Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω cloudyflex 1.4 με twrp recovery ,για να βαλω cloudystock 1.2 πρεπει να γυρισω σε official 4.2.2 η' μπορω να φλασαρω απευθειας;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω cloudyflex 1.4 με twrp recovery ,για να βαλω cloudystock 1.2 πρεπει να γυρισω σε official 4.2.2 η' μπορω να φλασαρω απευθειας;;;

 

Wipe data/cache

 

Format System

 

Φλασαρεις CloudyStock 1.2

 

Φλασαρεις Baseband

 

Ετοιμος

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια ρομ εχεις? Στην cloudyflex εχει επιλογη η ιδια η ρομ στις ρυθμισεις, αν θυμαμαι μεσα στο μενου προβολη ειναι. Οχι μονο παιχνιδια. Οπου θες. Σου βγαζει λιστα με ολες τις εφαρμογες και διαλεγεις σε ποιες δε θες softkey.

Σε κιτκατ εποεμνως και σε cloudystock (δε δουλευει τοσο τελεια οσο στην cloudyflex βεβαια) μπορεις να κανεις το εξης κολπο: Αφου εγκαταστησεις xposed beta2, app setting, στο app settings πας στην εφαρμογη που σε ενδιαφερει και επιλεγεις fullscrren->immersive

 

Δεν εχει Immersive... :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα εχει κανενα θεμα με twrp;γιατι στο xda προτεινει με philz 6.19.3. Εσυ με twrp την φλασαρες χωρις προβληματα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια βοήθεια. Είμαι στην αναζήτηση νέου κινητού και είχα καταλήξει στο Ν5,επειδή διαβάζω ότι συνεχίζει να έχει κάποια θέματα και δεν θέλω να δώσω 300 αρα και να νευριάζω από την θεωρώ μέρα αρχίζω να κοιτάω προς τα δω. Έχει counter το τηλέφωνο για αποφυγή custom rom,? Είναι εύκολο το ρουτ κτλπ ;έχει φωτάκι να σε ειδοποιεί για κλήσεις, μνμ και τα συναφή με διαφορετικά χρώματα;έχει τίποτα να κάνει με τις παρτίδες όπως στο Ν5;αυτά τα ολίγα θενξ Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=45293512

 

Stock + ρουταρεις με IOroot

Ευχαριστω.Και εαν θελω να παω στην Cloudystock 1.2 τι κανω μετα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια βοήθεια. Είμαι στην αναζήτηση νέου κινητού και είχα καταλήξει στο Ν5,επειδή διαβάζω ότι συνεχίζει να έχει κάποια θέματα και δεν θέλω να δώσω 300 αρα και να νευριάζω από την θεωρώ μέρα αρχίζω να κοιτάω προς τα δω. Έχει counter το τηλέφωνο για αποφυγή custom rom,? Είναι εύκολο το ρουτ κτλπ ;έχει φωτάκι να σε ειδοποιεί για κλήσεις, μνμ και τα συναφή με διαφορετικά χρώματα;αυτά τα ολίγα θενξ

 

Όχι δεν έχει counter,έχει led notification, εύκολο root στην 4.2.2,στην 4.4 όχι ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Wipe data/cache

 

Format System

 

Φλασαρεις CloudyStock 1.2

 

Φλασαρεις Baseband

 

Ετοιμος

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν εχει Immersive... :(

Τι εννοεις δεν εχει; Προφανως δεν εισαι σε κιτκατ. Cloudyflex εχεις?

 

Δεν θα εχει κανενα θεμα με twrp;γιατι στο xda προτεινει με philz 6.19.3. Εσυ με twrp την φλασαρες χωρις προβληματα;

Πρωτα philz 6 19 3, μετα το τελευταιο ή ποια εκδοση γραφει στο threat της cloudystock,

 

Επισης επελεξε install new rom, μετα baseband και μετα τη ρομ για να εισαι σιγουρος.. χωρις reboot αυτα τα 2 φλασαρισματα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει counter,έχει led notification, εύκολο root στην 4.2.2,στην 4.4 όχι ακόμα.

 

Απο τη στιγμη που μπορεις να βαλεις cloudystock που εχει root και recovery ενσωματομενο ουσιαστικα ειναι σαν να εχεις ροοτ στην 4.4

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις δεν εχει; Προφανως δεν εισαι σε κιτκατ. Cloudyflex εχεις?

 

Όχι εχω 4.2.2 Stock & στο Full screen εχω τις επιλογες Force & Prevent

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις δεν εχει; Προφανως δεν εισαι σε κιτκατ. Cloudyflex εχεις?

 

 

Πρωτα philz 6 19 3, μετα το τελευταιο ή ποια εκδοση γραφει στο threat της cloudystock,

 

Επισης επελεξε install new rom, μετα baseband και μετα τη ρομ για να εισαι σιγουρος.. χωρις reboot αυτα τα 2 φλασαρισματα.

 

Υπάρχει Κάπιος λόγος που δεν μπορούμε να βάλουμε κατευθείαν τον τελευταίο philiz;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Όχι εχω 4.2.2 Stock & στο Full screen εχω τις επιλογες Force & Prevent

Θυμομουν οτι ειχες μια απο τις 2 ρομ που ανεφερα παραπανω. Στην stock δε γινεται..

Λογικα δε βλεπεις την επιλογη που γραφω αφου υπαρχει μονο σε κιτκατ.

 

Υπάρχει Κάπιος λόγος που δεν μπορούμε να βάλουμε κατευθείαν τον τελευταίο philiz;

Ναι.. Θα παθεις αυτο που επαθα και εγω :lol: δε θα εχεις bootllader και θα σου παιδευτεις αρκετα να ξανα αποκτησεις (πιθανοτατα χανοντας ολη τη ρομ οπως επισης επαθα :lol:), οποτε truste me.. ακολουθα τον οδηγο!

Link to comment
Share on other sites

εκανα factory reset οταν μπηκα σε recovery και επισης wipe dalvik/cache/ system/internal storage και μετα reboot αλλα εκανα καποια λαλακια μαλλον και εχει κολλησει στο σημα της lg εδω και κανα 10λεπτο και δεν σβηνει, τι κανω για να το επαναφερω???
Link to comment
Share on other sites

εκανα factory reset οταν μπηκα σε recovery και επισης wipe dalvik/cache/ system/internal storage και μετα reboot αλλα εκανα καποια λαλακια μαλλον και εχει κολλησει στο σημα της lg εδω και κανα 10λεπτο και δεν σβηνει, τι κανω για να το επαναφερω???

 

Wipe Internal Storage ? εσβησες προφανος το συστημα... χαχα

 

η με OTG φλασαρεις αλλη ROM ή γυρνας back to stock με το γνωστο τροπο

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν,

 

έκανα εγκατάσταση το flashify

κράτησα backup το stock recovery και kernel

 

φλάσαρα το τελευταίο twrp.img

 

reboot στο recovery και φλάσαρα Philz 6.19.3

reboot

στα settings του philz "update loki patch"...(καπως ετσι, δεν το θυμαμαι ακριβώς)

φλασάρισμα του philz 6.19.7

backup στο usb-otg

 

backup με titanium και helium για παν ενδεχόμενο :lol: και μεταφορά τους (και) στο usb

 

σε λίγο θα ακολουθήσει wipe τα πάντα και flashαρισμα του kkbaseband, για να βάλω cloudystock 1.2 (απο μαμά 4.2.2 ρουτ που είμαι τώρα)

 

αμα πάει κάτι στραβά τουλάχιστον είμαι κομπλέ :p

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

για 4.4.2 δεν υπαρχει αυτο που αυξανει τον ηχο και μειωνει το μεγεθος της nav bar ετσι? το μονο που βρηκα ειναι για transparent lg weather

Αμα ενοεις την original χωρις root δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Για τον ηχο στην cloudystock 1.2 εχω ανεβασει ενα δικο μου πατσαρισμενο αρχειο που ανεβαζει τον ηχο (πιθανοτατα να ειναι ιδιο με τις 1.1 Καλου κακου το ξαναφτιαξα σε περιπτωση που εχει αλλαξει κατι να ειμαι σιγουρος) Δεχομαι και παραγγελιες :lol: Αν ειναι πολυ δυνατο και παραμορφωνει να το κανω λιγο λιγοτερο. Παραπανω παραμορφωνει σιγουρα.

Βασικα μπορω να το κανω για τις περισσ ρομ αρκει να εχω το αρχειο . Οποιος θελει ας ανεβασει το αρχειο να κοιταξω. Μισο λεπτο δουλεια ειναι..

Για μειωση navbar και αλλα πολλα το πρωτο καλο xposed plugin βγαινει σε 1 μερα απο τωρα.

Κοιτατε εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2549923

Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez

Παιδιά έχω μεγάλο πρόβλημα, είχα περάσει την Cyanogen mod και δεν μου άρεσε και ήθελα να πάω στην stock.

 

Έβαλα λοιπόν το κινητό μου σε download mode άνοιξα το LGMobile Support Tool, και έκανα restore&upgrade. Κατέβασε μονο του την official 4.2.2 μου την πέρασε και όλα κομπλέ.

 

Το πρόβλημα είναι όμως ότι η μπαταρία μου πλέον πάει γύρο στις 2-3 ώρες με full χρήση και 10 ώρες standby. :(

 

Έκανα κάτι λάθος?

 

Ps: Έχω σβήσει τα πάντα, μονο κλήσης παίρνει τώρα. GPS/WIFI/3G και δεν έχω κανένα application installed. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αμα ενοεις την original χωρις root δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Για τον ηχο στην cloudystock 1.2 εχω ανεβασει ενα δικο μου πατσαρισμενο αρχειο που ανεβαζει τον ηχο (πιθανοτατα να ειναι ιδιο με τις 1.1 Καλου κακου το ξαναφτιαξα σε περιπτωση που εχει αλλαξει κατι να ειμαι σιγουρος) Δεχομαι και παραγγελιες :lol: Αν ειναι πολυ δυνατο και παραμορφωνει να το κανω λιγο λιγοτερο. Παραπανω παραμορφωνει σιγουρα.

Βασικα μπορω να το κανω για τις περισσ ρομ αρκει να εχω το αρχειο . Οποιος θελει ας ανεβασει το αρχειο να κοιταξω. Μισο λεπτο δουλεια ειναι..

Για μειωση navbar και αλλα πολλα το πρωτο καλο xposed plugin βγαινει σε 1 μερα απο τωρα.

Κοιτατε εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2549923

εγω εβαλα την cloudypro 1.1 οποτε μαλλον δεν κανει ε?

σ ευχαριστω παντως για την απαντηση και για το λινκ για τη nav bar

Link to comment
Share on other sites

Αμα ενοεις την original χωρις root δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Για τον ηχο στην cloudystock 1.2 εχω ανεβασει ενα δικο μου πατσαρισμενο αρχειο που ανεβαζει τον ηχο (πιθανοτατα να ειναι ιδιο με τις 1.1 Καλου κακου το ξαναφτιαξα σε περιπτωση που εχει αλλαξει κατι να ειμαι σιγουρος) Δεχομαι και παραγγελιες :lol: Αν ειναι πολυ δυνατο και παραμορφωνει να το κανω λιγο λιγοτερο. Παραπανω παραμορφωνει σιγουρα.

Βασικα μπορω να το κανω για τις περισσ ρομ αρκει να εχω το αρχειο . Οποιος θελει ας ανεβασει το αρχειο να κοιταξω. Μισο λεπτο δουλεια ειναι..

Για μειωση navbar και αλλα πολλα το πρωτο καλο xposed plugin βγαινει σε 1 μερα απο τωρα.

Κοιτατε εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2549923

Φιλε @sosimple εχω κατεβασει αυτο αρχειο σου για την αυξηση της εντασης, αλλα πως το περναμε;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε @sosimple εχω κατεβασει αυτο αρχειο σου για την αυξηση της εντασης, αλλα πως το περναμε;

Στο link που δινω εχω οδηγιες. Να τα ξαναγραψω στα ελληνικα. Αφου κανεις ενα backup το original αρχειο σε περιπτωση που κατι παει στραβα ή θες να το ξαναβαλεις (αντιγραφοντας copy/past το original αρχειο σε ενα αλλο φακελο),

Με το root explorer βαζεις στο δικο μου αρχειο τις ιδιες permision που εχει το original (πατα πανω στο original με το root explorer επελεξε στο μενο που βγαζει permision κοιτα που εχει τα τικ στα τετραγωνακια και βαλε ακριβως τα ιδια στο δικο μου) Μετ κανε αντιγραφη επικοληση το αρχειο μου στο φακελο που ηταν το original (system/etc) θα σου πει οτι υπαρχει ηδη, επελεξε overwright για να αντικατασταθει το original με το δικο μου. Κανε ενα reboot και αν τα εκανες σωστα θα δεις οτι ο ηχος στο μεγαφωνο δυναμωσε αρκετα.

Τα εγραψα οσο ποιο απλα μπορουσα. Ετσι μπαινουν ολα. Για την cloudystock 1.2 μιλαμε ετσι? Μη το βαλεις σε αλλη ρομ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω εβαλα την cloudypro 1.1 οποτε μαλλον δεν κανει ε?

σ ευχαριστω παντως για την απαντηση και για το λινκ για τη nav bar

 

Αμα θες ανεβασε το καπου να στο φτιαξω. Πιθανοτατα ειναι παρομοιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Εχω το LG G2 D802 απο Hong Kong το οποιο το εκανα:

1) root

2) του περασα το recovery ClockWorkMod (CWM)

3) του περασα την CyanogenMod Nightly για KitKat και αφου εκανα αναβαθμιση σε

4) CyanogenMod Snapshot το κινητο κανει loop στο CWM οτι και να κανω.

 

Του εκανα factory reset μηπως φταιει κατι και προσπαθω να κανω restore την παλιες εκδοσεις που ειχα ειτε σε CyanogenMod Nightly ειτε σε official LG rom αλλα με γυριζει συνεχως στο CWM.

Ακολουθω το ακολουθο λινκ http://forum.xda-developer....php?t=2432476 αλλα με σταματαει στην ακολουθη φωτο.

 

Προσπαθω να δω το κινητο μου απο ADB αλλα δεν τα εχω καταφερει μεχρι στιγμης.

 

υ.γ.: Το κινητο αναγνωριζεται απο το PC μου ομως με ερωτηματικο (!) εχω κανει install τους drivers αλλα τπτ.

υ.γ.2: Φαινεται οτι ειναι bricked αλλα δεν μπορω να το κανω να παει σε download mode ( up + power ή up + καλωδιο usb)

 

Μπορει καποιος να με βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Στο link που δινω εχω οδηγιες. Να τα ξαναγραψω στα ελληνικα. Αφου κανεις ενα backup το original αρχειο σε περιπτωση που κατι παει στραβα ή θες να το ξαναβαλεις (αντιγραφοντας copy/past το original αρχειο σε ενα αλλο φακελο),

Με το root explorer βαζεις στο δικο μου αρχειο τις ιδιες permision που εχει το original (πατα πανω στο original με το root explorer επελεξε στο μενο που βγαζει permision κοιτα που εχει τα τικ στα τετραγωνακια και βαλε ακριβως τα ιδια στο δικο μου) Μετ κανε αντιγραφη επικοληση το αρχειο μου στο φακελο που ηταν το original (system/etc) θα σου πει οτι υπαρχει ηδη, επελεξε overwright για να αντικατασταθει το original με το δικο μου. Κανε ενα reboot και αν τα εκανες σωστα θα δεις οτι ο ηχος στο μεγαφωνο δυναμωσε αρκετα.

Τα εγραψα οσο ποιο απλα μπορουσα. Ετσι μπαινουν ολα. Για την cloudystock 1.2 μιλαμε ετσι? Μη το βαλεις σε αλλη ρομ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αμα θες ανεβασε το καπου να στο φτιαξω. Πιθανοτατα ειναι παρομοιο.

μη σε βαζω σε κοπο αλωστε την εβαλα δοκιμαστηκα πηρα back up και θα επιστρεψω στη cloudyflex γιατι εκτος απο τον ηχο ειναι και το nav bar αλλα το G2 xposed δεν μου αρεσει οπως το μικρενει ασε που κανει conflict με το gravity και μολις το βαλω επανερχεται το nav bar στο κανονικο μεγεθος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...