Jump to content

Πανελλαδικές 2014


philos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιοι δίνετε πανελλαδικές φέτος; Που στοχεύετε και πως νιώθετε που τελειώνετε το σχολείο; :)

Σας αγχώνει η επίδοσή σας;

 

 

* χρησιμοποιώ τον όρο "πανελλαδικές" αντί "πανελλήνιες" καθώς κάποτε κάποιος με έπεισε ότι δεν στέκει ο δεύτερος, ο οποίος απευθύνεται σε όλους τους Έλληνες, ενώ οι πανελλαδικές αφορούν συγκεκριμένα τις εντός ελλαδικού χώρου εξετάσεις :p

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έδινα πέρυσι. Φεύγω σήμερα για Κρήτη (πέρασα στη σχολή Οικονομικών Επιστημών). Το μόνο που έχω να πω στα παιδιά που δίνουν είναι να μην αγχωθούν εκείνη την ώρα. Ό,τι ξέρεις θα το γράψεις. Έχεις 3 ώρες εκεί μέσα. Στην έκθεση είναι λίγο περίεργο το θέμα με την ώρα αλλά σε όλα τα άλλα μαθήματα είναι υπεραρκετή. Αν δεν αγχωθείς θα γράψεις εκεί που μπορείς. Και αν δεν γράψεις καλά σε ένα μάθημα δεν ήρθε το τέλος του κόσμου! Εγώ αυτό έχω να 'συμβουλεύσω' αυτούς που δίνουν ;)
Link to comment
Share on other sites

Φέτος θα γράψω πανελλαδικές και είμαι λίγο αγχωμένος.Θέλω να περάσω στην Ακαδημία εμπορικού ναυτικού και διαβάζω αρκετά.Ο μόνος μου στόχος είναι να περάσω.Όμως το σχολείο θα μου λείψει όσο τίποτα άλλο....
Τη θάλασσα την αγαπώ......
Link to comment
Share on other sites

Φέτος θα γράψω πανελλαδικές και είμαι λίγο αγχωμένος.Θέλω να περάσω στην Ακαδημία εμπορικού ναυτικού και διαβάζω αρκετά.Ο μόνος μου στόχος είναι να περάσω.Όμως το σχολείο θα μου λείψει όσο τίποτα άλλο....

 

Είσαι τρελός?!?!?!?!:lol:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Όλοι περάσαμε από αυτή την διαδικασία των πανελλαδικών και είχαμε άγχος.

Συμβουλή δική μου, κάντε ένα πρόγραμμα και σκ να τα ξεχνάτε όλα όταν βγαίνετε,

μην ακούτε τους καθηγητές πως πρέπει τουλάχιστον 8-10 ώρες διάβασμα στο σπίτι,

είναι υπερβολικοί κάποιοι. Θέλει να αφιερώσεις χρόνο και να κάνεις διαρκώς επαναλήψεις,

αλλά όλα έχουν τα όριά τους παιδιά.

 

Και το σχολείο θα σας λείψει πραγματικά, θα το ζητάτε ξανά και ξανά, τα καλύτερα χρόνια!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

θα σας λειψει το μονο σιγουρο. Και οτα τελειωσετε το πανεπιστημιο (που θα βριζετε μεχρι να παρετε πτυχίο) το ίδιο

 

Καλη επιτυχια παντωε στους μαθητές που δινουν φέτος!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι τρελός?!?!?!?!:lol:

 

Χαχαχαχα φίλε πολλοί μου το έχουνε πεί αυτό.Όταν λέω θα μου λείψει εννοώ ότι θα μου λείψουν οι φίλοι μου,η παρέες μου,οι βλακεις που κάναμε όλοι μαζι,όλα αυτά.....(όμως είμαι τρελός) ;)

Τη θάλασσα την αγαπώ......
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα φίλε πολλοί μου το έχουνε πεί αυτό.Όταν λέω θα μου λείψει εννοώ ότι θα μου λείψουν οι φίλοι μου,η παρέες μου,οι βλακεις που κάναμε όλοι μαζι,όλα αυτά.....(όμως είμαι τρελός) ;)

 

AAAAA εντάξει τότε...είπα και εγώ...:rolleyes:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Όλο και πλησιάζει ο καιρός για τις πανελλήνιες.Καλη επιτυχία σε όλους και αν θέλετε πείτε μας που έχετε στόχο να περάσετε...!! :)
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν επιλογες και ζωη εκτος των πανελλαδικων.καποιοι απο εμας αγχωθηκαν σαν εσας,εδωσαν πανεληνιες ,τα καταφεραν,σπουδασαν και δεν ακολουθησαν ποτε αυτο που σπουδασαν.σιγουρα ετσι οπως μας εχουν κανει πρεπει να μαζευουμε χαρτια-πτυχια αλλα βλεποντας πισω σε εκεινα τα χρονια λεω ποσοσ χαζος ημουν που αγχωνομουν!!! υπαρχουν μετα το σχολειο πολυ πιο δυσκολα πραγματα να αγχωθεις...

συμβουλη μου στην μεθοδολογια αυτου του ελληνικου ''μαρτυριου'' ειναι οταν καθεσαι ,1 ωρα θαναι,2,3 οσες ωρες καθεσαι να διαβασεις να εισαι συγκεντρωμενος εκει και να διαβαζεις.αν πας να διαβασεις και δεν εισαι συγκεντρωμενος,εισαι αλλου τοτε και 10 ωρες να διαβαζεις τιποτα δεν θα ξερεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Άντε παιδιά, δεν θα γράψει κανένας ;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Άντε παιδιά, δεν θα γράψει κανένας ;

 

Οσοι γραψανε εχουν κλεισει βιβλια, μη σου πω εχουν καψει κ την εχουν κοπανησει! :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά μια ερωτηση θω να κάνω.. Όλοι ξέρουμε πως οι νασεις του 14 θα ανέβουν λιγο ή πολύ σε σχεση με περσυ.. Αυτο Π θέλω να ρωτήσω είναι οι βάσεις αυτές (π είναι το 90%) θα ανεβάσουν και τις αντίστοιχες 10%;
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Του 10% είναι από τα παλιότερα έτη, αν και γενικά οι βάσεις του ανεβαίνουν και κατεβαίνουν χωρίς ιδιαίτερη λογική :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ του χρόνου, για να δοκιμαστεί το νέο σύστημα :mad::mad::mad: ένα χρόνο πριν δεν μπορούσα να γεννηθώ?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ισχύει ότι απ' το 2016 θα αλλάξει το σύστημα ή είναι απλά κάτι που ακούγεται και δεν είναι σίγουρο;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ισχύει ότι απ' το 2016 θα αλλάξει το σύστημα ή είναι απλά κάτι που ακούγεται και δεν είναι σίγουρο;

 

Κανείς δε ξέρει τίποτα. Θα μου πεις πότε ξέρανε, για να ξέρουν και τώρα, αλλά προς το παρόν αλλάζουν συνέχεια πράγματα, από βαθμολογήσεις στη 1η λυκείου μέχρι συστήματα Πανελλαδικών Εξετάσεων :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , να ρωτησω , για να περάσω γραφιστική Αθήνα πρέπει στο σχολείο να δώσω και σχέδιο ? πρέπει να ξέρω AutoCAD ή τιποτα τέτοιο ?

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Με τα θέματα στην θετική τουλάχιστον, αναμένω γενναίες αυξήσεις

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Με τα θέματα στην θετική τουλάχιστον, αναμένω γενναίες αυξήσεις

 

Εγώ με αυτά που είδα πέρυσι στο 5ο πεδίο, δε ξέρω τι να περιμένω :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πέρασα πέρσι σε μια ειδικότητα που δεν πολύ μου αρέσει αλλά είναι στην περιοχή μου Τ.Ε.Ι. Πειραιά - Μηχανικών Αυτοματισμού και έκανα αίτηση φέτος για το 10% και πέρασα Τ.Ε.Ι. Θεσσαλίας - Μηχανικών Πληροφορικής και θέλω να κάνω μεταγραφή στο Τ.Ε.Ι. Αθήνας.

Η συγκεκριμένη ειδικότητα με ενδιαφέρει πάρα πολύ αλλά είναι μακρυά από την περιοχή μου και δεν μπορώ να σπουδάσω εκεί λόγω οικονομικών.

Ωστόσο έχω ακούσει ότι άλλαξαν πολλά για τις μεταγραφές για τους τρίτεκνους.

Υπάρχει κάποιος ενήμερος να μου πει το τι ακριβώς ισχύει για τις μεταγραφές;

Μπορώ να γραφτώ εκεί και να κάνω μεταγραφή με 100% σιγουριά;

:ninja: Θάνατος σου η ζωή μου
Link to comment
Share on other sites

Άντε παιδιά ήρθε η ώρα..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...