Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά για το mod του ήχου θελω να ρωτήσω. Θυμάμαι κάποιοι το έβαζαν και μετά την επανεκκίνηση δεν είχαν καθόλου ηχο. Ο Οδηγός ειναι ενημερωμένος?

 

δεν έχεις πρόβλημα αφού κρατάς backup το αρχείο που αλλάζεις. προχώρα άφοβα. ότι και να γίνει απλά κάνεις overwrite το αρχείο και είσαι καλλυμένος

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν έχεις πρόβλημα αφού κρατάς backup το αρχείο που αλλάζεις. προχώρα άφοβα. ότι και να γίνει απλά κάνεις overwrite το αρχείο και είσαι καλλυμένος

 

Ok Θα το κανω κάποια στιγμή. Ευχαριστώ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τον καιρο καποιος δεν μπορει να τον κανει διαφανο?

 

 

μπορει φιλε αν εχεις μαμα ρομ , με ροοτ και ρεκοβερι πες μου να σου στειλω ενα zip να κανεις ινσταλλ απο ρεκοβερι .

Link to comment
Share on other sites

εχω μαμα rom και root ειμαι αλλα recovery δεν εχω βαλει

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπορει φιλε αν εχεις μαμα ρομ , με ροοτ και ρεκοβερι πες μου να σου στειλω ενα zip να κανεις ινσταλλ απο ρεκοβερι .

 

εαν θες στειλε μου και θα βαλω και recovery για να το βαλω

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω ενα pack στο Cloud μου...κατεβασε τα και καντα install..Αυτο λεγεται cklp.

 

φιλε μου μπαινω στο λίνκ σου και οταν παταω να κανω download μου βγαζει προβλημα και δεν κατεβαινει. θελει μηπως να φτιαξω account ή απλα μπορει να ειναι προσωρινο το θεμα και να δουλεψει αργοτερα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το smoothness της συσκευής με aosp rom είναι αντίστοιχο του νέξους 5;

 

Όχι ακόμα. Έχω PA και ακόμα έχει κάποια θεματακια. Αν δεν ήμουν oem skin hater θα είχαμε την μαμά για θέμα ομαλότητας.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής:

αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και διαγραφή όλων από το μενού backup and restore σε ρουταρισμένο τηλέφωνο, θα χάσω το root? δηλαδή αν θέλω να διαγράψω τα πάντα από το τηλέφωνο μπορώ ή επειδή είναι ρουταρισμένο (χωρίς custom recovery) δεν μπορώ?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής:

αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και διαγραφή όλων από το μενού backup and restore σε ρουταρισμένο τηλέφωνο, θα χάσω το root? δηλαδή αν θέλω να διαγράψω τα πάντα από το τηλέφωνο μπορώ ή επειδή είναι ρουταρισμένο (χωρίς custom recovery) δεν μπορώ?

 

μπορείς να το κάνεις κανονικά...

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να το κάνεις κανονικά...

 

Δηλαδη αν κανω hard reset θα σβηστούν ολα και θα μεινει το root?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν κανω hard reset θα σβηστούν ολα και θα μεινει το root?

 

Ναι φιλε μου ετσι ακριβώς

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Θελω να περασω καποια custom rom light αρκετα που να μοιάζει με nexus 7 2013 ή nexus 5..Τι προτείνετε ;;

 

Το nexus 7 μου ειναι γρηγοροτερο σε αισθηση αν και εχει χειροτερο hardware..Βασικα ολα ανοιγουν γρηγοροτερα..Δοκιμες με 4.4 και Art βεβαια..

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχω ένα θεματάκι...πέρασα το μοντάκι της κάμερας σύμφωνα με τις οδηγίες ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2471900) αλλά δεν μου ανοίγει την κάμερα!!! κάνει FC!!!

έχεις κανείς αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα;

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχω ένα θεματάκι...πέρασα το μοντάκι της κάμερας σύμφωνα με τις οδηγίες ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2471900) αλλά δεν μου ανοίγει την κάμερα!!! κάνει FC!!!

έχεις κανείς αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα;

 

στην τελευταια σελιδα του xda topic αναφερουν 2-3 παρομοια θεματα με FC.

ενδεικτικα

"You probably enabled some feature in camera settings which are known to not work in this modded camera app. Try to clear data for Jishnu's camera app and open it again. I am running the latest camera build on clean install of latest Mahdi ROM, works fine. "

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχω ένα θεματάκι...πέρασα το μοντάκι της κάμερας σύμφωνα με τις οδηγίες ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2471900) αλλά δεν μου ανοίγει την κάμερα!!! κάνει FC!!!

έχεις κανείς αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα;

Μπορεις να περασεις μια πιο παλια εκδοση. Κι εγω ειχα προβλημα και εβαλα μια αλλη εκδοση και ολα καλα. Να κανεις το συγκεκριμενο backup που λεει ο τυπος.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να ενεργοποιήσουμε το immersive mode που έχει βγει για 4.4.2 aosp ρομς σε στοκ ρομ;
Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει καποια εικονιδια που μου αρεσαν. εκτος απο τα εικονιδια στις αρχικες οθονες, μπορω να αλλαξω και μεσα στο κεντρικο μενου τα εικονιδια?και πως γινεται γιατι οταν πατας παρατεταμενα πανω τους σε πεταει στην αρχικη να το βαλεις σαν widget/συντομευση...
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται. Μόνο άμα βρεις θέμα η αλλάξεις launcher

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να ενεργοποιήσουμε το immersive mode που έχει βγει για 4.4.2 aosp ρομς σε στοκ ρομ;

 

Εχω βαλει μια custom 4.4.2, 2 μέρες τώρα που το έχει σαν επιλογή.. Δοκίμασε τη δείχνει πολύ καλή και γρήγορη. Είμαι ενθουσιασμενος. Ασε που θυμιζει nexus τρομερά.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2590700

Και για να σε ψησω λίγο δες εδώ

https://www.dropbox.com/sc/m9167v7jouu6h57/7Vnqg72iWo

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει μια custom 4.4.2, 2 μέρες τώρα που το έχει σαν επιλογή.. Δοκίμασε τη δείχνει πολύ καλή και γρήγορη. Είμαι ενθουσιασμενος. Ασε που θυμιζει nexus τρομερά.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2590700

Και για να σε ψησω λίγο δες εδώ

https://www.dropbox.com/sc/m9167v7jouu6h57/7Vnqg72iWo

 

Από μπαταρία πως πας με Mahdi φιλε;

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι και τι κανει το immersive mode ρε παιδια;

 

 

Η μπαταρία με κρατάει και δεν βάζω άλλη ρομ.

Edited by GeorgeX21
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...