Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1ον: Τα binaries υπαρχουν, δεν περνας κατι αλλο.

2ον: Νομιζω πρεπει να γινεται το G3Tweaks. Αλλα δυστυχως θελει xposed, που λογω art δεν μπορεις να το βαλεις. Δεν εχω στο μυαλο μου αλλο τροπο.

1)ευχαριστώ:)

2)Δεν πειράζει , θα ρίξω μερικά μπινελίκια στην αρχή αλλά θα το συνηθίσω :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

[/color]

Αν σου κανει τοσο "ζημια" στη μπαταρια, κατεβασε το "Disable servises", και αν το βρεις, ξετσικαρισε το!

 

δεν μπορω να το βρω με τιποτα ρε φοθστη μου .... αν καποιος μπορει να βοηθησει θα το εκτιμουσα

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

Στο recovery πως μπαινω;

Με 3 τροπους:

α) Με μια εφαρμογη σαν αυτη:

https://play.google.com/store/apps/details?id=phongit.quickreboot

β) Με κλειστη συσκευη, με τα πισω πληκτρα

γ) Βαζοντας G2Tweaks, βαζεις επιλογη στο power menu να εχει "Reboοt to recovery"

Ξεχασα και lcd density στο ποσο το εχετε σε στοκ ρομ εκτος απο 480;

Τωρα το εχω default (480). παλαιοτερα το ειχα 400! Αλλα θα χρειαστεις το "App settings" (xposed module) γιατι καποιες εφαρμογες π.χ. καμερα ενδεχομένως δε θα προβαλονται σωστα!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Με 3 τροπους:

α) Με μια εφαρμογη σαν αυτη:

https://play.google.com/store/apps/details?id=phongit.quickreboot

β) Με κλειστη συσκευη, με τα πισω πληκτρα

γ) Βαζοντας G2Tweaks, βαζεις επιλογη στο power menu να εχει "Reboοt to recovery"

 

Τωρα το εχω default (480). παλαιοτερα το ειχα 400! Αλλα θα χρειαστεις το "App settings" (xposed module) γιατι καποιες εφαρμογες π.χ. καμερα ενδεχομένως δε θα προβαλονται σωστα!

Αλλο ειναι το g2 tweaks ,αλλο το g2 tweaksbox? Το εβαλα στα 440 με το build prop ,παιδες σορρυ αμα ρωταω χιλιοειπωμενα αλλα στην lg ειναι λιγο διαφορετικα σε σχεση με τα σαμμυ και δεν θελω να κανω καμια στραβη,τα σαμμυ ειναι unbricable δεν ξερω γιατο g2 και ρωτω να γνωριζω σιγα σιγα τις μοντες που μπορω να βαλω.την nav bar δεν μπορω να την μειωσω μεσω build prop?να την βαλω στο 36 πχ ,αντι με μια εφαρμογη που βρηκα καθως και αν μπορω μα εχω το backround της παντα διαφανο

 

Edit:τωρα μετα το ρουτ το knock on δεν δουλευει οταν ειναι σβηστει η οθονη,πρεπει να πατησω το power button και μετα το πιανει,ετσι ειναι η θελει να κανω update το touch fw για να πιανει οταν ειναι σβηστη;

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τωρα το εχω default (480). παλαιοτερα το ειχα 400! Αλλα θα χρειαστεις το "App settings" (xposed module) γιατι καποιες εφαρμογες π.χ. καμερα ενδεχομένως δε θα προβαλονται σωστα!

 

Έχω 400 ή 380. Δεν θυμάμαι καλά! Αλλά όλες οι εφαρμογές παίζουν μια χαρά. Και η κάμερα. Αυτό τόσο στην cloudyg3 όσο και σε cm11, cm12 και LS mile 3.2 και LS 4.0

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω 400 ή 380. Δεν θυμάμαι καλά! Αλλά όλες οι εφαρμογές παίζουν μια χαρά. Και η κάμερα. Αυτό τόσο στην cloudyg3 όσο και σε cm11, cm12 και LS mile 3.2 και LS 4.0

Και σε stock rom, και cloudystock, και cloudyG3 οταν το αλλαζα η καμερα και το ραδιο δεν ηταν full screen...... και οχι μονο σε μενα, σε ολους σχεδον! Τι διαφορετικο συμβαινει αραγε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλο ειναι το g2 tweaks ,αλλο το g2 tweaksbox? Το εβαλα στα 440 με το build prop ,παιδες σορρυ αμα ρωταω χιλιοειπωμενα αλλα στην lg ειναι λιγο διαφορετικα σε σχεση με τα σαμμυ και δεν θελω να κανω καμια στραβη,τα σαμμυ ειναι unbricable δεν ξερω γιατο g2 και ρωτω να γνωριζω σιγα σιγα τις μοντες που μπορω να βαλω.την nav bar δεν μπορω να την μειωσω μεσω build prop?να την βαλω στο 36 πχ ,αντι με μια εφαρμογη που βρηκα καθως και αν μπορω μα εχω το backround της παντα διαφανο

 

Edit:τωρα μετα το ρουτ το knock on δεν δουλευει οταν ειναι σβηστει η οθονη,πρεπει να πατησω το power button και μετα το πιανει,ετσι ειναι η θελει να κανω update το touch fw για να πιανει οταν ειναι σβηστη;

Ιδιο ειναι, το G2Tweaks box εννοω!

Δοκιμασε να κανεις update το touch απ' το κρυφο μενου, πιστευω θα φτιαξει!

Κανοντας το dpi 440, σου προβαλει τωρα την καμερα και το ραδιο σε full screen;;

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα χθες τηλεφωνο στο καταστημα απο το οποιο πηρα τη συσκευη και μου ειπε να το στειλω στην arvato. Μπορω να το στειλω και στην procordia? Γενικα πια εταιρεια ειναι πιο καλη?

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Και σε stock rom, και cloudystock, και cloudyG3 οταν το αλλαζα η καμερα και το ραδιο δεν ηταν full screen...... και οχι μονο σε μενα, σε ολους σχεδον! Τι διαφορετικο συμβαινει αραγε;

 

Μήπως επειδή το κάνω χειροκίνητα? Παίζει? Τι να σου πώ.... Δεν έχω κανένα πρόβλημα με καμία απολύτως εφαρμογή!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν πρεπει να εχει κ καμερα για 4κ?

 

Τι εννοείς; το hardware υποστηρίζει 4Κ αλλιώς δε θα μπορούσαν οι devs να βάλουν αυτή τη δυνατότητα... Απλά η LG δεν την δίνει επίσημα. Λόγος άγνωστος

Link to comment
Share on other sites

δεν πρεπει να εχει κ καμερα για 4κ?

Ναι εχει τη δυνατοτητα για 4Κ! Προφανως γιατι το υποστηριζει το hardware! Και ειναι και αρκετα καλής ποιοτητος.

Link to comment
Share on other sites

"Επισης μετα απο επικοινωνια μου με pm με αξιολογο developer στους xda (θα μου επιτρεψετε να μην πω το nick του) μου προτεινε να μην βαζουμε πλεον dori λογω του οτι ναι μεν ασχολειται αλλα δεν μπορει να σταθεροποιησει τον kernel του μιας και ψαχνει ακομα και το παραμικρο. Μου προτεινε η στοκ η bruce.

Εγω ετσι κι αλλιως δεν βαζω dori γιατι δεν το ψαχνω οπως εσεις, πιο πολυ για εσας το αναφερω"

 

Ξεκαθαριζω καταρχην οτι ο Dori ουτε κολλητος μου ειναι ουτε συγγενης μου, απλως διερωτώμαι ο dev που τα ειπε αυτα εχει τσεκαρει τωρα τελευταια το θρεντ του Ντορι? Ειδε οτι ο και ο ιδιος ο Ντορι τα ειχε παρει στο κρανιο και εκατσε και ελεγξε το κωδικα του απο την αρχη και τελος το βρηκε τουλαχιστον οπως ισχυριζεται ο ιδιος το προβλημα του και μαλλον εχει δικιο γιατι εχουν περασει πεντε μερες απο τοτε που βγηκε ο 9.2 και δεν εχει βγει ουτε ενα sod ενω αλλες φορες του τη λεγανε με το παραμικρο.

Τελος οπως εχω ηδη γραψει και εγω αλλα και άλλα παιδια απο το φορουμ, τον ευχαριστω που μου δινει την ευκαιρια να χρησιμοποιω την τελευταια λεξη στους governors τον intellimm (χωρις να ειμαι σε art ταχυτητα και οικονομια) και επισης οτι εκατσε και μονταρισε το baseband 20Η που μπορει να το φλασαρει ο καθενας και σημερα στον σκλαβενιτη στο 2ο υπογειο ημουν ο μονος που ειχα σημα

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

επισης οτι εκατσε και μονταρισε το baseband 20Η που μπορει να το φλασαρει ο καθενας και σημερα στον σκλαβενιτη στο 2ο υπογειο ημουν ο μονος που ειχα σημα

 

αυτο ναι, ειναι ενα θεμα, κατα ποσο ισχυει? θελεις να πεις οτι βελτιωθηκε κατα πολυ το σημα σου? υπογειο και δευτερο? μακαρι να ειναι ετσι, θα λυσει πολλα προβληματα για πολλους αυτο

Link to comment
Share on other sites

αυτο ναι, ειναι ενα θεμα, κατα ποσο ισχυει? θελεις να πεις οτι βελτιωθηκε κατα πολυ το σημα σου? υπογειο και δευτερο? μακαρι να ειναι ετσι, θα λυσει πολλα προβληματα για πολλους αυτο

Με την 20Η μου έκανε και μένα εντύπωση. Στο βάθος του S/M δεν είχα ποτέ σήμα με καμία συσκευή και κατέβηκα στο υπόγειο και χτυπάει το τηλέφωνο. Παγωτό...

Link to comment
Share on other sites

Με την 20Η μου έκανε και μένα εντύπωση. Στο βάθος του S/M δεν είχα ποτέ σήμα με καμία συσκευή και κατέβηκα στο υπόγειο και χτυπάει το τηλέφωνο. Παγωτό...

 

α ναι? δε το ηξερα οτι διορθωθηκε το σημα με την 20Η, δεν εχω αυτην και δεν εχω εντυπωσεις ,πολυ καλο αυτο :) Αντε να βρω τωρα χρονο να τα φλασαρω παλι ολα απο την αρχη :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Και σε stock rom, και cloudystock, και cloudyG3 οταν το αλλαζα η καμερα και το ραδιο δεν ηταν full screen...... και οχι μονο σε μενα, σε ολους σχεδον! Τι διαφορετικο συμβαινει αραγε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ιδιο ειναι, το G2Tweaks box εννοω!

Δοκιμασε να κανεις update το touch απ' το κρυφο μενου, πιστευω θα φτιαξει!

Κανοντας το dpi 440, σου προβαλει τωρα την καμερα και το ραδιο σε full screen;;

Ναι μια χαρα το δειχνει απλα λιγο μικροτερα,μη φανταστεις μεγαλη διαφορα

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε στοκ ρομ τι σαβουρα απο την lg μπορω να σβησω πλην του τηλεχειριστηριου;εκτος εαν αξιζει και τιποτα αλλο .backup εχω παρει ηδη

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρα το δειχνει απλα λιγο μικροτερα,μη φανταστεις μεγαλη διαφορα

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε στοκ ρομ τι σαβουρα απο την lg μπορω να σβησω πλην του τηλεχειριστηριου;εκτος εαν αξιζει και τιποτα αλλο .backup εχω παρει ηδη

 

Αν έχετε πρόβλημα με την camera που την δείχνει μικρότερη, να πάτε ρυθμησεις - προβολή - μπροστινά πλήκτρα αφής - απόκρυψη μπροστινών πλήκτρων αφής και τικαρετε την camera, το ίδιο πρόβλημα είχα και με το iGO δεν το έβλεπα καθόλου (μαυρη οθόνη) και μόλις τικαρα την εφαρμογή....όλα o.k....!!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Την baseband που την βρίσκουμε παιδιά να την περάσω; κατεβάζω την τελευταία cloudy flex να βάλω λόγο μαυρίλας μου αρέσει. Φλασαρω rom αφού έχω κάνει τα wipes και μετά το baseband;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα που φλάσαρα cloudy g3 πρώτα έβαλα baseband και μετά ρομ...

 

Έτσι έλεγε στο xda...

 

Μη σε πάρω και στο λαιμό μου βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω...

 

Για kkbaseband έλεγε.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2783192

 

Μάλλον είναι παλιά αυτή αλλά εγώ δεν το πολυψάχνω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα χθες τηλεφωνο στο καταστημα απο το οποιο πηρα τη συσκευη και μου ειπε να το στειλω στην arvato. Μπορω να το στειλω και στην procordia? Γενικα πια εταιρεια ειναι πιο καλη?

 

Εννοειτε θα το στειλεις Procordia.Παρτους τηλεφωνο.Google it.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που δίνει στο thread του είναι η τελευταία 20H με το καλό σήμα;

Tο νεο 20Η baseband παιδια ειναι στη σελιδα του dorimanx:

http://www.dorimanx.com/LG/

Ψαχνετε για αυτο "KK_20H_D802_Baseband.zip"

Το φλασαρεται με recovery.

To περασα και 'γω σε cloudyG3 2.0 με bruce kernel, προς το παρων δειχνει μια χαρα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν νομίζω...

 

Για kkbaseband έλεγε.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2783192

 

Μάλλον είναι παλιά αυτή αλλά εγώ δεν το πολυψάχνω...

Αν ειχες Kit Kat rom πριν, δεν ηταν απαραιτητο να φλασαρεις το baseband, το ειχες ηδη.........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...