Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω δωσει ναι.

Το Su το εχω κατεβασει αλλα μου βγαζει να κανω update τα binaries για το custom recovery(???).

8dcf660848.png

8dd393347c.png

Παταω κανονικη αλλα μετα μου λεει η εγκατασταση απετυχε.

 

Επισης το kingroot δεν με αφηνει να το κανω απεγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξανάκανε ροοτ..κάτι δεν έχει πάει καλά..
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει app στο playstore που λεγεται root checker. Ελεγξε πρωτα με αυτο εαν εχεις κανει σωστα root. Οσον αφορα το supersu εχει τυχει να κανω root, να δινει σωστα αδειες αλλα να μην μπορει να εγκατασταθει το supesu παραμονο εαν μπει σε twrp. Οποτε δεν σημαινει απαραιτητα οτι δεν εχει ρουταριστει.

 

Ακομη, κοιταξες οπως σου ειπα στο app του kingroot αν εχει παρει σχετικη αδεια το xposed? (ανεβασε screenshot να το σιγουρεψουμε)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ξανάκανε ροοτ..κάτι δεν έχει πάει καλά..

Να ξανακανω με τον ιδιο τροπο ή εχεις να προτινεις καποιον αλλον ??

 

Υπαρχει app στο playstore που λεγεται root checker. Ελεγξε πρωτα με αυτο εαν εχεις κανει σωστα root. Οσον αφορα το supersu εχει τυχει να κανω root, να δινει σωστα αδειες αλλα να μην μπορει να εγκατασταθει το supesu παραμονο εαν μπει σε twrp. Οποτε δεν σημαινει απαραιτητα οτι δεν εχει ρουταριστει.

 

Ακομη, κοιταξες οπως σου ειπα στο app του kingroot αν εχει παρει σχετικη αδεια το xposed? (ανεβασε screenshot να το σιγουρεψουμε)

 

Ειχα τσεκαρει με δυο διαφορετικα κ με εβγαζε root.

 

Εχει παρει ναι

8f742f394b.png

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση του xposed υποστηρίζει 4.4;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την τελευταία φορά το είχα κάνει ρουτ με το newkingroot από το xda και είχε δουλέψει σε lollipop.
Link to comment
Share on other sites

Εχω δωσει ναι.

Το Su το εχω κατεβασει αλλα μου βγαζει να κανω update τα binaries για το custom recovery(???).

8dcf660848.png

8dd393347c.png

Παταω κανονικη αλλα μετα μου λεει η εγκατασταση απετυχε.

 

Επισης το kingroot δεν με αφηνει να το κανω απεγκατασταση.

 

Αν έχεις custom recovery TWRP, θα πατήσεις τη δεύτερη επιλογή.

Το kingroot δοκίμασε μετά απεγκατάσταση με το titanium backup.

Link to comment
Share on other sites

Το kingroot το εβγαλα τελικα (τωρα με βγαζει unroot) και πηγα να ξαναρουταρω το κινητο μεσω pc αυτη τη φορα αλλα και εκει κολησε στο φλασαρισμα.

Συγκεκριμενα μου εβγαλε:

"error tmp/update.zip status 7" και εκανε abort το install.

 

Twrp δεν ειχα ουτε αλλο custom recovery

Link to comment
Share on other sites

Το kingroot το εβγαλα τελικα (τωρα με βγαζει unroot) και πηγα να ξαναρουταρω το κινητο μεσω pc αυτη τη φορα αλλα και εκει κολησε στο φλασαρισμα.

Συγκεκριμενα μου εβγαλε:

"error tmp/update.zip status 7" και εκανε abort το install.

 

Twrp δεν ειχα ουτε αλλο custom recovery

 

Αφου εισαι kitkat ακολουθησε τα βηματα του μηνυματος μεχρι και για twrp http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5666391#post5666391

 

Αν καταφερεις να βαλεις το twrp μετα μπορεις να κανεις οτι θελεις. (πχ στη περιπτωση που δεν μπορεις να βαλεις το supersu αλλα εχεις καταφερειε να ρουτερεις τοτε το βαζεις μεσω recovery)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος θα το δοκιμασω μετα απο factory reset κ ο θεος βοηθος.

Ευχαριστω παντος ολους που ασχοληθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος θα το δοκιμασω μετα απο factory reset κ ο θεος βοηθος.

Ευχαριστω παντος ολους που ασχοληθηκαν.

 

Για δοκιμασε χωρις factory reset πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει οτι "η συσκευη σας δεν υποστηριζεται"

 

Εγω προσωπικα θυμαμαι το χα κανει με ενα "δευτερο" προγραμμα το ρουταρισμα (σαν το kingroot... δεν θυμαμαι αν ηταν αυτο) και μετα περασα απλα το twrp. Επειδη ειχα το twrp μετα μπορουσα να περασω ευκολα το supersu και να το αντικαταστησει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα το factory reset και με ξαναεβγαλε οτι ειμαι ροοτ (με το kingroot να εινε παλι εγκατεστημενο σαν app συστηματος) κατεβασα κ εγκατεστησα το autorec και εχω πια το Twrp.

 

Απο δω κ περα τι κανω ρε παιδια ??

Κανω install παλι το SuperSu (αυτη τη φορα θα κανει update τα binaries ??) και μετα το xposed ??

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα το factory reset και με ξαναεβγαλε οτι ειμαι ροοτ (με το kingroot να εινε παλι εγκατεστημενο σαν app συστηματος) κατεβασα κ εγκατεστησα το autorec και εχω πια το Twrp.

 

Απο δω κ περα τι κανω ρε παιδια ??

Κανω install παλι το SuperSu (αυτη τη φορα θα κανει update τα binaries ??) και μετα το xposed ??

 

Ναι. Κανεις update μεσω twrp αυτη τη φορα και λογικα θα προχωρησει (ενδεχομενως να το ολοκληρωσει μετα απο επανεκκινηση). Καπως ετσι θυμαμαι το χα κανει.

 

Αφου εβαλες twrp μην αγχωνεσαι κανεις οτι θες. Καλου κακου τραβα και ενα back up μεσω του twrp

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ολα κομπλε,

Το twrp δουλευει μια χαρα και φλασαρε το update του su---->το su δουλεψε και αυτο και απεγκατεστησε το kingroot.

Το xposed εγκατασταθηκε και εκανε το update. Ολα πηγαν μια χαρα στο τελος.

 

ΥΓ: Μετα το factory reset εφτιαξαν ολα.

ΥΓ2: Σας ευχαριστω κ παλι για την βοηθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα βγηκε καινουργια snapshot (δηλαδη stable) της CM13. Επειδη τρεχω την nightly που βγηκε πριν λιγες μερες μπορω να πω οτι εχει γινει εκπληκτικη δουλεια στο θεμα ταχυτητας. Νιωθω λες και πηρα καινουργια συσκευη. Να σημειωθει οτι ειχα δοκιμασει πριν μερικες βδομαδες και την προηγουμενη snapshot που δεν φτανει σε αποδοση την nightly που τρεχω τωρα.

 

Οποτε επειδη φανταζομαι θα ειναι ιδια η καινουργια snapshot με τη nightly που τρεχω, οποιον τον τρωει το χερι του ας την δοκιμασει ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζουν το substratum, έτσι δεν την βάζω

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα βγηκε καινουργια snapshot (δηλαδη stable) της CM13. Επειδη τρεχω την nightly που βγηκε πριν λιγες μερες μπορω να πω οτι εχει γινει εκπληκτικη δουλεια στο θεμα ταχυτητας. Νιωθω λες και πηρα καινουργια συσκευη. Να σημειωθει οτι ειχα δοκιμασει πριν μερικες βδομαδες και την προηγουμενη snapshot που δεν φτανει σε αποδοση την nightly που τρεχω τωρα.

 

Οποτε επειδη φανταζομαι θα ειναι ιδια η καινουργια snapshot με τη nightly που τρεχω, οποιον τον τρωει το χερι του ας την δοκιμασει ;)

 

καλησπέρα και ευχαριστούμε για την ενημέρωση ,το θέμα είναι τι κάνουμε με την κάμερα ,υπάρχει καμιά καλή λύση ή ξεχνάμε την ποιότητα της Xcam ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και ευχαριστούμε για την ενημέρωση ,το θέμα είναι τι κάνουμε με την κάμερα ,υπάρχει καμιά καλή λύση ή ξεχνάμε την ποιότητα της Xcam ?

Εάν σε βάλουν δύο φωτογραφίες, μια με Xcam και μια με snapdragon camera , δεν θα καταλάβεις διαφορά

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εάν σε βάλουν δύο φωτογραφίες, μια με Xcam και μια με snapdragon camera , δεν θα καταλάβεις διαφορά

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνω. Αν ενεργοποιησεις το night mode εχεις παρομοιο (αν οχι ιδιο) noise reduction ενω επιπλεον εχει αρκετη ποικιλια σε modes αν θες. Ακομα και τις προτιμησεις σου σε saturation, contrast και sharpness μπορεις να τις πειραξεις απο το app. Αυτα που χανεις σε σχεση με xcam ειναι το 4K βιντεο, 60fps και slow motion που προσωπικα ποτε δεν χρησιμοποιουσα (εχει απλα τα τυπικα 720p και 1080p)

 

Να σημειωθει οτι δουλευουν αψεγαδιαστα και τα scripts για long exposure. ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...