Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραια παιδια ωραια τα λετε.....τελος το G2 για εμενα αλλα και η δουλεια μου για εσας....πιστευω να σας ευχαριστησα εστω και λιγο με τις ρομ που μονταρα οπως ευχαριστηθηκα και εγω...βεβαια αδοξο τελος..

 

Καλησπερα παιδια....

Μετα απο δοκιμη beta xceed μας καηκε η οθονη εμενα και του Πανου και ειμαστε για service εχω φαει τετοια ξενερα που σκεφτομαι να το δωσω πραγματικα....εχω μευρα με τον Cezar πραγματικα τραγικο εκ μερους του...θα επρεπε να ειναι πιο προσεκτικος

 

Να ανεβάσεις αλλα αν ανεβάσεις και πάθει κάποιος κάτι τι σημαίνει θα του πληρώσεις την συσκευή;

Ανέβασε ότι θέλεις. Οποίος δοκιμάζει παίρνει και το ρίσκο

 

Παιδια καλημερα σε ολους!!! Τι εγινε ρε παιδια ??? (που ελεγε και ο παπαδοπουλος) Εγω τελικα μετα απο 2 χρονια + με παρα

πολλα φασαρισματα (ο φιλος μου thanos 1989 ξερει) πηρα την δυσκολη μεγαλη αποφαση και πηγα στο νεο galaxy s7 !!! ;)

 

Το g2 (ειχαμε 3 στην οικογενεια) το οποιο ειχα βαλει την τελευταιο f&f 1.3 το εχει η γυναικα μου τωρα και πουλησαμε το g2

που ειχε και ηταν σε μαμα μορφη.. Και τι διαβαζω ρε παιδια.. Κριμα για τα 2 κινητα των παιδιων μακαρθι να τα φτιαξουν..!!!

Και επι την ευκαιρια της ολης αναμπουμπουλας εχω να πω καποια πραγματα. Αρχικα μπραβο στον kostis8 για την τοσο καλη

δουλεια που εχει κανει με της ρομς του που ξαναζωντανεψαν και εδωσαν νεο αερα στο g2 μας..!!! Εχει γινει πολυ καλη δουλεια

και επισης μπραβο στα αλλα 2-3 μελη flandra, κωστας κλπ (δεν θυμαμαι τα ψευδωνυμα) που αυτοι ηταν στην ουσια οι πρωτοι

δοκιμαστες πριν τα βαζαμε και εμεις. Ενταξει δεν ειναι ευκολο αυτο. Οποιος ειναι εδω μεσα (στης τροποποιησεις) πρεπει να ξερει

ανα πασα στιγμη οτι μπορει να μην εχει κινητο χωρις να φταει ο καθε dev που βγαζει το καθε τι.. Δεν λεω οτι οι dev δεν εχουν

μεριδιο ευθυνης εχουν και μεγαλο γιατι πρεπει να σεβονται τον κοπο μας και τα λεφτα που κανει το καθε κινητο που σκαλιζουμε.

Αλλα κι ετσι δεν μας αναγκαζει κανεις να το κανουμε αυτο..!!

Ειδικα τα παιδια εδω τα δικα μας το εκαναν με θυσια χρονου και κοπου με σταδιακα βηματα χωρις να ειναι κανενας τους <<μεγαλοdeveloper>>

του xda που ζηταει και donation..!!! :wacko: Κριμα για οτι συνεβει και ελπιζω αυτο να μην ηταν τελειωτικη αποφαση του team greek γιατι ειδη

το g2 εχει φαει τα χρονακια του και ολο και λιγοτεροι dev ανα τον κοσμο ασχολουνται με αυτο σιγα σιγα. Αν σταματησουμε και εμεις

οι εδω να ασχολουμαστε με αυτο και αρκουμαστε μονο τι ρομ θα βγαλουν στο νετ οι αλλοι η στο xda τοτε μιλαμε για ημερομηνια ληξης.. :(

Κριμα αλλα αυτη ειναι η πραγματικοτητα σιγα σιγα για την αγαπημενη μας συσκευη!!! Εγω θα εξακολουθω να διαβαζω το εν λογο

νημα ασχετα αν δεν δουλευω αμεσα αυτην την συσκευη γιατι θελω να δω μεχρι σε ποιο επιπεδο εχει να φθασει ακομη .... :worry:

 

Μιλαμε για μια συσκευη ας μου επιτρεψετε τον ορο συσκευη θρυλος - σταθμος για την εποχη του και μας εδειξε τι θα πει συσκευη ναυαρχιδα !! ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά από 2 χρόνια ήρθε η ώρα να αποχωριστω το λατρεμένο LG g2 (κινητάρα με την δική του ιστορία) για χάρη του Samsung Galaxy s7 edge... Καλή συνέχεια παίδες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Η συγκεκριμενη συσκευη ειναι απο τις καλυτερες που εχουν βγει με κοινοτητα σαν και εσας που την υποστηριζει θερμα. Δεν νομιζω οτι υπαρχει συσκευη αυτη τη στιγμη που να ειναι 2 σκαλες πανω οπως ηταν το LG G2 πριν 2,5 χρονια που την πηρα εγω. Ειμαι πολυ κοντα στο να παρω το Note5 αλλα οπως σας ειπα δεν νιωθω οτι θα εχω αισθητη διαφορα ωστε να δωσω 550 ευρω και να παω εκει. Ειμαι με cloudy g3 και xceed 14a και το κινητο παει πολυ πολυ καλα. Αυτα απο μενα, και σαν πρωην προγραμματιστης και νυν manager θεωρω οτι πρεπει να στηριζεται τα ατομα που ασχολουνται και προσπαθουνε να πανε τις συσκευες στα limits τους για αυτο και υπαρχει και η λεξη donation. Μην ξεχνατε οτι οι ιδιες οι εταιριες καλοπληρωνουν αυτα τα ατομα για να κανουν αυτο ποσο μαλλον τα παιδια που το κανουν σαν χομπυ τους. Εγω παραμενω στην κοινοτητα ακομα ενεργος. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω γυρισα σε ff 1.3 χωρις να αλλαξω κερνελ και θα αραξω εδω...

Ειμαι κομπλε δε μου λειπει τιποτα!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εγω γυρισα σε ff 1.3 χωρις να αλλαξω κερνελ και θα αραξω εδω...

Ειμαι κομπλε δε μου λειπει τιποτα!

 

Τι έχει η f.f 13 φιλέ μου.?? 5.01?? Είναι σαν του cloudy 3.3?? Γρήγορη και σταθερή??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τι έχει η f.f 13 φιλέ μου.?? 5.01?? Είναι σαν του cloudy 3.3?? Γρήγορη και σταθερή??

Ειναι πολυ ελαφρια,κατι που την κανει και πολυ γρηγορη.Εχω μια λατρεια στις λιτες ρομς..Και σταθερη ειναι φυσικα.

Stock based 5.0.2 με look απο G3.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα για ενημέρωση του φόρουμ

http://lgviet.com/forum/threads/ndm-5-2-inspired-ux-lollipop-for-g2-all-variants-%E2%80%93-not-isai.47901/

την δοκιμάζω και φαίνεται καλή ,είναι με UX 5.0 απ' οτι βλέπω με στοιχεία του G5 ,νομίζω πάντα οι ρομ του matrix_neo

είναι ενδιαφέρουσες

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα για ενημέρωση του φόρουμ

http://lgviet.com/forum/threads/ndm-5-2-inspired-ux-lollipop-for-g2-all-variants-%E2%80%93-not-isai.47901/

την δοκιμάζω και φαίνεται καλή ,είναι με UX 5.0 απ' οτι βλέπω με στοιχεία του G5 ,νομίζω πάντα οι ρομ του matrix_neo

είναι ενδιαφέρουσες

 

Καλημέρα Ανέστη. Ευχαριστούμε !!!!!!!!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα για ενημέρωση του φόρουμ

http://lgviet.com/forum/threads/ndm-5-2-inspired-ux-lollipop-for-g2-all-variants-%E2%80%93-not-isai.47901/

την δοκιμάζω και φαίνεται καλή ,είναι με UX 5.0 απ' οτι βλέπω με στοιχεία του G5 ,νομίζω πάντα οι ρομ του matrix_neo

είναι ενδιαφέρουσες

Ενημέρωσε μας για τυχόν bugs... Καλημέρες!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα για ενημέρωση του φόρουμ

http://lgviet.com/forum/threads/ndm-5-2-inspired-ux-lollipop-for-g2-all-variants-%E2%80%93-not-isai.47901/

την δοκιμάζω και φαίνεται καλή ,είναι με UX 5.0 απ' οτι βλέπω με στοιχεία του G5 ,νομίζω πάντα οι ρομ του matrix_neo

είναι ενδιαφέρουσες

Ωραίος ρε φίλε!! Δηλώνω φαν του UI του G5, την κατεβάζω..μάλλον το μεσημέρι δεν θα δω ταινία !!

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε μας για τυχόν bugs... Καλημέρες!

Για να πω την αλήθεια δεν τις ψάχνω και πολύ ,με ενδιαφέρουν τα βασικά δηλ. μπαταρία ,ρευστότητα ,ταχύτητα και ωραίο περιβάλλον.Φαίνεται καλή ,ξέρεις είναι και υποκειμενικό, κάτι που εσένα σε ενοχλεί,εμένα μπορεί να μην με νοιάζει (π.χ αν λείπει κάτι). Αλλάζεις και Κέρνελ και βλέπεις ....

ααα να μην ξεχάσω , αν έχει πρόβλημα το ράδιο και δεν ακούγεται ,φλασάρουμε ενα zip που μου είχε δώσει ο φίλος pdimi70

https://drive.google.com/file/d/0B90RfjoH13UEazFQcHUtOU4yOHM/view?pref=2&pli=1

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια δεν τις ψάχνω και πολύ ,με ενδιαφέρουν τα βασικά δηλ. μπαταρία ,ρευστότητα ,ταχύτητα και ωραίο περιβάλλον.Φαίνεται καλή ,ξέρεις είναι και υποκειμενικό, κάτι που εσένα σε ενοχλεί,εμένα μπορεί να μην με νοιάζει (π.χ αν λείπει κάτι). Αλλάζεις και Κέρνελ και βλέπεις ....

ααα να μην ξεχάσω , αν έχει πρόβλημα το ράδιο και δεν ακούγεται ,φλασάρουμε ενα zip που μου είχε δώσει ο φίλος pdimi70

https://drive.google.com/file/d/0B90RfjoH13UEazFQcHUtOU4yOHM/view?pref=2&pli=1

το smart notice λείπει ( εγώ δεν το χρειάζομαι και δεν τόχω να σας το δώσω ,αλλά νομίζω το βρίσκεις εύκολα ) ψάξτε και λίγο προς το τέλος του λινκ βλέπω ανεβάζουν διάφορα που ίσως λείπουν .Κοίτα να δεις που θα μάθουμε και Βιετναμέζικα

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε εντυπωσεις οσοι την βαλετε...Για καμερα τι εχει βαλει;

 

Παντως στο xda εχει και θεματακι για UX 5 ,αλλα θελει τα στοκ dpi 480.

 

Επισης αυτο το εχετε δει; https://youtu.be/EPKA_x5HWNQ

Link της ρομ εδω http://www.androidiani.com/forum/modding-lg-g2/503463-rom-lp-5-0-2-zen-rom-v5-2-lg-g2.html

Μου εκανε εντυπωση που εκδοση Αντροιντ λεει 6.0.1

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε εντυπωσεις οσοι την βαλετε...Για καμερα τι εχει βαλει;

 

Παντως στο xda εχει και θεματακι για UX 5 ,αλλα θελει τα στοκ dpi 480.

 

Επισης αυτο το εχετε δει; https://youtu.be/EPKA_x5HWNQ

Link της ρομ εδω http://www.androidiani.com/forum/modding-lg-g2/503463-rom-lp-5-0-2-zen-rom-v5-2-lg-g2.html

Μου εκανε εντυπωση που εκδοση Αντροιντ λεει 6.0.1

Πανο, την V30h φοραει οποτε ειναι 5.0.2 ;)

Link to comment
Share on other sites

το smart notice λείπει ( εγώ δεν το χρειάζομαι και δεν τόχω να σας το δώσω ,αλλά νομίζω το βρίσκεις εύκολα ) ψάξτε και λίγο προς το τέλος του λινκ βλέπω ανεβάζουν διάφορα που ίσως λείπουν .Κοίτα να δεις που θα μάθουμε και Βιετναμέζικα

Ελληνικά έχει γιατί στο σαιτ λέει μόνο αγγλικά και βιετναμεζικα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρέα. Παρατηρώ εδω και μερες περίεργη συμπεριφορά στη μπαταρία του τηλεφώνου. Αργεί πολύ να φορτίσει, καταναλώνεται γρήγορα η ενεργεια της, με καθαρισμο του counter μεσω dorinmanx 9.5 απο 40 επεσε στο 8% και αλλα τετοια. Ηρθε η ωρα για αλλαγή; Νομιζω βρισκομαι εκτος εγγύησης. Το τηλεφωνο ειναι αγορασμένο Δεκέμβριο 2013. Ρομ φοραω του kostis ff stock
Xiaomi Mi 5 | White | Prime 3-64
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά έχει γιατί στο σαιτ λέει μόνο αγγλικά και βιετναμεζικα;

καλησπέρα ,εννοούσα για να διαβάζουμε τι γράφουν οι Βιετ. όχι για το smartnotice ,αυτό έχει κανονικά Ελληνικά ,το είχα παλιότερα δυστυχώς το διέγραψα και δεν το έχω να σας το δώσω ,και δεν θυμάμαι και που το είχα βρεί ,νομίζω στους xda

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα στη παρέα. Παρατηρώ εδω και μερες περίεργη συμπεριφορά στη μπαταρία του τηλεφώνου. Αργεί πολύ να φορτίσει, καταναλώνεται γρήγορα η ενεργεια της, με καθαρισμο του counter μεσω dorinmanx 9.5 απο 40 επεσε στο 8% και αλλα τετοια. Ηρθε η ωρα για αλλαγή; Νομιζω βρισκομαι εκτος εγγύησης. Το τηλεφωνο ειναι αγορασμένο Δεκέμβριο 2013. Ρομ φοραω του kostis ff stock

δεν έχω τις γνώσεις για να σου πω ,το μόνο που έχω κάνει στην μπαταρία είναι που και που να καθαρίζω τα battery stats ( αν το λέω σωστά) μέσω recovery

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά εννοούσα αν έχει η ρομ.. και μου απαντησες thanks!

Το λάθος δικό μου γιατί στο σαιτ τους κάτω κάτω λέει features...language:VN-ENGLISH αλλά είναι για την NDM 2.5 ενώ πιο πάνω λέει Full Language για την NDM 5.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εδώ και λίγες ωρες είμαι με ndm. Ρολαρει πολύ γρήγορα με στοκ κερνελ, την βρίσκω πολύ όμορφη, μονο 2-3 αισθητικές λεπτομέριες που δεν μου αρέσουν πολύ (αλλά είναι πολύ νωρίς, ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει το g5). Προσωπικά θα την κρατησω αν δεν βρω κάτι να με χαλάσει και βλέπουμε. Για μένα δοκιμάστε την αν σας τρώει το χέρι σας
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ αλλά με dori. Μια χαρά μέχρι τώρα.

 

Edit.... Για την ndm. Μάλλον μπαίνει το AdAway μαζί με τη ρομ. Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να το βρω να το ανοίξω. Έκανα επεγκατασταση και εγκατάσταση ξανά με titanium αλλά δεν υπάρχει κάπου.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ αλλά με dori. Μια χαρά μέχρι τώρα.

 

Edit.... Για την ndm. Μάλλον μπαίνει το AdAway μαζί με τη ρομ. Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να το βρω να το ανοίξω. Έκανα επεγκατασταση και εγκατάσταση ξανά με titanium αλλά δεν υπάρχει κάπου.

Στα custom settings πηγαινε σην τελευταια επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιος γνωρίζει απο miui roms για να μου πει που τις βρισκω και πως τις περναω;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...