Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τιποτα φιλε μου τα ιδια...:(

 

Εγώ πάντως παιδιά οπότε κόλλαγε το κινητό στο 2% ξαναπέρναγα τους drivers που έχω αποθηκευμενους στον υπολογιστή μου(αυτό το κάνω και όταν θέλω να κάνω root και κολαει),αυτο με την σειρά του ουσιαστικά στην εγκατάσταση κάνει update τους drivers τους καινούριους,κάνω R E B O O T το pc και όλα έτοιμα.Μια φορά μόνο που είχα φάει χοντρό κόλλημα στο download mode ξανά εγκατέστησα την recovery του cloudy που άμα δεις κατά την εγκατάσταση σε κάποια φάση λέει fix download mode,και έπειτα όλα φτιάξανε.

Edited by sifounas7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τιποτα φιλε μου τα ιδια...:(

Aπλά σου μεταφέρω την εμπειρία που είχα ,δεν ξέρω αν αξίζει να το δοκιμάσεις .Όπως ήταν το κινητό με αναμμένο συνέχεια το LG και το flashtool κολλημένο στο 99% ,πάτησα το power μαζί με το volume down συνέχεια μέχρι το κινητό να σβύσει (το κρατάς και μερικά δευτερόλεπτα ακόμα γιατί όταν το άφηνα αμέσως ξανάναβε η οθόνη).Μόλις λοιπόν η οθόνη έσβησε οριστικά χωρίς να το αποσυνδέσω από το pc άνοιξα το LG mobile support tool πάτησα σύνδεση το κινητό άναψε ,το tool βρήκε την αναβάθμιση ,κατέβασε την ρομ και ολοκλήρωσε την διαδικασία μόνο του ,περίπου 45 λεπτά .Δεν ξέρω όμως αν αυτό που αντιμετωπίζεις ,είναι το ίδιο με αυτό που είχα εγώ ,γιατί εμένα κόλλαγε το flashtool στο 99% και η ρομ προσπαθούσε να ξεκινήσει ,αλλά έμενε συνέχεια κολλημένη στο LG

Link to comment
Share on other sites

Aπλά σου μεταφέρω την εμπειρία που είχα ,δεν ξέρω αν αξίζει να το δοκιμάσεις .Όπως ήταν το κινητό με αναμμένο συνέχεια το LG και το flashtool κολλημένο στο 99% ,πάτησα το power μαζί με το volume down συνέχεια μέχρι το κινητό να σβύσει (το κρατάς και μερικά δευτερόλεπτα ακόμα γιατί όταν το άφηνα αμέσως ξανάναβε η οθόνη).Μόλις λοιπόν η οθόνη έσβησε οριστικά χωρίς να το αποσυνδέσω από το pc άνοιξα το LG mobile support tool πάτησα σύνδεση το κινητό άναψε ,το tool βρήκε την αναβάθμιση ,κατέβασε την ρομ και ολοκλήρωσε την διαδικασία μόνο του ,περίπου 45 λεπτά .Δεν ξέρω όμως αν αυτό που αντιμετωπίζεις ,είναι το ίδιο με αυτό που είχα εγώ ,γιατί εμένα κόλλαγε το flashtool στο 99% και η ρομ προσπαθούσε να ξεκινήσει ,αλλά έμενε συνέχεια κολλημένη στο LG

Ε δε μπορω να καταλαβω τι εχει παθει...Ετσι μου ρχετε να το πεταξω απο το παραθυρο...3 ωρες τωρα παλευω.Βαζω βγαζω drivers δε ξερω τι να του κανω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ε δε μπορω να καταλαβω τι εχει παθει...Ετσι μου ρχετε να το πεταξω απο το παραθυρο...3 ωρες τωρα παλευω.Βαζω βγαζω drivers δε ξερω τι να του κανω.

 

Γιωργο εκανες την διαδικασια απο το xda η δεν γινεται? ολοκληρωνεται η διαδικασια του batch?

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο εκανες την διαδικασια απο το xda η δεν γινεται? ολοκληρωνεται η διαδικασια του batch?

Και αυτο το εκανα φιλε μου...τιποτα.Κατι γινετε με τους drivers δε ξερω τι αλλο να κοιταξω.Και εχω φλασαρει πολες φορες με το flahtool εκει ειναι που σκαω...Υπαρχει σε zip η stock η Πολωνικη να την περασω μεσω recovery;Μηπως επειδη φοραω την 30e και θελω να παω στην 30b...

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, το κινητό εδώ και μέρες lagari σε άκυρα σημεία ακόμα και όταν πάω στο μενού..το έκανα και lollipop εχθές αλλά συνεχίζει και αυτό το σπαστικό τ9 που βγάζει Αλλιός τις λέξεις γίνετε να βάλω το παλιό που έβγαζε από Πάνω τους αριθμούς την σωστή λέξη και απλά το πηγενες Αριστερά δεξιά και επέλεγες όποια ήθελες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα, το κινητό εδώ και μέρες lagari σε άκυρα σημεία ακόμα και όταν πάω στο μενού..το έκανα και lollipop εχθές αλλά συνεχίζει και αυτό το σπαστικό τ9 που βγάζει Αλλιός τις λέξεις γίνετε να βάλω το παλιό που έβγαζε από Πάνω τους αριθμούς την σωστή λέξη και απλά το πηγενες Αριστερά δεξιά και επέλεγες όποια ήθελες;

 

 

σορρ Δεν μπορώ να γράφω με αυτό το πληκτρολόγιό

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το είχα πει κάτι σελίδες πιο πίσω να δοκιμάσουν τα παιδιά Την μαμά lollipop του κινητού τους και μάλιστα με lollipop bootloader (τουτέστιν χωρίς recovery)!Για μένα που έχω δοκιμάσει τα πάντα σχεδον,το κινητό μου πάει καλύτερα από κάθε άλλη φορά χωρίς lag επανεκινησεις κτλ(έχω Γερμανικό branded Vodafone).Ήταν η rom που έψαχνα 1,5 χρόνο τώρα που έχω το κινητό και για μένα δείχνει τις πραγματικές δυνατότητές του κινητού,γι'αυτό άλλωστε δεν πέρασα και recovery.Ίσως μόνο να την αλλάξω για δοκιμή όταν βγει rom g4.Ούτε καν home launcher δεν είχα αλλάξει εδώ και πόσο καιρό που πάντα έβαζα κατευθείαν nova και τον άλλαξα μόλις προχθές επειδή το μόνο που θέλω να χω στην αρχική οθόνη είναι η navbar και ο καιρός και μ'αρέσουν και οι χειρονομίες του nova που σε βγάζουν κατευθείαν στην εφαρμογή που θέλεις.Το μόνο μειονέκτημα για μένα είναι ότι δεν φτάνει σε καμία περίπτωση τις 8 + ώρες μπαταρία που είχα φτασει με dori και cloudy,αλλά και οι 6-6,5 ώρες που φτάνει τώρα δεν είναι άσχημες.

 

Δεν έχω φορέσει ακόμα καμία Lollipop μέχρι να ωριμάσει καλά το θέμα και να κουμπώσω μία καλή custom.

Έχω ακόμα την Cloudy G3 v2.2 σε art και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Μόνο με τη διάρκεια της μπαταρίας όχι και τόσο ευχαριστημένος.

Αλήθεια, μπορώ να βάλω dori κερνελ έτσι όπως είναι σε art; Ή θα πρέπει να ξαναφλασάρω και να βάλω επιλογή στον Aroma installer Dalvik;

Link to comment
Share on other sites

Και αυτο το εκανα φιλε μου...τιποτα.Κατι γινετε με τους drivers δε ξερω τι αλλο να κοιταξω.Και εχω φλασαρει πολες φορες με το flahtool εκει ειναι που σκαω...Υπαρχει σε zip η stock η Πολωνικη να την περασω μεσω recovery;

 

to θεμα ειναι οτι ο λογος που σκαλωνει στο 2% ειναι κατι με τα partitions. μπορεις φυσικα να φλασαρεις οποιαδηποτε αλλη ρομ θες κ ας μην ειναι η πολωνικη αλλα δν ξερω αν θα μπουταρει αν τα partitions εχουν θεμα. εκγκατεστησε ολους τους drivers απο την αρχη, κατεβασε κ εναν adb driver να βρισκει το κινητο σε recovery και προσπαθησε ξανα με βαση το θεμα στο xda. εγω ειχα ακριβως το ιδιο θεμα κ ειχα τρελαθει. συν του οτι δεν μου επαιζε το batch επειδη δεν ειχα τους adb drivers. τελικα τα καταφερα, ολοκληρωθηκε το batch ενω ημουν συνδεδεμενος στη recovery κ μετα φλασαρα τη στοκ απο το flash tool και δν κολησε πουθενα.. δυστυχως δν ξερω κατι αλλο. κανε ξανα ενα ενα τα βηματα κ πιστευω οτι θα τη βρεις την ακρη.

Link to comment
Share on other sites

to θεμα ειναι οτι ο λογος που σκαλωνει στο 2% ειναι κατι με τα partitions. μπορεις φυσικα να φλασαρεις οποιαδηποτε αλλη ρομ θες κ ας μην ειναι η πολωνικη αλλα δν ξερω αν θα μπουταρει αν τα partitions εχουν θεμα. εκγκατεστησε ολους τους drivers απο την αρχη, κατεβασε κ εναν adb driver να βρισκει το κινητο σε recovery και προσπαθησε ξανα με βαση το θεμα στο xda. εγω ειχα ακριβως το ιδιο θεμα κ ειχα τρελαθει. συν του οτι δεν μου επαιζε το batch επειδη δεν ειχα τους adb drivers. τελικα τα καταφερα, ολοκληρωθηκε το batch ενω ημουν συνδεδεμενος στη recovery κ μετα φλασαρα τη στοκ απο το flash tool και δν κολησε πουθενα.. δυστυχως δν ξερω κατι αλλο. κανε ξανα ενα ενα τα βηματα κ πιστευω οτι θα τη βρεις την ακρη.

Eδω αυτο το εικονιδιο δε μου το βγαζει οταν ξανα βαζω τους drivers

Screenshot.png

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα με τους drivers έχει καταντήσει αηδία. Ένα σωρό κόσμος έχει το ίδιο πρόβλημα και προφανώς είναι θέμα της εταιρείας που δεν το έχει λύσει.

Φίλε δοκίμασε και από εδώ μήπως βγάλεις άκρη http://www.dorimanx.com/LG-LP/

Κάνε και κανένα reboot το pc μήπως και...

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα με τους drivers έχει καταντήσει αηδία. Ένα σωρό κόσμος έχει το ίδιο πρόβλημα και προφανώς είναι θέμα της εταιρείας που δεν το έχει λύσει.

Φίλε δοκίμασε και από εδώ μήπως βγάλεις άκρη http://www.dorimanx.com/LG-LP/

Κάνε και κανένα reboot το pc μήπως και...

Aσε ρε γαμ%^%%% απο το μεσημερι παιδευομαι και τιποτα...λες κ ειμαι ασχετος...Ποιο απο ολα να κατεβασω...εχω ζαλιστει τελειως.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Aσε ρε γαμ%^%%% απο το μεσημερι παιδευομαι και τιποτα...λες κ ειμαι ασχετος...Ποιο απο ολα να κατεβασω...εχω ζαλιστει τελειως.

 

Πήγαινε προς τα κάτω θα το δεις

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω φορέσει ακόμα καμία Lollipop μέχρι να ωριμάσει καλά το θέμα και να κουμπώσω μία καλή custom.

Έχω ακόμα την Cloudy G3 v2.2 σε art και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Μόνο με τη διάρκεια της μπαταρίας όχι και τόσο ευχαριστημένος.

Αλήθεια, μπορώ να βάλω dori κερνελ έτσι όπως είναι σε art; Ή θα πρέπει να ξαναφλασάρω και να βάλω επιλογή στον Aroma installer Dalvik;

 

Αν θες καλύτερα αποτελέσματα θα ξαναφλασαρεις και θα επιλέξεις στο aroma deodex και μετά θα βάλεις art.Εννοείται πως με τον dori,αν ξέρεις να πειράξεις τις ρυθμίσεις του, θα έχεις καλύτερη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε προς τα κάτω θα το δεις

Εαν ειναι αυτο LG-USB-ADB-DRIVER-WHQL_Ver_3.14.1 το κατεβασα αλλα τιποτα παλι...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Aσε ρε γαμ%^%%% απο το μεσημερι παιδευομαι και τιποτα...λες κ ειμαι ασχετος...Ποιο απο ολα να κατεβασω...εχω ζαλιστει τελειως.

Σου μεταφέρω ανάλογο πρόβλημα απο Ιταλικό site και σου μεταφράζω τι λένε

Semplice vai in recoveriy clicca su mount e fai enable mtp ora da pc apri l'archivio e inserisci un rom

Aπλό μπες recovery κλικ mount >mtp enable και τώρα από το pc ανοίγεις το αρχείο και βάζεις μία ρομ

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

Σου μεταφέρω ανάλογο πρόβλημα απο Ιταλικό site και σου μεταφράζω τι λένε

Semplice vai in recoveriy clicca su mount e fai enable mtp ora da pc apri l'archivio e inserisci un rom

Eύκολο μπες recovery κλικ mount >mtp enable και τώρα από το pc ανοίγεις τα αρχεία και βάζεις μία ρομ

Αυτο μπορω να το κανω αλλα εγω θελω την δικη του την Πολωνικη την stock.Αυτη ειναι σε .KDZ αρχειο:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μπορω να το κανω αλλα εγω θελω την δικη του την Πολωνικη την stock.Αυτη ειναι σε .KDZ αρχειο:(

μάλλον δεν έχω καταλάβει κάτι χάνω ,γιατί δεν την κατεβάζεις με το LG mobile support tool ?

Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν έχω καταλάβει κάτι χάνω ,γιατί δεν την κατεβάζεις με το LG mobile support tool ?

Πως θα την κατεβασω;Αφου μου λεει οτι την τελευταια εκδοση του λογισμικου την εχω...:O

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πως θα την κατεβασω;Αφου μου λεει οτι την τελευταια εκδοση του λογισμικου την εχω...:O

συγνώμη ποιά ρομ φοράς τώρα ?

Τώρα πήγα πίσω και είδα ότι έχεις την Pro 2V5 .Είδα και στο lg firmaware ότι υπάρχει η Πολωνίας open v30b.Άρα με κάποιο τρόπο(με flashtool ? ή με αυτό http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-original-eur-80220h-kdz-to-recovery-t2941528) γυρνάς σε v20H καλύτερα χωρίς ροοτ και recovery (προσοχή πως θα φλασάρεις απο Lollipop σε kitkat).Έτσι θα πας με την v20Η για αναβάθμιση σε v30b που θα την δεί το support tool και θα την κατεβάσει ,υποθέτω ότι τώρα διαβάζει και βλέπει την Pro 2v5 σαν 5.0.2 ,όπως και είναι δλδ

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη ποιά ρομ φοράς τώρα ?

Aυτη την Pro 2V5 που αναθεμα και την εβαλα...:mad:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]60945[/ATTACH] με λολλιποπ και dori 1.8 και εχω ακομα 35% δεν πεφτει με τιποταα:)
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]60945[/ATTACH] με λολλιποπ και dori 1.8 και εχω ακομα 35% δεν πεφτει με τιποταα:)

Ποια εκδοση φορας φιλε;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση φορας φιλε;

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383

Απο εδω την v30d ειναι 1.3GB δεν ξερω διαφορες απο αλλες αλλα τον μεγαλυτερο ρολο τν παιζει ο κερνελ και οι ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383

Απο εδω την v30d ειναι 1.3GB δεν ξερω διαφορες απο αλλες αλλα τον μεγαλυτερο ρολο τν παιζει ο κερνελ και οι ρυθμισεις

Το torent to 3 κατεβασες;Τα αλλα αρχεια που δινει χρειαζονται;Εισαι ευχαριστημενος εκτος της μπαταριας;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το torent to 3 κατεβασες;Τα αλλα αρχεια που δινει χρειαζονται;Εισαι ευχαριστημενος εκτος της μπαταριας;

Ναι τ 3ο......οχι δεν κατεβασα αλλα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...