Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά εδώ κ ημερες οι Υπηρεσίες Google play είναι συνεχώς ενεργές και μου τρώνε πολύ μπαταρία σε deep sleep.

Σβήσε κανένα μήνυμα δεν μπορώ να σου στείλω π.μ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρωταρχικός κανόνας για μενα ομως ειναι η καμερα.[/url]

 

Το μοντάκι της κάμερας και σε jb κάνει μεγάλη διαφορά. Τουλ σε κατασκόταδο πάρε μια ιδέα από άποψη φόρτωμα, lag κλπ (σορρυ για το landscape αλλα το app που χρησιμοποίησα δεν με προειδοποίησε :p ) http:// https://www.dropbox.com/s/0kqhqh57p9dk07t/SCR_20141011_204436.mp4?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εδώ κ ημερες οι Υπηρεσίες Google play είναι συνεχώς ενεργές και μου τρώνε πολύ μπαταρία σε deep sleep.

Αν εχεις την εκδοση 6 της εφαρμογης, γυρνα στην 5. Ή ριξε μια ματια εδω:

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/help/wakelock-count-battery-drain-google-t2882894

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε κανένα μήνυμα δεν μπορώ να σου στείλω π.μ

Βαγγέλη έσβησα μηνυματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν εχεις την εκδοση 6 της εφαρμογης, γυρνα στην 5. Ή ριξε μια ματια εδω:

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/help/wakelock-count-battery-drain-google-t2882894

Πώς γυρναω στην έκδοση 5?

Link to comment
Share on other sites

Το μοντάκι της κάμερας και σε jb κάνει μεγάλη διαφορά. Τουλ σε κατασκόταδο πάρε μια ιδέα από άποψη φόρτωμα, lag κλπ (σορρυ για το landscape αλλα το app που χρησιμοποίησα δεν με προειδοποίησε :p ) http:// https://www.dropbox.com/s/0kqhqh57p9dk07t/SCR_20141011_204436.mp4?dl=0

 

Nαι εχεις δικιο. Ειναι πραγματικα αλλο κινητο. Απλα δεν εχω καταλαβει ακομα το εξης:

Ok με την cloudy ερχετε μαζι με την καμερα που ειναι αξιολογη. Βεβαια η xcam+settings ειναι ελαφρως καλυτερη αλλα οχι πολυ.

Αν π.χ. αλλαξω rom μπορω να φλασαρω το Mod και θα ειμαι οκ η θα πρεπει να εχει και αναλογους drivers Μαζι?

Link to comment
Share on other sites

Nαι εχεις δικιο. Ειναι πραγματικα αλλο κινητο. Απλα δεν εχω καταλαβει ακομα το εξης:

Ok με την cloudy ερχετε μαζι με την καμερα που ειναι αξιολογη. Βεβαια η xcam+settings ειναι ελαφρως καλυτερη αλλα οχι πολυ.

Αν π.χ. αλλαξω rom μπορω να φλασαρω το Mod και θα ειμαι οκ η θα πρεπει να εχει και αναλογους drivers Μαζι?

O xdabbeb δεινει και τους drivers διαβασε το ολο και κατεβασε απο το τριτο ποστ του. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548974

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

O xdabbeb δεινει και τους drivers διαβασε το ολο και κατεβασε απο το τριτο ποστ του. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548974

 

Πρέπει να βγάλουμε την camera που έχουμε και να περάσουμε αυτή με τους drivers & ποιο για G2 η G3 μιας που τρέχω CloudyG3 2,0 ?

 

http://s6.postimg.org/cwl7phak1/Picture0001.png

image hosting

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βγάλουμε την camera που έχουμε και να περάσουμε αυτή με τους drivers & ποιο για G2 η G3 μιας που τρέχω CloudyG3 2,0 ?

 

http://s6.postimg.org/cwl7phak1/Picture0001.png

image hosting

Δε χρειαζεται να βγαλεις την καμερα. Απλως φλασαρεις τον advanced driver 1.0.1 (αφου εχεις CloudyG3) και μετα εγκαθηστας το apk της xcam. Θα εχεις δυο καμερες. Θα αλλαξει ομως η αποδοση της πρωτης καμερας γιατι κι αυτη θα χρησιμοποιει τους drivers και τα binaries του xdabbeb.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζεται να βγαλεις την καμερα. Απλως φλασαρεις τον advanced driver 1.0.1 (αφου εχεις CloudyG3) και μετα εγκαθηστας το apk της xcam. Θα εχεις δυο καμερες. Θα αλλαξει ομως η αποδοση της πρωτης καμερας γιατι κι αυτη θα χρησιμοποιει τους drivers και τα binaries του xdabbeb.

 

Κάτι δεν έκατσε σωστά...!!!! τι μπορεί να είναι...? πρώτα πέρασα με Recovery (φλασαρα) την xdabbeb_camera_binaries_v1.0.1g3 και μετά έτρεξα το apk XCamLG_512_g2_advancedapk

 

http://s6.postimg.org/v9qedsaep/Screenshot_2014_10_12_04_18_23.png

image hosting over 2mb

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν έκατσε σωστά...!!!! τι μπορεί να είναι...? πρώτα πέρασα με Recovery (φλασαρα) την xdabbeb_camera_binaries_v1.0.1g3 και μετά έτρεξα το apk XCamLG_512_g2_advancedapk

 

http://s6.postimg.org/v9qedsaep/Screenshot_2014_10_12_04_18_23.png

image hosting over 2mb

Παραξενο. Αν εχεις xposed installer κατεβασε το app settings και ρυθμισε το dpi της xcam σε 480.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παραξενο. Αν εχεις xposed installer κατεβασε το app settings και ρυθμισε το dpi της xcam σε 480.

 

Φίλε Tupac, το zip του driver είναι για εγκατάσταση από recovery;

 

Το έτρεξα Τελικά από recovery και εγκατέστησα και το apk. Το πρόβλημα που έχω είναι ότι κρασαρει η παλιά κάμερα(δεν με ενδιαφέρει βέβαια μιας και έχω την άλλη), και δεν μπορώ να βρω τα settings.

 

Edit 2o

Τα settings είναι ξεχωριστά αυτά του play store?

Edited by Nizl84
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Tupac, το zip του driver είναι για εγκατάσταση από recovery;

 

Το έτρεξα Τελικά από recovery και εγκατέστησα και το apk. Το πρόβλημα που έχω είναι ότι κρασαρει η παλιά κάμερα(δεν με ενδιαφέρει βέβαια μιας και έχω την άλλη), και δεν μπορώ να βρω τα settings.

 

Edit 2o

Τα settings είναι ξεχωριστά αυτά του play store?

Ναι, τα settings ειναι ξεχωριστα και επι πληρωμη. Κατι σαν donation για να τον ευχαριστησουμε λεει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν έκατσε σωστά...!!!! τι μπορεί να είναι...? πρώτα πέρασα με Recovery (φλασαρα) την xdabbeb_camera_binaries_v1.0.1g3 και μετά έτρεξα το apk XCamLG_512_g2_advancedapk

 

http://s6.postimg.org/v9qedsaep/Screenshot_2014_10_12_04_18_23.png

image hosting over 2mb

Φιλε αυτα τα 2 οταν τα εγκαταστησουμε,χρειαζεται τιποτα αλλο; Καποια ρυθμιση με προγραμμα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να δωσει το λινκ που κατεβάζουμε τις official roms σε kdz μορφή; Ευχαριστώ

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να δωσει το λινκ που κατεβάζουμε τις official roms σε kdz μορφή; Ευχαριστώ

 

ΕΔΩ Η διαδικασία για επαναφορά σε Stock...!!! ΕΔΩ η Rom.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα με wakelocks !!

 

Aπο το wakelock detector βλεπω το android system στα 22m8s με χ4545

Ανοιγοντας το βλεπω WifiOffDelayIfNotUsed στα 11m που ξερω οτι εχει να κανει κατι με το wifi .

Πως το σταματαω αυτο ??

 

Εχω το κινητο 27 ωρες εκτος μπριζας , ειμαι με 43% μπαταρια , 2h 45m sot , dolphin in use or 35m , 34m voice calls , 10m facebook .

Το screen δειχνει 21% ενω το android os 22% . Απο μονος μου βρηκα αυτο το ποστ σελιδα 2 οτι γραφει ο τυπος για επεξεργασια του αρχειου αλλα δεν ξερω πως να το κανω μονος μου . Μπορει να μου το στειλει ετοιμο κανενας αλλος ? Υπαρχει αλλος τροπος να κοιμηθει το wakelock αυτο ??

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζεται να βγαλεις την καμερα. Απλως φλασαρεις τον advanced driver 1.0.1 (αφου εχεις CloudyG3) και μετα εγκαθηστας το apk της xcam. Θα εχεις δυο καμερες. Θα αλλαξει ομως η αποδοση της πρωτης καμερας γιατι κι αυτη θα χρησιμοποιει τους drivers και τα binaries του xdabbeb.

 

Ωπ εδω φιλε μου, μου δημιουργησες απορια!

Για να καταλαβω....ειχα στοκ το lg, του περασα την cloudyg3 2.0 οποτε αυτοματως αλλαξε και η καμερα και το software (πολυ καλο).

Επειτα φλασαρα μεσω recovery το camera lgg2 for g3 roms (που μου ειχε δωσει ο titarasaudi) το οποιο ειχε μεσα mod του xdabbed (γιατι εβγαζε μεσα στα εργοστασιακα μενου magic focus 4k recording κτλ). Μετα περασα και το apk xcam 5.1.2.

Δηλαδη για να καταλαβω...Τωρα που εχω κανει αυτα εχει αλλαξει η συμπεριφορα και οι επιδοσεις της μαμα καμερας g3 του cloudy???

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε Tupac, το zip του driver είναι για εγκατάσταση από recovery;

 

Το έτρεξα Τελικά από recovery και εγκατέστησα και το apk. Το πρόβλημα που έχω είναι ότι κρασαρει η παλιά κάμερα(δεν με ενδιαφέρει βέβαια μιας και έχω την άλλη), και δεν μπορώ να βρω τα settings.

 

Edit 2o

Τα settings είναι ξεχωριστά αυτά του play store?

 

Τα settings τα αγορασα εγω και πειραματιζομαι μαζι τους. Δεν μπορω να πω οτι ειναι κατι τρομερο, το μονο καλο ειναι οτι μπορεις να δωσεις λιγο παραπανω sharpness kai contrast για να "ζωντανεψεις" λιγο την εικονα. Οχι ομως οτι ειναι και κατι αξιολογο. Μπορεις να αλλαξεις και τα shutter αλλα το βρισκω ψιλοανουσιο.

Μαριε η ρυθμιση με τα dpi πρεπει να σου κανει νουμερα.

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Καποιες ερωτησεις παιδια:

 

1)Στην καμερα του XCam LG οταν πατε να δειτε τις φωτο σας λεει "Cannot read the file content"

2) Επισης το benchmark του ANtutu τι score σας εμφανιζει?

3) Υστερα απο επαναφορα με flash σε κερνελ και rom και χρησιμοποιωντας το Titanium κανατε restore σε apps+data+system data? Γιατι εγω οταν το εκανα μου εκανε confict και δεν ειχα σημα. Οποτε αναγκαστηκα να τα ξαναβαλω.

Link to comment
Share on other sites

Ωπ εδω φιλε μου, μου δημιουργησες απορια!

Για να καταλαβω....ειχα στοκ το lg, του περασα την cloudyg3 2.0 οποτε αυτοματως αλλαξε και η καμερα και το software (πολυ καλο).

Επειτα φλασαρα μεσω recovery το camera lgg2 for g3 roms (που μου ειχε δωσει ο titarasaudi) το οποιο ειχε μεσα mod του xdabbed (γιατι εβγαζε μεσα στα εργοστασιακα μενου magic focus 4k recording κτλ). Μετα περασα και το apk xcam 5.1.2.

Δηλαδη για να καταλαβω...Τωρα που εχω κανει αυτα εχει αλλαξει η συμπεριφορα και οι επιδοσεις της μαμα καμερας g3 του cloudy???

Δεν παιρνω ορκο αλλα αυτο πιστευω.

Εγω βαζοντας τα binaries του xdabbeb παρατηρησα αλλαγη στην μαμα καμερα η οποια πλεον μοιαζει με την xcam.

 

Καποιες ερωτησεις παιδια:

 

1)Στην καμερα του XCam LG οταν πατε να δειτε τις φωτο σας λεει "Cannot read the file content"

2) Επισης το benchmark του ANtutu τι score σας εμφανιζει?

3) Υστερα απο επαναφορα με flash σε κερνελ και rom και χρησιμοποιωντας το Titanium κανατε restore σε apps+data+system data? Γιατι εγω οταν το εκανα μου εκανε confict και δεν ειχα σημα. Οποτε αναγκαστηκα να τα ξαναβαλω.

1) Οχι

2) 32000 - 36000 αναλογα τις εφαρμογες, την μπαταρια και τη θερμοκρασια.

3) Ποτέ restore τα system data!

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για την XCam LG ποια apk εγκαταστησατε? Γενικα η cloudyg3 2.0 με dorimaxx φυσαει αν και η μπαταρια της cloudyg3 1.3 με bruce μου φανηκε καλυτερη αλλα μαλλον ειναι επειδη ειναι στην αρχη τωρα που την δοκιμαζω αρκετα.
Link to comment
Share on other sites

@airmiller xcam 5.1.2 advanced.

@tupac σε ρωταω επειδη παιδευομαι να καταληξω σε μια καμερα. Εχω λιωσει στις συγκρισεις μεταξυ xcam 5.1.2. και της μαμα cloudy αλλα μου δινει τα ιδια αποτελεσματα ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ τις βραδυνες οπου δειχνει υπεροχη η xcam + night mode.

Σε γενικες γραμμες η xcam ειναι πολυ καλη χωρις να χρειαζεται να αλλαζεις συνεχεια απο auto σε ai auto οπως στην xcam + οτι τραβαει και 99 burst shot εναντι της xcam που τραβαει μεχρι 20. Αν ομως ισχυει αυτο που λες ανατρεπει τα παντα οποτε θα πρεπει να τραβηξω τωρα οπως ειμαι φωτο με xcam, να κανω ενα γενικο reset να καθαρισει και να τραβηξω με την μαμα της cloudy. (η οποια δεν ξερω τι ειναι..! Ειναι η μαμα καμερα του g3??)

Link to comment
Share on other sites

@airmiller xcam 5.1.2 advanced.

@tupac σε ρωταω επειδη παιδευομαι να καταληξω σε μια καμερα. Εχω λιωσει στις συγκρισεις μεταξυ xcam 5.1.2. και της μαμα cloudy αλλα μου δινει τα ιδια αποτελεσματα ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ τις βραδυνες οπου δειχνει υπεροχη η xcam + night mode.

Σε γενικες γραμμες η xcam ειναι πολυ καλη χωρις να χρειαζεται να αλλαζεις συνεχεια απο auto σε ai auto οπως στην xcam + οτι τραβαει και 99 burst shot εναντι της xcam που τραβαει μεχρι 20. Αν ομως ισχυει αυτο που λες ανατρεπει τα παντα οποτε θα πρεπει να τραβηξω τωρα οπως ειμαι φωτο με xcam, να κανω ενα γενικο reset να καθαρισει και να τραβηξω με την μαμα της cloudy. (η οποια δεν ξερω τι ειναι..! Ειναι η μαμα καμερα του g3??)

Φίλε μου η cloudy g3 είναι η κάμερα του g3 η ρομ του cloudy έχει προεγκατεστημενα τα binary της xcam και το ξαναλέω ότι είναι η καλύτερη κάμερα για το g2 και κατά πολύ ανώτερη απο του s4,note 3 που είχα πριν για ενα και μόνο λογο είναι απλή δεν χρειάζεται ρυθμίσεις βγάζεις το τηλέφωνο και πυροβολεί κατευθείαν,τι να πω στο δίχρονο παιδί μου περίμενε να ρυθμισω για να σε βγάλω φωτογραφία;)

Link to comment
Share on other sites

@airmiller xcam 5.1.2 advanced.

@tupac σε ρωταω επειδη παιδευομαι να καταληξω σε μια καμερα. Εχω λιωσει στις συγκρισεις μεταξυ xcam 5.1.2. και της μαμα cloudy αλλα μου δινει τα ιδια αποτελεσματα ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ τις βραδυνες οπου δειχνει υπεροχη η xcam + night mode.

Σε γενικες γραμμες η xcam ειναι πολυ καλη χωρις να χρειαζεται να αλλαζεις συνεχεια απο auto σε ai auto οπως στην xcam + οτι τραβαει και 99 burst shot εναντι της xcam που τραβαει μεχρι 20. Αν ομως ισχυει αυτο που λες ανατρεπει τα παντα οποτε θα πρεπει να τραβηξω τωρα οπως ειμαι φωτο με xcam, να κανω ενα γενικο reset να καθαρισει και να τραβηξω με την μαμα της cloudy. (η οποια δεν ξερω τι ειναι..! Ειναι η μαμα καμερα του g3??)

Παλια ο xdabbed εδινε ενα ζιππακι που κρατουσε backup τα stock αρχεια σε περιπτωση που δε σου αρεσε η καμερα του και θες να γυρισεις πισω χωρις να χρηαστει να περασεις τη rom απο την αρχη αλλα δεν το βρησκω. Μπορει να το εβγαλε. Βρηκα ομως αυτο αν θες να δοκιμασεις και να μην κανεις ολη την ταλαιπορια στησιματος απο την αρχη. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2766561

Δεν το εχω δοκιμασει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η cloudy g3 είναι η κάμερα του g3 η ρομ του cloudy έχει προεγκατεστημενα τα binary της xcam και το ξαναλέω ότι είναι η καλύτερη κάμερα για το g2 και κατά πολύ ανώτερη απο του s4,note 3 που είχα πριν για ενα και μόνο λογο είναι απλή δεν χρειάζεται ρυθμίσεις βγάζεις το τηλέφωνο και πυροβολεί κατευθείαν,τι να πω στο δίχρονο παιδί μου περίμενε να ρυθμισω για να σε βγάλω φωτογραφία;)

 

Το οτι βγαζει αμεσα την φωτο δεν την καθιστα καλυτερη καμερα απο note3 και s4 αλλα....ναι ειναι. :p

Ειδικα σε χαμηλο φωτισμο ειναι αρκετα καλυτερη ακομα και απο lumia που δοκιμασα. (στο Auto φυσικα).

Οποτε ναι ειχες δικιο οπως και πολλοι φιλοι εδω μεσα που ελεγαν το ιδιο πραγμα.

Tupac σε ευχαριστω το δοκιμαζω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...