Jump to content

G2 (D802) : Οδηγοί τροποποίησης / βελτίωσης της συσκευής


elthis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι και ναι :p

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι δεν με αφηνει να κανω paste-αντιγραφη στον φακελο του συστηματος το αρχειο της μεγαλυτερης εντασης του ηχου;;
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν με αφηνει να κανω paste-αντιγραφη στον φακελο του συστηματος το αρχειο της μεγαλυτερης εντασης του ηχου;;

 

δεν έχεις root ή δεν έχεις δώσει δικαιώματα root στο file manager.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα!το βρηκα!ευχαριστω πολυ!ποιοτητα σαν το iphone στα ακουστικα ^_^

 

επισης πως αλλαζεις χρωμα στα πληκτρα κατω της οθονης?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς βοήθησε με σε παρακαλώ αν ξέρεις με το Xposed πως θα λύσω τα προβλήματα 1 και 2.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου .

 

Στο Xposed υπάρχουν 2-3 volume mods, ένα είναι για το G2 ειδικά, κάποιο θα σου δουλέψει. Για τον πάροχο, στο G2 Settings υπάρχει Hide Carrier Label στο Clocks,Icons, Quicksettings :cool:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει δοκιμάσει κάποιος να αυξήσει την δύναμη στα ηχεία ...?Αν ναι με ποιον τρόπο...?
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

εκανα την navigation bar μικροτερη. υπαρχει τροπος να μετακινηθουν πιο κατω τα εικονιδια τηλεφωνο,επαφες,μηνυματακλπ? γιατι υπαρχει ενα κενο μεταξυ τους και δεν μου πολυαρεσει...

επισης βλεπω οτι τα εικονιδια που ειναι ακριβως απο πανω απο αυτα τα εικονιδια που ειπα πριν εχουν κομενο το μισο ονομα τους.

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=38620&d=1387203087

 

εχετε καμια ιδεα για αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξω την αναφορά παράδοσης της συσκευής είναι λιγάκι απαράδεκτη.Μπορεί να εμφανίζεται στο notification center;Και αν γίνεται να μεγαλώσω την γραμματοσειρά της notification bar όπως γινότανε και στο iphone;
Link to comment
Share on other sites

Στο Xposed υπάρχουν 2-3 volume mods, ένα είναι για το G2 ειδικά, κάποιο θα σου δουλέψει. Για τον πάροχο, στο G2 Settings υπάρχει Hide Carrier Label στο Clocks,Icons, Quicksettings :cool:

 

Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ ποια είναι στο xposed και ειδικά αυτό που είναι για το g2 γιατί έψαξα και δεν το βρήκα...?Σε ευχαριστώ ..;-)

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ ποια είναι στο xposed και ειδικά αυτό που είναι για το g2 γιατί έψαξα και δεν το βρήκα...?Σε ευχαριστώ ..;-)

 

Πολλά modules δεν είναι από "μέσα" στο Xposed, υπάρχουν σε διακριτά threads στο XDA, θέλει δηλαδή λίγο ψάξιμο...πήγαινε στο Android Development για το D802 και θα βρεις αρκετά ;)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει δοκιμάσει κάποιος να αυξήσει την δύναμη στα ηχεία ...?Αν ναι με ποιον τρόπο...?

Υπάρχει τροποποίηση για τον ήχο στη πρώτη σελίδα.

 

 

 

εχετε καμια ιδεα για αυτα?

Όχι,δε γίνεται.

Καλησπέρα παιδιά,θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξω την αναφορά παράδοσης της συσκευής είναι λιγάκι απαράδεκτη.Μπορεί να εμφανίζεται στο notification center;Και αν γίνεται να μεγαλώσω την γραμματοσειρά της notification bar όπως γινότανε και στο iphone;

Θα πρέπει να βάλεις 3rd part εφαρμογή μηνυμάτων από το μάρκετ.

 

 

Πολλά modules δεν είναι από "μέσα" στο Xposed, υπάρχουν σε διακριτά threads στο XDA, θέλει δηλαδή λίγο ψάξιμο...πήγαινε στο Android Development για το D802 και θα βρεις αρκετά ;)

Στην ενότητα των εφαρμογών στο xda υπάρχουν πολλά..;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ok θα το ψάξω .Ευχαριστώ πολύ παιδιά...;-)
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS

εχει κολλήσει το κινητό μου στο lg logo και κανει συνεχεια rebbot. ξαναφλάσαρα την ρομ απο τον οδηγό How to unroot αλλα παλι τα ιδια.. τι μπορώ να κάνω;;

 

παιδια SOS

εχει κολλήσει το κινητό μου στο lg logo και κανει συνεχεια rebbot. ξαναφλάσαρα την ρομ απο τον οδηγό How to unroot αλλα παλι τα ιδια.. τι μπορώ να κάνω;;

εκανα hard reset τελικα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Λίγο προσοχή στο τι εγκαθιστάς, κάτι ίσως προκάλεσε το κόλλημα ;)

 

ξερεις για τετοιες περιπτώσεις ποιο app ειναι καλο για backup. να ειναι λιγο ευκολο στην χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά στο κινητό δεν έχω πειράξει τίποτα το έκανα μόνο root .Μέχρι τον Nova launcher έβαλα και τον έβγαλα μου αρέσει τρελά όπως είναι .Το μόνο μείον που βρήκα είναι ο ήχος .Θέλω να τον δυναμώσω και κοιτάζω στο xda να βρω κάποιο μοντάκι είτε σε xposed είτε σε κάτι άλλο και δεν βρήκα .Αν έχει κάνει κάποιος ας ποστάρει λινκ να το δω .Στην αρχική είχε ένα αρχείο που αυξάνει τον ήχο κλήσης αλλά όταν το έκανα έχασα τελείως τους ήχους και στο xda δεν μου απάντησαν καν στο πρόβλημα μου που είχα .Έτσι κοιτάζω ποιο σίγουρη λύση από xposed μεριά αλλά δεν βρήκα κάτι ακόμα ενώ πιστεύω ότι σίγουρα πρέπει να έχουν βγάλει.
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι, όταν βάζω μουσική από το ηχείο από κάτω που έχει τα 2 ηχιάκια όταν βάλω το χέρι μου και καλύψω το δεξί χαμηλώνει η μουσική αν κάνω το ίδιο και στο αριστερο δεν κάνει τίποτα σαν να μην λειτουργούν και τα 2 μου φαίνεται...το έχει κανεις άλλος αυτό??
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι, όταν βάζω μουσική από το ηχείο από κάτω που έχει τα 2 ηχιάκια όταν βάλω το χέρι μου και καλύψω το δεξί χαμηλώνει η μουσική αν κάνω το ίδιο και στο αριστερο δεν κάνει τίποτα σαν να μην λειτουργούν και τα 2 μου φαίνεται...το έχει κανεις άλλος αυτό??

 

φιλε μου,απο οτι εχω δει ενα ηχειο εχει η συσκευη! οι αριστερες τρυπες που ειναι ιδιες με το ηχειο στα δεξια εχουν το μικροφωνο απο μεσα! κατεβσε ενα manual και δες το κ ο ιδιος! κ γω οταν το πρωτοαγορασα αυτο αναρωτηθηκα...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου,απο οτι εχω δει ενα ηχειο εχει η συσκευη! οι αριστερες τρυπες που ειναι ιδιες με το ηχειο στα δεξια εχουν το μικροφωνο απο μεσα! κατεβσε ενα manual και δες το κ ο ιδιος! κ γω οταν το πρωτοαγορασα αυτο αναρωτηθηκα...

 

ναι ε??? εγώ νόμιζα είχε 2 ηχεία!!! θα το κάνω...σε ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αν καποιος ξερει...Προσπαθω να κανω ροοτ αλλα τιποτα...

Ακολουθω τα βηματα ολα...Αλλα οταν ανοιγει το Command και γραφει Press any key to continue . . . Παταω και κλεινει αμεσως...

Ξερει καποιος κατι ?

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδες αν καποιος ξερει...Προσπαθω να κανω ροοτ αλλα τιποτα...

Ακολουθω τα βηματα ολα...Αλλα οταν ανοιγει το Command και γραφει Press any key to continue . . . Παταω και κλεινει αμεσως...

Ξερει καποιος κατι ?

 

Αν θυμαμαι καλα τα παιδιά στα προηγουμενα ποστ λενε οτι φταινε οι drivers..Ξαναπαιρνα τους και κανε επανεκκίνηση τον υπολογιστη.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα τα παιδιά στα προηγουμενα ποστ λενε οτι φταινε οι drivers..Ξαναπαιρνα τους και κανε επανεκκίνηση τον υπολογιστη.

μπορει και να δοκιμασει σε αλλο pc..τοεχω δει και αυτο,, ;)

Link to comment
Share on other sites

Eχω εγκαταστησει/απεγκαταστησει 2 φορες τους drivers,εκανα επανεκινησεις,αλλαξα και usb port αλλα τιποτα... :(
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ανοιξεις τιποτα στο PC,ενωσε το κινητο με το καλωδιο στο PC και βαλε ολες τις επιλογες που εχει στο κινητο να σου εγκαταστησει ολους τους drivers(μονο φορτιση,μεταφορα δεδομενων κτλ.).

Windows 7 δεν εχεις;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ναι windows 7 εχω...

Καθε επιλογη στο κινητο οταν το συνδεω με το pc εχει διαφορετικους drivers??

Edited by fraris
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...