Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H εφαρμογή τους Xorware MagixRom Control έχει διάφορα ,δεν την έχω ψάξει ,δες την στο google play ,άσχετα απο την ρομ ,εγω μέχρι στιγμής είδα ότι μπορείς να επέμβεις στην μπάρα ψηλά (ξέχασα πως την λένε ,γεράματα), όχι στην απαίσια navbar.Πάντως πιο κάτω απο την ρομ στις εικόνες δίνει και τα γνωστά λινκ απο τους xda για mods της lollipop ,δοκιμάζοντας κάποια ,μου δούλεψαν (δεν τα τέσταρα όλα ) για τα δικά μου γούστα σιγά-σιγά την έφτιαξα αισθητικά ,το μόνο που λείπει να μικρύνει η navbar(τα εικονίδια) ,αλλά αυτή την εξαφανίζω απο τις ρυθμίσεις έφυγε και απο την κεντρική σελίδα ,δεν την βλέπω συνέχεια,εντάξει τρώγεται...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eγώ δεν βάζω ποτέ την κανονική έκδοση TeamWin περιμένω πάντα μια-δυο μέρες τον blastagator να βγάλει την bumped έκδοση( με F2FS & Thermal Control) και ποτέ δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα .Ρίξε μια ματιά http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/twrp-twrp-2-8-0-0-kernel-f2fs-tools-t2898705.Κάποιος πιο ψαγμένος ας μας δώσει τα φώτα του

 

Ευχαριστώ!

Την έβαλα την ισπανική σφεντόνα είναι.Αυτό που θέλει είναι φλασαρισμα του ΚΚ 20H BOOTLOADER πριν το φλας της ρομ.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το φοβάμαι λίγο το bumped. Δεν υπήρχαν θέματα πιο παλιά με brick συσκευών κλπ;

 

Δεν υπαρχει κανενα προβλημα εδω και ενα τετραμηνο τουλαχιστον, ειναι ο τροπος ξεκλειδωματος του ΚΚ bootloader, οπως παλια ο JB bootloader ηταν loki ετσι και τωρα ο ΚΚ bootloader ειναι bumped. Η ειρωνεια ειναι οτι μεχρι το φθινοπωρο του 2014 οσοι ειχαν custom recovery και ηταν με ΚΚ ρομ χρησιμοποιουσαν JB bootloader! μετα καποιος <<μαγκας>> dev (δεν θυμαμαι το ονομα του) καταφερε και ξεκλειδωσε τον ΚΚ bootloader και ο τροπος ονομαστηκε bump. H ιστορια δυστυχως επαναλαμβανεται τωρα με το LP bootloader ο οποιος μεχρι στιγμης ειναι κλειδωμενος και οι devs για τις custom roms χρησιμοποιουν τον bumped KK bootloader

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κανενα προβλημα εδω και ενα τετραμηνο τουλαχιστον, ειναι ο τροπος ξεκλειδωματος του ΚΚ bootloader, οπως παλια ο JB bootloader ηταν loki ετσι και τωρα ο ΚΚ bootloader ειναι bumped. Η ειρωνεια ειναι οτι μεχρι το φθινοπωρο του 2014 οσοι ειχαν custom recovery και ηταν με ΚΚ ρομ χρησιμοποιουσαν JB bootloader! μετα καποιος <<μαγκας>> dev (δεν θυμαμαι το ονομα του) καταφερε και ξεκλειδωσε τον ΚΚ bootloader και ο τροπος ονομαστηκε bump. H ιστορια δυστυχως επαναλαμβανεται τωρα με το LP bootloader ο οποιος μεχρι στιγμης ειναι κλειδωμενος και οι devs για τις custom roms χρησιμοποιουν τον bumped KK bootloader

Ευχαριστούμε pdimi70 για την ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά σε όλους και χρόνια πολλα!Θα ήθελα να μοιραστώ την άποψη μου και την εμπειρία μου με την lollipop και γενικά με το πείραγμα του κινητού.Από προχθές φοράω την γνήσια rom lollipop για το κινητό μου ( Γερμανικό branded Vodafone) περασμένη με καθαρή εγκατάσταση με flashtool και έπειτα μόνο root και ξεσαβουριασμα με rootappdelete και es file explorer.Έχω δοκιμάσει τις περισσότερες rom που κυκλοφορούν από aosp cloudy,kit Kat και τελευταία lollipop,και με διάφορους kernel.Ε λοιπόν η απόκριση που έχει το κινητό μου με την δικιά του γνήσια LOLLIPOP rom δεν την έχω ξαναδεί.Είμαι γενικά πολύ ψειρας και ειδικά με τα μικρό lag,και κατά 99.9% μην πω 100% είμαι ενθουσιασμένος.Ε λοιπόν η lg για εμένα με την τελευταία αναβάθμιση έκανε πραγματικά το κινητό μας πύραυλο (χωρίς να χρειάζεται επεμβάσεις).Το μόνο που με χάλασε λίγο είναι ότι λείπει το split screen αν και κάποιος τρόπος θα βρεθεί να το περάσουμε.Είναι η πρώτη φορά που έχω αφήσει το κινητό χωρίς recovery γιατί απλά ΔΕΝ ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ!Γνώμη μου είναι,μιας και όλοι εδώ μέσα είμαστε flash maniacs ,ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ με καθαρή εγκατάσταση και την ΓΝΗΣΙΑ rom του κινητού σας χωρίς recovery για να έχετε και lollipop bootloader.Εγώ από όσες lollipop έχω βάλει aosp,leaked και διεθνείς μέσω recovery,δεν είχα με καμία αυτό το αποτέλεσμα που έχω τώρα(σε όλα!).ΔΟΚΟΜΑΣΤΕ ΤΟ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά σε όλους και χρόνια πολλα!Θα ήθελα να μοιραστώ την άποψη μου και την εμπειρία μου με την lollipop και γενικά με το πείραγμα του κινητού.Από προχθές φοράω την γνήσια rom lollipop για το κινητό μου ( Γερμανικό branded Vodafone) περασμένη με καθαρή εγκατάσταση με flashtool και έπειτα μόνο root και ξεσαβουριασμα με rootappdelete και es file explorer.Έχω δοκιμάσει τις περισσότερες rom που κυκλοφορούν από aosp cloudy,kit Kat και τελευταία lollipop,και με διάφορους kernel.Ε λοιπόν η απόκριση που έχει το κινητό μου με την δικιά του γνήσια LOLLIPOP rom δεν την έχω ξαναδεί.Είμαι γενικά πολύ ψειρας και ειδικά με τα μικρό lag,και κατά 99.9% μην πω 100% είμαι ενθουσιασμένος.Ε λοιπόν η lg για εμένα με την τελευταία αναβάθμιση έκανε πραγματικά το κινητό μας πύραυλο (χωρίς να χρειάζεται επεμβάσεις).Το μόνο που με χάλασε λίγο είναι ότι λείπει το split screen αν και κάποιος τρόπος θα βρεθεί να το περάσουμε.Είναι η πρώτη φορά που έχω αφήσει το κινητό χωρίς recovery γιατί απλά ΔΕΝ ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ!Γνώμη μου είναι,μιας και όλοι εδώ μέσα είμαστε flash maniacs ,ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ με καθαρή εγκατάσταση και την ΓΝΗΣΙΑ rom του κινητού σας χωρίς recovery για να έχετε και lollipop bootloader.Εγώ από όσες lollipop έχω βάλει aosp,leaked και διεθνείς μέσω recovery,δεν είχα με καμία αυτό το αποτέλεσμα που έχω τώρα(σε όλα!).ΔΟΚΟΜΑΣΤΕ ΤΟ.

Καλημερα και απο μένα και Καλή Ανάσταση.Σίγουρα θα το δοκιμάσω και γω όπως τα λές νομίζω θάχει ενδιαφέρον.Απλά περιμένω να δώσουν την δική μας αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά ο φίλος προτείνει με flashtool πεντακάθαρη εγκατάσταση με kdz αρχείο έτσι;

 

Εγώ που έχω ελληνικό τηλέφωνο τι να κάνω; να φλασαρω άλλης χώρας η να περιμένω μέχρι να ξαναβγει ο Παπανδρέου στην κυβέρνηση μπας και έρθει και για το ελληνικό η lollipop;;

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά ο φίλος προτείνει με flashtool πεντακάθαρη εγκατάσταση με kdz αρχείο έτσι;

 

Εγώ που έχω ελληνικό τηλέφωνο τι να κάνω; να φλασαρω άλλης χώρας η να περιμένω μέχρι να ξαναβγει ο Παπανδρέου στην κυβέρνηση μπας και έρθει και για το ελληνικό η lollipop;;

 

να φλασαρεις open αλλης χωρας και επειδη θα σβηστουν ολα , παρε μπακαπ φωτος, βιντεο , αρχεια , τα παντα ! sto whatsapp πρεπει να παρεις ολο τον φακελο , δεν το ηξερα και την πατησα ! :p

 

και η επαναφορα σε κιτ κατ με flashtool παλι υποθεση 5 λεπτων ειναι , οποτε backup και λολλιποπ ! :D

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπως είπα και πιο πάνω φλασαρετε με flashtool την rom του κινητού σας με καθαρή εγκατάσταση για να σβηστούν όλα (εγώ έκανα και format data από recovery πριν το flashtool)την γνήσια όχι άλλης χώρας προέλευσης ούτε open εκτός και αν είναι η χώρα του κινητού σας.Και δοκιμάστε την χωρίς downgrade του bootloader(δηλαδή χωρίς recovery).Εγώ δεν έχω σεταρει τίποτα καλύτερο έως τώρα.Και πιστέψτε με έχω φλασαρει σχεδόν ότι υπάρχει.Δ Ο Κ Ι Μ Α Σ Τ Ε Τ Ο
Link to comment
Share on other sites

ΈΒαλα την Ισπανική V30D τελικά! ( αν περιμενω να ερθει για το Ελληνικό σώθηκα. )

 

Όντως πολυ καλη. διαφορετική σε αποκριση απο την Leaked.

 

OK και με το root

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπως είπα και πιο πάνω φλασαρετε με flashtool την rom του κινητού σας με καθαρή εγκατάσταση για να σβηστούν όλα (εγώ έκανα και format data από recovery πριν το flashtool)την γνήσια όχι άλλης χώρας προέλευσης ούτε open εκτός και αν είναι η χώρα του κινητού σας.Και δοκιμάστε την χωρίς downgrade του bootloader(δηλαδή χωρίς recovery).Εγώ δεν έχω σεταρει τίποτα καλύτερο έως τώρα.Και πιστέψτε με έχω φλασαρει σχεδόν ότι υπάρχει.Δ Ο Κ Ι Μ Α Σ Τ Ε Τ Ο

 

Αν μπορεις σε δυο τρεις μερες που θα εχει ς καλυτερη αποψη,πες και δυο λογια για την μπαταρια.Καμμενος σε αυτο το θεμα απο το nexus 4 δεν θελω καμια εκπτωση σε αυτο το θεμα! Προτιμω να μεινω με kk που μου τρεχει αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά ο φίλος προτείνει με flashtool πεντακάθαρη εγκατάσταση με kdz αρχείο έτσι;

 

Εγώ που έχω ελληνικό τηλέφωνο τι να κάνω; να φλασαρω άλλης χώρας η να περιμένω μέχρι να ξαναβγει ο Παπανδρέου στην κυβέρνηση μπας και έρθει και για το ελληνικό η lollipop;;

 

Το δικό μου είναι Γαλλικό, και πέρασα την Ιταλική με καθαρή εγκατάσταση (flashtool) Root & RECOVERY με (OneClick_ROOT_RECOVERY) και τρέχει τέλεια....! Πριν ειχα την Lollipop_v30a_Stock_LGViet Rar και αυτήν έτρεχε μια χαρά, και ήταν έτυμη με Root & RECOVERY. Εντελή την Lollipop είναι αυτό που χρειαζόταν το LG G2 για απροβλημάτιστη εμπειρία Android....!!!

 

***Η γνώμη μου για την μεγάλη διάφορα είναι ART and Dalvik

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις σε δυο τρεις μερες που θα εχει ς καλυτερη αποψη,πες και δυο λογια για την μπαταρια.Καμμενος σε αυτο το θεμα απο το nexus 4 δεν θελω καμια εκπτωση σε αυτο το θεμα! Προτιμω να μεινω με kk που μου τρεχει αψογα.

 

Επειδή την έχω ήδη τρεις μέρες θα σου πω ότι η μπαταρία με την δικιά μου χρήση είναι ελαφρώς καλύτερη από κκ stock.Αν τώρα σε ενδιαφέρει μόνο η μπαταρία και τίποτα άλλο για μένα cloudy και dori είναι ο καλύτερος συνδυασμός(Και επίσης ο καλύτερος γενικά ,εκτός φωτογραφίας όπου εκεί η stock είναι καλύτερη,πριν την lollipop).Αλλά φίλε μου η εξέλιξη είναι εξέλιξη και η lollipop είναι lollipop!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την έχω ήδη τρεις μέρες θα σου πω ότι η μπαταρία με την δικιά μου χρήση είναι ελαφρώς καλύτερη από κκ stock.Αν τώρα σε ενδιαφέρει μόνο η μπαταρία και τίποτα άλλο για μένα cloudy και dori είναι ο καλύτερος συνδυασμός(Και επίσης ο καλύτερος γενικά ,εκτός φωτογραφίας όπου εκεί η stock είναι καλύτερη,πριν την lollipop).Αλλά φίλε μου η εξέλιξη είναι εξέλιξη και η lollipop είναι lollipop!!

 

Την δουλεψα την λολλι στο 4 πριν το δωσω.Δεν ηταν κακη αλλα δεν τρελαθηκα κιολας.Ομορφο περιβαλλον και γρηγορη αλλα σφαιρα πηγαινε το 4 και με kk.Εκει που εγινε σφαγη ηταν στην μπαταρια ειδικα με 3g + data.Περιπου 40% κατω με την ιδια χρηση.Καλη η εξελιξη αλλα προς τα μπροστα.Αν φτιαχνει ενα και χαλαει δυο, βραστα!

 

Παντως ειναι πολυ ενθαρρυντικο αυτο που γραφεις για την μπαταρια!Αν εχουν κανει καλη δουλεια εκει,στα υπολοιπα δεν τους φοβαμαι.

 

 

Υγ τωρα που γραφω ειμαι με 77% και 1h 45' οθονη αποκλειστικα με 3g + data απο το πρωι.Το 4 με λολλι θα κοντευε να κλεισει!

Link to comment
Share on other sites

One click root recovery που είναι βρε παιδιά και δεν το βρίσκω?

 

 

One click root recovery

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς βρίσκουμε από ποια χώρα είναι τό κινητο μας?

 

ΕΔΩ

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Mariodj το flash tool που το βρίσκουμε; Είμαι μαμά 4.4.2 αρουτάριστο. Με αυτό ξεκινώ;

Για να περάσεις οποιαδήποτε official rom δε χρειάζεται root.

Κατεβάζεις όποια rom θες από εδω:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

Και κατεβάζεις το flash tool από 'δω (διαβάζεις και τη διαδικασία):

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για την 32αρα έκδοση έχει βγει ROM κάποιας χώρας ρε παιδιά ? Διοτι στην γνωστή σελίδα δεν βλέπω να γράφει κάπου 32GB
Link to comment
Share on other sites

Τελικά για την 32αρα έκδοση έχει βγει ROM κάποιας χώρας ρε παιδιά ? Διοτι στην γνωστή σελίδα δεν βλέπω να γράφει κάπου 32GB

Δε γράφει καμμία 32. Αν δεν έχει μπροστά τον αριθμό "6" ή δε γράφει 16G λογικά κάνει για 32αρι! Νομίζω έχει βγει για Ιταλία, αν δεν κάνω λάθος....

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Open V30D έχετε βρει για καμιά Ευρωπαϊκή χώρα?

..γιατί μόνο V30A βρίσκω..

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Open V30D έχετε βρει για καμιά Ευρωπαϊκή χώρα?

..γιατί μόνο V30A βρίσκω..

Εχουν βγει για Αυστρια,Γερμανια...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χριστος ανεστη . Ο DorimanX για οσους δεν ειδαν ανακοινωσε οτι περναει και αυτος στην LP εποχη τις επομενες μερες.Ο Cloudyfa .......

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χριστος ανεστη . Ο DorimanX για οσους δεν ειδαν ανακοινωσε οτι περναει και αυτος στην LP εποχη τις επομενες μερες.Ο Cloudyfa .......

Χρόνια Πολλά ,καλομελέτα κι έρχεται....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...