Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια οποιος ειναι με F&F v1.0 τι προβληματα υπαρχουν να τα λυσω αν μπορω γιατι θα ειναι μαλλον τελευταια εκδοση....δεν νομιζω να υπαρχει κατι αλλο να προσθεσω....ειναι γρηγορη και με καλη μπαταρια...

 

To μονο κουλο μου ειχε κανει στην αρχη οταν εβαλα τα apps μου με την σειρα που ηθελα εγω και τους φακελους κλπ μου εδειχνε αλλοκοτα την μια εφαρμογη η 2-3 μαζι ποιο πανω η και κατω απο της αλλες και ας ηταν στην ιδια σειρα δεν ξερω πως αλλιως να το περιγραψω εχω και screen shot αλλα μετα απο κανα 2 restart λογο xposed (v80.sdk) εφτιαξε δεν ξερω γιατι μου το εκανε αυτο...!! Θες screenshot η καταλαβες??Γιατι να το εκανε αυτο ??? :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κωστα μπορεις να με πεις ποιες αλλες εφαρμογες μπορω να αφαιρεσω στην F&F v1.0 ωστε να ελαφρυνει και αλλο;

Κοιτα.....οποια θελεις....θα σου πω 2 στα γρηγορα.....τηλεκοντρολ και quickmemo....οτι θεμεις κανεις απεγκατασταση αρκει να μην ειναι κατι του συστηματος..

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To μονο κουλο μου ειχε κανει στην αρχη οταν εβαλα τα apps μου με την σειρα που ηθελα εγω και τους φακελους κλπ μου εδειχνε αλλοκοτα την μια εφαρμογη η 2-3 μαζι ποιο πανω η και κατω απο της αλλες και ας ηταν στην ιδια σειρα δεν ξερω πως αλλιως να το περιγραψω εχω και screen shot αλλα μετα απο κανα 2 restart λογο xposed (v80.sdk) εφτιαξε δεν ξερω γιατι μου το εκανε αυτο...!! Θες screenshot η καταλαβες??Γιατι να το εκανε αυτο ??? :wacko:

Κουλο οντως.. ..αφου εφτιανε ολα καλα δεν εχω τετοιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα.....οποια θελεις....θα σου πω 2 στα γρηγορα.....τηλεκοντρολ και quickmemo....οτι θεμεις κανεις απεγκατασταση αρκει να μην ειναι κατι του συστηματος..

 

 

Οκ Κώστα!! ;)

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια οποιος ειναι με F&F v1.0 τι προβληματα υπαρχουν να τα λυσω αν μπορω γιατι θα ειναι μαλλον τελευταια εκδοση....δεν νομιζω να υπαρχει κατι αλλο να προσθεσω....ειναι γρηγορη και με καλη μπαταρια...

 

Προσπάθησε φίλε μου να αφαιρέσεις τον κενό μαύρο χώρο πάνω από τις ειδοποιήσεις και κάτω από την ένταση της φωτεινότητας όταν απενεργοποιείς την μπάρα του ήχου στην κουρτίνα.

Link to comment
Share on other sites

Ποια πιστευετε πως είναι καλύτερη ρομ ή fd ή google edition 1,3? Σε θέμα μπαταρίας και ταχύτητας θέλω να μάθω και χωρίς bugs, με τον δικό τους kernel γιατί όποιον xceed και να δοκιμασα είχα reboot με cloudy 3.3
Link to comment
Share on other sites

στη f&f και στην storm οσοι εχουν quick cover case δεν τους λειτουργει το ρολοι και αλλα παραμονο το call logs

 

λοιπον σας βρηκα(xda) 2 modακια που λειτουργουν και τα εχω δοκιμασει

 

το ρολοι

για την μουσικη

 

η τα φλασαρετε η copy paste στο priv-app με permision 644 (με copy paste το εκανα εγω για βαριουμουν αλλα χρειαζεται reboot-ετσι για να βασαμιζομαι χαχαχ)

 

 

Ποια πιστευετε πως είναι καλύτερη ρομ ή fd ή google edition 1,3? Σε θέμα μπαταρίας και ταχύτητας θέλω να μάθω και χωρίς bugs, με τον δικό τους kernel γιατί όποιον xceed και να δοκιμασα είχα reboot με cloudy 3.3

εχεις xposed?

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε φίλε μου να αφαιρέσεις τον κενό μαύρο χώρο πάνω από τις ειδοποιήσεις και κάτω από την ένταση της φωτεινότητας όταν απενεργοποιείς την μπάρα του ήχου στην κουρτίνα.

Αυτο φιλε μου δεν γινεται να αφαιρεθει...

Ρωτα τον @Pdimi70 θα σου τα πει καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

στη f&f και στην storm οσοι εχουν quick cover case δεν τους λειτουργει το ρολοι και αλλα παραμονο το call logs

 

λοιπον σας βρηκα(xda) 2 modακια που λειτουργουν και τα εχω δοκιμασει

 

το ρολοι

για την μουσικη

 

η τα φλασαρετε η copy paste στο priv-app με permision 644 (με copy paste το εκανα εγω για βαριουμουν αλλα χρειαζεται reboot-ετσι για να βασαμιζομαι χαχαχ)

 

 

 

εχεις xposed?

 

Όχι Κώστα δεν έχω xposed. Ή ff έχει από μόνη της;

Link to comment
Share on other sites

Όχι Κώστα δεν έχω xposed. Ή ff έχει από μόνη της;

Οχι δεν εχει......εγω παντως με τον 17 beta δεν εχω reboots πιστευω να μην υπαρξει καποιο και να κανει release o cezar.....οποτε λιγη υπομονη

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει......εγω παντως με τον 17 beta δεν εχω reboots πιστευω να μην υπαρξει καποιο και να κανει release o cezar.....οποτε λιγη υπομονη

 

Οκ θα περιμένω αν είναι για να βάλω όλο το πακέτο μαζί Ρομ και κερνελ

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει......εγω παντως με τον 17 beta δεν εχω reboots πιστευω να μην υπαρξει καποιο και να κανει release o cezar.....οποτε λιγη υπομονη

 

Kosti εχεται κανει παρα πολυ καλη δουλεια, οτι καλυτερο εχω βαλει στο κινητο μου. Ευχαριστω πολυ να ειστε καλα ολοι.!!

Link to comment
Share on other sites

Kosti εχεται κανει παρα πολυ καλη δουλεια, οτι καλυτερο εχω βαλει στο κινητο μου. Ευχαριστω πολυ να ειστε καλα ολοι.!!

Ευχαριστουμε πολυ.....κανουμε οτι μπορουμε και συνεχιζουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε πολυ.....κανουμε οτι μπορουμε και συνεχιζουμε...

 

Kosti αυτο θελουμε και εμεις... μαζι με εσας παιρνουμε και εμεις μια γευση των δημιουργιων σας μου μας χαροποιει αφανταστα.. Συνεχιστε...:)

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε φίλε μου να αφαιρέσεις τον κενό μαύρο χώρο πάνω από τις ειδοποιήσεις και κάτω από την ένταση της φωτεινότητας όταν απενεργοποιείς την μπάρα του ήχου στην κουρτίνα.

 

H βαση σε καθε apk ειναι τα xmls αρχεια, αυτα με τη σειρα τους εχουν τη δικη τους διαβαθμιση που μπορει να ειναι αλφαριθμητικου τυπου και δυαδικου τυπου (binary), δυστυχως για εμας το κενο αυτο ελεγχεται απο ενα binary xml που χρειαζεται γνωσεις C++ για να το τροποποιησεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στη f&f και στην storm οσοι εχουν quick cover case δεν τους λειτουργει το ρολοι και αλλα παραμονο το call logs

 

λοιπον σας βρηκα(xda) 2 modακια που λειτουργουν και τα εχω δοκιμασει

 

το ρολοι

για την μουσικη

 

η τα φλασαρετε η copy paste στο priv-app με permision 644 (με copy paste το εκανα εγω για βαριουμουν αλλα χρειαζεται reboot-ετσι για να βασαμιζομαι χαχαχ)

 

Κωστα ευχαριστουμε για τα ζιπακια,μπορουν καλλιστα να ενσωματωθουν στο μελλον στις ρομ απλως αν θυμαμαι καλα το μοντ με το ρολοι απαιτει να σβησεις την οθονη πρωτα

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν αντεξα και περασα την ff, ειναι πολυ ωραια και γρηγορη. Μπραβο στα παιδια που ασχολήθηκαν.

 

Μόνο το ρολόι δε δούλεψε σε μένα το φλασαρα από το recovery

Edited by sak11000
Link to comment
Share on other sites

Στην CM 13 γίνεται καταπληκτική δουλειά για το G2 για όποιον ενδιαφέρεται για AOSP. Έχουν εξαλειφθει σχεδόν όλα τα γνωστά bugs που υπήρχαν αρχικά.
Link to comment
Share on other sites

H βαση σε καθε apk ειναι τα xmls αρχεια, αυτα με τη σειρα τους εχουν τη δικη τους διαβαθμιση που μπορει να ειναι αλφαριθμητικου τυπου και δυαδικου τυπου (binary), δυστυχως για εμας το κενο αυτο ελεγχεται απο ενα binary xml που χρειαζεται γνωσεις C++ για να το τροποποιησεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κωστα ευχαριστουμε για τα ζιπακια,μπορουν καλλιστα να ενσωματωθουν στο μελλον στις ρομ απλως αν θυμαμαι καλα το μοντ με το ρολοι απαιτει να σβησεις την οθονη πρωτα

σε εμένα δυστυχώς δεν δουλευει κανένα από τα δυο στην fast

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Στην CM 13 γίνεται καταπληκτική δουλειά για το G2 για όποιον ενδιαφέρεται για AOSP. Έχουν εξαλειφθει σχεδόν όλα τα γνωστά bugs που υπήρχαν αρχικά.

 

σε εμένα δυστυχώς δεν δουλευει κανένα από τα δυο

 

Eαν αυτη ειναι η τελευταια αναβαθμιση που εδωσε η LG για το κινητο μας εννοειται οτι οι AOSP θα ειναι μονοδρομος αλλα απο τι στιγμη που οι Βραζιλιανοι μας δινουν την ευκαιρια για ποιοτικες και σταθερες ρομ κερδιζουμε χρονο

 

Επειδη εγω προσωπικα δεν χρησιμοποιω θηκη θα παρακαλεσω να αναφερεται και το ονομα της ρομ που δουλευει η δεν δουλευει

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στην CM 13 γίνεται καταπληκτική δουλειά για το G2 για όποιον ενδιαφέρεται για AOSP. Έχουν εξαλειφθει σχεδόν όλα τα γνωστά bugs που υπήρχαν αρχικά.

 

η γλωσσα ειναι πληρη ελληνικα,η οπως στην αρχη μισα ελληνικα μισα αγγλικα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά από wipe για αλλαγή κερνελ από xceed 14 σε 12a στην fast & furious και επανεκκίνηση του κινητού κόλλησε σε fastboot mode started. Έχω ρομ backup σε usb otg, τι κάνουμε για να μπούμε σε recovery? Ευχαριστώ.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά από wipe για αλλαγή κερνελ από xceed 14 σε 12a στην fast & furious και επανεκκίνηση του κινητού κόλλησε σε fastboot mode started. Έχω ρομ backup σε usb otg, τι κάνουμε για να μπούμε σε recovery? Ευχαριστώ.

Εβαλες σιγουρα εκδοση για d802;

Πρωτη φορα το ακουω αυτο...

Λοιπον πατα μαζι και συνεχομενα volume- kai power button.....και μολις εμφανιστει το lg logo αφηνεις το power button και ξανα πατας

Link to comment
Share on other sites

Εβαλες σιγουρα εκδοση για d802;

Πρωτη φορα το ακουω αυτο...

Λοιπον πατα μαζι και συνεχομενα volume- kai power button.....και μολις εμφανιστει το lg logo αφηνεις το power button και ξανα πατας

 

Λογικό να το ακούς πρώτη φορά αφού τώρα είδα ότι φλασαρα κερνελ του D800!!

Ο συνδυασμός με βγάζει σε factory data reset.

Τι επιλογές έχω τώρα?

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...