Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασε και το quickboot να μπαινεις με ενα κλικ...

 

αν δεν παει καλα η εγκατασταση πως θα μπω μετα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eπιασα και εγω στα χερια μου το G2.

 

Κατεβαζω αμεσως cloudy, την lollipop version (g2 3.0)

 

Ερωτηση:

 

Σε αλλες custom rom (οχι-stock based) εχει την ιδια αποδοση η φωτογραφικη; Σε διπλανο φορουμ μου λενε οτι οχι, με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Eπιασα και εγω στα χερια μου το G2.

 

Κατεβαζω αμεσως cloudy, την lollipop version (g2 3.0)

 

Ερωτηση:

 

Σε αλλες custom rom (οχι-stock based) εχει την ιδια αποδοση η φωτογραφικη; Σε διπλανο φορουμ μου λενε οτι οχι, με τιποτα.

 

Η cloudyG2 3.0 ειναι για το μοντελο F320S, για το D802 (που ειναι λογικα το δικο σου) δεν κανει οποτε βαλε αν θελεις την cloudyG2 2.2

Link to comment
Share on other sites

Η cloudyG2 3.0 ειναι για το μοντελο F320S, για το D802 (που ειναι λογικα το δικο σου) δεν κανει οποτε βαλε αν θελεις την cloudyG2 2.2

 

το διαπιστωσα, ευτυχως πριν την βαλω. Μα τι βαζουν το "Αll variants" στον τιτλο;;;;; :wacko:

 

Την 2.2 φοραει τωρα αλλα δεν μου αρεσει. Θα δοκιμασω blisspop.

 

Θελει κανα baseband πριν κανω install;

Link to comment
Share on other sites

το διαπιστωσα, ευτυχως πριν την βαλω. Μα τι βαζουν το "Αll variants" στον τιτλο;;;;; :wacko:

 

Την 2.2 φοραει τωρα αλλα δεν μου αρεσει. Θα δοκιμασω blisspop.

 

Θελει κανα baseband πριν κανω install;

 

Τι Δεν σου αρέσει στην 2.2 , είναι ίσως το καλύτερο πορτ που έχω δει σε κινητό

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ποια εγκατάσταση;του quickboot;

Εννοεί μάλλον από κλειστό το τηλέφωνο.

Δοκίμασε το συνδυασμό : volume down +power button, Μόλις βγάλει το lg logo πατάς volume down +volume up

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τι Δεν σου αρέσει στην 2.2 , είναι ίσως το καλύτερο πορτ που έχω δει σε κινητό

 

Εννοεί μάλλον από κλειστό το τηλέφωνο.

Δοκίμασε το συνδυασμό : volume down +power button, Μόλις βγάλει το lg logo πατάς volume down +volume up

 

To ψαχνω μια ωρα, γιατι μπρικαρα το τηλεφωνο και σε ολα τα site λενε να συνεχισεις να πατας το vol down + power μετα το Logo.

Μου γλυτωσες ωρα!!

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι root αντικατεστησε το gps.conf που βρησκεται στο system/etc με αυτο εδω https://www.dropbox.com/s/xt7qtwpljoggsgw/gps.conf%20%28%CF%84%CE%BF%20%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%85%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BF%29?dl=0, αφου το μετονομασεις σε gps.conf, και δοσ'του τα σωστα permissions, reboot και κανε εναν ελεγχο παλι.

 

Εβαλα το αρχειο που μου ειπες και ξαναεπιασα όσο ήμουν πριν!

 

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/673/NjmGd3.png

 

καλα είναι;:worry:

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί μάλλον από κλειστό το τηλέφωνο.

Δοκίμασε το συνδυασμό : volume down +power button, Μόλις βγάλει το lg logo πατάς volume down +volume up

 

Μετα που εβαλα το autorec δεν κανει τιποτα αυτος ο συνδυασμος ενω πριν μου εμπαινε στο factory reset.

Ο συνδυασμος με το power button + volume down που τα αφηνεις και τα ξαναπατας οταν εμφανισει το logo, πριν μου εμπαινε στο recovery που μου ελεγε error ενω τωρα μετα που εβαλα το autorec με βγαζει στο factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι δουλεύει όταν έχεις custom recovery, στο factory reset σε πάει συνεχίζεις και πατάς το power και σε πάει στο recovery
Link to comment
Share on other sites

Έτσι δουλεύει όταν έχεις custom recovery, στο factory reset σε πάει συνεχίζεις και πατάς το power και σε πάει στο recovery

 

συνεχιζω να το παταω αλλα δεν με παει στο recovery, απλα κλεινει το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος εκανε update dori 9.9.10 ειδατε καμια διαφορα στην μπαταρια;;....γιατι εγω εχω δει μια διαφορα..ας πουμε το βραδυ που το αφηνα εχανε 1-2% εδω και 2 νυχτες χανει απο 4 και πανω....και δεν εχω κανει κατι αλλο...
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το αρχειο που μου ειπες και ξαναεπιασα όσο ήμουν πριν!

 

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/673/NjmGd3.png

 

καλα είναι;:worry:

Αφου ειναι παλι οπως πριν και δεν μπορεις να κλειδωσεις δορυφορους τοτε μαλλον υπαρχει προβλημα και θα πρεπει να απευθυνθεις στο service.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να βαλω την cloudy.Την εκανα copy paste στο τηλεφωνο.Μπηκα μετα recovery,εκανα ολα ta wipe κλπ.Μετα εκανα Power off τη συσκευη γιατι πηγα να φαω και ειπα να συνεχισω μετα.Τωρα δε ξερω πως να μπω στο recovery γιατι πλεον το τηλεφωνο δεν ανοιγει γιατι τα εσβησα ολα.Μου κανει συνεχως επανεκινησεις οταν παταω το Power.το τηλεφωνο δε κλεινει ποτε
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Κράτα το πατημένο για 7 δευτερόλεπτα και θα κλείσει . υπόψη στη κιτκατ έχει αλλάξει ο συνδυασμός για να μπεις στο Μανισιο recovery και να κάνεις factory reset
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Κράτα το πατημένο για 7 δευτερόλεπτα και θα κλείσει . υπόψη στη κιτκατ έχει αλλάξει ο συνδυασμός για να μπεις στο Μανισιο recovery και να κάνεις factory reset

 

κλεινει και μετα ξανα ανοιγει!

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

κλεινει και μετα ξανα ανοιγει!

Βγαλε την μπαταρια!!!

 

Αν το πατησεις καποια δευτερολεπτα το κινητο θα κλισει. Αν οχι πατα το power button μαζι με το vol- και οταν δεις το LG logo αστα και ξαναπατατα μεχρι να μπεις. Αν δε πιασει ξαναπροσπαθησε, αλλιως πατα μετα το logo το vol+ μαζι με το vol-.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κλείσει μην αφήνειςτο κουμπί, συνέχισε να το πατάς ακόμα λίγο

 

ωραια με τα πολλα τα καταφερα.Τωρα πως μπαινω recovery.Εχω του phiz

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Σε recovery μπορείς να μπεις μέσω εφαρμογής π.χ flashify?

 

ναι μπαινει κανονικα

θελω ομως να μαθω πως μπαινει με κλειστο το κινητο σε recovery

Link to comment
Share on other sites

ναι μπαινει κανονικα

θελω ομως να μαθω πως μπαινει με κλειστο το κινητο σε recovery

Εκκινείς με πατημένα power button και volume - .Όταν εμφανιστεί το logo της LG τα αφήνεις και αμέσως πατάς.......

1ον Αν έχεις jb boatloader πατάς πάλι power button και volume - .

2oν Αν έχεις kk boatloader πατάς μαζί volume + και volume -

Link to comment
Share on other sites

ναι μπαινει κανονικα

θελω ομως να μαθω πως μπαινει με κλειστο το κινητο σε recovery

Κανονικα θα έπρεπε να μπαίνει με τους συνδυασμούς πλήκτρων που έχουν αναφερθεί λίγα ποστ πριν. Στη θέση σου θα ξαναφλασαρα το recovery μήπως κάτι δεν έχει κάτσει καλά. Βάλε το 2.8.5.1

http://blastagator.ddns.net/twrp/2-8-5-1.php

Πρόσεξε μη βάλεις για άλλο μοντέλο

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εκκινείς με πατημένα power button και volume - .Όταν εμφανιστεί το logo της LG τα αφήνεις και αμέσως πατάς.......

1ον Αν έχεις jb boatloader πατάς πάλι power button και volume - .

2oν Αν έχεις kk boatloader πατάς μαζί volume + και volume -

 

Mε καλυψες και μενα με την απάντηση αλλά δεν μπαινε με τιποτα,οση ωρα και να παταω το volume + -

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...