και απορώ πως και αλλοι φιλοι δεν εχουν κανει λογο για αυτο !!

 

Γιατι σε 4.2.2 JB δεν μπορω να παω , τρωω boot loop στο LG logo οταν απο KitKat 4.4 παω σε Jealy Bean 4.2.2

 

Επαναφορα Εργοστασιακων εκανες ?

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορα Εργοστασιακων εκανες ?

 

oχι δεν εχω κανει !!

πως κανουμε ?? απο τις ρυθμισεις η απο κλειστο το κινητο με κουμπια ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το κινητό δεν έχει 2 ηχεία. Το άλλο είναι μικρόφωνο. Για να πας σε 4.2.2 θες αλλαγή baseband. Διαβάστε λίγο κάντε ένα search ,γράφουμε τα ίδια μια βδομάδα τώρα.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...