Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο κέρνελ του είναι εξαιρετικός

Έχεις απόλυτο δίκιο και για την ρομ του διαβάζω καλά λόγια .Δεν την έχω δοκιμάσει ,αλλά αν τώρα βγάλει Android 6.0 Marshmallow,έ

θάναι ένα κίνητρο και πιστεύω θα ακολουθήσουν κι άλλοι devs (καλό για μας)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια εσεις που δοκιμασατε τα παντα απο ρομ που αξιζει να καταληξουμε? και τελικα η στοκ κιτ κατ ειναι καλυτερη απο την στοκ λολιποπ?
Όσο θα υποστηρίζεται το τηλέφωνο από την εταιρεία όσοι είναι ''σκαλιστήρια'' δεν πρόκειται να καταλήξουν κάπου...

 

Θα βγεί 5.1? Όλοι όσοι γυροφέρνουν σε αυτό το νήμα θα τη δοκιμάσουν...

Θα βγει 6? Τα ίδια...

 

Μόνο όταν σταματήσει η υποστήριξη θα καταλήξουν κάπου αλλά και πάλι είναι προσωπικό γούστο ποια ρομ αρέσει στον καθένα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

γνωρίζετε αν μπορεί να περαστεί το camera app της LG σε AOSP ROM με "πειραγμένα" DPI;

Εννοείται, υπάρχουν διάφορες εκδοχές για όλα τα γούστα.τρέχω το 370 σε 380

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις απόλυτο δίκιο και για την ρομ του διαβάζω καλά λόγια .Δεν την έχω δοκιμάσει ,αλλά αν τώρα βγάλει Android 6.0 Marshmallow,έ

θάναι ένα κίνητρο και πιστεύω θα ακολουθήσουν κι άλλοι devs (καλό για μας)

Το διαβάζω με το χρησιμοποιώ απέχουν παρασάγγας.δουλεύω τον κέρνελ του σε Slim Saber

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Το διαβάζω με το χρησιμοποιώ απέχουν παρασάγγας.δουλεύω τον κέρνελ του σε Slim Saber

 

Η Slim νομίζω είναι κορυφή ,μάλιστα πριν λίγο χθες δηλ. βγήκε μία τεστ version https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347828618 και ο Nimrodsv συστήνει full wipe.Ο Κέρνελ είναι του zg85

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Το διαβάζω με το χρησιμοποιώ απέχουν παρασάγγας.δουλεύω τον κέρνελ του σε Slim Saber

 

Η Slim νομίζω είναι κορυφή ,μάλιστα πριν λίγο χθες δηλ. βγήκε μία τεστ version https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347828618 και ο Nimrodsv συστήνει full wipe.Ο Κέρνελ είναι του zg85

Δουλεύω custom build με floating window

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ συμφωνώ για SlimSaber, αλλά η ασυμβατότητα με xposed και η έλλειψη χρόνου για δοκιμή άλλων ROMs, με έκανε να γυρίσω σε Cloudy.

 

@vrwmiaris ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Αφού υπάρχουν apps που δουλεύουν, πάω απ'ευθυείας για AOSP! Έχεις κάποιο να προτείνεις;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ συμφωνώ για SlimSaber, αλλά η ασυμβατότητα με xposed και η έλλειψη χρόνου για δοκιμή άλλων ROMs, με έκανε να γυρίσω σε Cloudy.

 

@vrwmiaris ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Αφού υπάρχουν apps που δουλεύουν, πάω απ'ευθυείας για AOSP! Έχεις κάποιο να προτείνεις;

Υπάρχει xposed συμβατό.κοίτα εγώ σε LP Δεν το δουλεύω και δεν με έχει λείψει καθόλου.τηλεχειριστήριο , κάμερα, δουλεύω κάτι άλλο δεν με λείπει

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει xposed συμβατό.κοίτα εγώ σε LP Δεν το δουλεύω και δεν με έχει λείψει καθόλου.τηλεχειριστήριο , κάμερα, δουλεύω κάτι άλλο δεν με λείπει

Το xposed που έχει στην πρώτη σελίδα αναφέρεις; Εμένα δυστυχώς αυτό δεν μου έχει δουλέψει όσες φορές κι αν το πέρασα. Και μου φαίνεται και κάπως λογικό να μην δουλεύει, μιας και είναι διαφορετικό sdk.

Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει κανονικά Xposed με τη slimsaber αλλά δεν θυμάμαι ποιο δυστυχώς.... Με όλες τις rom που έχω βάλει έχω Xposed......

Με ένα από αυτά τα τρία

https://www.dropbox.com/s/lq58rxfuajoiebm/xposed-sdk21-arm-20150430-temasek-20150605.zip?dl=0https://www.dropbox.com/s/mxcduhhu4ij5kvy/xposed-v69-sdk21-arm.zip?dl=0

https://www.dropbox.com/s/34aqamtutx9aw3r/xposed-v71-sdk22-arm-by-romracer-20150816.zip?dl=0

Πάντα κρατάω backup και δοκιμάζω. Το πολύ να πέσει σε bootloop οπότε επαναφέρω το backup.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ,φαντάσου σε λίγο που θάρθει και το
:lol:

 

καλημερα , να δουμε αν θα γινουν οσα εχουν πει για το M,

ασχετο αλλα εβαλα εχθες την RESURRECTIONREMIX και πρωτη φορα ειδα καλη μπαταρια σε non-stock rom απο την αρχη :D

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με αυτή από χθες. Μικρό dpi για μένα αλλά την αφήνω για τώρα. Μου έλειψε το στρογγυλό ρολόι στη lockscreen.....

To Xposed δουλευει σε αυτην την ρομ? το στρογγυλο ρολοι δεν με νοιαζει :)

Link to comment
Share on other sites

To Xposed δουλευει σε αυτην την ρομ? το στρογγυλο ρολοι δεν με νοιαζει :)

 

Έχει στρογγυλό ρολόι. Μου είχε λείψει από τις άλλες ρομ .

Δουλεύει το Xposed. Νομίζω το τελευταίο από αυτά που έδωσα

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχει στρογγυλό ρολόι. Μου είχε λείψει από τις άλλες ρομ .

Δουλεύει το Xposed. Νομίζω το τελευταίο από αυτά που έδωσα

 

 

Το τελευταιο ειναι sdk 22.... σιγουρα αυτο δουλευει? γιατι σε ολες τις ρομ LP που εχω περασει μεχρι τωρα το Xposed που δουλευει ειναι αυτο για sdk 21....

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο ειναι sdk 22.... σιγουρα αυτο δουλευει? γιατι σε ολες τις ρομ LP που εχω περασει μεχρι τωρα το Xposed που δουλευει ειναι αυτο για sdk 21....

Όχι δεν είμαι σίγουρη. Αυτό λέω. Ότι κρατάω backup και δοκιμάζω και οποία κάτσει. Ενδέχεται να μην ήταν αυτή και να έβαλα αυτή που λέει temasec

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να κανω ροοτ την στοκ λολιποπ 5.0.2 με το SRKtool_1.0.8_d802_droidth αλλα μου βγαζει The program can't start because MSVCR100.dll is missing και δεν γινεται τιποτα!! κανω κατι λαθος η υπαρχει αλλος τροπος για root?
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να κανω ροοτ την στοκ λολιποπ 5.0.2 με το SRKtool_1.0.8_d802_droidth αλλα μου βγαζει The program can't start because MSVCR100.dll is missing και δεν γινεται τιποτα!! κανω κατι λαθος η υπαρχει αλλος τροπος για root?

Δες κ' αυτό....

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/tools-how-to-install-twrp-bump-d80230a-t3072186

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να κανω ροοτ την στοκ λολιποπ 5.0.2 με το SRKtool_1.0.8_d802_droidth αλλα μου βγαζει The program can't start because MSVCR100.dll is missing και δεν γινεται τιποτα!! κανω κατι λαθος η υπαρχει αλλος τροπος για root?

 

εχεις εγκατεστημενο στο pc τα Microsoft Visual C++ ? η το microsoft .NET framework?

 

edit: πολυ καλη επιλογη το one click root που σ εδωσε ο titarasaudi

Edited by mrliakoss

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να κανω ροοτ την στοκ λολιποπ 5.0.2 με το SRKtool_1.0.8_d802_droidth αλλα μου βγαζει The program can't start because MSVCR100.dll is missing και δεν γινεται τιποτα!! κανω κατι λαθος η υπαρχει αλλος τροπος για root?

κατεβασε οτι βλεπεις σε αυτη την σελιδα http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-windows_programs/trying-to-open-computer-management-the-program/5c9d301a-2191-4edb-916e-5e4958558090 δηλαδη ολα τα Visual C++ Redistributable Package

Edited by geoss
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε οτι βλεπεις σε αυτη την σελιδα http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-windows_programs/trying-to-open-computer-management-the-program/5c9d301a-2191-4edb-916e-5e4958558090 δηλαδη ολα τα Visual C++ Redistributable Package

 

ακυρο ακυρο

Edited by mrliakoss

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το τηλέφωνο μας καλά κρατεί και για ακόμα μία χρονιά ! Ξέρουμε τίποτα αν πάρουμε marshmallow ( το γραψα σωστά :lol: ? )

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

εαν εχει 64 bit συστημα χρειαζεται κ τα 32 bit να κανει εγκατασταση

 

ναι σορρυ απο κεκτημενη ταχυτητα ηταν :X:X

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...