Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε toubano44 μάλλον έχεις δίκιο θα ταχω μπερδέψει συγγνώμη ,εγώ θα είχα χρησιμοποιήσει μάλλον το ζιπ του Kuoi .

Σορυ είμαι έξω για να σου στειλω λινκ αλλά αν γράψεις lg g2 debloater kuoi θα στο βγάλει.Γράφει κιτκατ αλλά αν μπεις μέσα έχει και για λολιποπ.Το'χω κάνει πριν πολύ καιρό και μπερδεύτηκα σορυ

Φιλε ανεστη θα το ψαξω και θα ενημερωσω!

 

Edit...

Τελικα φλασαρα το ζιπακι και δουλευει μια χαρα ;)

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by toubano44

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν έχω δοκιμάσει να σου πω την αλήθεια να πάρω backup τον kernel με recovery.

Όσες φορές θέλησα να πάρω backup του kernel το 'κανα μ' αυτή την εφαρμογή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cgollner.flashify

 

Και εγώ με αυτό θα το κάνω... :D

 

Ευχαριστώ φίλε. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Ανέστη και Tsiv :) Δοκίμασα ξανά την IceX λόγω κάμερας (ήμουν με OrionOS) και η διαφορά στην ταχύτητα (προς τα κάτω) είναι υπολογίσιμη, όπως και η μπαταρία. Προφανώς στην Orion το Doze κάνει δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

News Update!

Kernel 11.4

06/09/16

Should be STABLE. but need longer tests.

*Merged fixes for NET,ASHMEM,SOUND,FS,BT,USB,BLOCK,PROC code from CAF (kernel 3.10.y + 3.14.y)

*Updated GCC Kernel builder to 5.4.0 latest edition.

*Merged update to Dorimanx App by @krija

*Updated Busybox with latest updates from source.

all updates are bug fixes, and better code compile by new GCC 5.4.0.

Thanks to Krija for updated control app.

kernel 11.3 was stable for me 600 hours! i hope 11.4 will perform the same.

Enjoy.

ο Dorimanx έβγαλε καινούργια έκδοση ,όσοι πιστοί προσέλθετε (εννοείται lollipop)

http://www.dorimanx.com/LG-LP/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Να 'σαι καλά Ανέστη :)

 

Εγώ δοκιμάζω Xceed 14 τώρα , μετά τον 12a και βλέπουμε... σε δουλειά να βρισκόμαστε... :lol:

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι.

Έχω εδώ και 2 χρόνια περίπου το G2 με έκδοση android 5.0.0 Kernel 3.4.0 και έκδοση λογισμικού V30d-EUR-XX. Μέχρι τώρα είχα μόνο το εργοστασιακό firmware. Μετά από αλλαγή στην οθόνη σκέφτηκα να το βελτιώσω λίγο. Επειδή είχα χαθεί από καιρό από το myphone, και οι σελίδες που πρέπει να διαβάσω είναι γύρω στις 500, υπάρχει καμιά πρόταση για σταθερό και γρήγορο firmware???

Link to comment
Share on other sites

Τι εφαρμογή είναι αυτή; μπορούμε να περάσουμε κερνελ με την εφαρμογή;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..Χτες ρουταρα το d800 μου,twrp και έβαλα slimkat 4.2.2

Μου φάνηκε κάπως περίεργη είναι η αλήθεια,τι θα προτεινατε σε aosp πάντα για να είναι πιο smooth,γρήγορο σταθερό;

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Επίσης.... Υπάρχει AOSP με κάμερα ισάξια με stock;

Οχι.

.

.

.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα την H-ROM v2. Δείχνει αρκετά καλή, την κρατάω προς το παρόν, πιο γρήγορη από την IceX, αλλά όχι όσο γρήγορη και smooth είναι ο Orion. Όσοι τη δοκιμάσατε, τα Build.prop tweaks πρέπει να τα βάλω; Θα δω διαφορά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι με lolipop και θέλω να να περάσω μια αξιόπιστη custom και kernel. Αρχικά για ρουτ γίνεται έτσι σωστά? Μπορείτε να μ πειτε ποια θεωρείτε καλη ρομ μαζι με κέρνελ (κ λινκ για να κατεβάσω) και οδηγό για να τις περάσω ή να μείνω με lolipop? Edited by tziminhio
Link to comment
Share on other sites

Μείνε όπως είσαι

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Να σε ρωτησω κάτι;;;

Έβαλα και γω την Broken την έχω καμμιά βδομαδα τώρα πρώτη μη stock based rom για μένα πολύ καλή γρήγορη έβαλα και το stock remote της lg και το spirit 2 για ράδιο το μόνο πρόβλημα είναι με το otg το βλέπει κανονικά το ανοίγει αλλα δεν μπορώ να μεταφέρω το πρόβλημα διορθώθηκε με το stick mount pro έλεγα μήπως έχεις καλύτερη λύση και ποια gapps χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια συγνώμη για το off topic αλλά έχασε η γυναίκα μου τον φορτιστή από το παλιό καλό μου G2. Μήπως μπορεί κάποιος να μου γράψει το ακριβές μοντέλο του original ?????

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.....

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι με lolipop και θέλω να να περάσω μια αξιόπιστη custom και kernel. Αρχικά για ρουτ γίνεται έτσι σωστά? Μπορείτε να μ πειτε ποια θεωρείτε καλη ρομ μαζι με κέρνελ (κ λινκ για να κατεβάσω) και οδηγό για να τις περάσω ή να μείνω με lolipop?

Έχουν αναφερθεί και πρόσφατα ρομ και κερνελ για lollipop..κανε μια αναζήτηση στις τελευταίες σελίδες..

Εξαρτάται τι θέλεις..

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια συγνώμη για το off topic αλλά έχασε η γυναίκα μου τον φορτιστή από το παλιό καλό μου G2. Μήπως μπορεί κάποιος να μου γράψει το ακριβές μοντέλο του original ?????

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.....

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160911/9e2fbf9dcf1806823eb1cfffd489bc39.jpg

 

Tα σημαντικα ειναι η ταση εξοδου στα 5V και η ενταση του ρευματος εξοδου στα 1.8A

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα το τελευταιο update της DIRTY UNICORN την 10.6

 

αυτο που θελω να πω (για μενα παντως) οσες ρομ και αν εχω περασει stock based aosp cm αυτη ειναι μακραν η καλυτερη ...

εχω βαλει οτι υπαρχει σχεδον και μονο αυτη με ικανοποιησε..βεβαια μερικες στοκ εφαρμογες οπως qmemo qslide κτλ μ λειπουν οπως και η καμερα φυσικα αλλα υπαρχει ελπιδα να τις δουμε σε aosp rom...

 

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΓΙΑ STABLE NOUGAT μεχρι τοτε stay dirty :lol:

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160911/9e2fbf9dcf1806823eb1cfffd489bc39.jpg

 

Tα σημαντικα ειναι η ταση εξοδου στα 5V και η ενταση του ρευματος εξοδου στα 1.8A

 

Ευχαριστώ !!!!!

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω κάτι;;;

Έβαλα και γω την Broken την έχω καμμιά βδομαδα τώρα πρώτη μη stock based rom για μένα πολύ καλή γρήγορη έβαλα και το stock remote της lg και το spirit 2 για ράδιο το μόνο πρόβλημα είναι με το otg το βλέπει κανονικά το ανοίγει αλλα δεν μπορώ να μεταφέρω το πρόβλημα διορθώθηκε με το stick mount pro έλεγα μήπως έχεις καλύτερη λύση και ποια gapps χρησιμοποιείς;

Ναι υπάρχει θέμα με την ρομ όσον αφορά το otg, λύθηκε με το stickmount.έγω βάζω τα open gapps, δεν έχω θέμα Γενικά με ότι δοκίμασα

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μολις εκανα το τελευταιο update της DIRTY UNICORN την 10.6

 

αυτο που θελω να πω (για μενα παντως) οσες ρομ και αν εχω περασει stock based aosp cm αυτη ειναι μακραν η καλυτερη ...

εχω βαλει οτι υπαρχει σχεδον και μονο αυτη με ικανοποιησε..βεβαια μερικες στοκ εφαρμογες οπως qmemo qslide κτλ μ λειπουν οπως και η καμερα φυσικα αλλα υπαρχει ελπιδα να τις δουμε σε aosp rom...

 

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΓΙΑ STABLE NOUGAT μεχρι τοτε stay dirty :lol:

Θα την δώσουν; δεν υποστηρίζονται οι 800,801,805.Δεν θα δώσει drivers η γουγλι και η Qualcomm. και το Vulcan, έτσι νομίζω πως λέγεται, εάν δώσουν δεν θα υποστηρίζεται από το κινητό μας

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει θέμα με την ρομ όσον αφορά το otg, λύθηκε με το stickmount.έγω βάζω τα open gapps, δεν έχω θέμα Γενικά με ότι δοκίμασα

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα την δώσουν; δεν υποστηρίζονται οι 800,801,805.Δεν θα δώσει drivers η γουγλι και η Qualcomm. και το Vulcan, έτσι νομίζω πως λέγεται, εάν δώσουν δεν θα υποστηρίζεται από το κινητό μας

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα το τελευταιο update της DIRTY UNICORN την 10.6

 

αυτο που θελω να πω (για μενα παντως) οσες ρομ και αν εχω περασει stock based aosp cm αυτη ειναι μακραν η καλυτερη ...

εχω βαλει οτι υπαρχει σχεδον και μονο αυτη με ικανοποιησε..βεβαια μερικες στοκ εφαρμογες οπως qmemo qslide κτλ μ λειπουν οπως και η καμερα φυσικα αλλα υπαρχει ελπιδα να τις δουμε σε aosp rom...

 

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΓΙΑ STABLE NOUGAT μεχρι τοτε stay dirty :lol:

 

Λένε ότι ίσως υπάρχει λύση με το openGL αντί για το vulkan. Πάντως stable να σου πω την αλήθεια μην περιμένεις να την δεις από dev που ζητάει donate για να φτιάξει το κιν. που χάλασε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι μπορεί να έσβησα και το εικονίδιο των εφαρμογών έγινε έτσι;

Μου ειχε ξανα συμβει σε G4,απο κάποια μαμα εφαρμογη ειναι..https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160911/d555ebfc11babf335ccbe69c48315e30.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...