Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε το κινητό δεν έχει 2 ηχεία. Το άλλο είναι μικρόφωνο. Για να πας σε 4.2.2 θες αλλαγή baseband. Διαβάστε λίγο κάντε ένα search ,γράφουμε τα ίδια μια βδομάδα τώρα.

 

δεν ειπα φιλε μου για τα κατω ηχεια του κινητου !!!! το ξερω οτι ειναι μικροφωνο το αλλο .

εγω λεω για τα ακουστικα που βαζουμε στο αυτι !! δεν εχω ηχο απο αυτο που ειναι τα κουμπακια !!

 

ευχαριστω με hard reset εφτιαξε !!!! :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξαναρωτάω γιατί δεν πήρα απάντηση. Ξέρει κάποιος αν το mod για την κάμερα αξίζει και για τις φωτογραφίες ή μοόνοο για το βίντεο?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Και για την φωτογραφια.

Θα μπορουσες ομως κι απο μονος σου να διαβασεις τι προσφερει το mod στους xda.Ο developer γραφει αναλυτικα δεν το εχει κρυφο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Για μενα παιδια που εχω φλασαρει ολα τα ρομακια η ποιο καλη για τα μετρα μου ειναι CloudyPro II 1.1 πολυ γρηγορη στο ιντερνετ και στο youtube 0 lag μονο ενα mod εβαλα για ποιο. Δυνατο ηχειο και ειναι τουμπανο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!Για να επαναφέρω το firmware 4.2.2 stock μέσω flashtool ενώ φοράω 4.4.2 stock χρειάζεται και το baseband της jb η απλά φλασάρω το firmware με την γνωστή διαδικασία;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!Για να επαναφέρω το firmware 4.2.2 stock μέσω flashtool ενώ φοράω 4.4.2 stock χρειάζεται και το baseband της jb η απλά φλασάρω το firmware με την γνωστή διαδικασία;

 

Κατευθείαν το firmware.τα στοκ περιλαμβάνουν και το baseband.

Link to comment
Share on other sites

Κατευθείαν το firmware.τα στοκ περιλαμβάνουν και το baseband.

 

εγω παντως απο stock 4.4 δεν τα καταφερα με τιποτα, οσες και stock 4.2.2 να περασα ετρωγα συνεχεια boot loop στο σημα της LG στην εκκίνηση.

Εμεινα σε 4.4 και . . . . . . εν αναμονη να βγει και root και recovery επιτελους για την 4.4 !!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως απο stock 4.4 δεν τα καταφερα με τιποτα, οσες και stock 4.2.2 να περασα ετρωγα συνεχεια boot loop στο σημα της LG στην εκκίνηση.

Εμεινα σε 4.4 και . . . . . . εν αναμονη να βγει και root και recovery επιτελους για την 4.4 !!!:happy:

 

προφανώς δεν έκανες factory reset

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως απο stock 4.4 δεν τα καταφερα με τιποτα, οσες και stock 4.2.2 να περασα ετρωγα συνεχεια boot loop στο σημα της LG στην εκκίνηση.

Εμεινα σε 4.4 και . . . . . . εν αναμονη να βγει και root και recovery επιτελους για την 4.4 !!!:happy:

 

Στο είπα ότι χωρίς baseband jb θα τρως bootloop

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

δεν εκανα factory reset .

 

ειπε πιο πανω ο φιλος οτι οι stock 4.2.2 περιλαμβανουν baseband.

Τελος παντων ... αλλωστε το προβλημα που δεν ειχα ηχο στο ενα ακουστικο των hands free στην 4.4 το ελυσα οποτε δεν εχω λογο να παω σε 4.2.2 πια , αφου το κινητο πεταει στην 4.4. !!!;)

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως απο stock 4.4 δεν τα καταφερα με τιποτα, οσες και stock 4.2.2 να περασα ετρωγα συνεχεια boot loop στο σημα της LG στην εκκίνηση.

Εμεινα σε 4.4 και . . . . . . εν αναμονη να βγει και root και recovery επιτελους για την 4.4 !!!:happy:

 

Και εγώ αυτό περιμένω.. αμήν και ποτε!Τελικά baseband έχουν τα firmware η όχι γιατι οι απόψεις διίστανται βλέπω!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... θα δωσω μια ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ευκαιρια στην CloudyStock 1.2 να δω πως θα τα παει απο μπαταρια...

 

Για να μην εχω θεμα γιατι τελευταια φορα δεν μπορουσα να σηκωσω το τηλεφωνο θα αναφερω πως το εκανα & ας με διορθωσετε...

 

1. Philz Touch

 

2. Wipe Data & ολα τα cache

 

3. Φλασαρουμε KK Baseband

 

4. Φλασαρουμε CloudyStock 1.2

 

5. Κανω Factory Reset

 

Παρελειψα κατι ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... θα δωσω μια ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ευκαιρια στην CloudyStock 1.2 να δω πως θα τα παει απο μπαταρια...

 

Για να μην εχω θεμα γιατι τελευταια φορα δεν μπορουσα να σηκωσω το τηλεφωνο θα αναφερω πως το εκανα & ας με διορθωσετε...

 

1. Philz Touch

 

2. Wipe Data & ολα τα cache

 

3. Φλασαρουμε KK Baseband

 

4. Φλασαρουμε CloudyStock 1.2

 

5. Κανω Factory Reset

 

Παρελειψα κατι ?

Λογικα δεν παρελειψες τιποτε. Μετα το 2 επελεξε και την επιλογη install new rom.

Προσωπικα δεν κανω κανενα απο τα wipe και factory, αφου αυτη η επιλογη που γραφω ουσιαστικα τα κανει ολα αυτοματα. Ισως ομως να κανει και κατι παραπανω, γι αυτο στο συνειστω.

Μετα αν θες να κανεις τα wipe, και factroy που γραφεις, κακο δεν κανουν .

Link to comment
Share on other sites

Λογικα δεν παρελειψες τιποτε. Μετα το 2 επελεξε και την επιλογη install new rom.

Προσωπικα δεν κανω κανενα απο τα wipe και factory, αφου αυτη η επιλογη που γραφω ουσιαστικα τα κανει ολα αυτοματα. Ισως ομως να κανει και κατι παραπανω, γι αυτο στο συνειστω.

Μετα αν θες να κανεις τα wipe, και factroy που γραφεις, κακο δεν κανουν .

 

Κι όμως ετσι ειχα περασει τελευταια φορα την ROM ξανα πριν 1 βδομαδα και ειχα θεμα με το τηλ.. με παιρνανε & ενταξει το αυτι δε δουλευε ( οταν το εφερνα κοντα εννοω.. αντε πες ΟΚ.. ) παταγα το πρασινο απο αριστερα προς δεξια το εσερνα και σηκωνε το τηλ μετα απο 10 δευτερα μονο του.. κολλαγε! οτι ναναι ?

Link to comment
Share on other sites

Θα απενρργοποιησεις και το loki απο advance και όταν πας install zip from sd κατι με τα binaries. Δεν ξέρω ακριβώς τι λέει

Να ξερεις δεν έχει την αυτονομία της 4.2.2 αλλα ειναι ακομα καλα. Δηλαδή οτι και να κάνουμε θα είναι πιο κάτω. Τσέκαρε αν θες το θεμα μπαταρία που εβαλα χρόνους

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν σας καταλαβαίνω.ότι διάολο και να έχει κάνει κανείς στο κινητό του,εάν flashαρει το επίσημο firmware με το flashtool της κάθε εταιρίας το κινητό γίνεται όπως το ανοίξατε την πρώτη φορά στο 99,9% των περιπτώσεων.Και ναι φλασαρονται και το baseband και το system και το boot.img και το recovery και ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΉ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.Και ξαναλέω όταν το κάνετε με flashtool Όχι με zip μέσω recovery και ταρζανιες ούτε με παλιότερο backup.Το πώς γίνεται να πέφτετε σε Bootloop μόνο εσείς το ξέρετε και ξεκάθαρα κάνετε κάτι λάθος.ξεκάθαρα.Δε θα με τρελάνετε νυχτιάτικα.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν σας καταλαβαίνω.ότι διάολο και να έχει κάνει κανείς στο κινητό του,εάν flashαρει το επίσημο firmware με το flashtool της κάθε εταιρίας το κινητό γίνεται όπως το ανοίξατε την πρώτη φορά στο 99,9% των περιπτώσεων.Και ναι φλασαρονται και το baseband και το system και το boot.img και το recovery και ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΉ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.Και ξαναλέω όταν το κάνετε με flashtool Όχι με zip μέσω recovery και ταρζανιες ούτε με παλιότερο backup.Το πώς γίνεται να πέφτετε σε Bootloop μόνο εσείς το ξέρετε και ξεκάθαρα κάνετε κάτι λάθος.ξεκάθαρα.Δε θα με τρελάνετε νυχτιάτικα.

 

Πήρε φωτιά ο Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Θα απενρργοποιησεις και το loki απο advance και όταν πας install zip from sd κατι με τα binaries. Δεν ξέρω ακριβώς τι λέει

Να ξερεις δεν έχει την αυτονομία της 4.2.2 αλλα ειναι ακομα καλα. Δηλαδή οτι και να κάνουμε θα είναι πιο κάτω. Τσέκαρε αν θες το θεμα μπαταρία που εβαλα χρόνους

 

Δεν γραφει κατι τετοιο καπου απο οσο ειδα φιλε μου... μου λες ποτε και πως να το κανω αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... θα δωσω μια ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ευκαιρια στην CloudyStock 1.2 να δω πως θα τα παει απο μπαταρια...

 

Για να μην εχω θεμα γιατι τελευταια φορα δεν μπορουσα να σηκωσω το τηλεφωνο θα αναφερω πως το εκανα & ας με διορθωσετε...

 

1. Philz Touch

 

2. Wipe Data & ολα τα cache

 

3. Φλασαρουμε KK Baseband

 

4. Φλασαρουμε CloudyStock 1.2

 

5. Κανω Factory Reset

 

Παρελειψα κατι ?

 

Εχεις το τελευταιο philz σωστα?φλασαρεις την εκδοση 19.3 και reboot to recovery..

2)ξετικαρεις το loki στο advanced

3)ξετικαρεις το binaries

4)κανεις ολα τα wipes cache/dalvik/data/system και install new rom

5)φλασαρεις την KK baseband

6)τωρα τη rom

Ετσι φλασαρα την cloudystock 1.2 και κανενα προβλημα μεχρι στιγμης!

 

@firekostas νομιζω χρειαζεται να φλασαρεις baseband jb στην περιπτωση ομως που απλα θελεις να γυρισεις στο nandroid που ειχες η σε οποιαδηποτε jb rom....κατι λαθος θα γινεται στην διαδικασια απο stock σε stock για να εχουν bootloop...αν και προσωπικα δεν εχει χρειαστει να το κανω ακομη ωστε να δω τι παιζει :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Εχεις το τελευταιο philz σωστα?φλασαρεις την εκδοση 19.3 και reboot to recovery..

2)ξετικαρεις το loki στο advanced

3)ξετικαρεις το binaries

4)κανεις ολα τα wipes cache/dalvik/data/system και install new rom

5)φλασαρεις την KK baseband

6)τωρα τη rom

Ετσι φλασαρα την cloudystock 1.2 και κανενα προβλημα μεχρι στιγμης!

 

@firekostas νομιζω χρειαζεται να φλασαρεις baseband jb στην περιπτωση ομως που απλα θελεις να γυρισεις στο nandroid που ειχες η σε οποιαδηποτε jb rom....κατι λαθος θα γινεται στην διαδικασια απο stock σε stock για να εχουν bootloop...αν και προσωπικα δεν εχει χρειαστει να το κανω ακομη ωστε να δω τι παιζει :)

 

Η πολυ απλα βαλτε αυτο το philz http://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=12840 που ζητησε ο Cloudyfa απο τον Phil ειδικα για την CloudyStock για να μην υπαρχουν τα προβληματα του loki και να μπορει να φλασαρει ο καθενας απο οποιο recovery και να προερχεται χωρις να βαλει πρωτα το 6.19.3 και μετα το 6.19.7

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν γραφει κατι τετοιο καπου απο οσο ειδα φιλε μου... μου λες ποτε και πως να το κανω αυτο ?

 

Σορυ φιλε. Οτι είπε η luciferia

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Στο antutu γιατι βγαζει 19 χιλιαρικα και στο τελευταιο.test στην 4.4.2 εχω 60 fps και στην kit kat εχω 30 maximum;;;
Link to comment
Share on other sites

Στο antutu γιατι βγαζει 19 χιλιαρικα και στο τελευταιο.test στην 4.4.2 εχω 60 fps και στην kit kat εχω 30 maximum;;;

4.2.2 εννοεις.

Χαμηλα ειναι τα σκορ σου αν και η kitkat βγαζει πιο μικρα νουμερα αλλα οχι και τοσο.

Ετσι κι αλλιως τα σκορ δε λενε τιποτα. Μπορει εξαλλου να ετρεχαν εφαρμογες στο backround σου. Ή να ειχες μεγαλη θερμοκρασια.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

4.2.2 εννοεις.

Χαμηλα ειναι τα σκορ σου αν και η kitkat βγαζει πιο μικρα νουμερα αλλα οχι και τοσο.

Ετσι κι αλλιως τα σκορ δε λενε τιποτα. Μπορει εξαλλου να ετρεχαν εφαρμογες στο backround σου. Ή να ειχες μεγαλη θερμοκρασια.

 

Σίγουρα δεν λένε τίποτα τα score απλά έτσι για την ιστορία.... Όχι δεν έτρεχα κάτι... Έχω επαναφέρει και ολο το backup από titanium και τρέχει greenify έχω αφαιρέσει και όλο το bloatware.... Τι να πω τέλος καλά δείχνει να πηγαίνει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...