Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για να δουμε τι ψαρια πιανει και αυτη

 

Πιστος στις αξιες AOSP ο βρωμιαρης!! Και ημουν μεχρι που δοκιμασa την stock lollipop που τρεχει απροβληματιστα σε επιπεδα aosp.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχουμε μαζεμενες καπου τις προτεινομενες ρυθμισεις για dorimanx και Cloudyg3 2.2 ? Αν οχι ας πεις καποιος για καλυτερη μπαταρια και λιγοτερο λαγκαρισμα. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε τι ψαρια πιανει και αυτη

φιλε δωσε και το λινκ εαν θελεις.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Στον dorimanx πως μπορουμε να ανεβάσουμε την ενταση του ακουστικου; (που ακουμε τον συνομιλητή μας) ειδα κατι στις ρυθμησεις αλλα δεν πολυ καταλαβα

 

Πας στο sound και ανεβάζεις το incall speaker gain

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα τερμα αλλά δεν ειδα διαφορά :(:(:(

περίεργο σε εμένα είναι πολύ δυνατά. Για δες γιατι καμιά φορά τη χάνει ρύθμιση

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το κινητο απο φίλο και φοράει την 4.4.2, θελω να το αναβαθμίσω. Όταν πάω στον έλεγχο για ενημερώσεις μου λέει οτι το κινητο δεν εινσι καταχωρημένο, εφαρμογες lg τις ανανεώνει κανονικά....οποτε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το κινητο απο φίλο και φοράει την 4.4.2, θελω να το αναβαθμίσω. Όταν πάω στον έλεγχο για ενημερώσεις μου λέει οτι το κινητο δεν εινσι καταχωρημένο, εφαρμογες lg τις ανανεώνει κανονικά....οποτε?

 

lg pc suite το κατεβαζεις το συνδεεις σε λογισμικο lg και ελεγχεις για ενημερωση μεσα απο το προγραμμα pc suite

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το κινητο απο φίλο και φοράει την 4.4.2, θελω να το αναβαθμίσω. Όταν πάω στον έλεγχο για ενημερώσεις μου λέει οτι το κινητο δεν εινσι καταχωρημένο, εφαρμογες lg τις ανανεώνει κανονικά....οποτε?

Δοκίμασες με υπολογιστή και το pc suite;

OΤΑ δεν ήρθε σε κανένα!

Link to comment
Share on other sites

Σε official lollipop rom μπορω να κανω wipe τα batyerystats?γιατι μου δινει με το ζορι 3 ωρες sot.

Φυσικά με root explorer γίνεται

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα τερμα αλλά δεν ειδα διαφορά :(:(:(

 

Δοκιμασε το "Headphones pa gain"

Εαν και παλι τα ιδια τοτε πας "Headphones pa gain lock" το κανεις unlocked και δοκιμαζεις παλι αποτην αρχη αυτο που σου ειπε ο @minotavros και εγω

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για πες λεπτομεριες

Ανοίγεις τον explorer (το έκανα με root browser) πηγαίνεις data μετα system κατεβαίνεις λίγο και το βρίσκεις

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

έχει καταφέρει κάποιος να κάνει το xposed να λειτουργήσει στην 5.0.2;

Εκτός όμως απ' το root, θέλεις και custom recovery!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6097923#post6097923

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα. Μετα; τι κανω;

Πάντως και διαγραφή του αρχείου να κάνεις χωρίς τον παρακάτω τρόπο δεν υπαρχει πρόβλημα απλα θεωρείτε ο σωστοτερος τρόπος ((Βάλτε την εφαρμογή rootexplorer (η παρόμοια). Αφήστε το να εξαντλήσει όλη την μπαταρία μέχρι να σβήσει. Φορτίστε το κινητό ΚΛΕΙΣΤΟ μέχρι το 100%.Όταν φορτίσει ανοίξτε το τηλέφωνο χωρίς να βγάλετε το καλώδιο φόρτισης. Μέσα από το rootexplorerπηγαίνουμε στον φάκελο data>system. Στο φάκελο systemυπάρχει το αρχείο batterystats.bin το οποίο και διαγράφουμε.

Βγαίνουμε από το rootexplorer και αφήνουμε το κινητό να καταναλώσει ΤΕΛΕΙΩΣ την μπαταρία μέχρι να σβήσει (δεν κάνουμε ενδιάμεσα reboot). Φορτίζουμε το κινητό κανονικά ανοιχτό μέχρι το 100% και προσέχουμε να μην κάνει κάποιο rebootκατά την διάρκεια της φόρτισης. ))))

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στην Cloudyg3 2.2

 

Δεν ήμουν ευχαριστημένος με την μπαταρία, η φόρτιση από το 99% στο 100% έκανε αρκετή ώρα και δεν υπάρχουν ακόμα μοντς για να δυναμώσω την ένταση στα ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στην Cloudyg3 2.2

 

Δεν ήμουν ευχαριστημένος με την μπαταρία, η φόρτιση από το 99% στο 100% έκανε αρκετή ώρα και δεν υπάρχουν ακόμα μοντς για να δυναμώσω την ένταση στα ακουστικά.

 

Μετά από 11 ώρες......καλά είναι...!

 

http://s13.postimg.org/og04w4ctj/shot_000001.png

free screen capture software

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 11 ώρες......καλά είναι...!

 

http://s13.postimg.org/og04w4ctj/shot_000001.png

free screen capture software

 

Με Lollipop έβγαζα 5 ώρες οθόνης στο 50%. Με Cloudy 6 ώρες. (Στην οθόνη κρίνω την μπαταρία)

Link to comment
Share on other sites

Το LG PC suite που το κατεβάζω, ευχαριστώ πάντως για την πολύτιμη βοήθειά σας...
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το LG PCsuite και συνδεεται κανονικά, επιλέγω απο το κινητό Επιλογή σύνδεση με υπολογιστή απο το μενού που αφορά και την μεταφορά αρχείων. Πάω για αναβάθμιση και αναφέρει ότι δεν γίνεται -Ελέγξε την κατάσταση Τηλέφωνο. Έχω windows 8... οπότε τι φταίει τώρα?
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το LG PCsuite και συνδεεται κανονικά, επιλέγω απο το κινητό Επιλογή σύνδεση με υπολογιστή απο το μενού που αφορά και την μεταφορά αρχείων. Πάω για αναβάθμιση και αναφέρει ότι δεν γίνεται -Ελέγξε την κατάσταση Τηλέφωνο. Έχω windows 8... οπότε τι φταίει τώρα?

 

Στην συσκευή να επιλέξεις λογισμικό lg Και όχι μεταφορά mtp

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω κάνει φυσικά.. Μήπως φταίει που το συνδέσω σε θύρα του vaio με usb3.0 ή να το βάλω σε άλλη θύρα?

Στη χειροκίνητη ΟΤΑ ρύθμιση για νέο λογισμικό, μου αναφέρει οτι η συσκευή δεν εχει καταχωρηθεί σκομα. Τι σημαινει αυτό και δεν το δέχεται? Εχει ΙΜΕΙ, δίκτυο, ολα κομπλέ κι ας εινσι απο Ευρώπη η συσκευή. Τι άλλο πρεπει να κάνω?

Edited by serfistas1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...