Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω πολυ φιλαρα μου..ολα καλα..αγορασα κ με ενα ευροπουλακι την εφαρμογη..ειμαι κομπλε..!!μονο δεν καταφερα να αλλαξω το text τις μπαταριας..που δειχνει ας πουμε 51%.. δεν μπορεσα να το βρω..!!

κ τελος παρατηρησα κ γω στις εισερχομενες κλησης οτι λιγακι αργει η οθονη να αναψει.. μπορουμε ν ατο διορθωσουμε αυτο???

 

ευχαριστω για ολαα

Αυτο για την καθυστερηση στις κλησεις, ειναι bug της κιτκατ στο g2. Στην clouclystock 2.0 υποτίθεται οτι εχει διορθωθει. Αργει μονο την 1η φορα που εχεις κληση. Αλλα επειδη δεν την εχω βαλει ας γραψουν οσοι την εχουν.

 

Theme tweaks-statusbar-battery icon

Κανε τικ use cyrcle battery και τικ show percentage αν θες το κυκλικό εικονιδιο..

Και αλλαξε χρωμα σε αυτο. Εχει και αλλα εικονιδια εκει αν θες αλλο.

Αν σου εμφανιζει 2η φορά ποσοστό μπαταρίας, απο τις ρυθμισεις τηλεφωνου-μπαταρια κανε αντικ την επιλογη εμφανισης ποσοστου

 

Και επειδη το tweakbox κανει 500 πράγματα διαβαστε το φόρουμ του εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2549923

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο για την καθυστερηση στις κλησεις, ειναι bug της κιτκατ στο g2. Στην clouclystock 2.0 υποτίθεται οτι εχει διορθωθει. Αργει μονο την 1η φορα που εχεις κληση. Αλλα επειδη δεν την εχω βαλει ας γραψουν οσοι την εχουν.

 

Theme tweaks-statusbar-battery icon

Κανε τικ use cyrcle battery και τικ show percentage αν θες το κυκλικό εικονιδιο..

Και αλλαξε χρωμα σε αυτο. Εχει και αλλα εικονιδια εκει αν θες αλλο.

Αν σου εμφανιζει 2η φορά ποσοστό μπαταρίας, απο τις ρυθμισεις τηλεφωνου-μπαταρια κανε αντικ την επιλογη εμφανισης ποσοστου

 

Και επειδη το tweakbox κανει 500 πράγματα διαβαστε το φόρουμ του εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2549923

Ευχαριστώ για τημ απάντηση ακόμη μια φορά..βρήκα αλλά σχεδιο στην μπαταρία το έβαλα..αλλά έχω επιλέξει να μου εμφανίζει κ ποσοστο για την μπαταρία..αυτό δεν βρήκα πως αλλάζει....

Anyway...θα το ψαξω

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τους ήχους ανοίγματος και κλεισίματος της συσκευής μπορούμε να τους απενεργοποιήσουμε από G2 tweaksbox paid ή δεν υπάρχει η δυνατότητα;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τημ απάντηση ακόμη μια φορά..βρήκα αλλά σχεδιο στην μπαταρία το έβαλα..αλλά έχω επιλέξει να μου εμφανίζει κ ποσοστο για την μπαταρία..αυτό δεν βρήκα πως αλλάζει....

Anyway...θα το ψαξω

Παντως αν βαλεις το στρογγυλό εικονιδιο της μπαταριας που δείχνει στο κεντρο το ποσοστο, οπως σου περιεγραψα παραπάνω, αλλαζει κανονικα χρωμα. Εκεί που γραφει stock color το αλλάζεις και βαζεις το χρωμα που θες.

Και απενεργοποιείς την εμφάνιση ποσοστου απο τις ρυθμισεις τηλεφωνου, οπως γραφω πριν, το οποιο δεν ξερω αν αλλαζει χρωμα.

Αυτο το ξερω γιατι το χρησιμοποιω. Για παραπάνω δεν εχω ψαξει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τους ήχους ανοίγματος και κλεισίματος της συσκευής μπορούμε να τους απενεργοποιήσουμε από G2 tweaksbox paid ή δεν υπάρχει η δυνατότητα;

Οταν κανουμε reboot εννοεις? Δε νομιζω..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν έχει η cloudy stock κανένα σοβαρό bug? Εννοώ κάτι που να παρενοχλεί την ομαλή και σταθερή λειτουργεια του τηλεφώνου;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν έχει η cloudy stock κανένα σοβαρό bug? Εννοώ κάτι που να παρενοχλεί την ομαλή και σταθερή λειτουργεια του τηλεφώνου;

 

Η 1.2 Δεν έχει κανένα! Τις άλλαξα όλες κ ξαναγύρισα..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Theme tweaks-statusbar-battery icon

Κανε τικ use cyrcle battery και τικ show percentage αν θες το κυκλικό εικονιδιο..

Και αλλαξε χρωμα σε αυτο. Εχει και αλλα εικονιδια εκει αν θες αλλο.

Αν σου εμφανιζει 2η φορά ποσοστό μπαταρίας, απο τις ρυθμισεις τηλεφωνου-μπαταρια κανε αντικ την επιλογη εμφανισης ποσοστου

 

Και επειδη το tweakbox κανει 500 πράγματα διαβαστε το φόρουμ του εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2549923

 

Αυτό πάντως με την αλλαγή του χρώματος στο εικονίδιο της μπαταρίας δεν μπορώ να το πετύχω,μάλλον κάποιο conflict πρέπει να μου κάνει με το tinted status bar.Ενώ αλλάζω το εικονίδιο το χρώμα του και το βλέπω,μόλις βγω από τα settings του tweaksbox μου το κάνει πάλι λευκό.Μόνο στην μπαταρία όμως μου το κάνει και στην ώρα που την έχω στο κέντρο,στο wifi και στο σήμα του τηλεφώνου μου το κρατάει κανονικά.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως με την αλλαγή του χρώματος στο εικονίδιο της μπαταρίας δεν μπορώ να το πετύχω,μάλλον κάποιο conflict πρέπει να μου κάνει με το tinted status bar.Ενώ αλλάζω το εικονίδιο το χρώμα του και το βλέπω,μόλις βγω από τα settings του tweaksbox μου το κάνει πάλι λευκό.Μόνο στην μπαταρία όμως μου το κάνει και στην ώρα που την έχω στο κέντρο,στο wifi και στο σήμα του τηλεφώνου μου το κρατάει κανονικά.:blink:

 

Απενεργοποιησε για λιγο (reboot μετσ) το tinted να τεσταρεις αν φταιει αυτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η 1.2 Δεν έχει κανένα! Τις άλλαξα όλες κ ξαναγύρισα..

 

Γιατι οχι την 2.0? Τι χειροτερο βρηκες?

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησε για λιγο (reboot μετσ) το tinted να τεσταρεις αν φταιει αυτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μάλλον δεν χρειάζεται....το βρήκα εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=52026962&highlight=battery+color#post52026962 δυστυχώς είναι αυτό,αλλά προτιμώ να έχω το tinted

Link to comment
Share on other sites

Κατώτερη από 4.2.2 αλλά πολύ πιο γρήγορη

 

Με 4.2.2 τώρα είμαι 30 ώρες 5 ώρες οθόνη και 24 ακόμα μπαταρία.... Dorimanx kernel... Θα δοκιμάσω furnace και stock kernel να συγκρίνω.... Με 1.2 τι περίπου θα δω; νομίζω πάντως ότι με Dorimanx τώρα δεν έχω καλή μπαταρία... Με stock κερνελ είχα καλύτερα αποτελέσματα νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Με cloudy stock 2 τώρα είμαι 43:40 με οθόνη 4:45 ,20%

 

Έχει κάποιο σοβαρό bug? Kernel ? Stock? Αργεί να ανοίξει η οθόνη όταν σε παίρνουν;

Link to comment
Share on other sites

Χριστός ανεστη!

Δεν διαπίστωσα κάποιο bug, stock kernel, δεν παρατήρησα με την οθόνη κάποια καθυστέρηση,

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Με 4.2.2 τώρα είμαι 30 ώρες 5 ώρες οθόνη και 24 ακόμα μπαταρία.... Dorimanx kernel... Θα δοκιμάσω furnace και stock kernel να συγκρίνω.... Με 1.2 τι περίπου θα δω; νομίζω πάντως ότι με Dorimanx τώρα δεν έχω καλή μπαταρία... Με stock κερνελ είχα καλύτερα αποτελέσματα νομίζω

 

Εγώ βλέπω 5.30 ώρες οθόνης συνήθως. Λίγα βλέπεις..

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χριστός ανεστη!

Δεν διαπίστωσα κάποιο bug, stock kernel, δεν παρατήρησα με την οθόνη κάποια καθυστέρηση,

 

Πως δεν έχει bug; Όταν έχεις ράδιο κ έχεις κλήση δεν κλείνει το ραδιο

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ε δεν διαπίστωσα είπα, όχι ότι δεν μπορεί να έχει. Εξαλου δεν ακούω ράδιο και αν ακούσω θα είναι μέσω ίντερνετ
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω 5.30 ώρες οθόνης συνήθως. Λίγα βλέπεις..

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πως δεν έχει bug; Όταν έχεις ράδιο κ έχεις κλήση δεν κλείνει το ραδιο

 

5 ωρες οθονη και υπόλοιπο μπαταριας 24% αν καταλαβα καλα λεει. Οποτε φτάνει 6 ωρες + οθονη.. Δεν ειναι λιγο για τόσες ωρες χρησης.. Παραπάνω απο εσενα ειναι .

Link to comment
Share on other sites

5 ωρες οθονη και υπόλοιπο μπαταριας 24% αν καταλαβα καλα λεει. Οποτε φτάνει 6 ωρες + οθονη.. Δεν ειναι λιγο για τόσες ωρες χρησης.. Παραπάνω απο εσενα ειναι .

 

Από μένα Ναι. Απλά το λέω επειδή έχουν δει 7ώρα με JB

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ cloudystock 2 και δουλεύει με το gravity box κανονικά η σμίκρυνση της navigation bar.. Παλιά δεν μικραίνε τώρα το κάνει... Καλή δείχνει.... Θα δούμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από μένα Ναι. Απλά το λέω επειδή έχουν δει 7ώρα με JB

 

Και 9 ώρο έχω ποσταρει με JB αλλά όχι σε καθημερινή βάση

Link to comment
Share on other sites

Η πιο γρήγορη που έχω βάλει ποτέ είναι αυτή που έβαλα σήμερα,η lighting v2! Απίστευτα γρήγορη αλλά λείπουν πολλά πράγματα κ ιδιαίτερα το ράδιο που με ενδιαφέρει. Για μένα ότι πιο γρήγορο έχει υπάρξει σε ρομ ακόμα κ σε aosp
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Η πιο γρήγορη που έχω βάλει ποτέ είναι αυτή που έβαλα σήμερα,η lighting v2! Απίστευτα γρήγορη αλλά λείπουν πολλά πράγματα κ ιδιαίτερα το ράδιο που με ενδιαφέρει. Για μένα ότι πιο γρήγορο έχει υπάρξει σε ρομ ακόμα κ σε aosp

 

Απο μαπταρια ομως ? ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ?

Link to comment
Share on other sites

Απο μαπταρια ομως ? ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ?

 

Την έβγαλα μετά από λίγο. Δεν νομίζω να είναι κακή γιατί είναι πολύ ελαφριά.

Έχεις πρόβλημα με τη μπαταρία σου; γιατί το κινητό έχει την καλύτερη αυτονομία εκεί έξω.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Την έβγαλα μετά από λίγο. Δεν νομίζω να είναι κακή γιατί είναι πολύ ελαφριά.

Έχεις πρόβλημα με τη μπαταρία σου; γιατί το κινητό έχει την καλύτερη αυτονομία εκεί έξω.

 

Φυσικα & οχι, απλα κοιταω κατι να με ικανοποιει ΠΡΩΤΑ σε μπαταρια... Για αυτο το πηρα... Δοκιμαζω CloudyStock 2.0 τωρα, και μετα θα δοκιμασω και Lighting... Σιγουρα... Εχω ακουσει πολλα καλα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...