Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαταλαμβανει τον ιδιο χωρο αλλα σε μνημη που δεν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε εμεις αλλα μονο το συστημα , ετσι γλιτωνω χωρο απο τη μνημη που μπορω να χρησιμοποιησω.:p

 

Μαλιστα καταλαβα. Δυστυχως τα 16gb ειναι ακρως οριακα για καποιον που θελει λιγο μουσικη φωτογραφιες κανα βιντεο και λοιπα.

Ευχαριστω για τις γνωσεις ισως καποτε μου χρειαστει στο μελλον

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά τα φώτα σας...

Είχα στο D802 την cloudystock 2.5 με το touch philz recovery 6. Πήγα να βάλω τη cloudyG2 3.3 αλλά στο πρώτο boot μετα το logo της LG δεν εμφανίζει τίποτα και όταν το συνδέω στα Windows μου εμφανίζει 7-8 drives που δεν μπορεί να τα διαβάσει και προτείνει να τα κάνει format.

Εβαλα το TWRP 2.8.6.3 ξαναδοκίμασα αλλά το ίδιο. Η clockworkmod CM11-12 εγκαθίσταται κανονικά

Καμία ιδέα??

 

Πηγες απο κιτκατ σε λολιπιπ ; Αν ναι τότε πρέπει να περάσεις μέσω ρικοβερι και ενα αλλο ζιπ για να φτιαξει τους δίσκους που σου βγάζει

Link to comment
Share on other sites

Πηγες απο κιτκατ σε λολιπιπ ; Αν ναι τότε πρέπει να περάσεις μέσω ρικοβερι και ενα αλλο ζιπ για να φτιαξει τους δίσκους που σου βγάζει

 

Σωστά, δεν είχα βάλει το D802_PATCH_GO_LP_V1.1_droidth.zip. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Με χαλασε το οτι μια εφαρμογη που μπορει να αποδειχθει χρησιμη, υποβαθμιζεται απο σχολια για το FB, που ειναι και ασχετα.

αν δεν το καταλαβαινεις δεν μπορω να κανω κατι.

το να μην σου αρεσει το FB ειναι δικαιωμα σου, το να ψαχνουμε αφορμες να το κραζουμε, ειδικα οταν μιλαμε για κατι τελειως διαφορετικο και να αποπροσανατολιζουμε την κουβεντα, ειναι το λιγοτερο κακο.

 

τελος το οφ τοπικ.

 

 

Το καταλαβαίνω ότι μπορεί να υποβαθμιστεί ή να αποπροσανατολιστεί μία σύζήτηση δεν είναι αυτός όμως ο σκοπός μου...:)

 

http://yoursmiles.org/tsmile/forum/t1233.gifhttp://yoursmiles.org/tsmile/forum/t1233.gifhttp://yoursmiles.org/tsmile/forum/t1233.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, δεν είχα βάλει το D802_PATCH_GO_LP_V1.1_droidth.zip. Ευχαριστώ πολύ!
Aν εισαι παθων , ξερεις τι να κανεις.
Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαίνω ότι μπορεί να υποβαθμιστεί ή να αποπροσανατολιστεί μία σύζήτηση δεν είναι αυτός όμως ο σκοπός μου...:)

 

http://yoursmiles.org/tsmile/forum/t1233.gifhttp://yoursmiles.org/tsmile/forum/t1233.gifhttp://yoursmiles.org/tsmile/forum/t1233.gif

Το ξερω οτι καταλαβαινεις, αλλωστε 10 χρονια εδω μαζι μας ξερεις τι λεμε και τι εννουμε ;)

ολα καλα.

λοιπον στο θεμα μας, περασα τελικα παλι την 2.2 αφου την 3.3 δεν την επαιρνε με τιποτα και ειχε σχεδον πεθανει ( του εκανα ηλεκτροσοκ :) )

τωρα μπορω αραγε απο πανω (εννοειτε με ολα τα wipe που χρειαζονται να βαλω την 3.3? θελει να ξαναπερασω το patch για την baseband?

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι καταλαβαινεις, αλλωστε 10 χρονια εδω μαζι μας ξερεις τι λεμε και τι εννουμε ;)

ολα καλα.

λοιπον στο θεμα μας, περασα τελικα παλι την 2.2 αφου την 3.3 δεν την επαιρνε με τιποτα και ειχε σχεδον πεθανει ( του εκανα ηλεκτροσοκ :) )

τωρα μπορω αραγε απο πανω (εννοειτε με ολα τα wipe που χρειαζονται να βαλω την 3.3? θελει να ξαναπερασω το patch για την baseband?

Θα φλασαρεις πρωτα το patch που ανεφερεται 3 post πιο πισω, μετα reboot to recovery, μετα ολα τα wipe's και μετα θα φλασαρεις την 3.3 ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα φλασαρεις πρωτα το patch που ανεφερεται 3 post πιο πισω, μετα reboot to recovery, μετα ολα τα wipe's και μετα θα φλασαρεις την 3.3 ;)

δλδ δεν θελει αυτο --> D802_PATCH_RETURN_KK_droidth αλλα αυτο __> D802_PATCH_GO_LP_V1.1_droidth.zip

καλη πατατα εκανα....

 

αν και στους XDA δεν λεει κατι τετοιο, αν εχεις λεει ΚΚ πας κατ' ευθειαν στην 3.3....

 

και επειδη βλεπω οτι φορας την Blitz 3.3 εγω μιλαω για την cloudy 3.3....

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

δλδ δεν θελει αυτο --> D802_PATCH_RETURN_KK_droidth αλλα αυτο __> D802_PATCH_GO_LP_V1.1_droidth.zip

καλη πατατα εκανα....

 

αν και στους XDA δεν λεει κατι τετοιο, αν εχεις λεει ΚΚ πας κατ' ευθειαν στην 3.3....

 

και επειδη βλεπω οτι φορας την Blitz 3.3 εγω μιλαω για την cloudy 3.3....

Nαι φιλε μου καταλαβα οτι θες να περασεις την cloudy 3.3..........

Μ' αυτο to zip ( D802_PATCH_GO_LP_V1.1_droidth.zip) γινεται με ασφαλη τροπο η μεταβαση! Σου φλασαρει οτι χρειαζεται, συμπεριλαμβανομενου και του baseband.

Με το αντιστοιχο zip, RETURN to KK, επιστρεφεις αν θες σε Kit Kat!

To εκανα εγω στο δικο μου. Απο Blitz (που ειναι αντιστοιχη της cloudy 2.2) πηγα σε cloudy lollipop και ξανα επιστροφη σε Blitz.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι φαινεται , λιγοι καθονται με Lollipop :lol: , που να ηταν και Leolipop:lol::lol::p

Μπορει το γλυφιτζουρι να ειναι πιο εμφανισιμο........... αλλα η σοκολατα εχει πιο ωραια "γευση"!! :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι φαινεται , λιγοι καθονται με Lollipop :lol: , που να ηταν και Leolipop:lol::lol::p

 

Η official lollipop τι φάση είναι εντάξει?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αρδην αφιχθείς απο διακοπες ,καλο χειμωνα σε ολους.

Το κινητο με Ντορι απο την εκδοση 5.1 και μετα (ο Γιουρι του εχει προσθεσει ενα καρο αναβαθμισεις σε σχεση με τη την ελευθερη RAM και την καταναλωση της μπαταριας),συμπεριφερεται αψογα και δεν μου λειπει καθολου το ΚΚ (θυμιζω οτι ημουν απο τους τελευταιους που φλασαρα LP rom), ειμαι με προφιλ "extra battery" στον κερνελ και τη μονη εφαρμογη που χρησιμοποιω επικουρικα ειναι η donation greenify και μαλιστα χωρις xposed. Oταν ειναι σε screen off το κινητο συμπεριφερεται σαν απενεργοποιημενο!

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παίξε κανένα παιχνίδι και μετά βγάλε

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Nαι φιλε μου καταλαβα οτι θες να περασεις την cloudy 3.3..........

Μ' αυτο to zip ( D802_PATCH_GO_LP_V1.1_droidth.zip) γινεται με ασφαλη τροπο η μεταβαση! Σου φλασαρει οτι χρειαζεται, συμπεριλαμβανομενου και του baseband.

Με το αντιστοιχο zip, RETURN to KK, επιστρεφεις αν θες σε Kit Kat!

To εκανα εγω στο δικο μου. Απο Blitz (που ειναι αντιστοιχη της cloudy 2.2) πηγα σε cloudy lollipop και ξανα επιστροφη σε Blitz.

Τελικα την περασα, οπως ειπες, ηταν τελικα πιο απλο, απλα με παιδεψε επειδη εβαλα το αλλο patch.....

πρωτη εντυπωση:

πολυ καλη αισθηση ταχυτητας αλλα και εμφανισης.

ανεβασε λιγο θερμοκρασια οταν περασα της περιπου 120 εφαρμογες μου (χωρις κανενα κολλημα ομως, ενω παραλληλα εκανα και αλλα πραγματα) αλλα τωρα δειχνει να σταθεροποιητε.

Η μπαταρια δεν ξερω, ειναι νωρις ακομα, αλλα δειχνει να μην ειναι (τουλαχιστον) χειροτερη απο οτι στην ΚΚ.

εβαλα και τον τελευταιο dory κερνελ αλλα εδω θελω βηθεια απο καποιους που τον χρησημοποιουν για να βαλω τις καλυτερες ρυθμισεις ωστε και η μπαταρια να ειναι οκ αλλα και να μην εχω φοβο να ανεβασει θερμοκρασιες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω ντορι εχω βαλει αυτα

4x yankactive στα 1.7 (δοκιμασε και αλλα καλος μ ειναι κ ο alucard αλλα δεν μπορεις ν το βαλεις σ cpu0

Affected core 1

Cpu governor sample rate 7000

Thermal control

Cpu max heat 72

Cpu hotplug alucard

One core boost

Gpu conseractive

Gpu max speed 320

Cron off

Sweep2sleep off

MMC power safe

 

Αν καποιος εχει να προτεινει και καμια αλλαγη ευπροσδεκτος..δεν εχω λαγκ και μου φαινεται αρκετα καλη η μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τα φωτα σας.....εχω στην αρχικη οθονη καποιες συντομευσεις απο ιντερνετ και καποιες εφαρμογες...πως μπορω να τ αποθηκευσω ολα αυτα ετσι ωστε αμα αλλαξω ρομ να τα επαναφερω οπως ειναι;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τα φωτα σας.....εχω στην αρχικη οθονη καποιες συντομευσεις απο ιντερνετ και καποιες εφαρμογες...πως μπορω να τ αποθηκευσω ολα αυτα ετσι ωστε αμα αλλαξω ρομ να τα επαναφερω οπως ειναι;;;

 

Εχεις αλλαγμενο launcher η τον μανισιο?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μαμαααα :o

 

Πηγαινε ρυθμισεις βρες αρχικη οθονη μεσα στης ρυθμισεις και εκει λεει για αντιγραφο ασφαλειας. Δεν το εχω κανει γιατι χρησιμοποιω nova launcher που ειναι καλυτερος αλλα πιστευω οτι γινεται αυτο που θελεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε ρυθμισεις βρες αρχικη οθονη μεσα στης ρυθμισεις και εκει λεει για αντιγραφο ασφαλειας. Δεν το εχω κανει γιατι χρησιμοποιω nova launcher που ειναι καλυτερος αλλα πιστευω οτι γινεται αυτο που θελεις

Θα το δοκιμασω...ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας υπαρχει καποιος οδηγος για να γυρισω σε εντελως stock firmware παιδια γιατι πρεπει να το στειλω στο service την δευτερα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...