Jump to content

G2 (D802) : Οδηγοί τροποποίησης / βελτίωσης της συσκευής


elthis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.Αν μπορει καποιος να βοηθησει ειμαι ροοτ με στοκ κιτ κατ.Θελω να περασω το mod της καμερας του xdabeeb αλλα δεν ξερω τα βηματα εκανα μια προσπαθεια αλλα μαλλον κατεβασα λαθος mod και μεσω ροοτ explorer τα σκαλισα με αποτελεσμα να μπρικαρει η συσκευη αλλα την επανεφερα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια είμαι νέος στο φόρουμ!

εγώ θέλω να ρωτήσω :

Έχω το g2, και συγκεκριμένα το ls980. Εγώ θέλω να το έχω όπως και το ευρωπαϊκό, δηλαδή να μην μου ξεκίνα με το λογότυπο της αμερικανικής καρτοκινητής εταιρίας….. και γενικά να μην έχει της ενοχλητικές εφαρμογές της (το ξέρω ότι μπορώ να της αποκαταστήσω αλλά θέλω να το κάνω ένα ρεφρες). Το κινητό το πείρα ξεκλείδωτο και δουλεύει με την vodafonoula μας μια χαρά, θα δούλευε στης ίδιες επιδόσεις αν του έβαζα το ευρωπαϊκό λειτουργικό ?+++και γενικά τη μειονεκτήματα θα έχει ? ευχαριστίες εκ τον προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Γεια είμαι νέος στο φόρουμ!

εγώ θέλω να ρωτήσω :

Έχω το g2, και συγκεκριμένα το ls980. Εγώ θέλω να το έχω όπως και το ευρωπαϊκό, δηλαδή να μην μου ξεκίνα με το λογότυπο της αμερικανικής καρτοκινητής εταιρίας….. και γενικά να μην έχει της ενοχλητικές εφαρμογές της (το ξέρω ότι μπορώ να της αποκαταστήσω αλλά θέλω να το κάνω ένα ρεφρες). Το κινητό το πείρα ξεκλείδωτο και δουλεύει με την vodafonoula μας μια χαρά, θα δούλευε στης ίδιες επιδόσεις αν του έβαζα το ευρωπαϊκό λειτουργικό ?+++και γενικά τη μειονεκτήματα θα έχει ? ευχαριστίες εκ τον προτέρων!

Καλοσηρθες φιλε.

Δυστυχως δεν γνωριζω γιατι εχεις διαφορετικο μοντελο.

Προσεχε μην κανεις τιποτα απο αυτα που γραφοντε εδω γιατι ειναι για το D802 εκτος αν οι οδηγειες βεβαιωνουν οτι ειναι και για το Sprint.

Εσυ πρεπει να τσεκαρεις εδω: http://forum.xda-developers.com/sprint-g2/development

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αντικατασταση οθονης στην αρβατο (210€), το αναβαθμισαν σε κιτκατ, σβηνοντας τα παντα.

υπαρχει περιπτωση να εχει κρατηθει το titanium backup καπου (αν και ο αποθηκευτικος χωρος του κινητου ειναι 10.38 gb)? κι αν ναι, υπαρχει θεμα αν κανω επαναφορα του backup που ειχα παρει στο 4.2 στο κιτκατ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

 

Επεστρεψα σε stock και ειναι σε bootloop.

Δοκιμασα το συνδυασμο πληκτρων για reset και δε μου βγαζει την οθονη για reset.

Απλα ξεκιναει και κολλαει.

 

Τι μπορω να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

 

Επεστρεψα σε stock και ειναι σε bootloop.

Δοκιμασα το συνδυασμο πληκτρων για reset και δε μου βγαζει την οθονη για reset.

Απλα ξεκιναει και κολλαει.

 

Τι μπορω να κανω ?

Δεν πατας καλα το συνδιασμο πληκτρων.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλω βοηθησε με.

Εχω δοκιμασει ολους τους συνδυασμους.

Κανενας δεν ειναι αποτελεσματικος.

 

Ειχα βαλει CM11 μεσω TWRP και για να γυρισω φλασαρα με kdz την 220d

Edited by CKB
Link to comment
Share on other sites

Τελικά φλασαρα μέσω Flash Tool κι έτσι έκανε reset.

 

Δε ξέρω γιατί αλλά πλέον είμαι πεπεισμένος ότι ο συνδυασμός πλήκτρων δε λειτουργεί στο δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγει το LG Mobile Support Tool και λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση λογισμικού.

 

Καλοσηρθες φιλε.

Δυστυχως δεν γνωριζω γιατι εχεις διαφορετικο μοντελο.

Προσεχε μην κανεις τιποτα απο αυτα που γραφοντε εδω γιατι ειναι για το D802 εκτος αν οι οδηγειες βεβαιωνουν οτι ειναι και για το Sprint.

Εσυ πρεπει να τσεκαρεις εδω: http://forum.xda-developers.com/sprint-g2/development

 

 

Παιδιά ζητώ βοήθεια από όλους σας….. όπως είπα έχω το lg g2 ls980 zva και ήθελα να βγάλω τα λογότυπα τις sprint, Αλλά έκανα αναβάθμιση σε kitkat και το δίκτυο κλείδωσε προσπάθησα να το ξεκλειδώσω όπου έφυγαν ακόμα και τα λογότυπα της sprint αλλά τίποτα(

), μετά είπα να βάλω τo λειτουργικό του ευρωπαϊκού μοντέλου (και δεν είμαι και πάλι σίγουρος αν κάνει να του βάλω του d802) με σκοπό να βλέπει την sim, αλλά με το που πάω να κάνω εγκατάσταση δεν μου λέει αυτό Republic of Korea, αλλά μου ανοίγει το LG Mobile Support Tool. Έκανα εικονικό pc με τα 7,xp,vista (έχω τα 8.1) δοκίμασα και τις δυο μεθόδους αλλά τίποτα +++ότι το virtual box με τα 7 δεν μου έβλεπε τα usb και το έκανα με το VMware Player αλλά πάλι τίποτα και όσο για το απενεργοποίηση του User Access Control πάλι το τίποτα. Θέλω να το φτιάξω σήμερα γιατί γράφω πανελλήνιες και το χρειάζομαι και γενικά πρέπει και να διαβάσω ,αλλά δεν μπορώ με όλα αυτά στο μυαλό μου. Σκέπτομαι μέσο teamviewr να πάρει κάποιος expert τον έλεγχο.

Ευχαριστίες εκ τον προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ζητώ βοήθεια από όλους σας….. όπως είπα έχω το lg g2 ls980 zva και ήθελα να βγάλω τα λογότυπα τις sprint, Αλλά έκανα αναβάθμιση σε kitkat και το δίκτυο κλείδωσε προσπάθησα να το ξεκλειδώσω όπου έφυγαν ακόμα και τα λογότυπα της sprint αλλά τίποτα(
), μετά είπα να βάλω τo λειτουργικό του ευρωπαϊκού μοντέλου (και δεν είμαι και πάλι σίγουρος αν κάνει να του βάλω του d802) με σκοπό να βλέπει την sim, αλλά με το που πάω να κάνω εγκατάσταση δεν μου λέει αυτό Republic of Korea, αλλά μου ανοίγει το LG Mobile Support Tool. Έκανα εικονικό pc με τα 7,xp,vista (έχω τα 8.1) δοκίμασα και τις δυο μεθόδους αλλά τίποτα +++ότι το virtual box με τα 7 δεν μου έβλεπε τα usb και το έκανα με το VMware Player αλλά πάλι τίποτα και όσο για το απενεργοποίηση του User Access Control πάλι το τίποτα. Θέλω να το φτιάξω σήμερα γιατί γράφω πανελλήνιες και το χρειάζομαι και γενικά πρέπει και να διαβάσω ,αλλά δεν μπορώ με όλα αυτά στο μυαλό μου. Σκέπτομαι μέσο teamviewr να πάρει κάποιος expert τον έλεγχο.

Ευχαριστίες εκ τον προτέρων!

Εισαι σιγουρος οτι ακολουθησες την 1η ή τη 2η μεθοδο που παρουσιαζονται στο πρωτο ποστ;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα , μπορει να μου δωσει καποιος στοκ Kernel 4.4.2 D80220d ?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2680948 απο εδω κατεβασα τον στοκ για d802...

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2680948 απο εδω κατεβασα τον στοκ για d802...

Κι εγω......

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι ακολουθησες την 1η ή τη 2η μεθοδο που παρουσιαζονται στο πρωτο ποστ;

Δεν ξέρω αν έκανα κάτι λάθος αλλά το ξεκλείδωσα εχθές φίλε. Αφίσα το βίντεο που ακλουθούσα πιστά και τα διέγραψα όλα από τα νεύρα μου και την πήρε μια χαρά την sim +++ ότι αφαιρέθηκαν και τα λογότυπα της εταιρίας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Καινούργιος με G2 (το έχω rootαρει) και κάποια θέματα¨

Υπάρχει υστέρηση κατά την διάρκεια της εισερχόμενης κλήσης στην οθόνη. Χτυπάει 2-4 φορές και μετά ανοιγεί η οθόνη.

 

Και μια ακόμη ερώτηση,

προσπαθώ να εγκαταστήσω το mod για την κάμερα μέσω adb , και δεν μπορώ, μου βγάζει error signature veerification στο recovery. Τι να κάνω; Ουσιαστικά οταμ μπαίνω στο recovery, μου έχει μονο τις επιλογές update από external και Update απο cache. Δεν βλέπω πουθενά το internal storage (πχ downloads κτλ).

Έχω κάνει κάτι λάθος;

Ας βοηθήσει κάποιος...

Edited by spiros89
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Καινούργιος με G2 (το έχω rootαρει) και κάποια θέματα¨

 

2. Θα ήθελα να παγώσω κάποιες εφαρμογές με το titanium. Υπάρχει κάποια λίστα / οδηγός;

δες αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2451021

καπου στη μεση λεει ποιες εφαρμογες κανει disable, προφανως οι com.att δεν θα υπαρχουν στα κινητα εκτος AT&T.

 

com.amazon.kindle

com.android.LGSetupWizard

com.android.chrome

com.att.android.attsmartwifi

com.att.android.digitallocker

com.att.android.mobile.attmessages

com.att.featuredapps.handset

com.att.myWireless

com.cardcam.QTranslator

com.cequint.ecid

com.facebook.katana

com.google.android.apps.books

com.google.android.apps.magazines

com.google.android.apps.plus

com.google.android.street

com.google.android.videos

com.lg.ATTDeviceHelp

com.lge.cic.polaris.logmanager

com.lge.wv.hidden

com.maluuba.android.qvoice

com.matchboxmobile.wisp

com.mobitv.client.tv

com.mtag.att.codescanner

com.muvee.ve4

com.skyfire.browser.toolbar.att

com.skyfire.browser.toolbar.att.service

com.synchronoss.dcs.att.r2g

com.telenav.app.android.cingular

com.twitter.android

com.vmware.mvp.enabled

com.wavemarket.waplauncher

com.wildtangent.android

com.yellowpages.android.ypmobile

com.drivemode

com.lge.lifestream

com.lge.lgfota.permission

com.synchronoss.dcs.att.r2g

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Με τ θεμα του recovery τι κανω; εχω κανει κατι λαθος;

 

Τελικά το έφτιαξα, ήθελε εγκατάσταση του CWM .

Μπορώ με την stock Rom (και με CWM εγκατεστημένο) να κάνω ΟΤΑ update? ή θα έχω πρόβλημα ?

Αξίζει τον κόπο τα βάλω custom rom?

Αυτά και ελπίζω να μην σας ζάλισα...

Edited by spiros89
Link to comment
Share on other sites

Mια πιο πληρης λιστα bloatware.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=47319218&postcount=1

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας,λιγη βοηθεια... θελω να κανω root ,ειμαι στην 4.4.2. Κανω οτι λεει ο οδηγος με το iroot. Ολα καλα μεχρι το σταδιο επανεκινησης.... μολις κανει επΑνεκινηση για να μπει σε recovery δειχνει το ανθρωπακι τεζα κ εχει θαυμαστικο σε τριγωνο. Πως γινεται να το κανω ροοτ αφου μετα την επανεκινηση ειναι νεκρο; εχω το d802 ελληνικο 16gb
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα. μολις φλασαρα τον παλιο bootloader και το TWRP με το autorec και εχασα το tap to wake. ειναι φυσιολογικο? επισης το λεντ αναβοσβηνει με διαφορετικο μοτιβο απο πριν στις ειδοποιησεις

 

EDIT: το εψαξα κ ειναι φυσιολογικο.

Edited by ticker1510
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και ζητω συγνωμη για την αλλαγη θεματος, ίσως ειμαι και σε τελείως λάθος θέμα αλλα δεν μπορουσα να βρω που ταιριαζει. Αν το θεμα εχει εξαντληθει καπου αλλο πειτε που.

Ενδιαφερομαι να αγορασω ενα LG G2 απο ebay.Εριξα μια ματια κ εχω μπερδευτει.Τι πρεπει να προσεξω εκτος την εξωτερικη κατασταση;Τι να ξερω ωστε το κινητο να ειναι πληρως λειτουργικο και αυθεντικο; Π.Χ. τι να ξερω για esn,imei,και unlocked;

Ευχαριστω και συγνωμη για την offtopic ερωτηση.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες sos..Πήγα να περάσω τη recovery k μετα το reboot το κινητό δε κάνει τπτ... Η όθονη έχει ενα μικρό φως αλλά δε δείχνει τπτ.. είτε πατήσω τα κουμπιά είτε όχι..
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 16άρι και έκανα ένα nandroid back up και έκανα κανονικό από την εφαρμογή της LG (πολύ καλή ως τώρα), πέρασα και το zip της Cloudy, το γύρισα και σε ART και μου έχουν μείνει 700mb μέσα!! Προφανώς δεν φτάνουν ούτε για ζήτω και είμαι στην 2η εβδομάδα χρήσης! Το zip δεν θέλω να το διαγράψω γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται όπως και το nandroid back up. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να μην είμαι τόσο τσίμα τσίμα? Σκέφτηκα να περάσω το nandroid σε εξωτερικό OTG Card Reader. Θα το διαβάζει κανονικά από εκεί αν γίνει κάποια στραβή?

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...